Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
4363. 4fb42254b6 (válaszként erre: 4361. - Cullinan)
2011. okt. 25. 23:25

Szia!

Ha minden nap mosol fogat és minden nap zuhanyt veszel, az kb. 15 perc.

Ha mindennap csinálod az 5Tibetit, az is 15 perc.

Attól még senki nem ájult ki, hogy te 15 percet töltesz évek/évtizedek óta fogmosással és zuhannyal, gondolom.

Akkor miért furcsa az 5T napi 15 percben?:)

4362. e213a2971d (válaszként erre: 4361. - Cullinan)
2011. okt. 25. 21:40

Nem engem kérdezel, de válaszolok:

Érdemes csinálni, ebben biztos vagyok:)

Bár én még csak pár éve űzöm, de szuper.

Egyik titka talán a rövidsége, csupán 12-15 perc, és az egész testedet (csakráidat, energiaközpontjaidat) átmozgatod.

A világ minden kincséért sem hagynám abba. :)

4361. cullinan (válaszként erre: 4321. - 4fb42254b6)
2011. okt. 25. 14:59

Jézusom, most kezdtem belepillantani, felfigyedltem a tibeti jogára, még semmit nem tudok róla, de hogy te 10 éve csinálod, ezen kiakadtam:))

Hogy lehet valakinek ennyi kitartása??

És csak két szóban, milyen változást érzel??

érdemes csinálni?(jó, hülye kérdés, tudom:)

4360. domcsi84
2011. okt. 22. 20:16

Sziasztok!


Menstruáció előtt jártam 1 héttel, amikor elkezdtem. 3x megcsináltam este és 4. nap megjött 4 nappal hamarabb! Járt valaki még így rajtam kívül? Ez normális vajon?

4359. marticsi
2011. okt. 13. 15:28

Sziasztok!


Én is régen jártam erre, és hétvégén kezdtem el újra!!!! Én egyszer csinálom naponta, egyenlőre 3-as sorozatot, majd most emelkedik 5-re!!! :))

4358. Shila
2011. szept. 30. 12:26

Sziasztok!


Honapokig nem csinaltam a gyakorlatokat!

Most ujrakezdem. Fajdogal a hatam,labam,mindenem. Nemhiaba ,Hetfon 30 eves leszek :DDDD


akik mar igazan regen csinaljak,hogy vannak?'

Van olyan koztetek,aki megcsinalja 2x is egy nap ?Reggel es este mondjuk?

Az exem azt csinalta,majd kicsattant az energiatol!

4357. Csipkerózsika (válaszként erre: 4352. - Csehkati)
2011. szept. 29. 20:18

Szia!

Mindenképpen jó hatással van a tibeti a kedélyállapotra, ezt én magamon nagyon észrevettem.

Ha egy-két napot kihagyok, máris olyan kis lagymatag vagyok és kedvetlen, és sokkal kevesebb energiám van fizikailag is.

4356. csehkati (válaszként erre: 4355. - 4e1fcae85e)
2011. szept. 9. 13:04
köszönöm a segítségedet
4355. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4353. - Csehkati)
2011. szept. 9. 12:24

Egyébként itt van:


[link]


Egyetlen nem szabályos gyakorlat a 4., arra esetleg figyelhetsz, hogy nyújtott ülésnél az ujjaid ELŐRE (ne hátra) nézzenek.

Itt mindent elmondanak, először csak nézd, illetve hallgasd végig.

4354. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4353. - Csehkati)
2011. szept. 9. 12:20

Szia, kövesd az utasításokat, amit a videón hallasz.

A legfontosabb, hogy csak az ajánlott mennyiséget végezd a gyakorlatokból, vagyis az első héten csupán 3-3-at mindegyikből.

Ez kb. 5 percedbe fog kerülni:)

Aztán hetenként emelheted.

Hajrá:)

4353. csehkati
2011. szept. 9. 12:15

Ha most elkezdem, tud nekem valaki tanácsot adni ,

hogy induljak neki? Kicsit félek tőle .

4352. csehkati
2011. szept. 9. 11:59
Én most találtam rá a fórumra. Depresszióban szenvedek évek óta. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
4351. varbóc
2011. szept. 9. 05:01
köszönöm a bíztatást újra kezdem
4350. molnárka (válaszként erre: 4345. - Milnyo11)
2011. szept. 8. 23:03
Ne hagyd abba, kitartás! 1-2 hónap múlva sokkal jobban érzed magad!Ha gondolod most írd le magadnak, hogy milyen volt a tibeti elkezdése előtt a közérzeted, az izmaid rugalmassága hogyan tudsz elaludni stb. Majd olvasd vissza pár hónap múlva! Akkor fogod látni igazán milyen változásokon mentél keresztül!
4349. milnyo11 (válaszként erre: 4346. - Csipkerózsika)
2011. aug. 10. 21:17

Szia orvendek hogy rendben vagy.Mostanra sikerult vegig olvasni a forumot.Jo csapat gyult ossze kar,hogy leult a forum.

En igyekszem,minden nap elvegzem.

4348. Csipkerózsika (válaszként erre: 4347. - Zefex)
2011. aug. 9. 20:58
Pontosan.
4347. zefex (válaszként erre: 4346. - Csipkerózsika)
2011. aug. 9. 13:10

Szia! Bocsi, de nem világos. Karod sérült, ezért 2 hónapig szüneteltetted a gyakorlatokat, és közben feszültté váltak a hátadon az izmok, illetve 1 hónap után a bőröd is kárát látta?

Te kb 3 éve csinálod, ugye?

Szerencsére én fájó csuklóval még tudtam csinálni a 4. helyett a kiegészítő gyakorlatokat (azokat valamilyen indíttatásból emelt számban) és nehezebben bár, de az 5. is ment.

4346. Csipkerózsika (válaszként erre: 4345. - Milnyo11)
2011. aug. 9. 12:05

Szia, üdv köztünk!

Én rövid kényszerpihenő után (baleset) most állok neki újra. Kb. egy hónapig nem volt változás, csak a bőröm kevésbé szép mint volt, és most 2 hónap után kezd a hátam megint feszült lenni.

A karom végre rendben, úgyhogy újrakezdés indul.

4345. milnyo11
2011. aug. 8. 15:34
Sziasztok,latom napok ota senki nem irt.En azert leirnam tapasztalataimat.Masfel hete vegzem az 5 tibetit,altalaban reggel,de volt ugy hogy este is vegig csinaltam,Sokkal konnyebbnek erzem magam,akkor is ha sokat ettem.Valahogy "legiesebb"vagyok.Remelem nem adom fel.Szeretnek kitartani.Jo lenne ha irna valaki.
4344. molnárka (válaszként erre: 4342. - Cserepecske)
2011. jún. 24. 23:24

Szia!

Én is szedek vérnyomáscsökkentőt, de semmi olyat nem tapasztaltam, hogy megugrott volna a gyakorlatoktól. Sőt, sokkal jobban érzem magam! De ha most kezded tényleg 3-mal kezdj és csak úgy emeld az ismétléseket a későbbiekben hogy azok jól essenek! Kellemes jógázást!

4343. Csipkerózsika (válaszként erre: 4342. - Cserepecske)
2011. jún. 19. 20:25

Talán eleinte kissé igen.

Az anyukámnak is magas vérnyomása volt, melyre gyógyszert is szedett. Amikor elkezdte a tibetit, eleinte néha fejfájása volt, és gyakrabban kellett gyógyszert bevennie.

Most már másfél éve jógázik, és sokkal kevesebb vérnyomás-csökkentőre van szüksége, mint korábban.

Hosszú távon a tibeti segíti a normális vérnyomás beállását.

2011. jún. 19. 13:41

Sziasztok!

Most kezdeném a gyakorlatokat, nagy kedvem van hozzá, de mindenhol azt olvasom, hogy akinek magas a vérnyomása annak veszélyes lehet. Nekem karbantartott vérnyomásom van, tehát gyógyszer mellett teljesen normális. Mi a tapasztalatotok, véleményetek? Megugraszthatják a gyakorlatok a vérnyomást?

4341. zefex (válaszként erre: 4340. - Chany)
2011. jún. 10. 14:04

Lehet, nem az én üzenetemre vártál, mert én is kezdő vagyok. Februárban kezdtem. Én a 15-ös ismétlésnél tartok (lassabban emeltem). Súlytöbbletem (valós) nincs, de sokat ülök és fájdogál a hátam – főként ez a motivált, bár van kis visszerem, meg kitudja mennyi a változókorig. Én is kíváncsi vagyok más tapasztalatára. Én eddig ezt gyűjtöttem össze:

- Kezdetben egyfolytában pörögtem volna, annyira élveztem, de már valahogy nem kívánom, sőt, van amikor szinte csak botladozom. Más tapasztalt hasonlót?

- Márciusban volt egy epekrízisem, pedig kutya baja, és több mint fél éve köhögök. A köhögés korábban kezdődött, sokféle kezelést kaptam rá, de nem múlt, végül a pulmonológus refluxra írt gyógyszert.

- Egyik fórumozónak szívpanaszai lettek, miután elkezdte a gyakorlatokat (ő is refluxra kapott gyógyszert), másik kezdőként fél évig emésztési problémákkal küzdött, de utána már élvezte a gyakorlatok pozitív hatását.

Anatómia ismeretek nélkül a refluxot azzal magyarázom, hogy összefügg a köhögéssel, meg a gyakorlatok is bekavartak. Utóbbit azért gondolom, mert kamaszként a 6. gyakorlathoz hasonlóval rémítettem a szüleimet, utána sokat fájt a gyomrom, bár rendszertelenül is ettem. Akkor a kivizsgálás azt mutatta, hogy feljebb van a gyomrom, mint kellene. Ez nagyon régen történt, utána nem volt gyomorproblémám. A reflux is elmúlik idővel, már most sokkal jobb.

- Kezdetben nekem is túl rövidek voltak a karjaim a 4. gyakorlathoz. Most fáj a jobb csuklóm és kézfejem, ezért a bemelegítő gyakorlatot csinálom a 4-es helyett, de alig várom, hogy elmúljon, mert már kifejezetten élveztem.

- Az 5-ösnél ne engedd le a csípőd, tartsd meg magad az összefeszített far és combizmokkal, akkor nem terheled úgy a derekad. Ha még mindig rövidek, próbálj meg a kezeid alá tenni valamit (otthon majd kipróbálom, mekkora baromságokat írtam le, de izomfeszítést biztosan én is beiktattam).

- Sokat fiatalodni nekem még nem sikerült, mert én eleve fiatalnak érzem magam 

- Pattanások nem jöttek elő, sem amit egyébként a méregtelenítésnél leírtak, bár az epekríziskor epére semmi laboreredmény nem utalt, de megugrottak a májenzim értékek („halálosan”, ameddig a háziorvos „enyhére” nem értékelte).

Korábbi fórumbejegyzéseknél olvastam jelentős súlytöbblettel kezdő hozzászólót, elragadtatással beszélt a hatásról, és fogyott is (lásd berkesz 4219. hozzászólását).

Nagyon tetszik Haynal 4326. bejegyzése is, (és a többi pozitív hozzászólóé).

Minden kezdeti nehézség ellenére én is nagyon élvezem a gyakorlatokat.

„Röviden” ennyi :-))

4340. chany
2011. jún. 10. 11:33

Sziasztok!


Nos, már az ötös ismétlésnél tartok... én a kis kezdő. :)

Látom a hibáimat, a 4-es és az 5-ös gyakorlat nagyon nehezen megy. A 4-esnél mintha rövid lenne a karom (ezt egy régebbi hozzászólásban is olvastam) + nehéz kitolni magam :) Persze erre a súlyfeleslegem is rátesz.

Minden reggel korábban kelek, és örömmel csinálom, de kételkedem magamban, hogy jó-e atartás, stb. Lehet, hogy szétnézek, hogy a környéken lehetne-e csoportban csinálni, oktatóval, aki korrigál, ha valami nem ok.

Írjatok, hogy mit tapasztaltok, akik már rég csinálják!! - Mondjuk ez egy érdekes kérdés, mert ha valaki évek óta csinálja, az honnan tudhatná, hogy a jóga nélkül hol tartana?? Viszont, ha valamilyen már elindult (akár öregedési) folya,at "visszafordult", az pozitív :)

4339. molnárka (válaszként erre: 4336. - Chany)
2011. jún. 3. 23:16

Szia!

Az én lelkesedésem sem csökken, pedig már fél éve csinálom! Már úgy ráhangolódtam, hogy lehet el se tudnék aludni ha nem jógáznék elalvás előtt.

Kérdésedre válaszolva, van, hogy csendben, van, hogy relax zene szól amikor csinálom (ez utóbbit nagyon szeretem). A lényeg, hogy igazán rá tudj hangolódni és nagyon figyelj a légzésedre eleinte. Később már automatikusan menni fog!

4338. Grim (válaszként erre: 4324. - 4fb42254b6)
2011. jún. 3. 13:47

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és érdekes dolgokat írtok. nekem az lenne a kérdésem, hogy összességében neked Haynal mi a tapasztalatod, nem öregszel, energikus vagy?:)

Én csak egy éve csinálom, sajna 2x kezdtem újra baleset miatt, de spec. nekem az jön be a legjobban, ha a 21 csinálhatom. Ha véletlenül csak este jut rá időm, érzem, hogy hiányzik, de soha nem hagyok egy napot sem.

Csináltad már a 6. gyakorlatot is? Nálam vhogy annak sem volt olyan kimagasló "mellékhatása". Neked erről van tapasztalatod, illetve csak az 5 ismétlésének mik a látható "tünetei"?

Köszi a választ:)

4337. Sapienta (válaszként erre: 4321. - 4fb42254b6)
2011. jún. 3. 08:27
szia, nekem lenne kérdésem. azt olvastam róla, hogy nagyon intenzíven beindítja a méregtelenítést, ezért nem merem elkezdeni (kisbabám van, akit szoptatok). Te tapasztaltad ezt a méregtelenítő hatást?
4336. chany
2011. jún. 3. 08:09

Sziasztok!


Ma reggel megcsináltam a második hármas adagomat, de a tartásommal nem vagyok elégedett még mindig :) De 2 nap után mit várjon az ember?

A fórum 3/4-ét már visszaolvastam, jó olvasgatni a tapasztalatokat. Írtok még? :)

Nekem jelentős súlytöbbletem van, több mint 2 hónapja (a szoptatásom 'leteltekor') kezdtem diétázni. Indítottam egy léböjt kúrával, azóta pedig szétválasztok. 10 kg-t fogytam, de még kell, legalább 2x ennyi :(((

Lusta vagyok, de ez a jóga tetszik és reggelente inkább hamarabb kelek, hogy csináljam - bízom benne, hogy a lelkesedésem nem csökken majd.


Nagyon érdekelne, hogy milyen körülmények között végzitek a rítusokat? Előtte rákészültök? Csend van és nyugalom? Hallgattok valami ránahgoló zenét (főleg az, aki már rutinból "nyomja")?


Előre is köszi a válaszokat! Remélem jó kis aktív topic pörög majd - mint az elején! :)

4335. chany
2011. jún. 2. 10:35
Köszönöm a választ, igyekszem! :)
2011. jún. 2. 09:23
...mert csak úgy hatásos, ez lemaradt a végéről:)
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook