Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van Budapesten zöldséges, akinél bankkártyával is lehet fizetni? fórum

Van Budapesten zöldséges, akinél bankkártyával is lehet fizetni? (tudásbázis kérdés)

17. edwina
2013. márc. 21. 11:55
Ne haragudjatok rám, mindannyiótoknak igaza van abban, ahogyan látja a dolgokat - számomra azonban "családi okokból" ha lehet így mondani (tudom, hogy érthetetlen így, de ez nem az a fórum, ahol mindezt részletesen elmondhatnám) "KELL" kártyával fizetnem, ez volt az alapvető gondom, ezért keresem a lehetőséget a kizárólagosan (lehetőség szerint persze) kártyás fizetésre, nem pusztán passzió. Mindegyikőtökkel egyetértek valamilyen szinten, viszont túlhaladtunk a kérdésemen... (Ha meg tudnám oldani a kp-felvét kérdését, és ha nem tudnám teljes bizonyossággal, hogy a környezetemben lévő sok-sok zöldséges bizony igencsak olcsóbb mint a hiper-szuper, nem volna ennyire feladat nekem ez az egész...) - ezért még egyszer: köszönöm szépen az eddigi fáradozást, új nézőpont szerint próbálom megoldani ezt az egészet.
16. emagdi (válaszként erre: 12. - Edwina)
2013. márc. 21. 09:41

na de miért nem veszed meg a zöldséget is a hiper-szupermarketekben?

ne hidd azt, hogy nagyon mást kapsz a zöldségesek többségénél...

15. emagdi
2013. márc. 21. 09:40

mondjuk azzal azért vitatkoznék, hogy a kártyás fizetés hosszadalmas lenne... főleg mióta paypass is van.

gyorsabb, mint a mindenféle címletekkel ott sakkozni, keresgélni az aprót, stb.


az viszont igaz, hogy a vásárlók részéről sincs tömeges igény, hogy mindenhol lehessen kártyával fizetni. amíg ez így marad, és a többség a készpénzt részesíti előnyben, addig a kiskereskedők sincsenek rákényszerítve, hogy a számukra előnytelen megoldásokat válasszák. ha nem vásárolna senki olyan helyen ahol nincs terminál, akkor villámgyorsan mindenhol lenne :)

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Edwina)
2013. márc. 20. 19:04
Nem értelek, de ez az én hibám.
13. sajert
2013. márc. 20. 18:58
Rákoskerten, de iszonyú drága zöldséges. Gyönyörű az áruja, de az árai....
12. edwina (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2013. márc. 20. 18:11
Utaznék érte, bele is vagyok kényszerítve egy helyzetbe, de elmennék olyan helyre, ahol ezt meg tudom oldani (valahol ezért volt a kérdésem is), de meg fogom próbálni megoldani, köszönöm mindenkinek.
11. edwina
2013. márc. 20. 17:59
Megköszönöm a válaszokat, semmiképpen sem bántásképpen mondom amit mondok, mivel azonban egy hónapban kétszer nagybevásárolnék (-NÉK), felteszem nem egy szál répáért mennék, s bár vagyonokat nem hagynék ott, de legalább csak kétszer kéne cígölnöm, izületes lévén. Mégis úgy érzem kicsit, nehezen képhelhető el, hogy olyan a helyzet, amelyben élek, amely nem engedi azt, hogy készpénzem legyen itthon - de azért köszönöm mindenkinek.
10. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Edwina)
2013. márc. 20. 11:25
Vegyél ki csak havonta 1x erre egy összeget, esetleg bent a bankban személyesen, így nem számolnak fel külön költséget és ezt a pénzt tedd 4 borítékba, hetente 1, annyi a zöldségre költhető pénz. Valamennyire csak tudod, mennyit szoktál átlag hetente költeni (hányszor mész, mennyit fizetsz, csak úgy kábéra), és ezzel az összeggel számolj.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Edwina)
2013. márc. 20. 10:35

Mindennek oka van, pontosan olyan anyagi megfontolásból, még egy ideig, mint a Te problémád, a piszkos anyagiak. A másik, meg gondolj bele, mennyire lassan menne a kiszolgálás, vesz valaki 1 szál répát és a terminál miatt még pluszba legalább öt perc lenne egy-egy vásárlóra fordított idő.

Én úgy oldanám meg, hogy kiszámolnám mennyit költök havonta kb. zöldségre, gyümölcsre és azt egyszerre levenném a kártyáról.

8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Edwina)
2013. márc. 20. 10:11

Van.

Kérdés, hogy mennyit vagy hajlandó utazni csak azért, hogy kártyával fizethess.

Gondolom vagyonokat nem hagysz a zöldségesnél.

2013. márc. 20. 10:08
A Nagyvásárcsarnokban tuti van. Erzsébet utalványt is elfogadnak.
2013. márc. 20. 10:00
Igen, a Váci úton, az Árpád hídnál.
5. emagdi (válaszként erre: 3. - Edwina)
2013. márc. 20. 09:52

valószínű ha kártyás fizetés lenne a kis zöldségeseknél, akkor ugyanannyiba kerülnének náluk a zöldségek, vagy még inkább sokkal többe, mint a szupermarketekben.

(gondolom számlát sem kapsz...szóval itt nem a kártyával van a bajuk:)))


egyébként engem is bosszant, de én nem járok olyan helyre ahol nem lehet kártyával fizetni, ennyi.

4. szaida (válaszként erre: 3. - Edwina)
2013. márc. 20. 09:48
Nem lehetetlen, lásd előző hozzászólásom.
2013. márc. 20. 09:48
Kérlek benneteket, segítsetek nekem, ha van tapasztalatotok... kb 10 zöldséges van szinte a közvetlen környezetemben, mind a tizet megkérdeztem, hogy tudok-e kártyával fizetni nála, s mind tízszer nemleges volt a válasz. Ha mindannyiszor kp-t vennék fel, ahányszor csak és kizárólag zöldségre volna szükségem (S SZUPERMARKETBA NEM JÁROK!! -árbéli különbségek miatt), már régen legatyásodtam volna, s mivel nincs annyi jövedelmem, hogy kp-t tarthatnék itthon, mindig minden pénzem kártyán van. Miért lehetetlen dolog ma Budapesten zöldségesnél kártyával fizetni?
2013. márc. 20. 09:46
Igen, 20. kerület Téglagyár tér. Mindig friss, jó minőségű zöldségek/gyümölcsök, egyéb bio termékek, de pl. ház méz és lekvár is kapható. Fizetés bankkártyával is lehetséges.
2013. márc. 20. 09:45
Van Budapesten zöldséges, akinél bankkártyával is lehet fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook