Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki közületek gyermekgasztroenterológián? fórum

Volt már valaki közületek gyermekgasztroenterológián? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 25. 14:19

[link]


itt nézd végig a listát, májasok és konzervek vannak rajta.

ja nekünk még a vizes zsemle is bevált, meg az itthon készült kenyér.

19. vfszilvi82 (válaszként erre: 17. - Judy08)
2012. szept. 25. 14:18

Mennyi idős a gyerkőc?

Otthon csinálj főzelékeket rizstejjel, de ételízesítő nélkül, azokban is van sajnos. Nekünk a Lidl-ben vásárolt vált be, attól nincs baja, ha ezzel álltok szemben Ti is, majd ki kell tapasztalni, mit bír a szervezete és mit nem.

Igazából ami bolti, azt nem nagyon tudod neki adni ha már nem bébiételes, csak amit otthon csinálsz. :( most terheltem én is a gyerkőcöt, hát a kiütés most nem olyan erősen, de hasmenése és viselkedészavar kijött, úgyhogy marad továbbra is a diéta..

2012. szept. 25. 08:58
Nálunk is tej allergia okozott hasmenést,véres székletet! Sőt idő közben a tojást is el kellett hagynunk! 4 hónapos kora óta diétázunk mind a ketten,mert még szopizik,most 1 éves! Voltunk gasztrón,de ott csak annyit mondtak,az én elmondásom alapján,vizsgálatok nélkül,hogy tej tojás allergia! Amúgy azt mondják,hogy 2 hetes diéta után normalizálódik csak a helyzet,mert addigra ürül ki a szervezet! Valamint akinek a tejtől bélgyulladása van annak akár egy kis baci is előhozhatja a tüneteket! Nekem legalábbis ezt mondták! Ha csináljátok a tej,tojás diétát valamint a szóját is érdemes kihagyni,akkor ügyelni kell a rejtett dolgokra! Nagyon nehéz,kitartást! A gasztrón annyit mondtak még,ha nem szünnek meg a panaszai a gyereknek,akkor jön az altatásos béltükrözés! Remélem mihamarabb kiderül nálatok is ,hogy mi a probléma!
17. Judy08
2012. szept. 20. 16:30
Nem volt semmilyen kiütés a bőrén.Először azt hitték salmonella.De kiderült hogy nem,akkor mondták hogy ételallergia lehet. Mit adjak neki hogy ne legyen rosszul?Mit amiben nincs semmilyen allergén anyag?Még azt hozzáteszem hogy kb.3hónapja nem szopizik!Kérdeztem a dokikat nem-e az miatt gyengült le az emésztése.Azt mondták nem!
16. Judy08
2012. szept. 20. 16:24
Nem hiszem hogy lisztre lenne mert vajas kenyeret eszi és nincs tőle baja!Egy 5hetesbabával már én is azt tettem volna mint te!p
15. vfszilvi82 (válaszként erre: 12. - Olgi1977)
2012. szept. 20. 16:00

Nekem a fiamnál 5 hetesen jött elő, végbél vérzéssel, azóta diétázik. Sem tejet, tejszármazékot, sem tojást nem ehet.. Nagyon erős ekcéma a tünete, amit nekünk is a szteroidos krém hoz helyre..

Most 17 hónapos, az 1 éves kontrollra úgy mentem, hogy nem kapott semmit, a gyerekorvos sem engedte, pedig én próbáltam volt, mire a gasztros azt mondta, akkor tessék otthon terhelni tejtermékkel.. most már a következő féléves kontrollra úgy megyek, hogy terhelem itthon előtte.

Van akinek a hasa megy nagyon, ismerek olyat is, én azért próbálnám ki.

Sajnos sok gyerekorvos nem is gondol erre, azért kell tovább menni, nem szabad ott megállni.


Ja, még egy tanács, ezt el is felejtettem..

Nekem 5 hetesen mikor vérzett a végbele, ez májusban volt, a gasztro ambulancián szeptemberre akartak időpontot adni.. magán rendelés akkor nemvolt, csak hét elejére találtam, viszont ez csütörtök volt.. Én fogtam a gyereket, bementem az ambulanciára és mondtam, hogy addig innen el nem megyek, míg valaki meg nem vizsgálja, mert nem fogok hónapokat várni egy 5 hetes gyerekkel, mire valaki megnézi. Én a helyedben ezt csinálnám, ha már majdnem a kiszáradás is megvolt a hányás, hasmenés miatt...

2012. szept. 20. 15:18

Nálunk a sok antibiotikum készítette ki a kicsi gyomrát.Sok E jelűt nem ehetett.Szigorúan betartottuk,hamar rendbejött.

A hányás,hasmenés tészta után lehet lisztérzékenység.Mi amíg nem tudtuk az eredményt,gluténmentesen etettük.

A kisfiunk tojásallergiás egy éve,most próbáljuk visszavezetni,6 éves.Neki fájt a hasa,és kiütései voltak.Nálunk a véreredményre is egy hónapot kell várni.Közben mi is megpróbáltunk mindent,hogy ne szenvedjen.A tojásra nem gondoltunk,mert csak annyit evett,ami az ételekben volt.

13. Judy08
2012. szept. 20. 14:14
Köszi a válaszotokat!Voltunk vérvételen,vizeletét vizsgálták,a székletét.De mnem találtak vírust!Nem adok neki azóta semmilyen tejterméket.Nem innen várom a választ csak egy anya tapasztalata nagyon sokat számít!Azt mondta a doki adjak neki amit megkíván.Adtam egy pici tésztát szaftal.Az éjszaka hányt,ment a hasa mint a víz!Reggel bevittem a dokihoz küldött Debrecenbe.3Infúzió mert majdnem kiszáradt...Én javasoltam ma hogy nem-e lenne jó esetleg egy hasi ultrahang.Ugyhogy holnap reggel megyünk és remélem nem kell már kórházba mennünk!!!
12. Olgi1977 (válaszként erre: 7. - Évili84)
2012. szept. 20. 13:49

Ebben igazad van, de mivel cak egy hónap múlva mennek, egy hét most még belefér és talán okosabbak is lesznek tőle.

Az viszont igaz, hogy a vizsgálat előtt legalább 1-2 héttel, egyen mindent, hogy legyenek tünetei és a vérvétel is eredményes legyen.


Nekünk ekcéma volt a tejtől. Mikor elkezdtük a diétát 3-4 nap alatt, mintha elfújták volna, pedig már olyan csúnya volt, hogy tettem rá steroidos krémet is. Nálunk egy 20 hónaposan volt. Az itteni kórházban nem tudták megmondani mire allergiás (nem volt elég érzékeny a tesztjük). Magán úton egy hét alatt még az is kiderült mire van hajlama (kagyló-amit én is csak 3-4 alkalommal ettem eddig életemben, ő meg még nem is látott). Ez volt a különbség.

2012. szept. 20. 13:29
Tudom, az én kislányom most 2 éves, tejmentes diétán volt 2 hónapos kora óta. Az allergia vizsgálata teljesen negatív lett mindenre, mégis a szójától kiütéses lett. Mégis azt mondom, hogy ne kezdjen a diétába, amíg doki nem mondja, ha a gyerek orvos javasolja, akkor igen. Engem már szidtak ezért meg, mert kínomban gluténmentesen etettem (van a családban több lisztérzékeny), hogy ha nem mondta senki akkor miért.
10. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Judy08)
2012. szept. 20. 13:28

Én ugyan voltam gyermek gasztroenterológián még nagyon régen, de más jellegű dologgal, így sajnos nem tudok neked érdemben válaszolni.


Remélem, mihamarabb kiderül, hogy mi a baj, és kívánom, hogy csak valami kis apróság legyen, ami nem borítja fel fenekestül az egész életeteket!



De ahogy előttem írta valaki, lehet, hogy hanyagolni kéen kicsit a tejes cuccokat.

Egyszer a lányomnak lett hasmenése, és csak úgy múlt el neki, hogy adtam a Normaflore-t, meg nem evett-ivott tejes cuccokat. Azaz izé, mert felvágottat evett, és azt senki nem mondta, hogy abban is lehet (én meg még nem voltam ennyire sem tudatos vásárló, eszembe nem jutott, hogy abban is lehet, sőt van). Mindenesetre meggyógyult így is.

Hátha neki is csak annyi kell, hogy kicsit kímélje a pocakját.


Jobbulást!!!

9. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Vfszilvi82)
2012. szept. 20. 13:24
Bármilyen gabonából lehet gabonatejet csinálni. ;) A neten van egy csomó recept.
8. vfszilvi82 (válaszként erre: 7. - Évili84)
2012. szept. 20. 13:19
Attól függ hány éves a kislánya, 2 éves kor alatt a vérvétel sem mutatja ki....
7. Évili84 (válaszként erre: 3. - Olgi1977)
2012. szept. 20. 13:12
Nem szerencsés diétáztatni a vizsgálat előtt, mert akkor a vérvétel nem fogja kimutatni, vagy fals eredményt fog mutatni. Próbálj esetleg probiotikumot adni neki. Mi is azt adjuk, és annak megfelelően diétázunk, ahogy azt kérik.
6. vfszilvi82 (válaszként erre: 2. - Judy08)
2012. szept. 20. 13:11

Mennyi idős a kislányod?

A diétát ajánlom én is, kemény lesz, de muszáj megpróbálni addig, ott lehet úgyis azt fogják mondani, hogy azt kell csinálni, legalább már tudni fogod, hogy a tejtől van vagy sem..

Rizstejet tudsz otthon csinálni, azzal tudod helyettesíteni a tejet, én a főzelékeket abból csinálom, nagyon finomak így is. :)

5. Évili84 (válaszként erre: 2. - Judy08)
2012. szept. 20. 13:09
Az én kislányomnak egy éve emésztetlen és híg a széklete, eddig még nem találtak semmit. Most orvost váltottunk, reméljük lesz megoldás. Ha súlyosnak ítéled a helyzetet, akkor a háziorvos adhat olyan beutalót, hogy sürgős ellátást igényel és akkor nem kell egy hónapot várni.
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Judy08)
2012. szept. 20. 13:08
Szerintem a kezelőorvosától kellene megkérdezni,hogy a vizsgálatig mit csinálj a kislányoddal.Ez eléggé komoly dolog,ne az internetről kérj megoldást és segítséget.
2012. szept. 20. 13:06

Leggyakoribb allergia a tejallergia. Nekünk volt.Kinőttük.


Egy próbát megér, hogy diétáztatod egy hétig, semi tejeset nem kaphat (joghurt, túrórudi stb kilőve) DE! Vigyázz mert sok rejtett tejszármazék van a virsliben, kekszben, felvágottban is.

3-4-5 nap alatt elvileg kiürül a szervezetéből. Ha minden változatlan, akkor nem a tej a ludas. Gasztron, majd csinálnak vérvételt, de annak is 2-3 hét, míg eredménye lesz :(

2012. szept. 20. 13:02
A kislányomnak már több mint 1hónapja hány hányingere van.Ment a hasa.Voltunk Debrecenben a klinikán infektológián de semmi vírust nem találtak a székletében.Most is híg széklete van és hányingere,néha hány is.A gasztroenterológiára 1hónap mulva kaptunk időpontot.Addig mit tudok csinálni?Segítsetek ha voltatok ilyen,vagy hasonló helyzetben!Köszönöm!
2012. szept. 20. 12:57
Volt már valaki közületek gyermekgasztroenterológián?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook