Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
4480. shilladora (válaszként erre: 4479. - Shilladora)
2012. szept. 30. 14:15

áh, már meg van!

21x5 a napi adag :D

az elég hamar megvan :D

4479. shilladora (válaszként erre: 3602. - Sunday)
2012. szept. 30. 13:28

gratulálok, és segítséget is szeretnék kérni.


hogyan kell emelni a gyakorlalot? megírod pontosan?

először minden gyakorlatból 3-at, azaz egy nap összesen 3x5=15 gyakorlat;

majd emelni, minden gyakorlatból 5-öt, 7-et, 21-ig, azaz 21x5=105 gyakorlat egy napra?


vagy mindből 3 dbx5=15, és ez számít egy sorozatnak, és a sorozatoka számát kell növelni?

vagy nem tudom.

segíts!

4478. eszti66
2012. szept. 30. 12:13
Viszont a 2.gyakorlattal bajban vagyok.2 hétig simán ment,de utána láb leengedésnél nagyon fájt a hátam közepe környékén,a gerinctől kissé jobbra egy ponton.Ez azóta is megmaradt,csak úgy tudom megcsinálni a gyakorlatot,ha ágyon fekszem és nem a földön.Mi lehet ez,nem tudjátok?
4477. eszti66
2012. szept. 30. 12:10

Sziasztok!

Én Július végén kezdtem,úgyhogy kb. 2 hónapja tibetizek.11-ig jutottam el,ez pont elég,azt hiszem egyenlőre nem emelek.Viszont én mellette csinálok más jógagyakorlatokat is.nekem nem voltak pattanásaim,nem múlt el az édesség utáni vágyam,(a fórumban korábban többen mondták,hogy nekik elmúlt,legalábbis enyhült)éjszaka nem alszom túl jól,bár ez változó,de az igazság,hogy beléptem a változókorba,és ez ezzel is jár...:(Viszont rugalmasabb lettem,és hajlékonyabb.Ha a kádat sikálom,utána simán ki tudok egyenesedni(eddig lehajolva járkáltam kb. 1 percig)reggelente nem fáj a nyakam,derekam stb. Szóval összefoglava csak használ,hogy csinálom!:)

Szép napot Mindenkinek!

4476. 5d3913a630 (válaszként erre: 4475. - 5d3913a630)
2012. szept. 30. 10:27
Hoppá.... dehogy június, JÚLIUS elejére!!! :)
2012. szept. 30. 10:06

Sziasztok,

tavaly áprilisban kezdtem az 5 rítust, hetenként kettővel emeltem a gyakorlatok számát, ahogy ajánlják, így június elejére eljutottam a 21-ig.

Heti egy nap pihenést "engedélyeztem" magamnak, egyébként bármi volt, mindig megcsináltam.

Kb. egy jó fél éve már nincs pihenőnap sem:)

Bizony, ha visszagondolok, több mint fél éve egyetlen nap sem maradt ki.

Van, hogy nehezebben megy, sőt: a forgáson abszolút le lehet mérni a mentális, vagy pillanatnyi lelkiállapotomat. Ha lelkileg bármi "gáz" van, akkor csak lassabban tudok forogni, illetve elmegyek akár 3 m-rel arrébb :)

Tehát az egyensúlyommal van olyankor probléma.

Ha minden rendben (általában így van), akkor képes vagyok iszonyú gyorsan forogni:D

A többi gyakorlat nem okoz problémát - hozzáteszem, kb. 12 éve tornászom rendszeresen.

Úgy gondolom, a jó közérzetet, egészséget a tibetinek köszönhetem.

Úgyhogy, hajrá!! :)

4474. Mona6908 (válaszként erre: 4468. - Csipkerózsika)
2012. szept. 30. 06:26

Szia Csipkerózsika:)


Köszönöm a válaszodat, akkor így folytatom tovább. maradok tovább még a 7-es ismétlésszámnál. Még erre sem mondanám, hogy olyan nagyon jól esik, de éppen tegnap volt az a nap, hogy könnyebben ment, mint a héten. (emelnem kellet volna 9-re). Ráadásul a 2. gyakorlat könnyített változatát csinálom, egyszerűen nem tudom felemelni a lábam kinyújtva. úgy érzem, hogy nyakból, meg derékból húzom fel. Inkább erősítek rajta még. és akkor állok tovább, ha tényleg jól megy, és jól is esik:)

4473. 14c8e51490 (válaszként erre: 4472. - Csipkerózsika)
2012. szept. 29. 22:19
Szia, de jó hogy itt vagy, lenne egy kérdésem egy régi cikkeddel kapcsolatban, mehet privátban?
4472. Csipkerózsika (válaszként erre: 4471. - Vigike)
2012. szept. 29. 21:52
Ez is egyénenként változó. Meg egyénileg is folyamatosan változó. Nálam gyakran előfordult, hogy jóga után hol itt-hol meg ott fájdult meg enyhén valami, azután meg elmúlt. Vagy bizsergést éreztem valahol. Ez valószínűleg összefügg a pillanatnyi lelkiállapottal, élethelyzetekkel is. Jógázás után a legtöbbször a talpam szokott bizseregni vagy nyilallni.
4471. vigike
2012. szept. 29. 20:22

Sziasztok!

Nekem ma lesz a harmadik napja, hogy csinálom az előírtak szerint. Tegnap jóga után éreztem, hogy felfrissültem, jó volt a közérzetem. Esténként szoktam jógázni.

Most az előbb ahogy itt ültem a gép előtt, egyszer csak elkezdett belenyilalni a lágyékomnál egy pontnál. Kb. két másodpercenként jelentkezett a fájdalom és fél percig tartott az egész. Megnéztem hogy azon a részen milyen meridián fut végig. A máj és epe pontja volt. Elképzelhető, hogy kezd beindulni a méregelenítés? Hozzáteszem, hogy eddig semmi bajom nem volt a jógától! Nem volt hasmenésem, nem hánytam, nem jöttek ki ragyák stb. Lehet, hogy nálam lasabban indítja be a méregtelenítést?

2012. szept. 29. 19:30
Ha esetleg érdekel titeket, holnap a millenárison jógafesztivál lesz, belépés ingyenes:)
4469. Nissi
2012. szept. 29. 19:12
Annyi jót irtatok hogy lehet hogy ujból kezdem... En annó 15ig jutottam. Holnap kezdek 3 sorozattal:)
2012. szept. 29. 17:59

Itt vagyok, megidéztetek.. :D

Igen, a legfontosabb, hogy jól essen. Mona, szerintem ne emeld most az ismétlést.

Én is sokszor voltam már úgy, hogy nem esett jól, volt, mikor erőltettem, később aztán inkább már nem emeltem, mert amikor ragaszkodtam a többhöz, annak mindig komoly kimerültség lett a vége.

Amikor menstruálok vagy éppen influenzás vagyok - ez talán kétszer fordult elő az évek alatt, amióta csinálom - akkor is egy-egy nap kihagyom, vagy esetleg 3-at csinálok, ha úgy érzem, hogy többre nincs erőm vagy nem kívánom.

Nem kell annyira komolyan venni a "szabályokat", főleg azért is, mert mindenki más és más, ráadásul folyton változik az erőnlétünk, hangulatunk, frontok jönnek-mennek, stb. A lényeg az, hogy mióta csinálom, jól megtanultam magamra figyelni. 21-et például körülbelül fél évig csináltam, mert az rengetegnek tűnt, teljesen kimerített, úgyhogy aztán szép lassan elkezdtem visszacsökkenteni, míg pont jónak nem éreztem. Kb. 7-11 között az ideális nekem. Ez valószínűleg egyénenként változó, hogy kinek mennyi az, ami még jót tesz. (Én A-s vércsoport vagyok, ami fizikálisan nem valami teherbíró...)

A könyvben is benne volt, hogy az ismétlésszámból, vagy egy-egy nap kihagyásából nem kell lelkiismereti kérdést csinálni, mert kevesebb számban is hatásos.

4467. Mona6908 (válaszként erre: 4466. - 14c8e51490)
2012. szept. 29. 16:12

Erre én is gondoltam, sőt azt is meggondolnám, hogy vissza csökkentsem 5-re, az jól esett.


Régiekből nem nagyon jön erre senki....

4466. 14c8e51490 (válaszként erre: 4465. - Mona6908)
2012. szept. 29. 11:26
Szia, hát én nagy szakártő nem vagyok, Csipkerózsika biztosan tudna erre válaszolni, ő indította annak idején ezt a fórumot és sokat tud erről a jógáról, hátha bekukkant ide. Én úgy tudom, nagyon fontos az, hogy annyit csinálj amennyi jólesik, szóval ne legyen megerőltető, lehet még 7-el kellene folytasd egy darabig.
4465. Mona6908
2012. szept. 29. 07:07

sziasztok, jó reggelt!


nekem ma kellene váltanom 9-es ismétlésszámra, de még a 7 sem esik igazán jól. Szerintetek inkább vissza kellene csökkentenem?

ráadásul tegnap voltam szaunázni, azóta fáj a torkom. A két kisebb gyerekem beteg volt a múlt héten, és valószínűleg elkaptam, a szauna meg jobban kihozta.

4464. vigike (válaszként erre: 4463. - 14c8e51490)
2012. szept. 28. 18:39
Igen, azt olvastam már mástól is, hogy megszűnt a migréne. Ennek is örülök mert bár nekem talán 1-2 alkalommal volt migrénem, de eléggé fejfájós vagyok és alapból nem vagyok kibékülve a gyógyszerekkel de ilyenkor kapkodom befele a fájdalomcsillapítót.
4463. 14c8e51490 (válaszként erre: 4462. - Vigike)
2012. szept. 28. 12:16
Szia! Hát ha a migrén annak számít, akkor engem abból kigyógyított :) Hetente 48 órát szenvedtem a migrénemmel de a jóga megszüntette.
4462. vigike
2012. szept. 28. 11:54
Sziasztok! Én tegnap kezdtem a jógázást! Írtam is ide este de nem tudom hová tűnt a hozzászólásom! Én nem csak a közérzetem és a fáradékonyságom miatt szeretném csinálni, hanem azért is mert van egy betegségem. Elkezdtem olvasni a fórumot az elejétől, hát nem tudom mikor érek a végére! :) Valakinek van vagy volt valamilyen betegsége amin segített a jóga?
4461. leila-san
2012. szept. 27. 22:19
Jóét mindenkinek , de holnap be nézzek .
4460. leila-san
2012. szept. 27. 22:13

Szia

Ezt a könyvet a libri kiadonál láttam , ott néztem hogy 1-2rész van egyben és az oldalak száma 268.

Ezért gondolom hogy ami neked is meg van az az első rész lehet .

Ha olyan sok jó hatást tapasztaltál , miért hagytad abba ??? -csodás dolgokat írsz .

Én is remélem hogy megélem ezeket az élményeket .

Én 48-éves vagyok , fontos hogy valamit mozogjak és rendszeresen .

Olyan sokszor belevágtam a tornába , de a nagy fellángolás csak 1-2 hónapig tartott , egyre ritkában csináltam , majd ellsumákoltam .

Ebben az tetszik , ha törik ha szakad csinálni kell és a napi életemhez gog tartozni , mint az evés vagy ivás .

Most sajnos ellszáltam az étkezéssel , van rajtam +5kg , jó volna ezt is leadni.

A lábaim visszeresek mert állómunkát végzek ,ez is motivál engem , na meg a változokór miatt is fontos , hogy én is változak .

Szóval ezért fontos nagyon nekem ez a jóga , más jógát is csináltam , de most emelet többre nincs erőm .

Neked van sok tapasztalatod , szívesen olvaslak , hogy még nagyobb hitet meritsek belöled .

Ja és az én zsirpárnáim még rajtam vannak , azt vettem észre mióta ezt csinálom , sokat vagyok éhes és többet eszem , de gondolom ez a stressztől is volt .

4459. 14c8e51490 (válaszként erre: 4458. - Leila-san)
2012. szept. 27. 21:45
Szia, hát nincs mit, én erről az egy könyvről tudtam eddig, de most kiváncsivá tettél :) Úgyhogy ha megszerzed a másikat, nekem is kellene, majd szólj légyszi és adok egy email címet, jó? Én itt fedeztem fel ezt a jógát akkor amikor indult ez a fórum, hónapokig csináltam és nagyon nagyon jó hatása volt rám, többek között leolvadtak a zsírpárnáim, feszesedett a hasam, tele voltam energiával, hónapokig nem fájt a fejem, aztán amikor ez az egész család influenzás volt körülöttem én átvészeltem az egész telet megfázás vagy influenza nélkül, nagyjából ennyire emlékszem...Ez valamikor 2009ben volt ha jól tudom. Aztán abbahagytam, nemrég kezdtem el megint, de csak 15-öt csinálok, valamiért most csak ennyi esik jól, a 21 nekem már fárasztó, biztos megöregedtem :)
4458. leila-san
2012. szept. 27. 21:30

Szia


Nagyon kedves vagy , hogy válaszoltál ez a 105oldalas változatot én is megtaláltam a neten . De ebből olyan sok lényeges dolog hiányzik , van olyan hogy 1-2rész egyben abban ténleg minden benne van ez kb 268 .oldalas azt szeretném ell olvasni .

Mégegyszer köszönöm a kedvességedet .

Te amúgy mióta csinálod a gyakorlatokat ???

4457. leila-san (válaszként erre: 4434. - Csipkerózsika)
2012. szept. 27. 20:36

Szia


Olyan jó lenne ha gyakrabban itt lennél velünk , sokat olvastam a hozzászólásaidat , nagyon erőt adó volt számomra .

Te alapitotad ezt a fórumot , sok mindent tudsz a tibetiről , úgy szeretném ha segitenél a könyv hozzá jutásához , nagyon szeretném ell olvasni .

4456. varbóc
2012. szept. 27. 03:41
én most kezdem el...
2012. szept. 26. 22:16
Ma a párom is elkezdte. Ő délután csinálja. :)
4454. Mona6908 (válaszként erre: 4453. - 2dfcd669cb)
2012. szept. 26. 09:04
Hát ne is hagyd abba. Én azon gondolkodom, hogy hétvégén nem biztos, hogy emelem az ismétlésszámot, tegnap nem igazán esett jól. Azon is agyaltam, hogy inkább lecsökkentem, de azért inkább azt nem:)
4453. 2dfcd669cb (válaszként erre: 4452. - Mona6908)
2012. szept. 26. 05:45
Hello Mona! Valóban jó lenne. én 3. napja csinálom, és nem akarom abbahagyni! :)
4452. Mona6908
2012. szept. 25. 08:07

jó lenne kicsit felpörögne ez a fórum:)


Senki nem csinálja? Én szombaton kezdtem el a 7-es ismétlésszámmal. Azaz folytatom. ez a harmadik hét, hogy csináljuk a párommal és a nagylányommal. Fura, de nem érzem azt a fajta feldobódottságot, mint az elején. De nem rossz azért, és jó érzés, hogy teszek magamért. Legalábbis remélem.

2012. szept. 25. 06:25
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok! Tegnap kezdtem! :)
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook