Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt itt olyan, aki hamvasztás után nem tartott búcsúztatót, csak elhelyeztek az urnafalba az urnát? fórum

Volt itt olyan, aki hamvasztás után nem tartott búcsúztatót, csak elhelyeztek az urnafalba az urnát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. semleges (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 15:27
Ne foglalkozz velük.
67. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 10:03
mit szólnak az emberek,hát amit akarnak.a húgom még nyugdíjasként is dolgozott,aztán mondta neki egy fiatalabb nő,hát öregek,türelmesnek kell velük lenni.a húgom megkérdezte,hány öreget ápoltál,nem szólt rá semmit.a húgomat jól meglátogatta az isten,mint az egyik könyvben olvastam.az apámra,a nagyanyámra is nagy ívben tett az anyám.a nyakába szakadt a két alkoholista öcsém.az egyik hálistennek talpra állt,de meghalt tüdűgyulladásban,a fiatalabb sajnos nem ,egész nap ivott,maga alá csinált,de aztán pontot tett az élete végére.
66. tumbo2 (válaszként erre: 64. - Semleges)
2021. febr. 17. 09:53
mi már megbeszéltük,az anyámnak sem lesz temetése.a húgom félt,hogy a lányomnak lesz ellenvetése,de miért lenne.őszintén köze sincs hozzá,mert évente eljönne,ha jönne.láttam,hogy sírt,mikor a szobában volt,de reggel az anyám is azt mondta,vigyetek az otthonba,folyik belőle minden ,minden éjjel.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Semleges)
2021. febr. 17. 09:46
Igen,ezt én is igy gondolom, de vannak olyan emberek, foleg kisebb telepulesen,sajnos még a családban, munkahelyen is, akik imádnak kibeszélni, megszolni mindenkit..:(
64. semleges (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2021. febr. 17. 09:35
Mindenki tegyen úgy, ahogy neki jó.
2021. febr. 17. 07:55
Nem,errol letettunk, apu mellé fog kerulni az urnája,egyhelyen lesznek..Pár éve váltottam ki megint 15 évre.Ezt a megoldást a temetkezési irodán ajánlották.Nem jutott eszembe ,h van ilyen is.Volt mellette ures hely,oda gondoltam, de igy egyben lesznek.A gyerekeimnek egyet kell majd kiváltani, ha én már nem leszek..
62. VendrinerPiroska (válaszként erre: 53. - Auróra2010)
2021. febr. 16. 20:20

Nekem apám hamvait kérdés nélkül kiadták. Azóta sem kérdezte senki, hogy mit csináltam vele.

@Regin_a: mi járunk a nagyszüleimhez, sőt bizonyos dédszüleimhez is. Mondjuk anyukám szülei a nagyapám szüleivel vannak egy sírhelyen, ahová anyu testvérei is készülnek. Emiatt amíg a most 30-as unokatestvéreim élnek, azokat a 40-50 évig látogatni fogják.

Az apai nagyszüleimmel viszont nem ilyen rózsás a helyzet. Ott is egy hasonlóan nagy csapat fekszik együtt, csakhogy unoka alig és lassan már senki nem él itt. Mi is költözni szeretnék...

61. Regin_a (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 19:26
Ha az a diófa még csemete, akkor van időd még :)
60. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Regin_a)
2021. febr. 16. 19:24
Engem sem fognak temetni. Remélem, él már az az öreg diófa, amelynek a tövében majd én is megpihenek. :))
59. Regin_a (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 19:21

Ti még mentek, aztán senki

Engem senki nem fog látogatni, mert életemben sem, akkormeg minek temetnének?!

Sőt szégyen, anyámékhoz is max egyszer megyek ki évente és az nem a halottak napja

Igaz telefonon rendeltem bizonyos munkákat amit fotó ellenében fizettem ki. De mégiscsak trehányság ez már

58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 19:15
ez nálunk is így lesz.ráadásul nem is itt van a faluban.
57. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Regin_a)
2021. febr. 16. 19:14
Mi a tesómmal még névnapjaikon is kimegyünk a nagyszülők sírjához... amikor esedékessé vált, a sírhelyet is megváltottuk, anno további 25 évre. Ha mi is "elmegyünk", utánunk már nem fog oda (sem) járni senki.
56. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Regin_a)
2021. febr. 16. 19:11
egy évben egyszer el szoktunk menni.
2021. febr. 16. 19:09

Hamvasztás és szétszórás max baráti körben

Van itt olyan aki a nagyszülei sirját látogatja? Gondolom kevesen. Dédunoka meg semennyire

Sirhely újraváltás nélkül 25év/?/ aztán exhumálják a halottat. Új elhunytat temetnek oda


Jóbarátaim az emlékeimben élnek.

54. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Auróra2010)
2021. febr. 16. 18:19
miért kéne.az urnafal is csak a pénzről szól.
53. Auróra2010 (válaszként erre: 52. - Auróra2010)
2021. febr. 16. 18:18
Az ellenpélda, hogy nem kell mindenbe a hatóságnak beleütni az orrát, egy ismerősünk meghalt, és a déli határról vagy 20 ember felvonult a Mátrába, ott szórták el a hamvait. SEmmi probléma nem lett belőle.
2021. febr. 16. 18:11

Azért azzal, hogy ahol legjobban szeretett lenni ott szórják el a hamvakat, csinján kell bánni. A szomszédasszonynak az volt a kivánsága, hogy a kertjükben szórják szét, a család erre engedélyt kért az önkormányzattól és nem kapta meg.

Mások meg hegyekbe folyókba szórják szét szeretteik hamvait, és senki nem foglalkozik vele.

51. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 16. 18:03
Természetesen, mindenki maga dönti el, hogyan és hol helyezi el az urnát. Csak azért írtam, hogy gondolja meg, mert a korábbi hsz-emben írt asszonyka később megbánta. Ahogy mondta: nincs egyetlen hely sem, ahova "mehetnék hozzá"...
50. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Katt2)
2021. febr. 16. 17:43
felőlem aztán mindenki azt csinál,amit akar,míg engem nem bánt.a négy kutyást is azért jelentettem be a hivatalban,mert a szatyrot húzkodták ki a kezemből,szerencsétlenek olyan éhesek voltak.mikor nekik sem volt mit enni,miért tartottak ennyi kutyát kerítés nélkül?
49. VendrinerPiroska (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 17:39

Szerintem ezt mindenki döntse el a saját vérmérséklete szerint. Anyukám nem az a temetőbe járogatós fajta, és nehezen közlekedik a temetőben, így csak nagy ritkán megy ki.A halottak úgy is igazán az emlékeinkben élnek, de szép gondolat, hogy a hamvaik olyan helyre kerülnek, ahol életükben boldogok voltak. Apukám hamvait (az a része, ami nem lett a szülei mellé temetve) a Balatonba fogjuk szétszórni, mert ott szeretett legjobban lenni.


Szerintem, ha a FI indító inkább az édesanyja szülőhelyén szórná szét a hamvakat, akkor érdemes lenne kivárni azt a pár hónapot. Egy ilyen gesztus messze felér egy búcsúztatóval és nem ró nem kívánatos kötelezettségeket a hátramaradottakra.

48. katt2 (válaszként erre: 40. - Globus)
2021. febr. 16. 17:28
Hivatalosan sehogy. De vannak úgynevezett aktivisták, akiknek az a rögeszméjük, hogy "jobbá" teszik a világot azzal, ha feljelenthetnek valakit, valamiért. Példa: megy az utcán és lát egy építkezést . Mindjárt kideríti, hogy van e rá engedély és hogy az engedélyezett tervnek megfelelően épül e. A lelke nem attól nyugszik meg, hogy mindent rendben talál, hanem attól, ha valakit feljelenthet. Ezeket nagyon utálják a hivatalos helyeken, de egy bejelentést muszáj kivizsgálniuk és csak plusz munkát jelent számukra.
47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - New(l))
2021. febr. 16. 17:06
vagy a kedvetlenek.de van saját erdőnk,ott senki nem jár,ha meglátják az óriáskutyát.
46. New(l) (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 17:01
Nem, de ha a kedves rokonok éppen szórnak a Duna kellős közepébe, és egy járókelő meglát, fölnyom, akkor jönnek a "sünök", aztán nesze neked békés elszóratás.
45. tumbo2 (válaszként erre: 43. - New(l))
2021. febr. 16. 17:00
jobb dolguk is van.
44. tumbo2 (válaszként erre: 43. - New(l))
2021. febr. 16. 16:59
ha hazavisznek,utána ki foglalkozik vele,hova tűntem.a kutya sem.
43. New(l) (válaszként erre: 40. - Globus)
2021. febr. 16. 16:57
Gondolom csak ha tettenéri valami jóindulatú polgártárs, és míg magukba mélyednek a gyászolók, kiér a yard.
42. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Globus)
2021. febr. 16. 16:57
sehogy
41. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Katt2)
2021. febr. 16. 16:57
az apám is,mi mindnyájan ateisták vagyunk.most,hogy a lányomék kacérkodnak a házasság gondolatával,mondom ,nem akartok összeállni,mint két kicsi legó,persze ez csak vicc,de hogy pap előtt?
40. globus (válaszként erre: 38. - Katt2)
2021. febr. 16. 16:53
Hogyan tudnák ellenőrizni a szórást, ha mégis megteszed?
39. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Katt2)
2021. febr. 16. 16:51

Szerencsénk volt. Szeretetből volt elég. :))

Egyébként mi is polgári temetést tartottunk a szüleinknek, papokat csak akkor látunk, amikor 25 évenként a sírhelyet váltottuk újra.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook