Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Zöld szemű szörnyegeteg: a féltékenység fórum

Zöld szemű szörnyegeteg: a féltékenység (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zöld szemű szörnyegeteg: a féltékenység

1 2 3 4 5
2018. nov. 21. 16:33
Igaz lehet ? Megismerkedtem egy lánnyal ( én is az vagyok ).kb 3 hét után közölte , hogy féltékeny a párja , rám .. s ne találkozzunk ..mert , hogy szereti . Létezhet ilyen ? Semmi nem volt köztünk ..
37. 871383ddcb (válaszként erre: 12. - 02cc8f2a95)
2016. ápr. 20. 07:59
:(
36. Érdekes73 (válaszként erre: 35. - Gyöngy:))
2016. ápr. 19. 18:15
Van akit feldob ha féltékenyek rá...
35. gyöngy:) (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2016. ápr. 19. 17:49
Ááá...ez egy elcseszett szappanopera, épp ma mondta nekem valaki:)
34. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Gyöngy:))
2016. ápr. 19. 17:37
Kinek mi jut a főszerepért többet kell nyújtani...
33. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2016. ápr. 19. 17:34
Megsuhintott a szele egy mellékszereppel:DD
2016. ápr. 19. 17:30
Veszélyes dolog és már virtuálisan is terjed....
31. zsuzsuka12 (válaszként erre: 30. - Tehetetlensegcsaszara)
2014. jan. 12. 11:24
erre csak te tudhatod a valaszt! ha igazan szereted megbizol benne de szerintem legyel elovigyazatos vele szemben mert hat sosem lehet tudni.
2014. jan. 3. 19:43
Sziasztok . Megismertem egy lányt aki akkor párkapcsolatban élt mikor elkezdtünk beszélni... és teljesen szerelmes volt a barátjába de nagyon...azt mondta mindennél jobban szereti ..de közben velem flörtölt ,találkozgatott, és olyanokat mondott hogy aludjak nála meg ilyenek... közben megismerkedésünkre 1 és fél hét után kb szakított a párjával ..igaz mindvégig míg együtt voltak akkor is hangsúlyozta hogy nem boldog és hogy nem jó a kapcsolat már egy ideje, de nagyon szereti... és most az lenne a kérdés hogy hogyan bízzak meg benne mikor akit a világon legjobban szeretett azzal együtt volt közbe velem flörtölt és érdekes dolgokat mondott... és nekem még nem is mondta hogy szeret akkor ki tudja mit csinál közbe... hogyan bízhatnék meg benne? vagy érdemes egyáltalán?
29. syria (válaszként erre: 25. - Hősbika)
2013. nov. 21. 19:26

Egyetértek. Gyógyíthatatlan betegség. És rosszabb, mint bármely más, mert még csak "tünetmentessé" sem tudnak válni.


Tipikus: ha csinosan felöltöztem, akkor azt azért tettem, mert valaki másnak akartam tetszeni. Ha nem öltöztem fel csinosan, akkor azért tettem, mert nem szeretem már őt, és ezért nem is akarok tetszeni neki. Huh!


A legtalálóbb jelző a féltékenységre: agyament. :(

2013. nov. 10. 01:47
Annyira ki vagyok kattanva! Van 1,5 éve egy eléggé féltékeny párom,oké én is az vagyok! Egészen ma hajnali 1ig,be tudtunk menni egymás cuccaiba(e-mail,fb stb),viszont veszekedtünk tegnap este,és elegem lett...oké nem ez csapta ki a biztosítékot!Szoktam beszélgetni srácokkal,olyanokkal akikkel az ég világon sosem volt köztünk semmi,évekig csak neten illetve telefonon beszélgettünk,csupán 1 évben 1-2x szoktuk látni egymást és csak köszönünk,más semmi nem volt!Egyikkel sem! Szóval miután elment tőlem a párom,írtam 1 srácnak,hogy mizu vele h van szóval szokásos sablon szöveg!Párom hazaért ilyet ír, "h írt a majomnak,h koccoljon le rólam ne irkáljon mert megkéseli stb" tudja mondtam neki,semmi nem volt köztünk,ahhoz meg semmi köze h anno mikor még nem ismertem a párom kivel mit mennyit miről beszélgettem az a múltam,mindenkinek van múltja! Tudja h lett volna nekem is lehetőségem megcsalni őt,de nem tettem,sőt ha lett volna titkolni valóm akkor akikkel beszélgettem ,akkor töröltem volna a beszélgetést! De ő csak fújja, h meg általánosít ,mert h előző női megcsalták,pedig ő hűséges volt stb stb..mindha én tehetnék erről...vagy nem tudom!Milliószor megbeszéltük,h nem általánosítunk, én is csalódtam stb sztem nincs olyan aki nem!Szte akik nekem írnak mind meg akar dugni,pedig nem...meg az is bántja gondolom én h ő hiába ír rá csaj is mijeire nekik nem írnak olyat mint nekem,vagy egyáltalán semmit!Annyira felhúz,mert végül is megint a féltékenységnél akadtunk ki..meg majd jön megint h azért változtattam jelszót mert titkolni valóm van! De annyira elegem van,én nem akarok olyan lenni,h nem beszélgethetek senkivel..szte csajjal kéne..mert azok nem akarnak megdugni-.-de nem lrti meg,h olyan meg nincs ..mert nehezen bízok meg csajokban..egyébb rossz tapasztalatok miatt,mindig is fiús csaj voltam!De annyira kiakaszt! Bocsi h ilyen hosszú lett
2013. okt. 22. 19:39
Lesokkolt a cikked, sajnos ilyen az élet és sajnos pont azért mert az emberek nem figyelnek egymásra, egyre jobban nem.
26. zsuzsuka12 (válaszként erre: 25. - Hősbika)
2013. okt. 22. 19:33
ahogy te jartal ugy sajnos most az egyik baratnom wan.csak o mar szult egy gyonyoru kislanyt a feltekeny pasijanak es utana meg otthagyta majd kibekultek es par honapra ra lett wolna a masik baba amit mar a csajszi elwetetett miwel alando feltekenyseg es weszekedes miatt nem mert bewalalni. De sytem a pasi nemnormalismert minden 3dik nap osszewesznek es csak jatszik a baratnomel
25. Hősbika (válaszként erre: 24. - Zsuzsuka12)
2013. okt. 22. 11:23
Hát ez durva story! Vigyázni kell kiváncsiságból vagy más miatt mibe keveredik az ember. Szerencsétek volt, hogy így végződött. Engem a párom féltékenységből hagyott, pedig nem adtam rá okot. Szerintem ez egy betegség. Ezeknek az embereknek nem lehet bebizonyítani, hogy nem követtél el semmit, ők meg vannak győződve, hogy igen. Mit csinálok a munkahelyen minden percben meg ilyenek. A végén annyira begolyózott, hogy otthagyott, pedig én a végsőkig türelmes voltam mert szerettem őt. Agyament dolog ez a féltékenység.
2013. okt. 19. 21:25
Sziasztok a paromal mar 3 eve egyutt wagyunk.a nyaron a baratainkrol megtudtuk hogy szvingerek kicsit meglepodtunk amikor megtudtuk hogx minket szeretnenek "parnak".majd egy attbulizott ejszaka utan nalunk aludtak es megtortent az ami letem legroszabb pilanata wolt a parom meletem szeretkezett a baratnomel.es az o parja meg engem akart.abbamj a pillanatban kirohantam a hazbol es csak sirtam.a parom utanam jott es wegul nem szakitottunk esjobb lett a kapcsolatunk meg ugyan kijarunk bulizni de azota bar titkolom de nagyon feltekeny wagyok
23. Vicus68 (válaszként erre: 21. - Csörike24)
2013. okt. 13. 18:25
Csőrike, azt tudatosítsd magadban, hogy Te értékes ember vagy, ha valaki megcsal, az őt minősíti, nem téged.
22. syria (válaszként erre: 21. - Csörike24)
2013. okt. 13. 12:08

Figyelj! Engem is többször megcsaltak, olyanok, akikben megbíztam, pedig nem kellett volna.

De.

A ténytől nem kerültem padlóra; viszonylag "simán" átléptem az ügyön. Azt mondtam: aki engem átver, azt sem érdemli meg, hogy a lábamat beletöröljem. S örüljön, ha a köszönését válaszra méltatom.


Szeresd, tiszteld magadat, s akkor másoktól s ezt fogod kapni!

21. csörike24 (válaszként erre: 20. - Syria)
2013. okt. 13. 11:25
Igen,mondták már hogy lehet azért vagyokféltékeny,mert nincs önbizalmam!Volt nekem is,meg olyan is akibe megbiztam,hogy nem csal meg,aztán úgy mint téged,megcsalt..azóta kb annyira a földet veri az önbizalmam,h csak na
20. syria (válaszként erre: 19. - Csörike24)
2013. okt. 12. 10:34

Én sehogy, mert nem vagyok féltékeny. Mindig is megbíztam abban, aki mellettem volt, még akkor is, ha nem szolgált rá. Amikor kiderült a csalása, kirúgtam.


Féltékenységet legyőzni szerintem önbizalom növelésével lehet. De azt nem úgy kell csinálni, hogy harmadik személlyel kezdünk, bizonyítva: milyen klasszak vagyunk! Mert a legtöbb féltékeny ezt teszi. :(

2013. okt. 11. 22:52

Ti hogy küzditek le a féltékenységet?

Én meg a párom eléggé azok vagyunk,és néha sajnos túlzásba esünk...én 24 éves vagyok,ő idősebb bálam 30 éves! 1,5 éve vagyunk együtt nekem ő a leghosszabb kapcsolatom,és szerelmes vagyok belé..vagyis életemben először vagyok az!Viszont a féltékenységen kellene mit javitanunk!

18. syria (válaszként erre: 17. - Legnano)
2013. okt. 11. 18:20

"A gondolat világa nagyon nem tiszta,mert ha ő megcsal, akkor miért feltételezi a másikról,hogy az is azt teszi."


Azért, mert az emberek többnyire magukból indulnak ki.

2013. okt. 10. 18:01
Nekem az első férjem volt ilyen és ha utaztunk csak az ablakon nézhettem ki,mert ha ránéztem valakire,már láttam az arcán,hogy robbanás előtt áll.Végül is Ő volt, aki megcsalt engem és félelmet akart kelteni bennem,de szerencsére nem sikerült neki.Nehéz az ilyen emberrel élni és megérteni,hogy mi játszódik le benne,nekem még mindig nem tiszta a kép.A gondolat világa nagyon nem tiszta,mert ha ő megcsal, akkor miért feltételezi a másikról,hogy az is azt teszi.Ezek az emberek uralkodni akarnak a társukon és ha félelmet keltenek, már lépni sem mernek.
16. syria (válaszként erre: 13. - Vicus68)
2013. okt. 9. 17:39

Nagyon jól mondod.

Én nem láttam ilyet közelről, hanem megtapasztaltam. Sajnos életem legjobb pasija szenvedett ettől a betegségtől. (Szerintem még most is, de talált magának valakit, aki nálam jobb pszichológus.) Szerencsére hamar felismertem; fél év után szakítani akartam vele ez miatt. Elgondolkodtam: nem lehet, hogy magából indul ki? Ő csal (azzal bizonyítva maga előtt a saját maga nagyságát, hogy hány férjes asszonyt tud lefektetni), ezért feltételezi rólam. Se perc alatt lebuktattam. Másfél évbe telt, mire le tudtam vakarni magamról. Megéltem, hogy dühében fojtogatott, tört, zúzott. Huh. Visszagondolva el se hiszem, hogy velem ez megtörtént.

S a bajok forrása: lelenc szülők gyereke, ahol az apa betegesen féltékeny volt; ezt a mintát látta. Plusz bármit csinált, az apja ahelyett, hogy biztatta volna, csak azt hajtogatta: minek fogsz bele, úgyse fog sikerülni. (Tizenévesen áramot vezetett a garázs kilincsébe az apja ellen. Szerencsére valami nem sikerült.) Az anya az apa szerint nem azért ment be kórházba este 10-re, mert éjszakai ápolói műszakot vállalt, hanem hogy orvosokkal hempereghessen.


A helyzet szerintem nagyon elkeserítő. :(

Jelentkezzen, aki ismer olyan valakit, aki látott olyan valakit, aki véglegesen kigyógyult ebből a rettenetből.

15. ensiferum999 (válaszként erre: 12. - 02cc8f2a95)
2013. okt. 9. 04:22

Igen ez legtöbb esetben így

igaz.

14. ensiferum999 (válaszként erre: 10. - Annette)
2013. okt. 9. 04:20
Mert ő betegesen úgy gondolja a halálba viszi az egész családot és mélyen érinti a valós vagy annak hitt megcsalás.
2013. okt. 8. 20:25
A beteges féltékenység súlyos önértékelési problémára utal. Nem a másikban nem bízik, hanem saját magában nem hisz, hogy elég jó. Láttam már ilyet közelről. Amikor feltámad, a másik félnek esélye sincs, hiszen ha igazat mond, miszerint nincs más, azt hazugságnak tartják. Ebből lesznek a "megtámadta/megölte volt barátnőjét/feleségét" kezdetű bűnügyi hírek.
2013. okt. 8. 18:57
Csúnya dolog a féltékenység, még csúnyább azonban, ha valaki agyba-főbe csalja a párját és amikor az gyanakodni kezd, akkor elhordja mindennek a beteges féltékenysége miatt. Általában van alapja a féltékenységnek.
11. 21e36595f1 (válaszként erre: 10. - Annette)
2013. okt. 8. 18:11
Ezt én sem értem.
2013. okt. 8. 18:09
Nem értem hogy jön a mélyebb érzésűhöz az, hogy képes megölni a gyerekét valaki...
9. f3000dc5ef (válaszként erre: 7. - 21e36595f1)
2013. okt. 8. 17:28
Van bizony. Ráadásul az antidepek egyik legnagyobb mellékhatása ez :((((
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook