Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vörösáfonya (tőzegáfonya) kapszulát szedtetek már? Véleményeket várok..... fórum

Vörösáfonya (tőzegáfonya) kapszulát szedtetek már? Véleményeket várok..... (beszélgetős fórum)


1 2
36. lilibe
2013. márc. 26. 14:31
Nagyon bevált hólyaghurut megelőzésére.
2013. márc. 26. 12:24
szeretném megkérdezni tőzegáfonya teát korai terhesség elején lehet-e inni?.megelőzésképpen szeretném használni.
34. d71ef05a8e (válaszként erre: 32. - Petrus Kicsi)
2013. márc. 16. 10:48
Nagyon valószínű, hogy igen. Nekem orvos a várandósság idején is - kifejezetten - ajánlotta, márpedig a várandós és szoptató kismamákkal a legóvatosabb mindenki. Ami ilyenkor szedhető, attól szerintem egy 11 évesnek sem lesz semmi baja.
33. Veronika27 (válaszként erre: 32. - Petrus Kicsi)
2013. márc. 16. 10:47
Kérdezd meg a gyártó honlapján. Én is kérdeztem és válaszoltak!
2013. márc. 16. 09:01
Supherb biocarn tőzegáfonyából 11 éves kislánynak (nem menstruál ,de fejlett)adhatok napi 1-et kúra szerűen??Sehol nem találok erről adatot.
2013. jan. 25. 07:43
Zöld kő... Kb. 1400ft.
30. Veronika27 (válaszként erre: 28. - Tejespite)
2012. ápr. 19. 14:58
Ja és mondd meg neki, hogy napi 2 liter vizet igyon meg, úgy pusztulnak ki a legjobban a bacik a húgyutakból.
29. Veronika27 (válaszként erre: 28. - Tejespite)
2012. ápr. 19. 14:58

Szivesen!

Nekem is ugyanilyen gondjaim voltak, de már nincsenek 3 éve szerencsére. Néha bekapok egy-egy áfonyakapszulát azért, de folyamatosan már nem szedem.

28. Tejespite (válaszként erre: 27. - Veronika27)
2012. ápr. 19. 14:46
Köszönöm, megmondom neki. Nem tudom pontosan mióta szedi, és úgy gondolom, nem attól vannak a laboreltérések, de mindenesetre mondom neki h iktasson be szünetet.
27. Veronika27 (válaszként erre: 26. - Tejespite)
2012. ápr. 19. 11:53
Folyamatosan nem kell szedni a tőzegáfonyát, kúraszerűen 3 hónapos alkalmazás ajánlott, aztán pedig szünet.
2012. ápr. 19. 09:19

Sziasztok, hátha idejön vki, látom, régóta nem látogatják ezt a topicot.

Egy 78 éves ismerősöm kért meg, h nézzek utána a következőknek: Neki rendkívül gyakran volt hólyagproblémája, a vizeletével igy mindig gondok voltak. Mióta szedi a tőzegáfonyát, nincs semmi baj, azt mondja, életében nem volt még ilyen huzamos ideig jó a vizelete, nagyon boldog. DE! Az utóbbi időben a labor alapján túl sok a vörösvértest (a véréban, nem a vizeletben) és amikor Syncomar-ra nézik a vérét, az is nagy ingadozást mutat. Végeztek nála vizsgálatokat, semmi nem indokolja, tehát nincs olyan betegsége, ami miatt ez az eredmény legyen. Most arra gondolt, nem lehet-e, h tőzegáfonyának a mellékhatása ez? Mert nagyon nem szeretné elhagyni, viszont ha gondot okoz, nyilván nem fogja szedni. Szerintem nem befolyásolhatja, a neten se találtam erre utaló anyagot, viszont az is igaz, h sajnos már több természetes terméknél tapasztaltam v hallottam olyat, h bizony nem annyira szuper az, mert használ ugyan de mint mindennek, annak az adott dolognak is lehet nem kívánatos hatása, és ezt bizony nemigen tüntetik fel, csak a dícséretet! Félreértés ne essék, én is sokkal jobban pártolom a természetes szereket, csak sokkal tisztességesebb lenne felhívni a figyelmet a kevésbé jó tulajdonságára is.

Köszi ha válaszoltok, hátha vki hallott v tapasztalt vmit.

2010. máj. 23. 08:29

Szia.

Csak azt írják, hogy a húgyutakra hatásos.

2010. máj. 22. 21:57

Sziasztok!


Akik szedik: Szóval akkor nőgyógyászati problémákra is ajánlott? Mer én leginkább amiatt próbálnám elkezdeni... Már évek folyamatosan van valami fertőzésem és már elegem van nagyon. Lassan a kapcsolatom is rámegy, mert a türelmünk véges sajnos :S

2010. febr. 11. 18:20
Nagyon jó, én csak ajánlani tudom. Nekem folyamatosan visszatérő hólyaghurutom volt, közben pedig gombásodással küzdöttem, a nőgyógyászom meg persze többezres antibiotikumokat írt fel, immár sokadszorra, amitől még inkább elgombásodtam...Elhatároztam egy fórumon olvasottak miatt,hogy nem szedek többé gyógyszert, kipróbáltam a Cran-c tőzegáfonyát, 3850 Ft volt herbáriában 60 db-os kiszerelésben, 4. napja szedek napi 3*1-et, és lekopogom, megszűntek a tüneteim. Mindenkinek ajánlom!!
22. Farika
2009. szept. 22. 08:49

Ha nem sikerült a fertőzést elkerülni, segít a medveszőlő leveléből készült tea. Használatakor figyelembe kell venni, hogy a medveszőlő levelében igen sok a cseranyag. Ez megterheli a gyomrot, és olyan kellemetlen mellékhatásokkal járhat, mint az émelygés és a hányás. Ezért a medveszőlőlevél teáját hidegen kell elkészíteni, mert ilyenkor a cseranyagoknak csak kis része, de a hatóanyagok teljes mennyisége kioldódik.

tájékoztatásul, bevágtam:

gyógyszertár, DM, ezenkívül még nagyon sok helyen.

21. Veronika27 (válaszként erre: 19. - SReni)
2009. szept. 21. 22:55
A tangának van a legtöbb köze hozzá, ugyanis a hólyaghurutot legtöbbször az e-coli okozza, ami a végbélnyílás környékéről vándorol oda a húgycsőhöz. Ez alapból rövid út, a tanga pedig megkönnyíti azáltal, hogy a hátulja vékonyka és apró a bugyi, jobban bevág.A videoklinika oldalán találhatsz a témában érdekes dolgokat még erről. Egyébként úgy írják, hogy az áfonya szedése egy huzamban legalább 3 hónapig javasolt.
20. SReni (válaszként erre: 17. - Farika)
2009. szept. 21. 19:53
Már lehet, hogy írtad egyszer, de a medveszőlő levelet hol szerezted be? Egy próbát megér.
19. SReni (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2009. szept. 21. 19:51
A tangának mi köze hozzá? Egyébként azt hordok tényleg. Most 2 szemet szedek, és annyit változott a helyzet, hogy nem kell antibiotikum, mert csillapodott a fájdalom, de nem múlt el. Várok még egy hónapot, aztán elkezdem szedni újra a fogigátlót. Akkor nem lesz ilyen bajom, és a védekezés is meg lesz oldva.
18. Farika
2009. szept. 21. 13:34
Jesszusom...együtt! bocs
17. Farika
2009. szept. 21. 13:33
már írtam hogy én is szedtem, jó, de nem minden esetben segített, azt hiszem medveszőlő levél hideg öntetét ittam akkor, és így eggyütt használva teljesen elmúlt.
16. Veronika27 (válaszként erre: 14. - SReni)
2009. szept. 21. 12:55

Ha bajod van, akkor kevés az egy szem. Max. 3db-ot szedj naponta.

Egyébként számos más oka lehet annak, hogy előjött. Remélem nem tangát hordasz?

2009. szept. 21. 12:51
Kevés a napi 1
14. SReni
2009. szept. 15. 12:32
Mennyi idő után érezhető a hatása? Lassan 2 hete szedem, igaz csak egyet naponta, de megint előjött a bajom. Tapasztalat?
13. Cepheus (válaszként erre: 1. - SReni)
2009. szept. 3. 12:03
Sose szedtem, de orvos nőgyógyász is ajánlotta, hogy veseproblémákra nagyon jó.
12. édesfelhő (válaszként erre: 11. - SReni)
2009. szept. 3. 12:00
Nahm nekem is olyan van,de nekem csak 3000 Ft.-ba került,de lehet azért,mert ebben az országrészben olcsóbb..
11. SReni
2009. szept. 3. 11:46

Én a SUPERHERB BioCran kapszulát vettem 60 db-os.

Ezt ajánlotta a gyógyszerész, meg darabára is ennek volt a legjobb, az mg-os összetétetéhez képest. Az ára 3900 volt.

Nekem is minden hónapban középidőben előfordul a hurut, mindig antibiotikum múlasztja el csak.

Most "tünetmentes" vagyok, ezért el is kezdtem szedni. Ja, és ezt már írtam másik fórumban is, (páran írtatok oda is és ott ajánlottátok a kapszulát)hogy amióta abbahagytan a fogamzásgátlót, azóta van ilyen gondom.

Szerintetek elég lesz 1 kapszula naponta?

10. vkatka
2009. szept. 3. 11:31
Nekem csak a Bio cran vált be, a Walmarkos nem.
2009. szept. 3. 11:27
Nekem is 60 db-os van..napi kettőt szedek gyébként,de az van ráírva,hogy 3 az ajánlott..milyen az a hetvenes?
8. Veronika27 (válaszként erre: 5. - C066a749d7)
2009. szept. 3. 10:36
Ez melyik fajta, hogy 70db-os?
2009. szept. 3. 10:31
Szia!Én már két éve szedem a napi 2 db kapszulát.Nekem használ,azóta egyszer sem kellett hólyaghurutra antibiotikumot szednem.Ami mégsem tetszik,hogy ezt is csak meg kell venni,ez is csak pénzkiadás.Ha ennek ellenére panaszaim lennének,akkor természetesen elmennék orvoshoz.Inkább megelözésre ajánlanám,de nem helyettesíti szerintem az orvost.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook