Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vörösiszap katasztrófa fórum

Vörösiszap katasztrófa (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1526. c9cd845d08 (válaszként erre: 1522. - F303be5590)
2010. okt. 13. 10:03
nem találom tedd már fel ide légyszi
1525. c9cd845d08 (válaszként erre: 1520. - Krautmanno)
2010. okt. 13. 09:50
igen! és most olvastam tuxy hsz-ben az olajiszapról, mennyire egybeesnek a dolgok:(((
1524. @IviBaba@ (válaszként erre: 1500. - 6c5f346e46)
2010. okt. 13. 09:38

igen,ez tényleg így van...az ember elvan,játszik a gyerekkel,teszi a dolgát..stb...bele sem gondol,mi lenne ha...végülis szerintem nem is kell,mert ha ezen járna a fejünk...a féltést túlzásba lehet vinni,sajnos nem tudjuk mindentől megóvni őket és ez a legfájdalmasabb. Amikor a gyermeked,akit te szültél és gondját viselted,szeretetet adtál neki stb...látod,hogy sírva jön haza mert megverték és te nem tudtad megvédeni...stb...jaj,ezért útálom ezt a világot. Szörnyű,mocskos...


Na de ezért is adjunk nekik sok szeretetet és próbáljunk boldogan élni,élvezni a családunkat,hogy együtt vagyunk,mert minden együtt töltött idő egy kincs :) Kirándulások,nyaralások mind felejthetetlen élmény a szerető családdal.

2010. okt. 13. 09:32

off:

Átvágták az olajiszap gátját

Olajiszap, illetve szennyezett víz kerülhetett a Heves megyei Demjén határában folyó Laskó patakba, miután ismeretlenek átvágták a Mol ötezer tonna olajiszapot tartalmazó lerakóhelyét - olvasható a Heves Megyei Hírlapban.

FN.hu-lapszemle2010. október 13. 09:12


[link]


on

2010. okt. 13. 08:56

az index.hu-n van már ilyen doboz (címlapon):


'Kinek jó a katasztrófa?'

2010. okt. 13. 08:35
1520. krautmanno (válaszként erre: 1511. - C9cd845d08)
2010. okt. 13. 08:31
Megnéztem.Tényleg elgondolkodtató!
1519. Ncilány
2010. okt. 13. 05:36

Ezt találtam. ( belebotlottam )

(Vörös) Iszapbírkózás

Felrobbant egy időzített bomba! Nem először. De ez "látványos" volt. Részvétem a gyászolóknak! Jobbulást a sérülteknek! Hogy ott Ajka mellett, mi történt, mi történik arról a média gondoskodik. Én egy másik aspektusból közelítem meg. Megölnek minket! Lassan? Vagy gyorsan? Egyenként? Vagy csoportokban? Jó! De kik? Erről szól a cikk.

Sosem értettem meg a halálos vírusokat. Miért ölik meg a gazdát, amikor ez az ő halálukat is okozza? Persze, ők ezt nem tudhatják, hisz nem rendelkeznek gondolkodásra való hajlammal. Maximum mutálódni tudnak.

Ott tartottam megölnek minket. Kik? Hát a hülyék. De kik ők? Az ausztrál aranybányászok, akik ciánt engedtek ránk? Vagy a németek, akik szeméttel árasztottak el mnket. Netán a kínai "húsnagyker"? Esetleg az átcimkéző-átdátumozó "logisztika"? És sorolhatnám még. A külföldiek által, vagy külföldi érdekeltségek által elkövetett "merényleteket" melyek petárdának tünnek ehhez képest. Mi őket nézzük hülyének, ők meg minket. És bebizonyosodik, nekik van igazuk. De ez most más! Itt nem külföldi érdekeltség "robbantott" hanem magyar. Nem elég, hogy nem voltunk felkészülve egy ilyen - bármikor bekövetkezhető - katasztrófára, még ezután is megy a maszatolás. "Kenjük" a vörösiszapot. Nekem, a minap - pedig nem értek hozzá - bántotta a szemem, hogy a forgó kotró, semlegesítés gyanánt pakolja bele a gipszet a patakba. Mondom, nem értek hozzá, de dolgoztam gipsszel.. Tudom, hogy kavargatni kell, hogy jól keveredjen, mert különben csomósodik. Hét vége felé már volt is egy hozzáértő, aki szóvá tette: Jónak jó, csak nem akkor, nem ott, és nem úgy kellett volna. Mint a Jereváni rádió adása ("Moszkvában Volgákat osztogatnak...") De nem is ezzel akarok foglalkozni. Itt más problémák kerülnek elő:

SAJÁT MAGUNK VÍRUSAI LETTÜNK!!!

Nem a holnapnak, nem a mának, hanem a tegnapnak élünk. Mert, amit ma elértünk, azt tegnap szerettük volna! És!!! Nem foglakozunk a következményekkel. Sem a ránk váró, sem a környezetünkre váró, sem a jövő nemzedékre váró következményekkel.

Most, a konkrét eset kapcsán: Ha bezárják a gyárat, akkor oda a munkahelyek, oda az adóbevételek, stb. Igen. De ez nem most történt, hanem a tározó építésekor. Akkor és azóta volt egylehetőség... Minta kínai "húsnagykernek"! Olcsó kínai konyha, olcsó be nem jelentett, hgéniailag nem megfelelő alapanyag. Egyik oldalon profit, amásik oldalon elégedettség (hisz olcsó). Egész addig, míg bukta nincs, vagy egyéb nem várt "esemény" nem jön közbe. A gyógyszer drága, az egészségügyben várólista. Eddig ritka megbetegedések válnak népbetgséggé. A múltkor Kazincbarcikán volt foszgén szivárgás. Volt sérült is. Aki nem tudná: a foszgén a szerves foszforsav észter hatóanyagú rovarölőszerek alapanyaga. Az ilyen szert nem lehet csak "úgy" megvenni a gazdaboltban. Gyártani viszont lehet a Sajó völgyében. Hja kérem! Munkára szükség van! Meg adóbevételre, meg környezetvédelmi bírságra! Meg fizetni kell a rezsit!

Van egy másik cikk is alább a lidis margarinról. Látszólag az nem erről szól. Pedig dehogynem! Ott is hülyének nézik az társadalom azon részét, aki rájuk szorul (vagy rajtuk akar spórolni) A MAL-os ügy csak erről szól, hisz a fillérekért történő privaizáció (a 4 milliárdos környezetvédelmi beruházásra hivatkozva) a munkahelyek (a megélhetésre hivatkozva), stb. És most itt vannak a hiénák, aki adományokat gyüjtenek (az emberi hülyeségre támaszkodva).

A vörösiszapot lehet, hogy tudják semlegesíteni, de az emberi hülyeséget lehet?

1518. Ncilány (válaszként erre: 1517. - Krautmanno)
2010. okt. 13. 05:10

Csak belenéztem. És azt a bizonyos október 23 - át is említette.

De ha valakinek ez volt az érdeke, szomorú. Hogy ilyen nagy tragéia lett belőe.

Az eszembe jutott : arany tojást tojó tyúkot levágta.. nem sejtem kire gondolsz.....

1517. krautmanno (válaszként erre: 1516. - C9cd845d08)
2010. okt. 12. 23:37

Felírtam a hozzászólásod számát.Holnap megfogom nézni.Kíváncsi vagyok nagyon rá.

hallottam egy bizonyos illetőről,hogy neki lehetett érdeke...majd holnap megtudom.

Köszi

1516. c9cd845d08 (válaszként erre: 1513. - Krautmanno)
2010. okt. 12. 23:34
Hát röviden annyi, hogy lehet hogy nem véletlen baleset volt....valakiknek az érdeke...szóval érdemes lenne megnézni a tegnapi adást.
1515. Ncilány (válaszként erre: 1511. - C9cd845d08)
2010. okt. 12. 23:09
Tényleg mindjárt október 23..
1514. krautmanno (válaszként erre: 1512. - Ncilány)
2010. okt. 12. 23:07
Itt már minden előfordulhat...sajnos.:(((
1513. krautmanno (válaszként erre: 1511. - C9cd845d08)
2010. okt. 12. 23:07
Most nem tudom megnézni,mert már alszik a férjem és a pici.Miről szól?
1512. Ncilány (válaszként erre: 1510. - Krautmanno)
2010. okt. 12. 23:05
Vagy nem lesz meg a felelős, akár az is megeshet.. Semmi se lehetetlen.
2010. okt. 12. 22:58

Az Echo Tv-n érdekes dolgokról beszélt Szaniszló Ferenc, érdemes megnézni aki nem látta.


[link]

1510. krautmanno (válaszként erre: 1509. - Ncilány)
2010. okt. 12. 22:56
Most majd egymásra mutogatnak,hogy kinek kellett volna ellenőrizni.
1509. Ncilány (válaszként erre: 1507. - Krautmanno)
2010. okt. 12. 22:51
Kutya a kutyát nem bánti.
1508. brida (válaszként erre: 1461. - *Mévi84*)
2010. okt. 12. 22:48
Az apa is ott volt, kintről futott a házba, mikor jött a trutyi, de mivel nagyon hamar, nagyon magasra tört az iszap a házban, ezért az apa visszament az ablakhoz, hogy kirúgja, így az iszap kifele is tudott ömleni. Mikor visszafutott, hogy a feleségének segítsen és felmenjenek a padlásra, a hűtőládát elédobta az ár, ezért ment a felesége egyedül és ezért fogta ő mind a két gyereket. Ezt már elmondták, elmesélték ők maguk.
2010. okt. 12. 22:21

"Ki volt a felelős a az ajkai tározó ellenőrzéséért?

[Belföld] 2010.10.12 19:15


Az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőség főigazgatója szerint nem a felügyelőség feladata lett volna az ajkai vörösiszap-tározó ellenőrzése. Csepregi István az Inforádiónak elmondta: nem is dolgozik náluk ilyen képesítésű szakember.


Az ajkai üzem 2006-2011-es időszakra megkapta környezethasználati engedélyét, mely alapján a cég köteles folyamatosan ellenőrizni a tározók állapotát, valamint legalább évi egy alkalommal az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Főfelügyelőségnek is vizsgálatot kell végeznie.


A hatóság idén szeptember 13-án ellenőrizte a szükséges iratokat és a 9-es kazetta bővítésének előkészítését is megvizsgálták, de a gát állapotát nem nézték, mert ez nem tartozik a hatáskörükbe - mondta el az Inforádiónak a hatóság főigazgatója.


Csepregi István szerint ezt egy másik közigazgatási szervnek kellett volna megtennie, az ő feladatuk ugyanis az építkezések környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi szempontból való vizsgálata."


Akkor most hogyan is van ez?

1506. mazsola&tádé (válaszként erre: 1452. - Anyuci91)
2010. okt. 12. 21:36

Ilyenbe nem gondolnak bele, sosem.

mindennek megy fel az ára, veszik el a támogatásokat.

csak két hónapra szeretnék cserélni bármelyik pézesebb emberkével.


Dolgozzon két műszakban, éljen egyedül, és fizessen ki mindent annyiból ami nekem van...és nincs kocsi. gazdálkodja ki a bérlet árát, hogy eljusson munkába. cipelje haza a dolgokat, kézben, egyedül...

akkor majd elgondolkodnának, és talán jobban megbecsülnék amijük van.


Addig marad az, hogy saját autók a garázsban, de ő cégessel jár, és még éves bérlete is van...a cégtől...

2010. okt. 12. 21:34
2010. okt. 12. 20:57
Láttam a Fókuszban,hogy iskolás gyerekek a zsebpénzükből gyüjtöttek az iszapkárosultaknak.
1503. Ncilány (válaszként erre: 1501. - Mazsola&tádé)
2010. okt. 12. 20:31

Hírtv hallottam ezt is ( azt hiszem mert csak szól a háttérbe ) véletlenül beleesett ebbe a trutyiba, és némi húsfoszlányt csontokkal emeltek ki. Ez maradt az embiri testből.

Jobban roncsol mint a sav. ezt hallottam

1502. mazsola&tádé (válaszként erre: 40. - F303be5590)
2010. okt. 12. 20:11

így van. ráadásul nekik ha jól olvastam, telik rá.

Ez nekik "zsebpénz"

és akkor boruljanak térdre ellőttük, mert adtak 10 milló forintot?a több milliárdos vagyonukból?

nevetséges...

1501. mazsola&tádé (válaszként erre: 28. - F303be5590)
2010. okt. 12. 20:09
akkor mi? ha nem veszélyes hulladék?
1500. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1486. - @IviBaba@)
2010. okt. 12. 19:56

jaj,én mióta volt ez az egész,ha lehet még jobban féltem őket,és hálát adok az égnek,hogy egészségesek..amig nem történik ilyen katasztrófa,addig az ember bele sem gondol,hogy mekkora kincs..együtt van a család..

sajnálom a piciket és a családot is,remélem egyszer befornak a sebek a lelkükön és enyhűl a fájdalmuk,kitartást kivánok nekik...;(

1499. Bekomi (válaszként erre: 1498. - Ncilány)
2010. okt. 12. 19:37

jó nem volt nálam hentesárú amit adhattam volna neki, de akkor is! aki éhes, annak üresen is megfelel, vagy nem?

lehet ha piát adtam volna azt is eldobta volna........

1498. Ncilány
2010. okt. 12. 19:24

nem értem miért obják el a kiflit vagy bármit amit kapnak..

Biztosan éhesek..

1497. Bekomi (válaszként erre: 1496. - Bekomi)
2010. okt. 12. 19:13
ennek ellenére ha látom olyan kér aki józan, nem csutti részeg, annak szoktam adni...
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook