Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zöldséges-gyümölcsös turmix? fórum

Zöldséges-gyümölcsös turmix? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 26. 08:53

Én ezt iszom minden reggel éhgyomorra:

2 db sárgarépa

1 db cékla

1 db alma

1 db narancs


Nekem ebből kijön kb 3 dl itóka:) Egészséges és finom!

14. Ditta67 (válaszként erre: 12. - Mari20)
2011. nov. 20. 19:33

Na ezt kipróbálom!

A nyers répát egészben vagy reszelve teszed bele?

13. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Patriciaaa)
2011. ápr. 28. 10:39
Olvasgasd a kubus italok címkéjét...:DDD
12. Mari20
2011. ápr. 28. 10:06

üdv mindenkinek


én 3 éve már minden reggel ezzel kezdem , a családom is társult...


2x egyformát még nem sikerült késziteni


a nyers étel csakája c könyv elolvasása után kezdtem el


az alap : fél alma és fél banán

és bármi ami idény szerü, gyümi és ami fontos valami zöld....


ma például amit ittunk: fél alma, 3 szem (mirelitből kiolvasztott) szilva, egy fél csicsóka , egy kicsi répa,


zöld: ma csalánt, és citromfüvet és buzafövet vágtam bele


egy kis méz, egy kanál oliva olaj, és két kiskanál szölőcukor, turmixba vizzel felöntve ( 6dl-ig) hármunk-nak


jól össze turmixolva , rögtön turmix után 1 pohárral....


bármit össze turmixolhattok

ami számotokra egészséges


fehérrépa, paszternák, sárgarépa, zeller, stb.

csak fokozatossan kezdjétek el


a cékla is finom de óvatossan a nyers céklával, picit csak előszőr, és lassan fokozhatod, ( én megjártam vele)


de azóta már ismét birja a gyomrom


a zöldekről: minden ehető zöld jöhet, a spenót, a mangold, a zöldségzöld, a répazöld, a csalán, akaralábé levele, zeller levele, bármi ami zöld, és ehető


én lefagyasztva tárolom azt a mennyiséget, amit vásárláskor nem használtunk fel, és ebből teszek a turmixba


van hogy teszek bele egy kis fokhagymát, vagy lila hagymát....



próbálgassátok, reggelire a legjobb a gyomornak, a szervezetnek az imunrendszernek


mert könnyen gyorsan felszivódik, és NAGYON EGÉSZSÉGES


tulzásba se kell vinni naponta 1x csodákat tesz.

11. bobe2 (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2011. ápr. 28. 08:22
Igen a cékla egy napra igy sok lenne ,de nem irtam ,hogy ezt ha felhigitom akkor bö 2 liter folyadékot kapok,amit 3 napra osztok el.A vizet meg annyira kivánom utánna hogy van amikor még 3 litert is megiszok 1 nap.
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Bobe2)
2011. ápr. 28. 07:40

Ha 2 céklát belecsapsz, akkor naponta huzamos ideig én nem ajánlanám. Vizet vagy mellé vagy utána tényleg kell fogyasztani, mert a vesét hajtja meg. Reggeltől korán d.u.-ig ajánlott, és nem szabad megijedni, ha rózsaszínt pisil az ember :)


Én hasonló levet szoktam csinálni, mint amit írsz, csak a zellerért nem vagyok oda, így az nálam felejtős. Meg egy kis borsot szoktam néha rászórni.

2011. ápr. 28. 06:12

Sziasztok.Én egy honapja készitek magamnak ,zöldség levet amivel már 5 kilot fogytam is.

Nincs speciális receptem csak azt tettem bele ami ithon volt és olvastam is hogy egésséges.PL-cékla,alma ,sárgarépa és zeller. Ezeket gyümölcscentrigugán átengedem,a levet ugyanannyi vizzel felengedem (azt olvastam hogy a májat megviseli a tömény lé ezért higitom)Én igy szoktam 4 alma,2 cékla 1 kis zeller,2 sárgarépa.

8. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Noncsi18)
2011. ápr. 28. 03:23

én is nagy püréimádó voltam, amíg rá nem jöttem (össze nem olvastam), hogy mi mindent lehet csinálni vele.


az elhíresült rukkolás-körtés-krumplpüré-recept pedig ő:

[link]


ez nálunk évente 5-6-szor elkészül, akkora kedvenc. valamiért van valami a receptben (vagy a végeredményben?), ami függővé tesz...

2011. ápr. 28. 02:26
Illetve megkérdezhetem a rukkolás-körtés-krumplipüré pontos receptjét? Mert ezt pl nem adta ki gugle :D:D és nagyon kíváncsi lennék rá, mert imádom a pürét :)
2011. ápr. 28. 02:24

Ezt kifogom próbálni, ha végre kapok zellert, mert itt nem nagyon lehet :(


Nekem a turmixokkal csak az a bajom, hogy mihez mennyi kell..... Hogy finom turmix legyen, ne csak az egyik gyümölcsöt lehessen érezni. Mondjuk ilyenekhez szoktam használni a barátomat, g o o g l e - t :D

2011. ápr. 28. 01:35
kezdőknek, akik félnek az ilyen ízkombinációktól, főzzetek össze almát és zellert (szigorúan vajon lepirítva, utána felöntve vízzel, vagy akinek van, húslevessel, főzzetek bele 1-2 szem krumplit), és egy kis só, bors, szerecsendióval bolondítva, leturmixolva életek legpazarabb krémlevesét kapjátok. aki nem fél a kalóriától, kisült szalonnazsíron pirítsa meg a kenyérkockákat, szórja meg vele a tányérban a leveskét - férfifogó darab :)
2011. ápr. 28. 01:26

a sárgarépa-narancs klasszikus, a sárgarépa-narancs-dinnye szintén, az alma-zeller mind turmixba, mind salátában (lásd waldorf) kihagyhatatlan, és ezeréves sztori...


a mangó-papaya-avokádó, a cékla-mangó, a cékla-narancs, a személyes kedvencem a sütőtök-citrusok, a krumpli-alma, a krumpli-körte (különös tekintettel a híres rukkolás-körtés-krumplipürére...), számomra érthetetlen, hogy az emberek miért nem kombinálnak semmit, miért a gomba egyetlen helye kirántva, főtt rizzsel és tartármártással elképzelhető, mikor egy szárított gyümölcsös-gombás-baconos salátával a mennybe lehet menni..


na mindegy, beszélt a másik oldal :)

2011. ápr. 28. 01:26

É pont most csináltam de az csak gyümi: alma banán narancs.

Én valami répásat innék már nagyon :)

Egyébként ha már a turmixoknál tartunk, nem tudja valaki, hogy kemény zöldséget (mint pl a répa) belelehet tenni? Vagy ez attól függ, hogy milyen éles a pengéje?

2011. ápr. 28. 01:07
Erre kíváncsi vagyok én is:))..jöhetnek az ötletek!
2011. ápr. 28. 01:00

Hallottam, hogy létezik olyan turmix amibe zöldséget-gyümölcsöt is beletesznek, és jó íze van, ezek felett ugye még nagyon egészséges is.

Tud valaki konkrét receptet? vagy esetleg tipp? :)

Hogy készítsem el? :)

Szeretnék valamilyen iható dolgot készíteni... =] Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook