Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltam rákszűrésen és azt mondta az aszisztens jó lett az eredményem.De fel van rajta tüntetve, hogy sérült sejtek ezek mit jelentenek? fórum

Voltam rákszűrésen és azt mondta az aszisztens jó lett az eredményem.De fel van rajta tüntetve, hogy sérült sejtek ezek mit jelentenek? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 4. 11:46

Nekem nincsenek semmilyen számok a papíromon.

Köszönöm a hozzászolásokat.

Kérek időpontot és el megyek mert szeretném tudni mit jelent ez nekem.

2013. okt. 1. 12:32

Nekem P3 lett,majd P2-így nem is foglalkoztam vele-sajnos:(

Mert a P2 nem fedte a valóságot.Pár évre rá mentem,és marha nagy mázlim lett-azt írták le,hogy kórós sejteket találtak,rákmegelőző állapot.Eltávolították a méhnyakamat,szerencsére nem kellett kivenni a méhemet-nem kaptam kezelést.

9. ubi pretium (válaszként erre: 2. - Tücsimücsi)
2013. szept. 30. 17:58
Pfff.... Az ilyen hsz-ekre semmi szükség!!!
2013. szept. 30. 17:37

Nem vagyok rosszindulatú, és nem az ujjamból szoptam a dolgokat.

Amikor anyukámtól biopsziát vettek, annak sajnos rossz lett az eredménye, és abban voltak leírva a dolgok.

Csak idézek: "...elszórtan kifejezetten sérülékeny atypusú sejtek láthatóak, a tumorsejtek között egy-egy sejtben bizonytalan pozitivitás, egy -egy sejtben a tumorsejtek negatívak, máshol pozitív tumorsejtek...stb"

Akkor anyukám is megkérdezte, és az orvos válaszolt. Ő csak egy ú.n. megelőző kemo kezelést kapott.

Nem áll szándékomban senkit ijesztgetni, csak válaszoltam. Jobb félni mint megijedni, én magamra nézve is így vagyok a dolgokkal.

2013. szept. 30. 12:35

Egyébként itt orvosi válaszokat találsz:

[link]

6. Norah87 (válaszként erre: 5. - 17073e7c10)
2013. szept. 30. 12:05
Én úgy tudom, hogy P0 a sikertelen kenetvétel, P1 az ideális, P2 a jó eredmény- a többségnek ilyen van. Végülis ebben az esetben gondolom mindegy.
5. 17073e7c10 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2013. szept. 30. 11:43
P1-től P5-ig osztályozzák a citológiát. P1: sikertelen kenet vételt jelet. P2: ez a normális, ilyen egy jó eredmény, tehát nincs gond. P3: utalhat gyulladásra stb, újabb kenet vétel kezelés után. P4-P5 ami utal rákos sejtekre.
4. dogiz (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2013. szept. 30. 11:35
Csatlakozom az előttem szóóhoz, a roszindulatú válaszokra ne is reagálj, csak is orvostól kérdezz.
2013. szept. 30. 11:31
Orvostól kérdezd meg, mert itt csak találgatunk vagy egyesek ijesztgetnek!
2. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2013. szept. 30. 11:27
Azok fognak mutálódni és alakul ki a rák.
2013. szept. 30. 11:02
Voltam rákszűrésen és azt mondta az aszisztens jó lett az eredményem.De fel van rajta tüntetve, hogy sérült sejtek ezek mit jelentenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook