Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
3810. Jesurun (válaszként erre: 3809. - Jesurun)
2016. nov. 30. 19:25

Egyebkent megrendeltem a poloskairtast..... Biztos ami biztos.... Lehet feleslegesen, ha nem hoztam haza, de ha csak 1 is jott velem, ami a konyvekben is el tud bujni, amit ugye nem lehet kimosni.....Es hoztam haza konyveket.

A kerdesem az, hogy a jovoben van-e vmi mod arra, hogy a hostelekben vedekezzunk a poloskak ellen, es ne hozzuk haza....

3809. Jesurun
2016. nov. 30. 18:34

Sziasztok. Remelhetoleg nem hoztam haza poloskat, es igy nem kell majd irtani..... Remelem.

4 ejszakat aludtam egy kozel keleti olcso hostelben ahol osszecsipett poloska.....

Kerdeseim:

1. amint hazaertem mindent kimostam es furodtem, igy valoban nem hiszem hogy hazahoztam volna. De mire figyeljek? Erdemes-e elore lefujni azt a haloszobat ahova semmit nem vittem, a cuccaim kozul, de ott alszom.... vagy az eloszobat, ahol kipakoltam mindent?

2. Hamarosan vissza akarok menni ugyanoda abba hotelbe. Le van beszelve. Tudom orultseg, de nemcsak az ar az ok (olcso). Semmi garancia, hogy a kozelben levo masik olcso hostel poloska mentes. Vagyis ha visszamegyek ugyanoda aludni, akkor van vmi modszer a vedekezesre? Valami illoolaj ami a poloskaknak budos.... Ha tud valaki valami modszert erre.... Elore koszonom a tanacsokat.

3808. Évajuli (válaszként erre: 3806. - Máknoli)
2016. nov. 15. 06:56
Egy írtás nagyon sokszor nem elég, mert a petékre nem hat a szer, általában 30 napon belül kell egy másodikk írtás is, és néha harmadik is. Ez már sok helyen garanciális.
3807. Muci49 (válaszként erre: 3802. - Hella94)
2016. nov. 14. 13:18
Teljesen érthető a parád, ki szeret éjszaka rovar csípések közepette aludni, és tudni, ha jóllaknak, még több lesz belőlük. Ráadásul általában a nőket szeretik a rohadt dögök valamiért. Semmi értelme kidobni az ágyat és a bútorokat. Én a gőztisztítót ajánlom, mert az más területen is hasznos a lakásban. Ha csak gagyira tellik is ér valamit max nehézkesebb vele a munka, mert gyakran kell tölteni és várni, még felmelegszik. Parketta léceket végig gőzölni ágyat mindenhol! Ha pedig 4 irtás ellenére bemerészkedsz az ágyba és van csípés, akkor két opció van. Másik irtócég, illetve megnézni ki jár hozzátok, Ti hová jártok, munkahely stb, ahonnan állandó a hazahurcolás. Sajnos nem elég az irtás, hasznos rájönni, honnan ered a fertőzöttség, mert ha pl szomszédból, akkor ablakon kidobott pénz egyedül irtatni. Egyre több helyen vannak ezek a rohadt dögök, és mivel nagyon drága irtani, sokan nem is tudnak fizetni rá, így elharapódzik a dolog..
3806. máknoli
2016. nov. 14. 11:34
Üdvözletem. Sajnos úgy néz ki, hogy mi is összeszedtünk egy kis ágyi poloskát. Szégyenlem ,senkinek nem merek róla beszélni. Bio Kill írtó nem használt, a csípések folytatódnak. Most szakembert várunk, aki azt mondta, hogy elég egyszer kijönnie, az egész lakást végig fogja fújni. 2 órára kell elmennünk majd otthonról. Remélem elég lesz az egy írtás. Nem tudom az összes hozzászólást végig olvasni. Ha valamilyen jó ötletetek van, azt szívesen venném.
3805. poli21 (válaszként erre: 3797. - Horex)
2016. nov. 10. 14:33
Azt szeretném megkérdezni, hogy ez mennyire ártalmas a bútornak? Az ágyam kárpitozott...
3804. Évajuli (válaszként erre: 3802. - Hella94)
2016. nov. 10. 14:13
Pszichés tünet, hónapok kellenek mire az ember kiheveri ezt a sokkhatást.
3803. poli21
2016. nov. 10. 10:51

Hali,

Hát sajnos engem is megtaláltak. Nem tudom eldönteni, hogy hazahozhattam valamivel, vagy valakitől vagy itt voltak alapból. Egy rokonhoz költöztem Pestre, aztán megjelent néhány csípés, de nem minden éjszaka...aztán egyre több már volt tíz csípésem amikor el kezdtem megvonni a majonézt azthittem kiütöttem tőle. Na de utána olvasatam, ágyi poloska. Egy éjszakai olvasás után, rettegtem, szerencsére haza utaztam és addig befújtam protectel, visszajöttem vígan csíptek tovább. Szóval sz.rt sem ért. :)

Hozzájutottam a fendona 15 sc-hez ami alfa cipermetrint is tartalmaz. Ja persze van tiltva Magyarországon, és gázmesteri engedéllyel lehet csak használni, amit valljuk be őszintén akinek poloskája van nem IGAZÁN érdekel. Engem egyáltalán nem, hozzájutottam, beöltöztem és fújtam mindent. Közbe megy a mosás.

Jelenleg befújva áll a szoba állítólag 3o percen belül sokkot okoz az állatkáimnál, és 24 órán belül elpusztulnak. Bizony a fészek (bár ez kétes, sokat olvastam van aki szerint van fészek van aki szerint nincs hát...nem tudom, itt volt minden) egy tájkép háta volt. Lefújtam nem mozgattam el ott hagytam, szerintem jobb ha előbb megölöm őket rajta, minthogy leszaladjak vele a panel elé és megtöltsem az egész panelt. Szóval most gondolkodom a hőlégfújón. A könyveimet megmikróztam és teafa olajas vízzel letörölgettem bár lehet az is, hogy nem is volt benne.

Mivel ez egy érintőméreg az ágyam felső felületét szabadon hagytam, lehet a matracban a kárpitban bárhol, most gondolkodom a hőlégfújón és azzal is körülmegyek az ágyamon...

A lényeg szerintem nem fel adni.



Most lehet mondani, hogy hívj rovarirtókat de a helyzet, hogy ők nem dolgoznak ilyen erős méreggel mint amit én szereztem, és sokan lehúznak. Meglátjuk, ha ez nem jön össze akkor talán én is beállok a sorba és vagyonokat költök rovarirtókra :) Addig is reménykedem, és azt ajánlom nektek is, az irtás nehéz egy háború lesz de fogjátok fel egy kihívásnak. Ne keseredjetek el mint én az elején.


Mindenkinek kitartást, írok, hogy mi a helyzet 24 óra múlva. Most pedig megyek és veszek egy hőlégfújót :)

Kitartást!

3802. hella94
2016. nov. 9. 20:45
Azt erzem hogy allandoan maszkalnak rajtam pedig nem..miert van ez es mit tehetnek ellene?
3801. Évajuli
2016. nov. 6. 13:50

Attól függ hol vannak, ha még vannak, mert nálunk pl szekrény hátoldalán találtam egyet, és a függönykarnisban is lehetnek, vagy ajtó, ablakok réseiben. Inkább gőzőlj, gőztisztítóval mindent végig lehet gőzölni, mi is azt csináltuk, és a 60 fokon kimosott, átvasalt ruhaneműt 2-3 hónapokig légmentesen záródó zsákban tartottam, abból öltöztünk. Könyveket is át kell nézni, ott is megbújhatnak, és dobozokban.

Ágyat inkább Bio Killel fújd, annak nincs szaga.

3800. hella94
2016. nov. 6. 12:48
Már 4x voltak az írtók, az utolsó írtás óta(most lesz 2 hete) 1 döglöttem láttam de még mindig nem vagyok nyugodt...vettünk Protect ágyi poloska elleni sprayt ha lefekvés előtt azzal befújom az ágyat meg a parketta szegőnél körbe az használ valamit ha esetleg még van bogár?
3799. Évajuli
2016. nov. 6. 07:13
Igen, ha kb 1 évig nem alszol ott, addig kibírják vér nélkül.
3798. hella94
2016. nov. 5. 21:54
Nem merek a lakásban aludni, egyszerűen idegileg ki vagyok bukva, rendszerint 3-4 órákat tudok csak aludni vagy annyit se...:( Van esély hogy elmennek ha nem alszok a lakásban?
3797. horex
2016. nov. 5. 08:20

Nemrégen nálunk is megjelentek. Gyanus hogy ki hozhatta be, mert....

Engem sem csíptek, nem is vettem észre csak amikor a párom kiszúrta hogy a falon is gyalogolnak.

OK hívjunk irtó szakembert, nézegettem a neten, milyen módszerekkel irtanak.

A gőzös volt a szimpatikus, mert azonnal hat, de péntek volt.

És jött az ötlet!

Praktiker hőlégfúvó,

[link]


10ezer körül volt egy gagyi, 300/600C hőt nyom. Olyat érdemes venni amin hideg fujás is van hogy munka után lehüljön, ne forrón kelljen lerakni valahova

Ezzel módszeresen végigmentünk a szétszedett ágyon és környékén többször, erős lámpával figyeltük mi merre

Két nap mulva megint megjelent pár darab, ágy ujbol szétszedve, újbol végignyomtuk

És eltüntek!

Teszem hozzá, elég "levegős" a hálószoba tehát csak az ágyat, kisszekrény, falszegély, parketta/régi/ kellett megdolgozni.

Természetesen minden kapcsolódó ágynemű és ruha a lehető legnagyobb hőfokon kimosva.


Nem mondom hogy kis munka, de megéri igy csinálni, mert akár naponta is végig lehet pásztázni a terepet, még ha garanciába ki is jönnek többször.

3796. Évajuli (válaszként erre: 3795. - Hella94)
2016. nov. 5. 06:57
Őt is csíphetik, de lehet észre sem veszi, van aki nem érzékeny a csípésükre és nincs nyoma.
3795. hella94
2016. nov. 4. 19:21
Még az lenne a kérdésem, hogy ha nem csak én alszok az ágyban hanem pl barátom akkor is csak engem csípnek? Vagy az mindegy hogy ki alszik az ágyban?
3794. Évajuli (válaszként erre: 3793. - Hella94)
2016. nov. 4. 14:10

Ha már nem hat az írtószer, akkor nem döglenek meg, akkor ismételni kell az írtást.

Amúgy hiába alszol máshol, a széndioxidra mennek, tehát a kilélegzett levegő alapján megtalálnak a lakás bármely pontjában.

3793. hella94
2016. nov. 4. 10:46
Akkor is megdöglenek ha az àgyban alszok, ha már nem hat az írtószer? Most a lakásban alszok igaz a másik szobában de valahogy rá akarom venni magam csak rettentően parázok..:(
3792. Évajuli (válaszként erre: 3791. - 91222e4bbb)
2016. nov. 4. 07:05

Igen, társasházakban terjed nagyon, de itt a fórumon olvatam már családi házba is behurcolt poloskákról, hiszen össze lehet szedni nyaralás alatt, moziban, új bútorral, bárhol.

Idegölő az biztos, de ha nem alszik otthon, akkor nincs csali és soha nem lesz vége, mert 1 évig is elélnek ezek a dögök vér nélkül, tehát legalább ennyi időre kellene elköltözni.

3791. 91222e4bbb (válaszként erre: 3788. - Évajuli)
2016. nov. 4. 00:31

De akkor ezek szerint ez leginkább csak ott jellemző ahol több lakás van egymás mellett,alatt közvetlen? Családi házban amivel eddig találkoztam az a büdös bogár és a harlekinkatica de ezek se voltak olyan számottevőek pusztán pár darab.

Amúgy nem csodálom,hogy nem mer már a saját lakásában élni és az ágyában aludni mert engem is szétvágna az ideg ha ilyen lenne az otthonom.

3790. Évajuli (válaszként erre: 3789. - Hella94)
2016. nov. 3. 16:02

Utána döglik meg, amikor már felment az ágyra, átment a méregmezőn, de előtte még szív belőletek.

Nem döglik meg mind fújáskor, de az is lehet a peték keltek ki akkorra.

3789. hella94
2016. nov. 3. 15:31
Pont az a baj hogy az utolsó után 1 hét múlva mentünk vissza és akkor jött az élő, a párnámon mászott pont megláttam mert kislámpa mellett aludtunk.. Ennyi ideig még hatni kellene a szernek nem? Valahogy mégis feljutott az ágyra pedig az is le lett fújva alaposan :(
3788. Évajuli (válaszként erre: 3785. - 91222e4bbb)
2016. nov. 3. 15:23
Bárhol össze lehet szedni manapság, vagy vendég viszi, új bútorokkal is került már be lakásba, vagy fertőzött szomszédtól. Pusztán szerencséd van, hogy nálad nem volt. Nálunk is szellős a lakás, naponta takarítunk, de ez nem jelent semmit, sajnos átjött a mellettünk levő lakásból ahol már hemzsegtek.
3787. Évajuli (válaszként erre: 3786. - Hella94)
2016. nov. 3. 15:20

Teljesen felesleges az ágycsere ameddig vannak élő példányok, hiszen bárhol megbújnak, szekrények hátoldalán, karnisokban, szegélylécekben, minden szűk helyen. Nálunk pl ágyban nem volt sem rovar, sem pete, máshonnan jöttek elő éjjel.

Mivel nem voltatok otthon 2 hónapig, így nem mentek az ágy felé, nem mentek át a méregmezőn, sajna az ember a csali, ott kell aludni.

3786. hella94
2016. nov. 3. 14:38
Már ki lett cserélve az ágy is, de mégsem merek ott aludni, ez normális? Lehet már beképzelem őket
2016. nov. 3. 13:55
Ki kell pakolni mindent teljes takarítást csinálni. Az öreg bútorokat ha van ilyen kidobálni és egy könnyen takarítható nem túlzsúfolt szobát berendezni. Nálam még sosem volt ilyen.
3784. ancsika688 (válaszként erre: 3783. - Hella94)
2016. nov. 3. 13:49
Vegyetek új ágyat.Olcsóbb mint az állandó irtás,ráadásul semmi értelme sincs.
3783. hella94
2016. nov. 3. 13:43
Augusztus óta küzdünk velük, már 4x voltak az írtók de nem akarnak eltűnni..2 hónapig nem mertünk a lakásban se aludni, most költöztünk vissza de már az első éjjel újra volt élő.Megőrülök már az egésztől, agyrém, alig alszok, állandóan azt figyelem hol mászhatnak...Segítsetek!
3782. Pici 45 (válaszként erre: 3781. - Muci49)
2016. okt. 29. 15:11
Igen,elszokta vinni a gyerekeket magàval napokra,gyakorlatilag màr alig vannak itthon.Mikor az első írtó volt még ez a pasi nem volt képbe,nem jàrkàlt el a lànyom.Akkor az írtó csinàlt olyan munkàt,hogy gyakorlatilag egy napra sem szűnt meg a fertőzöttség,ràdàsúl zsebre dolgozott,azt állította direkt kérik a feletessei,hogy ne csináljon jó munkàt,hogy aztàn kénytelenek legyenek az ügyfelek mégegyszer kihívni stb Ez ma màr tudom nem igaz,mert ugyanaz a cég màsik írtója tökéletes munkàt csinàlt,meg is szűnt a fertőzöttség.Viszont a lànyom màr kétszer úgy hozta haza a gyerekeket,hogy csípések voltak rajtuk amit azzal magyarázott sok a szúnyog ott.Könyörgöm most szúnyog?Aztàn rajtam is lett kétszer egy csípés.Szóval nem tudom,hogy ez most nàlunk kijelő példányok voltak vagy a lànyom hozta haza.Ő vàltig àllitja ott nincs semmi.Szóval passz
3781. Muci49 (válaszként erre: 3780. - Pici 45)
2016. okt. 28. 22:43
Úr Isten Te szegény, hát Neked nagyon kijutott. Mondtam én múltkor, hogy biztosan úgy kerül vissza hozzátok a polos. Sajnálom nagyon, sajnos nem is csodálkozom azon, ahogy viselkedtek a gyermekvédelmisek. Nem tudom, hová tették az eszüket...El szokta vinni a gyerekeket a lányod az idősebb pasashoz? Szted ott lehet a bogár, ahonnan hazahozzák? Na igen, lehetsz te bármilyen óvatos, ha a lányod tojik rá, és nem zavarja. Persze, rajta gondolom nincsenek csípések.. Majd most meglátod, mi lesz a 3. után, de senki nem fog így garanciát vállalni sajnos.. Kertes házban pedig nagyon hamar szokott menni a kiírtás, ezért is gondolom, h valaki mindig visszaviszi hozzád. Majd írd meg a fejleményeket mindenképp, drukkolok Neked.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook