Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
4333. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4332. - Chany)
2011. jún. 2. 09:23

Szia,

természetesen gyakorlatonként 3-3 ismétlést kell csinálni.

Egy teljes fordulat az 360 fok.

Kinézel magadnak egy pontot, amikor elkezdesz forogni (JOBBRA!!), és amikor újra meglátod azt a pontot, az az 1. fordulat:)

Minden tartást a lehető legpontosabban kell végrehajtani,

4332. chany
2011. jún. 2. 07:50

Sziasztok!

Kb 1/2 éve szemezgetek a gyakorlatokkal, és ma reggel elkezdtem.

Próbáltam okosodni ebből a fórumból, de nekem egy dolog nem tiszta:

Mit jelentenek pontosan az ismétlések?

Pl:

1. héten:

1. rítus: 3 db, aztán

2. rítus 3 db.... és így tovább?

Vagy végig az 5 rítus, és aztán előlről, azaz 5 rítus X3?? - így a másodiknak szerintem nem sok értelme lenne, de egy 2008-as hozzászólásból ezt hámoztam ki.

A másik kérdésem, hogy az első rítusnál egyszerre mennyit forogtok körbe, 360 fokot vagy többet?

Kicsit tartok tőle, hogy nem a legmegfelelőbb tartással csinálom a gyakorlatokat - sosem jógáztam - , de remélhetőleg 1-2 hét múlva minden OK lesz.

Bízom benne, hogy aktív marad a fórum, mert nagyon jó olvasni.

4331. Csipkerózsika (válaszként erre: 4329. - Csipkerózsika)
2011. jún. 1. 16:54
Nem is élsport, inkább guminő... :D
4330. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4329. - Csipkerózsika)
2011. máj. 31. 18:39
Köszönöm:)
4329. Csipkerózsika (válaszként erre: 4327. - 4e1fcae85e)
2011. máj. 31. 12:30

Igen, a 2.nél a fenéknek a földön kell maradni, különben tönkremegy a derekad. A könyv eredetileg maximum függőlegesig ajánlja a lábat emelni, különben valószínű pont ebbe a hibába esel bele.

Aki nagyon edzett és hajlékony és lazák az izületei, az meg tudja csinálni, hogy feljebb emeli a lábát, míg a csípő-fenék lent marad, de ez már élsport kategória...

Az ujjakhoz nem tudok hozzászólni a könyvben előre néznek, de én változtattam, mert rövid a kezem...

A fejet nem hiszem, hogy lógatni kéne, ki kell tartani. A leírás szerint is, meg azért is, mert a hatás részben arra alapul, hogy a gravitáció a szokványossal ellentétesen hasson a testre.

4328. Shila (válaszként erre: 4327. - 4e1fcae85e)
2011. máj. 31. 11:41

Sziasztok,

Ezekre en is kivancsi lennek.. Jo regen nem jartam itt,es szuntetltenem is kellett egy baleset miatt,de ujra kezdenem...varjuk a taapsztaltak valaszat! :)


Szep napot

4327. 4e1fcae85e (válaszként erre: 4321. - 4fb42254b6)
2011. máj. 31. 10:20

Szia,

nekem lenne kérdésem, pár rítus technikai kivitelezésében.

A 13-as ismétléseket csinálom már a héten.

A youtube-on található legelső videó utasításait követve végzem.

Aztán tegnap olvasgatva itt a neten találtam egy olyan linket, ahol részletesen leírják, hogy hogyan kell helyesen csinálni, és pár apró eltérés van ahhoz képest, amit a videón mondanak.

Pl.:

2.rítus: azt írják, a fenéknek a földön kell maradni...

De ahogy egyre előrébb tudom hozni a lábaimat, a fenekem is emelkedik, nem?

4. rítus: nyújtott ülésnél a videón a hüvelykujj néz előre, a többi ujj hátra, míg a leírásban fontosnak tartják, hogy előre nézzenek az ujjak.

Szintén itt: a leírásban a fejet csak vízszintesig szabad hátravinni, tehát a talajjal párhuzamosan, míg a videón hátrahajtva, lefelé lógatva tartják.


Na, hát ezek szúrtak szemet, mivel hangsúlyozzák, hogy mennyire fontos minden apró részlet.

Köszi, ha válaszolsz.

2011. máj. 31. 00:21

Akinek nem ér meg napi 10 perc, vagy 2x10 perc a ragyogó közérzetért, az mit akar?

Sosem értettem?

4325. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 4323. - 4fb42254b6)
2011. máj. 31. 00:12
:)
2011. máj. 31. 00:11
Bocsi, rohadt jó!:D
4323. 4fb42254b6 (válaszként erre: 4322. - °°°Bibie°°°)
2011. máj. 31. 00:11
Abszolút. Rohad jó!!!:)
4322. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 4321. - 4fb42254b6)
2011. máj. 31. 00:07
akkor már elfogult vagy..:))
2011. máj. 30. 23:52

Tíz éve csinálom.

Kérdés?

4320. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 4319. - Molnárka)
2011. máj. 30. 23:51
pihenj egyet.. és ahogy érezed..
4319. molnárka
2011. máj. 30. 23:46

Sziasztok!

Egy rossz mozdulat takarítás közben és becsípődött a derekam! Két napig nem tudtam jógázni. Most hogyan folytassam? Kezdjem újra 3-al, vagy folytassam 9-el?

4318. zefex
2011. máj. 19. 21:53
Hát persze, hogy lóg, és támaszkodik a bütykön, napi 8-10 órán keresztül! Ez bizony begyulladt. Kenegetem feketenadálytő krémmel, és ezentúl majd megpróbálom nem leengedni, és amíg fáj a kezem csinálom a bemelegítő hidat a 4. helyett.
4317. Csipkerózsika (válaszként erre: 4316. - Zefex)
2011. máj. 19. 20:57
Ugye egyenes csuklóval egerezel, és nem "lóg" le közben a kezed? Legalább könyökmagasságban - vagy magasabban - lévő egyenes felületen egészséges egerezni. Kül. begyulladhat több izület is.
4316. zefex
2011. máj. 18. 23:07
Köszönöm szépen a gyors választ. Előtte nem fájt a kezem. Azt hiszem, az "egerészés" és a 4. gyakorlat együtt idézik elő, próbáltam bal kézzel kezelni az egeret, hogy kíméljem a jobbat, de úgy nagyon béna vagyok:) Próbáltam a 4.-t más kéztartással is, de eddig az volt a legjobb, hogy az ujjaim előre néznek, közben a tenyerem nem ér le teljesen. Még nem az igazi, de nem adom fel! Annyira kevésnek tűnik ez a "befektetés" a várható előnyökhöz képest, és egyébként jól esik! Azért még akadnak furcsaságok, hagyok máskorra is..:D
4315. Csipkerózsika (válaszként erre: 4313. - Zefex)
2011. máj. 18. 20:36

És még arra kell figyelni nagyon, hogy a gyakorlatokat jól, pontosan végezd - beleértve a légzést is - mert ha rosszul csinálod, akár árthatsz is vele.

Pl. lábemelésnél a derekat földhöz kell szorítani, a fenék nem emelkedhet fel, különben a csípődnek annyi...

A kézzel kapcsolatban csak annyi tudnivaló van, hogy általában előre néző kézfejjel kell a gyakorlatokat csinálni, és a kezek vállszélességre legyenek egymástól.

Ugyanakkor nemrégiben neten találtam egy illusztrációt, ahol a 4. gyakorlatot úgy írták le, hogy a kézfejek kifelé néznek - 90 fokot zárnak be a testtel - és nincsen az egész tenyér a talajon, a nagyujj részben nyújtva van.

Nem tudom, hogy ez a csuklónak jobb-e vagy sem, de azoknak célszerű, akiknek rövidek a kezeik - és nem érnek le rendesen -, mint nekem. Azóta én is így csinálom.

4314. Csipkerózsika (válaszként erre: 4313. - Zefex)
2011. máj. 18. 20:31

Ez a probléma a jógától jött elő, vagy már korábban volt gondod a kezeddel?

Amikor én elkezdtem csinálni, én is éreztem, hogy bizonyos izületeim gyengék - enyhén fájtak néha - aztán szépen hozzáerősödtek a tibetihez. Amikor a túlerőltetést éreztem, nem emeltem az ismétlésszámot, amíg el nem múlt. Neked is ezt javaslom.

4313. zefex
2011. máj. 18. 15:18

Sziasztok!

Újból a "segítség kezdőknek" lehetőséget venném igénybe:) A jobb kezem szélső kéztőcsontja fáj, érzékeny és ez megnehezíti a 4. gyakorlat végzését mert féloldalas tőle, de csökkenti az 5. élvezetét is. Csinálom a pókfekvőtámaszt és csuklószorítást bemelegítő gyakorlatnak, de nem segít. Ti tapasztaltatok ilyen, és ha igen, mivel kezeltétek?

Amúgy február derekán kezdtem, és lassított tempóban emeltem ismétlésszámot, most a 13-nál tartok egy ideje, főként a kezem miatt, viszont a gerincem mintha jobb lenne. Legelején nagyon élveztem a forgást de visszafogtam magam: annyit csinálok belőle mint a többiből, és már nem esik annyira jól, mint kezdetben (bár még mindig kezdet van:D)

4312. Csipkerózsika (válaszként erre: 4309. - Molnárka)
2011. máj. 5. 21:01
Vannak a fájdalomnál enyhébb jelzések is. Pl. valami nem esik jól, fáradtság, rossz közérzet, hangulatingadozás, a bőr, a haj, a széklet, vizelet változásai...
4311. watch (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2011. máj. 5. 19:01
Nekem is javult a hangulatom:)
4310. Csipkerózsika (válaszként erre: 4308. - Tárnics)
2011. ápr. 12. 17:41
Jó pihenést, várunk vissza!
4309. molnárka
2011. ápr. 11. 22:27

Mit jelent az, hogy figyelek a testem jelzéseire?

Ha nem jógázom is észreveszem ha valami fáj. Vagy nem jól értelmezem?

4308. tárnics (válaszként erre: 4307. - Csipkerózsika)
2011. ápr. 11. 19:33

Szia!


Én pedig pont az ellenkezőjére gyanakszom. Talán átestem a ló túlsó oldalára.Egyidejűleg szedtem a moksa cseppeket is,a tibetivel együtt most azt is elhagytam.Azóta jobban érzem magam. Tartok egy kis szünetet,aztán majd meglátom. Semmit nem akarok erőltetni. Figyelek a testem jelzéseire( erre is a tibeti tanított meg)s remélem hamarosan ismét bennt leszek a csapatban.


üdv:tárnics

4307. Csipkerózsika (válaszként erre: 4306. - Tárnics)
2011. ápr. 11. 13:07

Szia!

Mint rutinos tibetiző és lelki zarándok, én arra tudok gondolni, hogy valami szellemi kihívásnak kéne eleget tenned - amit a tibeti elősegít -, de ez ellen az egód úgy tiltakozik, hogy nem kívánod a gyakorlatokat.

Már a betegség is arra utal, hogy foglalkoznod kéne magaddal, a lelkedben megoldásra vár valami.

Én a helyedben meditálnék egy kicsit az ellenérzéseimen, hogy pontosan mik is azok, és hol gyökereznek, mért vagy "képtelen" csinálni a tibetit.

4306. tárnics
2011. ápr. 10. 21:39

Sziasztok!

Segítsetek,nem tudom mi a csoda történt velem!Már három éve tibetizek rendszeresen.Időnként untam,de általában örömmel,lelkesedéssel végeztem a gyakorlatokat annak ellenére, hogy nagyon sokáig csak felerősítette a különféle egészségügyi problémáimat. Később ezek lecsillapodtak.Viszont sokkal energikusabbnak éreztem magam, s a lelki fejlődésemre is nagy hatással volt, s emiatt különösen hálás vagyok, hogy rám találtak a ritusok.Egy hónapja kb. viszont egyik napról a másikra hirtelen erős ellenérzéseim támadtak a gyakorlatokkal szemben. Egyszerűen valamiért elment a kedvem tőle. Képtelen voltam csinálni. Pár nappal később elkaptam az influenzát, minden borzasztó tünetével együtt. Először ennek tudtam be dolgot,gondoltam, már napokkal korábban is bennem lappangott a betegség,s azért nem volt affinitásom a tibetihez. Már vagy 10 napja teljesen rendbe vagyok, de a tibetire gondolni sem bírok. Minél inkább próbálkozok vele, annál inkább nem megy . Minden porcikám, tiltakozik ellene, olyan ismeretlennek tűnnek az évek alatt begyakorolt mozdulatok. Mi lehet velem?

4305. greek
2011. ápr. 10. 13:05
Sziasztok! Én pár napja jutottam el a 21 ismétlés számig. Csinálom lelkiismeretesen, de egyáltalán semmit nem érzek. Se pozitívat, se negatívat.:-( Mindent betartottam, a fokozatosságot stb. Sokan írták, hogy már rövid idő után is volt változás, de nálam semmi. Van akinél lassabban indult be a folyamat? Kéne egy kis biztatás a folytatáshoz.:-)
4304. River5 (válaszként erre: 4303. - Paprika16)
2011. márc. 14. 16:35

Szia, Paprika :)!


Nagyon szívesen - én is értetlenkedtem az elején... Meg később is :), de itt többen is válaszoltak a kérdéseimre :).

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook