Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie vs. Beagle - melyik való inkább kertbe? fórum

Westie vs. Beagle - melyik való inkább kertbe? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Bcicus (válaszként erre: 38. - F.evelin)
2011. júl. 9. 09:16
Ne tedd, ha a westi elszökött mert nem jó a kerítés a beagle pláne elfog.
2011. júl. 9. 08:18
Az én westiem kinti kutya volt. Sajnos 2 hete eltűnt, minden apró kis lyukon kipréseli magát... Szökött amikor csak tudott. Most beaglet szeretnénk.
37. dorciy
2011. máj. 21. 20:38
a beagle való inkább kertbe.
36. dorciy (válaszként erre: 27. - Lilimami)
2011. máj. 2. 13:48
az én westiem az rengeteget ás...minden nap, hiába kap büntit, és az új virágokat sem fogadja el, kiássa őket, meg elrágja a gyökerüket, a kis piszok.
2011. febr. 23. 14:47
A kaparás teljesen független attól,hogy ki a falkavezér!Ha vadászkutyád van,vagy valamilyen kotorékebed akkor ez teljesen ösztönös!Aki félti a kertjét az ne vegyen ilyen tipusu kutyát!!Inkább menjen el a városa legjobb állatorvosához szivesen segit a választásban,ha elmondod az igényeidet!Jézusom milyen embereknek van kutyájuk!
2011. febr. 23. 14:39
Első kutyának egyiket sem ajánlom!!Vedd komolyan a tanácsokat mert egy rosszul választott kutya komoly nehézségeket okozhat Neked is,és főleg a kutyának!!!!!!!!!
33. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 32. - Beigli08)
2011. febr. 23. 14:36
Csőváz!Teljesen egyetértek Veled!Nekem terrierem van,hát embert próbáló feledet az biztosPedig Ő(Miss POPY)már azhatodik kutyám!
2010. jún. 18. 11:09

Sziasztok! Nekem egy lassan kettő biglim van. Első kutyának azonban én egyiket se ajánlanám. Terrierek (a bigliben is van terrier): makacsok, ha nem vagy határozott jellem, nem fog tisztelni és ő lesz a falkavezér. Igen nagyon aranyos, szép kutyák ("Sajnos"). Ez tette őket nagyon kedvelté az elmúlt pár évben. Sajnos rengeteg helyen lehet már kapni őket, rengeteg szaporító és tenyésztő néven futó szaporító is van Magyarországon. Ezek a kutyusok általában nem egészségesek, mint jó tk-s társaik. Ezért először tenyésztő után kellene érdeklődni. Ezek a kutyák jóval drágábbak szaporítós társaiknál, de tuti hogy megélik az x éves kort, míg az olcsó kutyák nagy számban az 1 éves kort sem érik meg, rendellenességek miatt.

A bigli nevében tudok csak beszélni. Egyrészt,az hogy határozott vagy nem jelenti a vasszigort. Egy biglire csakis a pozitív megerősítés hat: ütni tilos. Ha nem foglalkozol vele eleget és nem sétáltatod naponta (kertesház esetén is) akkor fog rombolni: ásni, kerítést bontani stb. a séta mellett jó ha szellemileg is lefárasztod, tanítod. Ezzel a kapcsolatotokat is erősítheted. Már kiskorban el kell kezdeni, mert később nagyobb gondban leszel. A biglihez kulcsszó: jutalomfalat.

Az igénytelenséghez: igen, rövidszőrű, nem igényel különösebb törődést akkor se ha esetleg kiállításra akartok járni vele, de igenis jobb ha télen bemehet, mivel rövid szőre miatt nem jó neki a mínuszokban és mivel falkakutya, ott akar lenni, ahol ti vagytok.

Ha már megvan a kutya érdemesebb tápot venni neki, ha nem tudsz/szeretsz/akarsz számolgatni, főzni. Sokkal nehezebb kiszámolgatni neki, hogy miből mennyire van szüksége. De valamivel olcsóbb megoldás ez tény. Egy jó minőségű táp 10000-20000ft! ez hirtelen soknak tűnik, de kevesebbet kell adni belőle, így hosszú távon jobban megéri. a chappi, pedigree nem jó. nincsenek benne olyan anyagok, vagy nem olyan mennyiségben amire szüksége van. emellett fontos figyelembe venni a korát is. először nyilván kölyöktáp, majd felnőtt..

nem olcsó dolog a kutyus, és azt javasolnám ne az alapján döntsetek, hogy "jaj de cukik." uis könnyen elmehet a kedvetek az egésztől. Jól gondold át!

31. Lilimami (válaszként erre: 30. - Kamillka)
2010. máj. 31. 18:36

Akkor kb harmadjára leírom, hogy nem azt mondom, hogy nem fog kaparni :) De attól még le kell szidni (hátha egyszer leesik neki :)). Amúgy nem hülyék, tudják jól, miért kapják a szidást, ha közvetlenül az eset után bünteted, az más dolog, hogy letojja, és ha nem vagy ott, kezdi újra :))

A beagle is ilyen :) Nem mondtam, h ő leszokott a csínytevésekről, hiába nevelgetem :) De nem is baj, ennyi kell, ettől lesz imádnivaló. Ma is arra jöttem haza, hogy a kerti székből a párna rejtélyes módon a kertbe, a földre került (a teraszról). Na azt sem a szél fújta oda :) Tudja jól, hogy nem szabad, de csinálja. De mi meg ezzel tisztában vagyunk, így nyilván olyan dolgot, ami értékes, nem hagyunk elől, biglitávolságban :)

30. Kamillka (válaszként erre: 27. - Lilimami)
2010. máj. 31. 09:38
Én vagyok a falkavezér, mégis kapar a terrierem. Ha rászólok abbahagyja, ha elfordulok folytatja. Szerinted emiatt rosszul nevelt:) Szerintem meg nem is érti, hogy mi bajom van nekem azzal, hogy ő kapar, mikor éppen azt csinálja amire őt kitenyésztették és csak a dolgát végzi. Néhány popó csapkodással most mondom, hogy nem lehetne leszoktatni arről, hogy ha ő valami szagot érez ne kezdje el keresni. Sőt, amilyen élénk észjárásúak, akkor fogja csinálni, mikor senki nem látja, mert akkor senki nem szól rájuk és később büntetést sem kaphat. Van amelyik egyedben erősebben él ez az ösztön, van amelyikben kevésbé, csak mondjuk ezt nem lehet tudni mikor elhozod 10 hetes kora körül.
29. Bcicus (válaszként erre: 26. - Kamillka)
2010. máj. 30. 22:20

Biztos nagyon keméyn szigorral le lehet errő szoktatni teljesen, de akkor már nem beagle-öd vagy westid lesz, hanem egy rbaszolkgád azt meggondolom nem akarod.

Ha mindenképpen akartok kutyát és kertet is, két lehetőség van. AZ egyik a kutya bent lakik veletek, a kertben csak felügyelettel lehet, a másik, hogy a virágoknak lekerítetek egy kis részt, ahova a kutya nem mehet, a kert többi része pedig a kutyáé.

2010. máj. 30. 22:20

”A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,

s nem lehet teljes az élet kutya nélkül...”


„Nem kell külön elnyernünk bizalmát vagy barátságát, mert ő születésétől fogva a barátunk: Behunyt szemmel is bízik bennünk; még születése előtt elkötelezte magát az ember mellett.”

2010. máj. 30. 22:16

Nem mondtam, h sosem lesz kertásás. De a nevelés már pici kortól kezdődik, amikor is meg kell mutatni neki, hogy ki a falkavezér. Ezzel sok baj megelőzhető, sztem ez az alapja a jó kutya-ember kapcs-nak. Pici korában nyilván még rombolni fog, hisz kölyök, de ezt valamelyest kinövi. Leszidni igenis le kell, ha valami rosszat csinál és abban a pill-ban rajtakapod, ami persze nem azt jelenti, hogy szétvered az állatot, hanem erőteljesen rászólsz, esetleg a popójára ütsz; de a lényeg, hogy utána nincs simi egy ideig...Ha csak későn veszed észre, hogy tett valami rosszat, akkor nyilván nem szídhatod, mert nem tudja, miért.

Nem mondom, hogy nem fog rosszat csinálni, dehogynem, lesznek bajok. De ha meg van nevelve, akkor kevesebb. Én nem hiszem, hogy a füvön mászkálástól baja lesz a fűnek, ha az rendezve van, locsolva stb..


A lényeg: természetesen látszani fog a kerten, hogy kutya van. De amekkora szeretetet tud adni...Az szavakkal elmondhatatlan.

26. Kamillka (válaszként erre: 25. - Lilimami)
2010. máj. 30. 22:06
Egy terriert vagy egy vadászkutyát hogy kell akkor rendesen nevelni, hogy ne kaparjon, ha mondjuk valami szagot érez? Vagy büntetni kellene azért, mert úgy viselkedik, ahogy az ösztönei diktálják? :) Akármilyen jól nevelt, ha a gazdi ott van és rászol, abbahagyja az ásást, de feltételezem a nap 24 órájában nem fog ott állni mellette valaki. Vagy ha hazaér a gazdi és már csak a végeredmény van ott, akkor már hogy bünteti meg érte? Nem azt írtam, hogy csak 1 gödör marad az udvar helyén, de az viszont kizárt, hogy akaratlanul is kárt ne tegyen itt-ott egy kutya (főleg még kölyök) testmérettől függetlenül. A fórumindító meg kiemelte, hogy nagyon szeretné elkerülni ezeket a kellemetlenségeket... A másik, hogy egy jól nevelt közepes testű kutya is minden rossz szándék nélkül ki tudja taposni a füvet, ha pl sokat szaladgál a kerítés előtt. Szerintem ez nem éppen nevelés kérdése.
25. Lilimami (válaszként erre: 20. - Kamillka)
2010. máj. 30. 21:35
Ez akár igaz is lehetne, de én olyan lakóparkban lakom, ahol minden második háznál van kutya, hol kicsi, hol nagy, és emellett szép, rendezett kert. Tehát elmondható, hogy azért, ha nevelve van az a kutya,nem feltétlenül lesz tank abban a kertben. Azt nem mondom, hogy nem ás egy kicsit, de sok mindent egyszerűen rendbe lehet tenni.
24. pmazsi
2010. máj. 30. 21:29
Szia! Nekem westie kutyusom van és Ő az első ebem :-) egy igazi tünemény persze a maga terrier jellemével. Nagyon barátságos, mindenkinek örül, aki csak egy kedves szót is szól hozzá, amúgy meg egy igazi kis bohóc (határozottan nem értek egyet azzal,h öreges)és imádja a gyerekeket. Ha kertbe került azért néha ő is kertészkedett,kiásott pár hagymát, még kiskorában + ha elvégzi a dolgát előszeretettel kapar. De szerintem ez mindkét fajtában benne van, hisz mind a kettő vadászkutyus. Hosszabb rövidebb ideig az enyém is lakott kertbe (egyébként inkább lakásban volt) de soha nem ásta fel a kertet.
23. Lilimami (válaszként erre: 14. - Gerduska)
2010. máj. 30. 21:28
Nekem a beaglem sosem akart kerből szökni, eszébe sem jutott kiásni magát, séta közben viszont már más, azt tanítani kell neki, h ne rohanjon el, de megvannak a praktikák. Én mostanában póráz nélkül legeltetem, pedig féltem mindig, h jaj, világgá megy. Hát nem. Ha kutya van, azzal játszik, addig nem megy sehova, ha egyedül szaglászik, azért közben figyel engem, és ha esetleg menne el, akkor az ellenkező irányba futok el, és nyomban ered utánam :) Nem akar elveszíteni. Tehát minden nevelés kérdése, js és: a pocakjuk az agyuk. Tehát ha jutalom falatka van, akkor mindent megtesz :)
22. Lanvin
2010. máj. 30. 21:28
Nekem beagle-m van, elég kártékony volt kölyökkorában (Lujzi főleg a száradó ruhákra és a frissen ültetett virágokra volt rácuppanva), de felnőttkorára lenyugodott. Viszont még mindig imád kiszökni, de ennek ellenére ő a család kedvence. :)
2010. máj. 30. 21:23

Ez így van,vagy kert,vagy kutya.A beagle kutyás szomszédom a kutya eltűnése után egy labradort hozott a kertbe.

Nap mint nap bünteti őket,virág sincs,nincs értelme,mindent tönkretesz.Persze azért,mert alig vannak otthon.De akkor minek a kutya?????

2010. máj. 30. 21:21

Szia!


Még az 1 dolog, hogy kapar, de pisil meg kakál is (és nem feltétlenül 1 helyre), ami köztudottan nem tesz jót a gyönyörű kerteknek... Egy kis- vagy közepes testű kutya is ugyanúgy kitapossa a virágokat mint egy nagyobb. Az enyém egy mindössze 2,3kg -os yorki, de ha megindul pont nem érdekli, hogy min gázol át és még az ő súlya sem igazán jó anya virágainak az udvaron. Vagy ha vakond vagy akármilyen más rágcsáló szagát érzi elkezd kaparni. Hiába kicsi, azért egy 20-30cm mély lyukat pillanatok alatt ki tud ásni, pedig egy igen kis testű kutyáról van szó. A westi is meg a beagle is nagyobb, szorozd be, hogy akkor azok mire lennének képesek a kertben. Nem bántásból mondom, de gondoljátok át ezt a kutyavásárlást.

19. Bcicus
2010. máj. 30. 20:11

Beagle biztos nem. Béeagle ha egyedül hagyod a kertben szét szedi, mert egy falkakutya és nem érzi jól magát egyedül.

A westi viszont terrier akik általában elég ásósak. Aki szép kertet akar ne tartson kutyát, a kettő nem megy egyszerre.

2010. máj. 30. 18:47

A mi családunk beagle tenyésztő.Annyit mondthatok,hogy tényleg nagyon kaparósak!(de szerintem is nevelés kérdése).Viszont gyerek mellé nagyon ajánlanám!Soha senkit nem akartak még bántani,még csak fel sem merült bennük,ellentétben a régebbi kutyafajtáinkkal.

Nagyon ragaszkodnak az emberhez.De ez a szukákra jobban jellemző.

És nem tudom,hogy számít-e ez Nálatok(később biztos fog),hogy nagyon igénytelenek,rendkívül jól tűrik a hideget,és egyáltalán nem betegesek!

A westiről csak annyit tudok,hogy gondozást igényel a szőre.

Remélem tudtam segíteni!

17. pinki87 (válaszként erre: 13. - 223cf40dc0)
2010. máj. 30. 18:31

egyetértek!

nagy sok törődés kell nekik!

sokak azt hiszik,csak kell meg milyen cuki stb.......pedig ennél sokkal bonyolultabb! és ha kölyköt szeretnél akkor sokba is kerülnek!sok oltás,és minőségi tápok is hogy minél jobban tudjon nőni a szervezet,és megkapja a kellő vitaminokat!nem ám házikoszt!

szval mindenki gondolja át,mielőtt venne kutyust!

2010. máj. 30. 18:27

westie! nekem nagyon tetszenek,de nem tok róluk semmit!


Beagle:hát.......szeretnek szökni,hiperaktívok némelyik,és ugrálnak,kaparnak!ennyit tok róluk


nézd meg a képeim között a mi kutyusunkat!ő francia bulldog!

15. Mondiráj (válaszként erre: 14. - Gerduska)
2010. máj. 30. 18:24
Megmutattam a páromnak és a Westie-t még csak-csak elfogadta, de ezt már sajnos nem. :( Nekem pedig tetszene, de sajnos csak 1 kutya jöhet szóba. :(
14. gerduska (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2010. máj. 30. 17:52
Tapasztalt Westisekröl tudok,hogy ők kínlódnak vele meert elég akaratos ,igazi terrier jellem.A beagle meg nagyon szökős.Én szerény véleményem,akkor inkább a beagle.De a bolognese pl nem tetszik?
13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 1. - Mondiráj)
2010. máj. 30. 17:40

Mindegyik kutya ás, amelyik unatkozik!! kutyaszokás :DDD Ha megfelelő helyen és körülmények között van tartva, nem érzi elhanyagoltnak magát, akkor nem veszélyes ez a fajta "munkamániájuk".

Akármelyik kutyát is veszed magadhoz nagyon sok törődésre és odafigyelésre van szükségük.

2010. máj. 30. 17:36
én imádom mindkettőt, de abból kiindulva, hogy a beagle-t hordják vadászatokra is, tehát terepkutya, míg a westi bundája folyamatos gondozást igényel (mindennapos) .. kinti lakhellyel csak is beagle-t vennék magamhoz! Vigyázat nem érdemes hosszabb távon bezárva tartani, mivel hatalmas a mozgásigénye + imád kaparni (mint a tacsik is).
2010. máj. 30. 17:36
ismerős beagle-je semmit sem ásott vagy szedett szét a kertben!
2010. máj. 30. 17:31
A bieagle szerintem aranyosabb, a westie olyan öreges,de ő is ás (szerintem):-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook