Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek gondja gyermeke pedadógusával? Meddig mehet el, mibe szólhat bele? fórum

Volt már valakinek gondja gyermeke pedadógusával? Meddig mehet el, mibe szólhat bele? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
30. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:18

Mondom még egyszer: a családvédelmis látogatásnak pont az a lényege,hogy konkrétan azt lássák,hogyan él otthon a család,és ezt nem kötelessége előre bejelenteni a szülőnek.Mondok erre egy példát.Ha egy kisgyerek állandóan koszosan és tetvesen megy be az iskolába,akkor felmerül a tanárban a gondolat,hogy valószínűleg az adott kisgyerek családjában nem foglalkoznak a gyerek higiéniai szükségleteivel,és szól a családvédelemnek.Ha ezt előre bejelentik egy családnak,akkor előfordulhat,hogy a látogatás miatt jó alaposan kitakarítanak (akkor egyszer),lesuvickolják a gyereket,és így mondhatják,hogy "Nááálunk??Itt aztán minden ragyog a tisztaságtól!" Persze utána minden megy tovább általában,ahogy szokott.

Érdekesnek tartom egyébként,hogy csak azért szólna a családvédelemnek,mert a gyerek visszahúzódó...Szerintem valami más oka is lehet a háttérben,csak nem mondja.Visszahúzódás oka lehet egyébként szülők közötti folyamatos otthoni konfliktus, családon belüli bántalmazás is (bár gondolom ti nem ütitek-veritek a gyereket),és abból,ahogy a gyerek a családhoz viszonyul (Pl. látszik,ha fél attól,ha az idegenek kérdeznek tőle valamit,feltűnően távolságot tart az egyik családtaggal,stb.) egy ilyen látogatás alkalmával, sok minden kiderül.Bár ilyen eseteknél a tanulmányi eredmény is leromlik.

Ha minden rendben van otthon nálatok,akkor nincs mitől tartanod.

29. Incó (válaszként erre: 25. - ThinkSmartBeFree)
2011. máj. 23. 14:15

:-) Szaktanácsadó lettem???


Minden tanár tisztában van a gyerek életkori sajátosságaival. Inkább erre figyelünk.

Mindig vannak és lesznek is az átlagtól eltérő viselkedésű gyerekek. Nekik természetesen nem könnyű.

A problémát azonban nem szabad görgetni a gyerek érdekében sem.

2011. máj. 23. 14:13

igazából nem értem,ha csak ennyi lenne a gond a gyerköccel ...minek ide gyermek védelem....??????

az én egyik fiam is visszahuzodó volt.nem is kicsit.külön sziget a tanteremben anyuka,mondta mindig a tanárnö.....de ennyi...7-8.-ban már nem volt visszahuzodó.biztos nincs ott más gond is????

27. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:12
Hanyadikos?
26. hancsalean (válaszként erre: 18. - Incó)
2011. máj. 23. 14:12
Egy pillanat, nem félek, nincs mitől félnem, BÁNT a dolog, a miértekre keresem a magyarázatot.
25. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 23. - ThinkSmartBeFree)
2011. máj. 23. 14:11

Vagy lehet, hogy hülyesgét írok.

Incó, mi a véleméyed?

24. hancsalean (válaszként erre: 17. - ThinkSmartBeFree)
2011. máj. 23. 14:11
Én egyből arra gondolta, hogy rajtam vezette le a feszültségét. Nagyon jó pedadógus, szeretik a gyerekek. Ezt a kirohanást anyaként: ha nem csinálsz vele valamit, kiküldöm a..., nehezen dolgozom fel. Olyan okos kisgyerek, teli van az osztály fiúkkal, év elejétől sok bántás éri, mert kakaskodnak. Belekötnek, végül sokszor elviszi a balhét, mert a tanárt nem érdekli ki kezdte. De ezzel nem foglalkoznak, sok szülő felvetette már ezt a gondot, hogy verik a gyerekét. Ha megvédi magát, az a baj, ha nem, aakkor meg az. De erről nem esett szó, csak gondolom ez bánthatja a gyereket. Kisebb, vékonyabb a társainál, ez genetika nálunk, tökéletes célpont.
23. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 13. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:09
Szerintem a pedagógusok a szélsőségekre figyelnek, és ha az osztályátlaghoz képest túl visszahúzódó, akkor úgy érzik, oda kell rá figyelni. Pedig lehet, hogy az osztály túl izgága, nem a gyerekeddel van gond.
22. Incó (válaszként erre: 20. - ThinkSmartBeFree)
2011. máj. 23. 14:08

Nem könnyű a szakma, mondom én is tanárként... Talán még fontosabb a nevelés, mint a tudás átadása.


De mint a másik oldal képviselője sokszor az a legnagyobb baj, hogy szülő is ellenséges. Ha nincs együttműködés nincs siker...

21. Incó (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:05
Mondjuk ennek valóban nem ez a módja...
2011. máj. 23. 14:04
Az alapkérdésre visszatérve, hogy mibe szólhat bele: a gyereked nevelésébe. Nem vagyok pedagógus, és alapvetően elégedetlen vagyok a hazai pedagógus felhozatallal, szerintem nagy részüknek - nagy tisztelet a kivételnek - nincs hivatásuk a szakmára. De tény, hogy egy pedagógus nem állhat meg a lexikális tudás átadásánál, a gyerek pszihéjének, szocializációjának a befolyásolása is elkerülhetetlen. Jobb, ha tudatosan, nevelő szándékkal csinálja.
19. latyak1971 (válaszként erre: 13. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:04
Szia!Nekem nem igazán tiszta hogy ezekre a tulajdonságokra amiket itt felsoroltál,miért kellene a családvédelmisekkel felvenni a kapcsolatot.
18. Incó (válaszként erre: 13. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:04

Nem nem az a favorit.

Nincs itt akkora baj akkor. Ha minden OK, ne félj a családvédelmisektől! De mégisd az lenne a legjobb ha mindezt a tanárral beszélnéd meg. Mondd el Neki is mindezt. Esetleg kérd ki a tanácsát, hogyan lehetne ezeken a dolgokon változtatni.

17. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:03
De, ebben teljesen igazad van. Lehet az ő is fel volt cseszve.
16. hancsalean (válaszként erre: 11. - 7cdf5b0d96)
2011. máj. 23. 14:02
És ezt az utcán kell közölni a másikkal pedadógusként? Nem szólni, behívni a szülőt?
15. Incó (válaszként erre: 9. - Sirga)
2011. máj. 23. 14:01

Egy normális igazgató nem kérdőjelezi meg a kollégája (beosztottja) szakmai hozzáértését. Ez nagy-nagy zsákutca lenne.

Inkább a tanárral kellene újra felvenni a kapcsolatot akár személyesen is.

14. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 5. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 14:00
Az is más,ha "csak" a gyerek magatartásával,tanulásával van gond, illetve az is más,ha ennek az okait a családi háttérben látja.
13. hancsalean (válaszként erre: 4. - Etke75)
2011. máj. 23. 14:00
HA ez megnyugtatja, nem zavar. A gyermekem okos, értelmes, jó tanuló, tiszta beszédű, udvairas, tiszta szép öltözetű, imádnvaló kisgyerek. Szerinte nem jelentkezik eleget, csendes, fáradékony, túl visszahúzódó, nem olyan mint amilyennek kell lennie. Én is pont ilyen kisgyerek voltam, természetileg és fizikumilag is. Akivel meg probléma van, mert rendetlen, veri a társait (a gyerekemet is), rosszul tanul, azt a favorit?
12. Incó (válaszként erre: 10. - ThinkSmartBeFree)
2011. máj. 23. 13:59

Okos gondolat... támogatom.

Amúgy nemhogy kihívhatja a gyermekvédelmiseket, de ha olyat tapasztal kötelessége.

11. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 3. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 13:58

Ez nem fenyegetés,ehhez joga van. Pedagógusként mondom azt,hogy a tanárnak elsősorban a gyerek érdekeit kell nézni,és ha olyannak ítéli meg a helyzetet,mindenféle egyeztetés,figyelmeztetés nélkül (hiszen éppen az a lényeg,hogy tényleg azt lássák,ahogyan a család otthon él) szólhat a családvédelmiseknek környezettanulmány célzatából.

Általában egy ilyen dologra nem véletlenül kerül sor,tehát valami alapja van.

2011. máj. 23. 13:56
Én azt javasolnám, nyelj egy nagyot, próbálj meg higgadt maradni, és próbáld meg a lehető legtöbb tényt összegyűjteni a gyerekedről.
2011. máj. 23. 13:56
Nézd, szerintem kiküldheti őket. Hasonló helyzetben valószínűleg az igazgatóval beszélném meg a gondomat, ha a tanár képtelen az értelmes eszmecserére. Kinek vetette fel a gyv-t?
2011. máj. 23. 13:56
Azt ne felejtsd el, hogy otthon és a suliba és másképp viselkedik a gyerek. És hidd el, hogy a tanár is a gyerek érdekeit nézi.
7. ThinkSmartBeFree (válaszként erre: 5. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 13:55
Alapvetően ott mások a gondok általában, mint otthon, így szinte minden problémás gyerek anyja meglepődik.
2011. máj. 23. 13:55
Milyen gondok vannak a gyerekkel?
2011. máj. 23. 13:53
Igazából, ha behívott volna, hogy gond van, az is más. Ahogy közölte, nálam kivágta a biztosítékot. Én nem tapasztaltam azokat a gondokat, amiket felsorolt.
4. Etke75 (válaszként erre: 3. - Hancsalean)
2011. máj. 23. 13:51
Ha Ő így gondolja, megteheti.
3. hancsalean (válaszként erre: 2. - 7cdf5b0d96)
2011. máj. 23. 13:49
Szerinte komoly gondok vannak a gyerekkel és megfenyegetett, hogy kiküldi a családvédelmiseket.
2011. máj. 23. 13:48
Mi a gondod konkrétan?
2011. máj. 23. 13:47
Volt már valakinek gondja gyermeke pedadógusával? Meddig mehet el, mibe szólhat bele?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook