Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt valaki közületek Becskén a buddhista táborban kisgyerekekkel? fórum

Volt valaki közületek Becskén a buddhista táborban kisgyerekekkel? (tudásbázis kérdés)


18. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Anthico)
2012. máj. 25. 14:18
Írd meg, hol lesz a szállásotok priviben, ha olyan helyen van, majd mi fuvarozunk reggel este kocsival, ha megoldható. :)
17. Anthico (válaszként erre: 16. - Anthico)
2012. máj. 25. 11:04

Jaj, most látom, h kétszer is elírtam Láma Ole nevét :S

Még annyit, h ez a kalkuláció csak 28-ára és 29-ére vonatkozik, tehát nem is a legelejétől a legvégéig lennénk ott.

16. Anthico (válaszként erre: 14. - 04d410066e)
2012. máj. 25. 10:58

Értem, hát ez se a legjobb.

Végül találtunk szállást kb 20 km-re, nagyon olcsó is, de összességében az egész kiruccanás sokba jönne ki. 3 éjszakára mennénk, oda-vissza vonat, minden nap Becskére oda-vissza vonat, mindkét Láma Ola és Karmapa tanítás kettőnknek és 2 napra 2 főétkezés, no meg a reggeli és vacsora megoldása. Ez eddig 75-80 ezer Ft. Pedig külön külön semmi sem drága, de így egészben kicsit sok :( Főleg ha Láma Ola tanításairól korán el kellene jönnünk, így még a 4 tanítást se tudnánk egészben meghallgatni...

2012. máj. 24. 14:28
Anthico, azt még elfelejtettem írni, hogy a legritkább esetben kezdődik a 8-ra hirdetett tanítás 8-kor. Jó esetben talán arra odaér a Láma, még megáldja a gyerekeket is. Ált. fél 9-9 előtt el sem kezdődik...
2012. máj. 24. 14:27

Anthico, az esti tanítások jellemzően éjszakáig tartanak... 11 előtt sosincs vége, de inkább éjfél, hajnali 1, ameddig Lama Ole úgy érzi, hogy szükségünk van a tanítására. Utolsó buszt nem valószínű, hogy eléritek. :( Megkérdezem, hogy mi hol találtunk szállást, (elfelejtettem, párom intézte), mert ott még van, és elég jól le tudtuk alkudni az árakat is.

Kinni, kisgyerekeket is lehet vinni áldásra. Most új rendszer van, Lama Ole azt mondta, mikor októberben itt volt, hogy ezentúl, ha a körülmények engedik, így lesz. Még tanítás előtt ad áldást, de csak a gyerekeknek, meg anyukáknak. Így ha elalszanak a kicsik a tanítás alatt, meg sem kell várnotok a végét, hogy kapjatok áldást, el tudtok menni. A felnőttek a tanítás után kapnak áldást. Szerintem ez jobb most így, szülőknek biztos könnyebbség.

2012. máj. 23. 20:31

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az esti tanítások körülbelül meddig tartanak? Mert ha távolabb találunk szállást, oda figyelni kell az utolsó járatokat (busz, vonat) és a legjobb esetben is legkésőbb 22-kor el kell jönnünk.

Tindigo, írtad, h nem ritkák a 3-4 órás tanítások, ez Láma Ole-ra is érvényesek az esti 8 órás kezdéssel?

12. Anthico (válaszként erre: 11. - Anthico)
2012. máj. 23. 20:11
Bocsánat, elírtam a neved, Tindigo! :)
11. Anthico (válaszként erre: 9. - 04d410066e)
2012. máj. 23. 20:11

Nagyon aranyos vagy, Tindingo! :)

Még igazán azt se tudjuk, megyünk-e. Igaz, szeretnénk, de szállást keresnénk inkább, de sajna már csak abban a tavi wellness helyen van szabad szoba a környéken. Így legalább könnyebben tudnánk utazni (nem kellene sátor, hálózsák). Már a környező falvakat nézegettem, hol milyen lehetőség van..még nem adtuk fel :)

10. kinni (válaszként erre: 8. - 04d410066e)
2012. máj. 23. 20:00

Én Kecskeméti vagyok, itt is van Központ de a két kisgyerek mellett nem könnyű megoldani, hogy eljussak meditálni. Régebben jártam fel Pestre mikor Ole tanított és áldást adott.


Még az lenne a kérdésem, hogy a kisgyerekeket is lehet vinni beavatásra?

Én azért vinném őket, hogy részesülhessenek ebben a csodában és egész életüket végigkísérje az áldás.


Köszönöm a listát, nagyon hasznos dolgokat írtál!

2012. máj. 23. 19:16

Anthico, most olvastam, hogy nem bp-i vagy. De ha mégis tudunk segíteni, szólj. :)

Kinni, kb. pont jól képzelted el. :)

2012. máj. 23. 19:14

Szerintem ez a lakókocsisokra vonatkozik, hogy nem biztosítanak nekik külön vizet meg áramot. Kérdezzetek még néhányat, péntek este valószínűleg bemegyek medizni úgy is, és akkor minden kérdésetekre adok választ. :)

Itt érdemes elolvasni az infó részt, www.buddhizmusma.hu/nyarikurzus2012/, hogy mit hozzatok. Pl. fülhallgató és mobil, amin van rádió, hogy hallgathassátok a tolmácsolást. Anthico, akár le is tudunk vinni szerintem Bp-ről, csak még nem tudom megígérni tuti százra, de elvileg csak a párommal ketten megyünk, nekünk van szállásunk, igaz, 20 km-rel odébb, de mi ezért nem viszünk sátrat. Sajnos nagyon közel már nem fogsz tudni helyet találni. A vasútállomásra is kimennek elétek kocsival a barátok, akkor csak a vonatra kell felpakolni, és biztosan lesz valaki, aki az állomásról elvisz a táborba. (Akár mi is. :) ) Bpről busz is szokott menni. Aki szeretne, bejöhet velem is egy medire a bp-i központba, hogy ne egyedül menjen oda először. :) Ülőpárna mellett még jó ötlet egy picire összehajtható könnyű takaró, amit a lábad alá tudsz tenni, a föld nagyon megnyomja egy idő után. A tanítások sokszor 3-4 órásak, az sok kényelmi szempontok szerint földön ülve. De kárpótol érte majd Ole és Karmapa, ezt megígérhetem. :) Érdemes még övtáskát hozni, amiben magadnál tudod tartani az iratokat, pénzt, bár még soha nem hallottam olyat, hogy a szangában vagy egy ilyen táborban valaha is lopás történt volna. Itt mindenki tudja, az milyen karmát teremtene. Tavaly spanyolban voltam gyémánt út táborban, Karma Guenben, annyira jó volt! Az emberek nagyon kedvesek és segítőkészek, a tanítások szuperek, mindenki laza és vidám. Itt mindenki kiegyensúlyozottá és boldoggá, igazi buddhává változik könnyedén. Nekem életem legcsodálatosabb élménye volt a tavalyi tábor, úgyhogy idén megyek oda is, meg Becskére is. :)

Kinni, szerintem elvileg elveszik akkor a pénzed, bár mindenki nagyon normális, szerintem vissza is adják, ha ilyen történik, de ezt megkérdezem majd, ha megyek be, és megírom.

Ami még tuti kell, és eszembe jutott, vagy legalábbis jó, ha van, összefoglalva:

kézfertőtlenítő

nedves toalettpapír vagy törlőkendő

naptej

szalmakalap

strandpapucs (nyári zápor esetére, ha meleg van, megszárad a lábad hamar)

fürdőruha

apróra összehajtható takaró, amin ülni tudtok

ülőpárna (akármilyen párnán lehet egyébként ülni, csak ezért felesleges venni egy ülőpárnát)

kényelmes ruha, vagy rövidnadrág, vagy olyan szoknya, amiből nem látszik ki mindened, ha törökülésben ülsz

réteges öltözet (rövidnadrág, hosszúnadrág, top, poló, vékony dzseki, pulcsi)

vállkendő (Lama Ole előtt nem gond az se, ha fürdőruha felső van rajtad, de Karmapa előtt, mivel ő tibeti, nem illik, hogy kilátszodjon a vállad, és lehetőleg min. térdig érő szoknya, vagy nadrág legyen rajtad, a beavatások alatt szoktunk vállkendőt, vékony sálat rakni a vállunkra, ha topban vagyunk, meg oda nem veszünk forrónacit, ami egyébként megszokott viselet a buddhista táborokban)

gumicsizma

esőkabát

Meg persze alap dolgok, ruhák, tisztálkodószerek, de ezt úgy is tudjátok. :)

7. Anthico (válaszként erre: 6. - Kinni)
2012. máj. 23. 18:57
Nincs szállás, de pl Romhányról vagy Bánkról busszal könnyen át lehetett volna menni. És van egy É-D-i vasútvonal, ami pl Balassagyarmatról vagy Aszódról vinne gyorsan Becskére, de Aszódon nincs semmi lehetőség, Balassagyarmat pedig még messzebb van, és innen a Dél-Alföldről elég húzós (időben és átszállásban).
6. kinni (válaszként erre: 5. - Anthico)
2012. máj. 23. 18:53

Szerintem arra gondoltak, hogy sátorhoz vagy lakókocsihoz nincs külön áram és víz.

Közös fürdő van mint egy kempingben. Én még nem voltam de így tudom elképzelni.


Ha vonattal jöttök akkor mivel közlekedtek a tábor és szállás között?


Mi sátorozást tervezünk csak az esőtől félek.

2012. máj. 23. 18:16

Sziasztok!


Én akkor valamit félreérthettem a következő kiírásban:

"víz- és áramellátási lehetőséget nem tudunk külön biztosítani"

Akkor a fürdés mégis biztosított?


Amúgy én jelenleg is szállást keresek, mert saját kocsi híjján vonattal mennénk, de a közelben sehol sincs már hely. Sátor, hálózsák, gumicsizma, szalmakalap és egyéb dolgokat pedig nem kocsival szállítani eléggé nehézkes. :(

4. kinni (válaszként erre: 3. - 04d410066e)
2012. máj. 23. 17:57

Köszi, hogy írtál!:-)


A weboldalon már elolvastam ami info van, inkább gyakorlati dolgokra vagyok kíváncsi. Köszi a tippeket az ülőpárna tuti nem jutott volna eszembe.


Autóval mennénk, azt még nem tudom hány napra, a férjem munkáján is múlik.


Még arra lennék kíváncsi ha előre befizetem és valami közbejön pl a gyerek beteg lesz akkor elúszik a befizetés?

2012. máj. 23. 17:42
Szia Kinni! Becskén még nem volt Gyémánt út táborban, de tavaly Karma Guenben igen, idén megyek Becskére is, meg járok be a központba meditálni. Sátorban lehet aludni, vagy foglaltok le a közelben szállást, de ez csak akkor megoldható, ha van kocsitok, egyébként marad a sátrazás. Fürdő rendben, nem luxus, de okés. :) Gumicsizmát és esőkabátot mindenképp hozzatok, mert ha esik az eső, minden cipő beázik, esernyő meg problémás. Hozzatok még ülőpárnát, ha a tanítások, meditációk alatt nem akartok a földön ülni. Szalmakalap sem árt, ha épp nagyo meleg lenne, napszúrásmentesen meg lehet úszni. :) Kaja idén tuti jó lesz, ismerem, aki főz, nagyon fincsiket csinál. :) Gyerekmegörző is lesz a tanítások alatt. Ha van időd, és van központ a városodban, mindennap van medi este 7-től, be tudsz menni, és kérdezni is lehet. Plusz van kedvezmény gyerekekre. Itt mindent megtalálsz: buddhizmusma.hu Plusz itt lesz Karmapa, azért ez nem egy mindennapi dolog. :)
2012. máj. 23. 17:29

Sátorban aludtatok?

Milyen a fürdő?

Jó a kaja?

Mit érdemes vinni?

Mi van ha esik az eső?


2 kisgyerekkel mennénk az idén, aki volt már várom a tapasztalatokat, élményeket.

2012. máj. 23. 17:29
Volt valaki közületek Becskén a buddhista táborban kisgyerekekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook