Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsírfaló fehérje-diéta fórum

Zsírfaló fehérje-diéta (beszélgetős fórum)


1 2
36. 02dd40895d (válaszként erre: 35. - Ageeca)
2011. okt. 26. 11:06

Sajnos, amennyire elméletben tudom, nem látszik meg rajtam! :((

Nem vagyok kövér, de még mackós se! Viszont a pocakomat nem ártana leadnom, mert lassan "tükörtojásaim" lesznek! :))

Talán majd akkor komolyan foglalkozni tudok a dologgal, ha a "fekete felhők" eltűnnek.

35. Ageeca
2011. okt. 26. 10:55

ffi1 ügyes vagy! :)

Jó gondolkozásod van az egészséges életmóddal kapcsolatban. Én 31 kg-t adtam le helyes étkezéssel, némi mozgással. Van még rajtam felesleg, de ahhoz már tornázni, futni kell, hogy lemenjen :D

2011. okt. 26. 10:24

33. folyt.

A családi költségvetés említésének más oka is volt!

Arra is rá kívántam vele világítani, hogy ha a bevételi és kiadási oldal nincs egyensúlyban (fogynak a tartalékok) akkor egy kis tanakodással el lehet dönteni, mik is azok a kiadások, amik feleslegesek és gond nélkül elhagyhatók.

Ugyanígy (csak ellenkező előjellel) az egy időszak (1-2 hét) alatt elfogyasztott és feljegyzett étel-ital lista alapján meghatározhatók azok az összetevők, amelyek itt is gond nélkül elhagyhatók, vagy éppen helyettesíthetők.

Na azért kell a "megfigyelési időszak" hogy nyugodt körülmények között csinálhassuk meg a kis számadásunkat, még úgy, hogy egy cseppet se kínlódtunk és éheztünk.

Aki ezt megteszi, saját maga fog elcsodálkozni azon, hogy mennyi mindent össze-vissza - elnézést a kifejezésekért- de zabált és vedelt a vizsgált időszak alatt, miközben ő úgy gondolta, hogy csak "csipegetett, mint egy madárka".

2011. okt. 26. 10:15

A 30. számú hozzászólásom kapcsán - úgy érzem - adós vagyok némi magyarázattal.

Hogy miért is nem előre kell táblázatot készíteni a kalóriák számolgatásával?

Egyszerű dolog ez!

Mint minden hasonlat, ez is kicsit "sántítani" fog, de talán érthető lesz.

Fogjuk fel a táplálkozás (energiabevitel) mozgás/életmód (energiafelhasználás) összefüggését egy egyszerű családi költségvetésnek!

Aminek van a bevételi és kiadási oldala.

Bevételek ugye a bér(ek), családi pótlék, megtakarítások kamatai, bérbe adott ingatlan/termőföld, stb.

Vannak a kiadások, amelyek rezsi, utazás, ruházkodás, élelem, stb.

Ha ez egyen súlyban van, akkor jó.

Ha a bevételek nagyobbak, mint a kiadások, akkor MÉG JOBB, mert a megtakarítások növekednek.

Ha viszont a bevételek átmenetileg csökkennek, akkor van BAJ, mert a megtakarítások fogyni kezdenek.

Mit csinál ilyen estben a család? Egyrészt kitalálja, hogy mik azok a költségek, amelyek elhagyhatók, vagy átütemezhetők. Egyidejűleg alaposan megjegyzik maguknak, hogy egyrészt mik azok amiket majd meg fognak később vásárolni (elhalasztottak) másrészt takarékosságot fogadnak meg, hogy a legközelebbi ilyen helyzetet könnyen át tudják vészelni. (Szinte észrevétlenül)

Nos, a szervezetünk is hasonlóan működik!

A szervezet a diéta során azt tapasztalja, hogy csökken a bevétel/bevitel, azonos kiadás/felhasználás mellett. (Esetleg még az energiafelhasználás is növekszik a mozgással/sportolással)

Hogyan reagál erre?

Nos először mozgósítja a tartalékait. Sajnos ez - mozgás hiányában - az izomtömeg veszteségével kezdődik. (Ahogyan azt már korábban részleteztem)

Aztán amint visszatérünk az előző életmódhoz rohamos hízásba kezdünk. (A megvonás-tartalékolás miatt)

Folyt. köv.

2011. okt. 26. 09:45

Az italok feljegyzése is fontos, ahogyan azt tegnap írtam!

Egyrészt azért, mert a legtöbb ital tartalmaz kalóriát (az alkoholos italok is) másrészt a helyes táplálkozáshoz és a súlycsökkenés eléréséhez elengedhetetlen a szükséges mennyiségű VÍZ fogyasztása!

2011. okt. 25. 19:01

Ja és az italok se maradhatnak ki!

Nagyon lényegesek tudnak lenni!

MINDENFÉLE ITAL! A VÍZ IS!

2011. okt. 25. 19:00

Annyival kiegészíteném az előző hozzászólásom, hogy teszek egy javaslatot.

NEM TANÁCS!!!

Aki a kalóriabevitelt szeretné korlátozni, az ne számolgasson!

Legalább is ne ELŐRE!!!

Mielőtt hozzákezdene az energiabevitele korlátozásának, tartson egy-két hét "megfigyelési időt"

Ez alatt az idő alatt egy darab papírra írja fel naponta (legjobb, ha az elfogyasztást követően) pár szóban, hogy mit is evett!

Nem kell részletesen és most az időpont se lényeges még! Elég így: 1 csésze tej, 1 szalámis szendvics, 2 alma, 1 tányér káposztaleves, egy adag rizs, sült hús, savanyúság, 1 szelet kenyér, stb., stb.

A lényeg mindössze az, hogy semmi ne maradjon ki a felsorolásból! Még a délutáni kávé se, vagy az ahhoz fogyasztott süti, keksz, stb. se! A rágcsálni valókat is fel kell jegyezni.

Hogy mire jó ez a lista?

Majd a következő hozzászólásomban kifejtem...

29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - 02dd40895d)
2011. okt. 25. 18:49
szuper összefoglaló!
28. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Cee1358d4a)
2011. okt. 25. 18:46

Sokszor és sok helyen kifejtettem már a véleményemet a különböző diétákról!

Itt most röviden. (Ha valakit érdekel majd, akkor hosszabban is elmesélem)

1.) Semmiféle diéta nem egészséges! A szervezetnek a vegyes táplálkozásra van szüksége a normális működéshez, különben hiánybetegségek alakulhatnak ki! Akár rövid időn belül is!

2.) Az első pontban írtak nem jelentenek engedélyt a mértéktelen zabálásra!

3.) A kalóriabevitelt kell az életmódhoz, mozgáshoz, röviden a felhasználáshoz igazítani.

4.) A látványos fogyókúrák vége mindig az lesz, hogy az önsanyargatást követően, a kiéhezett szervezet elkezd tartalékolni a következő sanyargatásra számítva, és a leadott súly többszörösét is tartalékolni fogja.

5.) Aki ismeri a táplálék megvonás szervezetre gyakorolt hatásait és a reakciókat, az tisztában van azzal, hogy a "csodadiéták" első héten ígért látványos fogyása (3-5 kg) az mit is jelent. A szervezet ugyanis először vizet veszít, aztán kezdi felhasználni a tartalékolt energiáit. Ezt legkönnyebben az izmok leépítésével éri el. A zsírszövetek lassú csökkenése, majd jóval a 20. nap után kezdődik. Addigra viszont már jelentős izomtömeget veszít a fogyózó! Magyarul: "A tüzelő helyett a kályhát égeti el!" (A bevitt kalóriákat az izmok égetik el, még nyugalmi állapotban is! Ha nincs kályha, akkor lapátolhatjuk a szenet, abból csupán egy halom szén, azaz zsír lesz, ahelyett, hogy meleggé, széndioxiddá és salakká égne!

Na mégse sikerült rövidnek lennem!

De talán érthető voltam.)

27. gabcsi8080 (válaszként erre: 17. - Cee1358d4a)
2011. okt. 22. 13:44

Norbi étrendjére gondoltam én is.

Ehetsz mindent nincs korlát, nekem anno sikerült 7 kilótól megszabadulni és terhesség alatt sem volt gondom.

26. cee1358d4a (válaszként erre: 24. - Simple)
2011. okt. 22. 13:03

Hát, több bajom is volt anno a 90 napossal. Egyrészt nem nagyon tudtam olyan változatosan főzni, hogy ne unjam meg az ételeket, másrészt bizonyos ételeket bizonyos ételek nélkül elképzelhetetlennek tartok. És ilyenkor jött az, hogy úristen de kívánok olyan kajákat, amiket nem szabad enni... pl. rakott krumpli, spagetti, pizza...

A másik nehézség a gyümölcsnap volt.

Most mepgórbálkozom újra a Norbival, mert ott, ha már minden kötél szakad, ehetek olyat, amit kívánok, csak délig és kis mennyiségben. Így remélhetőleg nem lesznek falási rohamaim, amik a 90 napos után voltak (1 hónapig bírtam csak).

25. cee1358d4a (válaszként erre: 22. - Dafke)
2011. okt. 22. 12:58

Köszi szépen!

A 90 napost és a Norbi-féle "életmódváltást" is kipróbáltam 2 éve. A 90 napos nekem nagyon nehezen ment, a Norbit szerettem, csak egy idő után feladtam, pont mikor lement olyan 6-7 kg...

Most káposztalevesezek, és azt már tudom, hogy 3-4 napig van bennem tartás. :D Na de hosszútávon? Talán... Most eléggé elszánt vagyok.

24. simple (válaszként erre: 21. - Cee1358d4a)
2011. okt. 22. 10:18
Szia. Miért nem kezded el a 90 napost? Nekünk nagyon bevált, és azzal nem kell éhezni sem! Azzal biztosan meglesz a 10 kg karácsomyig, talán több is.
2011. okt. 22. 06:52
Nem értem a fanyalgókat. Elolvastam a diétát, és semmi egészségre veszélyeset nem láttam benne.
22. dafke
2011. okt. 22. 06:36

Na, én leszek a mai mumus. De nem érdekel. :D

Szerintem ez teljesen jó mintaétrend.


Minden nap van benne saláta, ki a fenének kell a salátánál jobb ch forrás?


"Igen, nincs bennem kitartás és akaraterő, ezzel lehet vádolni, de akkor is ez van és pont."

Dehogy nincs. Ahogyan a kedvenc könyvem mondja: Bizonygasd csak a korlátaidat és szert teszel rájuk.

Nincs más hátra, mint előre: ez fejben fog eldőlni, hogy vajon elhiszed-e, hogy van benned kitartás, és menni fog.

Mert bizony el fog tartani egy darabig. Az első 10 kg hamar meglesz, de aztán lassulni fog a fogyás üteme, sőt, meg is áll. Mindenkinek megáll. Mindenkinek. Akkor kell akaraterő. A normális, tartható diétához szinte csak akkor.


Ez után a "bevezető" után szerintem az update teljesen jó. Én a 90 napost nem ajánlom, szerintem bizonyos napok elég nehezen tarthatók hosszú távon. Persze biztos van, akinek ment, neki gratulálok, és bevallom, nekem nem ment volna.

21. cee1358d4a (válaszként erre: 20. - Ageeca)
2011. okt. 22. 04:50
Értettem. :) Nem is akartam 2 hónap alatt annyit fogyni. De azért örülnék, ha karácsonyig lemenne 10 kiló.
20. Ageeca (válaszként erre: 16. - Cee1358d4a)
2011. okt. 21. 22:38

Szerinted mit ecseteltem az 5. hszben és most?


Normális étrend... Tartós eredményre akkor számíts ha kitartó vagy. Eleinte baromi nehéz beindítani, de hidd el, sikerülni fog. 2-3 hét alatt beindul a fogyás. Ha nagy súlyfelesleged van, hamar megindul, mivel eleinte vizet vesztesz + lágy zsír (én így hívom), aztán kezdesz rendes zsírt veszíteni, és ha nem végzel aerob vagy cardio mozgást, akkor némi izmot is veszítesz. Ha mozgol természetesen akkor is, de jóval kevesebbet, mint ha nem.


Egyébként az okosok azt mondják, annyi idő alatt kellene leadni a súlyfelesleget, amennyi idő alatt felszedted... Ebben is van valami..


30 kilót ne próbálj meg leadni 2 hónap alatt mert EGÉSZSÉGTELEN. Ha első 2 hónapban lemegy 5-7 kg, az a felesleg miatt van.


Lassan fogyj, tartóssággal... :)


Sok sikert!


Ági

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Ageeca)
2011. okt. 21. 22:33

neked tök igazad van.

remélem nem haragszol:)

18. Ageeca
2011. okt. 21. 22:30

Lehet itt veszekedni, mindenkinek az igazát állítani, de a lényegen akkor sem változtat:


EREDMÉNYES ÉS TARTÓS FOGYÁST CSAK ÉLETMÓDVÁLTÁSSAL LEHET ELÉRNI, NEM PEDIG VILLÁMDIÉTÁKKAL.


Még ha csak 3 kilótól is akarna megszabadulni, csinálni fogja ezt 2-3 hétig, aztán ahogy visszaáll nem 3 kiló fog feljönni, hanem a duplája... És úgy, hogy fel sem tűnik neki!


Sok ember itt rontja el a diétát... Mindig a sztár diétákat falják, és csodálkoznak mikor JOJO effektus jön elő...


Lehet engem is szidni. Lehet azokat is szidni, akik normálisan fogytak le, értelmes megoldások mellett: Helyes étrend, mozgás.


A helyes étrendbe beletartozik a kenyér is, csak nem naponta 3 szelet... Csokit is lehet enni, de nem hetente 2 táblával. Lehet bármit enni, csak jó időben... És igen, a szervezetnek ZSÍR-ra is szüksége van... Ez kell az emésztési folyamatokhoz...


Tessék, lehet csesztetni :)

17. cee1358d4a (válaszként erre: 4. - Gabcsi8080)
2011. okt. 21. 16:05
Mivel? :-)
2011. okt. 21. 16:03

Kedves mindenki! Köszönöm a hozzászólásokat és az észrevételeket, tanácsokat, ellenkezéseket, miegymást.

Nem mondom, hogy ezzel a diétával szeretném leadni az összes súlyfeleslegem, nem is gondoltam erre, csak az elején szükségem lenne egy olyan diétára, amivel látom, hogy mennek le a kilók. Mert én ilyen vagyok, ha nem látok eredményt rövid időn belül, 100%, hogy abbahagyom. Igen, nincs bennem kitartás és akaraterő, ezzel lehet vádolni, de akkor is ez van és pont.

Kezdő lökésnek szántam volna a diétát, ami után 90 naposban vagy Norbiban gondolkoztam...

Ha meg valaki tud egészségesebb diétát, akkor miért nem mondja, miért csak leoltani kell a másikat? :-)

15. cee1358d4a (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2011. okt. 21. 15:57

Szia!

Hmm, hát az az egy ideje pontosan 3 napja van. :) Most káposztalevesek, amit végig akarok csinálni, de utána inkább valami olyat, ahol lehet enni sok fehérjét, mert nekem az hiányzik a legjobban.

Mozogni sajnos nem rendszerességgel, van, hogy rámjön, és akkor szinte minden nap, aztán meg kimarad egy csomó idő. Igyekszem ezen is változtatni...

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2011. okt. 21. 13:46
Előbb-utóbb csak leírsz neki egy használható és hosszútávű étrendet.:)
13. Bcicus (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2011. okt. 21. 13:42
De nem jó, mert ahoz ki kéne belőle venni a tejet meg a gyümölcsöket reggelire, ebédre is kéne lassú ch és vacsira is. Meg tízóraira is.
12. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2011. okt. 21. 13:36
pl. teljes kiőrlésű pékáruval
11. Bcicus (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2011. okt. 21. 13:32
De milyen ch-val?
10. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2011. okt. 21. 13:29
ezért írtam, hogy reggelire CH-al megdobva jó étrend és nem villámdiéta
2011. okt. 21. 13:24
Átolvastam. Az egy dolog, hogy nincs zsír meg cukor, de nincsenek bennek ch-k szinte egyáltalán csak gyümölcs ami cukor. Jó ch-k viszont semmi, és ez baromi egészségtelen.
2011. okt. 21. 13:08

Pedig elég jó étrend. Reggel kicsit több szénhidráttal este több fehérjével - amit korábban írtam is - nem villámdiéta, hanem elviselhető és követhető.

Ráfeküdtél a kérdőjelre? Szó nem volt róla, hogy az előéletét is ismerni kellene.

7. gabcsi8080 (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2011. okt. 21. 12:58

Igen én elolvastam és te az első naplóbejegyzését????????????????

Nem 3 kilótól szabadulna meg hanem sokkal többtől.

Ezt a diétát egy hétig ajánlott csinálni....szóval szerintem életmód váltás lenne a megoldás nem villámdiéták.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook