Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire tartósak a Young Spirit London márkájú cipők? fórum

Mennyire tartósak a Young Spirit London márkájú cipők? (tudásbázis kérdés)


16. soyle74 (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2019. aug. 30. 20:47

Hát gondoltam, hogy valami extra szolgáltatásra is képes az a futócipő ennyi pénzért. :))


Na igen, ezek a jó cipők, amiktől az egésznapi viselés után sem fáj az ember lába.

Nekem ilyen volt a 4000 ft-os Kalenji futócipőm, amíg ki nem lyukadt a szövetrész itt-ott kb. 3 év után... :/

15. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Soyle74)
2019. aug. 30. 17:01

Qva sokat XD a kavem is megfozi ;)


Amugy csak piszok jo, es ez a futocipokbol nem draga :P



En sokat dolgozok, es talpon. 3-4 honapja varok a jo meretre. űa bazmegnek is van vege. Szoval szarok az "ingyen" cipore. kihajiitottam 140 fontot, mert a 160-ast vissza kellet vinni, mert or nem volt eleg zart a felso felulete. Eletem egyik legjobb beruhazasa volt.

Tok jo 8-10 ora munka utan ugy kikelni a cipobol, hogy sehol nem faj a labad.

14. soyle74 (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2019. aug. 30. 08:28

Hát igen, így is lehet valóban. :)

40ezres futócipőd van?! Az igen. Mit tud még az a cipő ennyi pénzért? :)

13. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Soyle74)
2019. aug. 29. 21:32
A boroket nyilvan nem, meg mondjuk a 40 ezres futucipom sem, de amugy en siman becsapom a sport, vaszon cipoket a mosogepbe. Mosozsak, kimelo program, aztan hadd szoljon!
12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2019. aug. 28. 21:43
Mert?
11. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. aug. 28. 16:58
Csak nem mindegy, kik felügyelik a gyártást.:)
10. soyle74 (válaszként erre: 9. - Mircikss)
2019. aug. 28. 10:47
Hmm, köszi, na ezt jó hallani, akkor egy kicsit megnyugodtam most. :)
2019. aug. 28. 10:45
Nekem volt egy Young Spirit márkájú szandálom, és évekig hordtam,igaz nem minden nap, de elég jól bírta és kényelmes is volt.
2019. aug. 28. 09:17
Bár a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy eredetileg nem is ilyen Young Spirit London cipőt szerettem volna venni magamnak, hanem VTY /Victory/ márkájú vászoncipőt a Deichmannban, szintén 4000 ft körüli áron, de nem volt a méretemben 2 ilyen boltban sem, így "mérgemben" bementem a Reno-ba is körülnézni, és ott találtam rá erre a Young Spirites cipőre.
7. soyle74 (válaszként erre: 6. - Vidéki3)
2019. aug. 28. 09:08

Na igen, én is olvastam már olyat, hogy márkás /pl. Adidas, Nike/ cipők is elég hamar tönkrementek, szóval a márka sem mindig elegendő garancia.

Turkálóban én inkább csak pólókat, nadrágokat szoktam venni néha, cipőt nem.

Mondjuk az is igaz, hogy az is sokat számít, hogy mennyire intenzíven használjuk azt az adott cipőt.

Én kb. 3 éve vettem a Decathlonban egy Kalenji márkájú sportcipőt 4000 ft-ért, ami nagyon kényelmes volt ugyan, de nemrég elkezdett elrepedezni, kilyukadozni mindkét oldalon, de mondjuk eléggé intenzíven is hordtam, még télen is.

6. vidéki3 (válaszként erre: 3. - Soyle74)
2019. aug. 28. 08:58
Sikerült turkálóban vadonatúj, sosem használt tornacipőre akadnom. Kis kutakodás után megtudtam, hogy 400 USD az eredeti ára. Második szezon után kezd elválni a ragasztása. Többet vártam volna egy ilyen árú cipőtől. Igaz az járásom erőteljes, 60 kilósan is. Kímélő programban évente 2-3x mostam. Az idén már csak lavorban, utána zuhanyoztam és az ablakpárkányon száradt.
2019. aug. 28. 07:38

Igen így valahogy.

Igazából úgy értettem, hogy varrott is meg ragasztott is, mert a vászonrésze az varrva van, a műanyag gumi része pedig ragasztva szerintem.

Végülis olyasmi valóban, mint egy tornacipő, csak egy kicsit talán elegánsabb kivitelű. :)

Én igazából az ún. habkönnyű cipőket szeretem, amiknek alig van súlya, és ez is ilyesmi.

Azóta olvastam máshol véleményt erről a márkáról, hát nem dícsérte az illető, pár hónap alatt itt-ott lekopott az anyag róla, és levált a talpa is neki. :(

Bár gondolom, hogy eléggé intenzíven hordhatta akkor.

Hát majd kiderül idővel, hogy nálam meddig fogja húzni...

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Soyle74)
2019. aug. 27. 21:55

Mosógépben csak edzőcipőket lehet mosni. Mást cipőt még nem próbáltam.:)

Sportos, utcai viseletnek jó a vászoncipő, de nem mindennapos, egész napos használatra.

Sok fiatalt látok viszont az utcán ilyen cipőkben, még munkahelyen is.

Ragasztás/varrás: nem csak egyik lehet.:) A felsőrész általában varrják, tűzik, a talpat ragasztják. Végül is olyan, mint egy tornacipő.

2019. aug. 27. 18:57

Hát könnyen lehet, hogy ezt is Kínában gyártották, igazad lehet.

Igazából én váltócipőnek vettem, szóval azért legalább 2 szezont jó lenne vele így megérnem.

Hát úgy látom ez varrva is van, meg ragasztva is.

Vagy szerinted csak az egyik lehet? :)

Ugyanúgy fogom tisztítani, ahogy az eddigi cipőimet, időnként kimosom mosószerrel lavórban, majd zuhannyal jó alaposan kiöblítem, és utána hagyom megszáradni, vagy ha szükséges, akkor rásegítek kicsit hajszárítóval is, hogy ne penészedjen be a belseje. :)

Te hogy szoktál cipőt tisztítani?

Mosógépben mosni még sosem próbáltam cipőt, állítólag vannak olyanok, akik úgy szokták.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Soyle74)
2019. aug. 27. 18:31

Szerintem a márka csak egy dizájn, egy stílus követés. Mindet Kínában gyártják.:)


Vászoncipőt az ember egy szezonra vesz - gondolom. Ha nem minden nap viseled és nem ázol el benne, akkor még tavasszal is jó lesz.

Az sem mindegy, hogy varrva vagy ragasztva van. Hogyan fogod tisztítani?

2019. aug. 27. 14:12

Ismeri valaki a Reno cipőboltban kapható "Young Spirit London" márkát?

Vett már valaki ilyen márkájú cipőt magának?

És ha igen, akkor mennyire bizonyult tartósnak?

Én ma vettem egy ilyen márkájú férfi vászoncipőt akciósan 3500 ft-ért, és kíváncsi lennék arra, hogy kb. mennyi időre számíthatok tartósság szempontjából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook