Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
4393. zefex (válaszként erre: 4391. - Ginóné)
2012. márc. 28. 15:54

Ha túl sok felajánlás érkezne, engem is érdekelne a könyv, vagy a digitális változat.

Olvastam itt a fórumon, hogy le lehet tölteni. Keresgéltem a világhálón, és már azt hittem, megvan a megoldás, de nem sikerült letölteni, pedig megbékéltem volna az angol nyelvű változattal is.

4392. Zelma68 (válaszként erre: 4391. - Ginóné)
2012. márc. 28. 15:10
Szia :) Azt szeretném kérdezni, hogy te mikor tudsz tornázni? Nekem valahogy nem akar beleférni a napomba. Reggel rohanás, alig bírom magam kivakarni az ágyból, este meg hulla fáradt vagyok... Hogy csinálod?
4391. ginóné
2012. márc. 28. 15:06

Sziasztok tibeti rajongók. Én is nagyon régen jártam ezen az oldalon,de csak időhiányra tudok hivatkozni,viszont a gyakorlatokat már 5 éve minden nap végzem.Nagyon régen részletesen leírtam ,hogy mit jelentett a

Fiatalság Forrása című könyv az életemben.Gyakorlatilag újjászülettem mióta tornázom és már nagyon sok ismerősömet sikerült rávennem ,és az Ő életminőségüket is megváltaztotni a gyakorlatsorral.Sajnos a könyvet csak kölcsön kaptam akkoriban ,de nagyon szeretnék saját példányt,a vastag eredeti változatból.Ha valaki tudna nekem eladni egy példányt ami Neki nem kell mert nem volt Rá olyan hatással mint Rám ,nagyon megköszönném. FONTOS lenne nagyon .KÖSZÖNÖM.

4390. Csipkerózsika (válaszként erre: 4389. - Egyszembors)
2012. febr. 8. 08:59
Dehogy. Úgy növeld, ahogy jól esik. Nem szabad erőltetni.
4389. egyszembors (válaszként erre: 4384. - Tárnics)
2012. febr. 8. 08:41
Én decemberben kezdtem, néha belelustítok, de 2-3 nap után észre is veszem magamon, hogy fáradtabb, nyűgösebb vagyok, és ez elég ösztönzés a folytatáshoz. :) Amúgy nekem napi 11 gyakorlatnál megállt fejlődés, kb. 1 hónapja vagyok ezen a szinten, és csak tegnap éreztem úgy, hogy tovább tudok lépni a napi 13-ra. Gondolom, ez nem nagy baj.
2012. febr. 8. 00:52

Jaj!

De régen láttam ezt a fórumot. Én aludtam...?

Ingyen van, ne hagyd ki!

4387. Csipkerózsika (válaszként erre: 4386. - Salavita)
2012. febr. 8. 00:38
Akkor hajrá! Benézhetsz bármikor megosztani a tapasztalatokat. Várunk.
4386. salavita
2012. febr. 5. 22:49

Sziasztok!

Nagy öröm látni, hogy népes tábora van a tibeti jógának. Én nagyon hiszek benne, csak a bennem élő lusta disznó ( ami leépítés alatt van folyamatosan)meggátolt, hogy Himalájai magaslatokra jógázzam fel magam.Pedig 2003-óta van a birtokomban a Fiatalság Forrása könyv, ha csak egy héten kétszer gyakoroltam volna, ki tudja hol tartanék most, biztosan nem lennék így leamortizálódva 38 évesen. Feltett szándékom, hogy életreformot kezdek a jövőhéten, s ennek szerves része lesz a jóga, mindig azt szuggerálom magamba, hogy mindenkinek arra kell hogy ideje legyen ami a leghasznosabb számára és nyilvánvaló hogy az a haszon amit a tibeti jóga adhat az páratlan, szóval; harcra fel -felkoncolni a lusta disznót!

4385. Csipkerózsika (válaszként erre: 4384. - Tárnics)
2012. febr. 3. 17:27
Hát még én hogy örülök, mivel én indítottam. :D
4384. tárnics (válaszként erre: 4381. - Csipkerózsika)
2012. febr. 3. 14:07

Nagyon örülök ,hogy a fórum kapcsán többen is lelkesen és rendszeresen tibetiznek. Én sajnos,ha 1 vagy 2 napot kihagyok, vagy csak párat csinálok elölről kell kezdenem,különben úgy megfájdul a derekam, hogy utána menni is alig bírok egy ideig.

Időnként mindíg van valami,ami miatt kimarad,vendégség,munka,fáradtság stb.Most éppen 7-nél tartok

4383. Csipkerózsika (válaszként erre: 4382. - 4e1fcae85e)
2012. febr. 3. 08:04
Grat, így tovább!
4382. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4381. - Csipkerózsika)
2012. febr. 3. 00:26

Én is!!!! :D

Lassan 10 hónapja.

4381. Csipkerózsika (válaszként erre: 4380. - Tárnics)
2012. febr. 2. 22:57
Dede, nyomom ezerrel.
4380. tárnics
2012. febr. 2. 21:47
Idén nem tibetizik senki?
4379. egyszembors (válaszként erre: 4378. - Zefex)
2011. dec. 6. 11:00

Köszi, hogy részletesen válaszoltál. Igen, azért is raktam idézőjelbe a sima szót, mert tudom, hogy ilyen nincs, de engem igazából nem a lelki vetülete érdekel, egyszerűen csak szeretném kicsit átmozgatni magam. (A yoga kezdőknek DVD-t fogom kipróbálni. Ismeri valaki?)

Az ugrándozós tornák nekem se jönnek be, ki se próbáltam, tudom. :) A Callanetics-et jópár évvel ezelőtt kipróbáltam, csak nagyon időigényesnek találtam, egyébként tetszett. Lehet, hogy újra belevágok.

Az alakommal nincs baj, az egészségem is rendben, fiatal is vagyok (legalábbis szerintem, 32 amúgy) csak szeretném jobban érezni magam a bőrömben. Minden más pozitív "mellékhatás" meg plusz ajándék lenne. :)


A napüdvözletet, a Pilatest és a meridián tornát megnézem magamnak, már mindről hallottam, de még nem jártam utána.

Köszönöm még egyszer az infókat.

4378. zefex (válaszként erre: 4377. - Egyszembors)
2011. dec. 6. 08:41

Szia!


Milyen a sima joga? Szerintem olyan nincs:) Úgy gondolom, hogy a joga teljes és független embert követel, megszabja a pihenést, étkezést, lélegzetvételt.


Én is félek az eltunyulástól, sokat ülök, keveset (nem eleget) mozgok. Pár éve 8-9 hónapig heti 3-4 alkalommal eljártam aerobicra. Nem volt az igazi, nem szerettem a sok ugrálást, a társaság sem jött be. Próbálkoztam a Callanetics-szel is, de untam.


Most itt tartok:

Napüdvözlet napi 2x, 3-4 széria (kb 5 perc)

5 tibeti általában napi 1x, 21 ismétlésszámmal (kb 10 perc)

Pilates heti 1-2 alkalom (45-60 perc)

Meridián torna heti 2-3 alkalom (ezt csak újabban, 20 perc)


Pilatest edző mellett, teremben kezdtem, majd 11 alkalom után otthon dvd-ről.


Újabban rátaláltam a meridián tornára, ami nem kimondottan torna: tapsolás, térdhajlítás, meridián pontok nyomkodása-ütögetése, térdhajlítás. Ezt is dvd-ről csinálom. A www.312.hu honlap ( [link] gyakorlóhelyek menüpontja megad egy csomó ingyenes gyakorlóhelyet. 1x voltam egy ilyenen, hogy lássam-halljam az alapelveket. Ott főleg (nagyon aranyos) idősek voltak, a dvd pörgősebb.


Kb. 1 éve kezdtem a Pilatessel, február óta az 5 tibeti, augusztustól Napüdvözlet, 2 hete meridián torna. Ezzel a kicsi befektetéssel nem vártam el óriási változást, és nem is vettem észre az alakomon kg-ban vagy cm-ben mérhető változást, de valahogy mégis sportosabbnak látom magam, és nagyon kiegyensúlyozott vagyok, rengeteget nevetek.

Biztosan jó a rendszeres izzadás miatt is, méregtelenít.

Mindegyik mozgásforma népszerűsítői azt állítják, hogy nagyfokú egészségmegőrző/helyreállító hatásuk van. Én főleg ezekre hajtok, mert nagyon ódzkodok a gyógyszerszedéstől.

Én is várok ötleteket :)


Üdv. Lujza

2011. dec. 5. 20:51

Sziasztok! Most keresgélek magamnak valami mozgásformát, ami kicsit formába hozza az eltunyult izmaimat, meg a lassan már nyikorgó izületeimet. Nagyon megfogott az 5 tibeti jógagyakorlat, szeretném elkezdeni. De mellette keresek valami egyéb mozgásformát is, amivel formába hozhatom magam.

Ti sportoltok mellette valamit?

Arra gondoltam, hogy "sima" jógát is csinálnék mellette. Szerintetek jó ötlet, vagy inkább valami más kéne?

4376. zefex (válaszként erre: 4374. - Tattara)
2011. dec. 1. 08:08
Nekem az tetszik benne a legjobban, hogy nem kell külön elmenni valahová, felszerelést cipelni, átöltözni, stb. Otthon bármikor elvégezheted (persze elég időt kihagyva étkezés után). Ha több mozgásra vágysz, csinálhatsz mellé mást is, de ha kevés időd van (ill. lusta vagy) már tettél valamit magadért, és 10 perc az egész! Napi ?x10 perc megy el a semmivel...
4375. zefex
2011. nov. 30. 12:43
A hiúság elsősorban (fő motiváció), és a gyakorlat rövidsége, egyszerűsége.
4374. tattara
2011. nov. 29. 15:30
3 hónapja csinálom, azon túl, hogy hajlékonyabb vagyok, semmi változás. Legtöbbször nehezen veszem rá magam. Általában heti 1x ki is hagyom. De már csak azért sem hagyom abba. Azért is "tévedtem" ide, hogy motivációt kapjak. Azt hiszem szembe kell nézzek a ténnyel, hogy lusta vagyok. Mindent feladok, de ezt nem szeretném. Van hogy estig is elhúzom a dolgot. Titeket mi vesz rá????
4373. Csipkerózsika (válaszként erre: 4372. - Zefex)
2011. nov. 7. 20:00
Meridián torna? Még sosem hallottam róla. Rá is keresek mindjárt, mert jól hangzik a neve...
4372. zefex
2011. nov. 7. 10:20

Én kb. 9 hónapja csinálom, általában 21-et, ritkán csökkentem, vagy hagyom ki. Van, hogy egy ideig az egyik vagy másik rítus kissé nehezebben megy, vagy jobban esik:) Nem szoktam előtte bemelegítő gyakorlatokat végezni, és úgy érzem, fokozatosan "ügyesedem" tehát úgy a 10-től sikerül jobban összehangolni a mozdulataimat, vagyok elég hajlékony. (A jobb csuklóm próbálja ugyan bojkottálni a dolgot). Ha nem csinálnám mind a 21-et, pont abból maradnék ki, amikor már harmonikusabbak a mozdulataim.

A Napüdvözlettel kezdem, utána az 5 tibetit. 15 perc alatt az egész. Kellemesen kimelegszem, gyorsabb a pulzusom, kissé kifáradok, de a fáradság pár perc alatt elmúlik.

A Napüdvözletet durván 2 hónapja vettem hozzá, azt is az interneten találtam, megnéztem pár videót, és az egyik kezdőknek ajánlott gyakorlatsort kiválasztottam, de még akadozik.

Több helyen olvastam, hogy nincs kötelezően előírt ismétlés, csak ajánlás. Nem vagyunk egyformák, ki kell tapasztalni, kinek mennyi esik jól, a legfontosabb az állhatatosság, hogy beépüljön a mindennapi életünkbe. Nekem alapból merevek az izületeim, és sokat ülök, szerintem ez nagyon jó a „karbantartásra”.


A meridián tornát (3-1-2 torna) próbálta valaki?

4371. Csipkerózsika (válaszként erre: 4370. - 4e1fcae85e)
2011. nov. 4. 19:56

Én erre csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, ami röviden ennyi: sokallom a napi 21-es sorozatot.

És itt nem a lustaságomról van szó, vagy arról, hogy nem vagyok kitartó (elvégre én indítottam a fórumot és azóta is csinálom), hanem egyszerűen azt tapasztaltam amikor huzamosabb ideig csináltam a 21-es sorozatot, hogy egy idő után (kb. másfél-két hónap)kimerült és rosszkedvű lettem, rossz lett a közérzetem, úgy éreztem, hogy már nem tesz olyan jót fizikailag sem.

Akkor lassan elkezdtem visszacsökkenteni az ismétlésszámot, és olyan 7-11 körül találtam ideálisnak a mindennapos gyakorlást, ami még jó hatású és nem kimerítő számomra.

Most éppen abban gondolkodom, hogy talán a 21-es sorozatot kéne csinálnom, de csak kb. heti háromszor mondjuk. Lehet hogy kipróbálom így is.

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy én A vércsoportú vagyok, akik köztudottan kevésbé bírják a fizikai megterhelést.

4370. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4368. - Csipkerózsika)
2011. nov. 3. 23:10

Sziasztok, az utóbbi időben nagyon elfáradok az 5. rítus közben... Már több, mint fél éve csinálom, és mégis.

Érzett valaki hasonlót?

2011. nov. 3. 21:48
Nem ez az elsődleges célom a tibetivel kapcsolatban, hanem a jó közérzet, több energia. Bár a fogyás se lenne hátrány. :)
4368. Csipkerózsika (válaszként erre: 4366. - 520f5ba124)
2011. nov. 3. 21:17

Ezt azért ilyen kategorikusan nem merném kijelenteni. De segít az egészséges testsúly beállításában, ez igaz.

Hozzáteszem, hogy a súly egy nagyon összetett kérdés, és nem ajánlom, hogy csak fogyás céljából álljon valaki tibetizni, mert csalódni fog.

4367. Csipkerózsika (válaszként erre: 4365. - 520f5ba124)
2011. nov. 3. 21:15
Az ujjak összeérintésének szerintem semmi jelentősége nincs, az eredeti könyvben nem is szerepel, csak arra jó, hogy aki szédülős, az könnyebben megőrizze az egyensúlyát. Arra viszont akkor jó, ha nyitott szemmel nézed is a kezeidet.
2011. nov. 3. 10:02
Több embernél olvastam már, hogy amióta csinálja a rítusokat, sokat fogyott és bármennyit eszik, nem hízik. Ez mindenkinél így van aki helyesen csinálja a gyakorlatokat?
2011. nov. 3. 10:00

Sziasztok tibetizők!


Lenne egy kérdésem: Az 5 tibeti rítusnál az első gyakorlatnál mi a helyes?


Amikor a forgás után össze kell érintenünk a tenyerünket és a hüvelykujjunkra kell koncentrálni akkor azt nyitott vagy csukott szemmel kell csinálni? Tehát nézni kell az ujjunkat vagy csukva kell rá koncentrálni?

4364. cullinan
2011. okt. 29. 19:29

nem furcsa,inkább csak felnézek arra, aki ennyire kitartó tud lenni.

De persze, ha azt vesszük hasonlatnak, amit irtál, akkor tényleg csak szokás kérdése minden!

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook