Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt itt olyan, aki hamvasztás után nem tartott búcsúztatót, csak elhelyeztek az urnafalba az urnát? fórum

Volt itt olyan, aki hamvasztás után nem tartott búcsúztatót, csak elhelyeztek az urnafalba az urnát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. katt2
2021. febr. 16. 16:45

Én még urnafalba sem tettem be a szüleim hamvait. Én nem csak november elsején akarok rájuk gondolni, hanem minden nap. Az lehet, hogy már nincsenek ebben a világban, de bennem ugyanúgy élnek.


A hamvaikat egy vázafében adták át, itthon a kertben eltemettem ezeket a földbe és a tetejére csináltattam egy gránit követ, rajta a becenevükkel. Tor nem volt, akik eljöttek ( csak a szűk család ) hoztak egy szál virágot. Így minden nap látom a nyughelyüket és tudom, hogy a szellemük velem van. Az, hogy mit mond rá a falu, vagy más emberek, egyáltalán nem érdekel. Nem a külsőségeknek akarok megfelelni, hanem a saját gondolataimnak, elvárásaimnak. Papok? Hát azoktól mentsen meg az én Istenem. Apám még a hamvaiból is összeállt volna, hogy elzavarja őket.


A szüleim nagyon szerettek horgászni, azt mondták, hogy a hamvaikat szórjam a kedvenc helyeikre. Anyukámnál a Balaton, apámnál a Duna. Utánanéztem, nem lehet rá kapni engedélyt, környezetszennyező. De vannak cégek, akik ezzel foglalkoznak, hajóról végzik ezt a méregdrága tevékenységüket. Nekik szabad, van rá engedélyük.

37. New(l) (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 16:43

Jellemzően akinek jó anya jutott, képtelen elképzelni, milyen "édesanyák" vannak. Sajnos bőven akad, aki képtelen szeretni a gyerekét/gyerekeit, amiről a legkevésbé sem az utód tehet.

Nagyon ritkán, és csak titokban, suttogva, álca mögé bújva megszólalnak szülők (jellemzően anyák), akik bevallják, hogy megbánták, hogy szülők lettek, és nem tudják úgy szeretni a gyerekeiket, ahogyan kellene. Pokoli érzés lehet. Mindenkinek. :(

36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 16:33
nem hiszem.az utolsó szomszédasszony is többet számított neki,mint mi.
35. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 16:31
Pedig egész biztosan oka van annak, hogy a dolgok így alakultak, ahogy... és az is biztos, hogy őneki is fáj. 😢😢😢
34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 15:06
biztos,bennem is van hiba,mikor mondtam,hogy irigyeltem a terhes sógornőmet,akit megsimogatott az anyja,aki annyi idős,mint én.erre az anyám,megsimogassalak,elkéstél vele vagy 60 évet.
33. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 15:03
sajnos nem tudok.
32. globus (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 14:47
Igaza van.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 14:46
Talán meg kellene vele ezt beszélni addig, amíg teheted. Egész biztosan oka van, volt annak, hogy így viselkedett veletek, talán akkoriban történt valami, ami neki is fáj, és szívesen elmondaná, hogy mit miért is tett, vagy nem tett... nehéz dolog, de még megteheted, hogy megkeresed és legalább megpróbálsz a lelkéhez közel kerülni...és főleg megbocsátani neki is, és magadnak is az elvesztegetett évekért.
30. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. febr. 16. 14:38
hiába mondja a lányom,hogy engedjem el,de nem igazán lehet.
29. globus (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 14:32
Nem tudom, valaha fel lehet-e dolgozni ilyesmit, de úgy tűnik, nem igazán...
28. globus (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 14:31

Nálunk éppen akkor volt egy halottcserés balhé temetkezési cégnél, így kifejezetten kinyittattam anyu koporsóját, annak ellenére, hogy otthon halt meg, és pontosan tudtuk, mire számítsunk.

Megnyugtató érzés tudni, hogy ő fekszik ott, és nem más, nem egy téglacsomag.

27. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 14:29
persze,örülj neki,ha neked ez jutott.az anyám sosem simogatott,állítólag mi nem igényeltük.az öcsémet gyakorlatilag én neveltem,míg otthon laktam.mondta,hogy csak a két unokáját szereti. mi csak púpok voltunk a hátukon.engem csak gúnyoltak a soványságom miatt.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 14:18

Érdekes. Ha kimegyek a temetőbe az édesanyám sírjához, sohasem a kukacok, vagy (35 év távlatából) a lerágott csontok jutnak az eszembe.

Az arca van előttem, a megfáradt keze, amelyikkel még idős korában is úgy tudott símogatni, és megölelni. Ahogyan mindig és mindenkor meg tudott nyugtatni... az egész lénye, amellyel úgy tudott szeretni minket...

Évekkel később jöttem rá, mennyi mindent nem kérdeztem meg tőle, mennyi mindent nem beszéltünk meg.


Aki még megteheti, ne halassza el, keresse meg, kérdezze meg, beszéljék meg mindazt, amire eddig még nem került sor. Tegye meg addig, amíg megteheti.

25. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 13:56
Elképzelhetetlen!
24. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 12:49
végül is az környezetszennyezés,bármilyen kegyeletsértőnek hangzik.mármint az urna anyaga miatt.ezért tegyenek engem legfeljebb egy lebomlóba.
23. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 11:44
Nem úgy értette, hanem hogy az urnát és a hamvakat nem kellett volna egy koszorú közepén egy szál gyertya kíséretében elengedni a vízen. Mondta az asszonyka.
22. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Semleges)
2021. febr. 16. 11:30
nem.mondtam,a nevem sem maradjon sehol.aki akar emlékszik rám,aki nem akar,nekem aztán mindegy.
21. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 11:28
én még egyetlen halottat nem láttam.az apámat letakarták,mire odaértem,a nagyanyámat szintén.az öcsém a kórházban halt meg,a másik otthon,de a húgom megtiltotta az anyámnak,hogy fölhívjon.legalább én aludjak nyugodtan,ráérek reggel megtudni.
2021. febr. 16. 11:03
Egy ismerősöm férjét januárban hamvasztották. Márciusban helyezik el az urnát. A család búcsúzik, de fizetett búcsúztató nem lesz jelen.
19. bozsu55 (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2021. febr. 16. 10:53
Lemaradt:mindent lehet ami nem ütközik törvénybe.
18. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 10:44

A temetésnek a végtisztesség megadásáról kell hogy szóljon, figyelembe véve azt is ami a hozzátartozó számára kivitelezhető.


Változik a világ,mindenki úgy csinálja hogy ezt megismételni nem lehet.


Apámat a belvíz miatt csak hamvasztani engedték,ha ezt előre tudta volna....

2021. febr. 16. 10:20

Úgy tegyél, ahogy neked jó. Semmi és senki nem fontos, csak te és amit te akarsz, senkinek semmi köze hozzá.

Szórás: nekem jól esik kimenni a temetőbe, látni a nevét és megsimogatni, oda tenni a virágot és a mécsest. Megnyugvást kívánok neked, őszintén! Én nem akartam, hogy nyom és név nélkül maradjanak. De nem vagyunk egyformák.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2021. febr. 16. 10:15
Anno apukámat megnéztem a ravatalon, nagymamámat,ás más rokonokat is..A növérem zárt koporsoban volt.Jobb hogy nem láttam, ugy emlékszem rá, ahogy utoljára láttam.Sajnos munkámbol kifolyolag sok halottat láttam a 25 év alatt.Elég volt..:(
15. tumbo2 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 10:11
mikor a párttitkárt a pappótló búcsúztatta,mint megtért bárányt,gyomorforgató volt.a nevelt lánya nem az eszéről volt híres.
14. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 10:09
akihez kimegy,már nem ugyanaz,csak egy bomló valaki,akit esznek a kukacok.már bocsánat,este gondoljon rá,emlékezzen arra,ami szép volt.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 09:16

Én a gyerekek miatt gondolom.Az én szuleim egy másik városban vannak, ahol szulettem.A nővérem egy pár megyável odebb egy faluban ahol élt haláláig.A férjemnek ebben a városban ahol most lakunk,vannak a rokonai eltemetve.A gyerekek kesobb azt se tudják majd hova menjenek, szerintem sehova, legfeljebb otthon gyujtanak egy gyertyát.


Amugy otthon is lehet gyászolni, v kimenni a tiszapartra halottak napján...gondolom én..

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 09:11
Ne tegyétek, az asszonyka, aki anno a Tiszába engedte el egy égő gyertyával párját, később bánta, mert nem volt egy olyan hely, ahova esetenként kimehetett volna hozzá".
2021. febr. 16. 09:07

Az urna otthon tartása nekem is morbid kicsit, de ki hogy gondolja..

Egy ismerősunk meghalt pár éve, nem tudtunk róla.Nem szolt senkinek az özvegy elhamvasztotta, hazavitte.Nem hogy temetést nem tartott, semmi hir nem volt rola.Onnan tudtuk meg hogy a helyi horgászegyesulet tett ki rola egy posztot.Akkor furcsalltuk, de ő tudja..utána nem sokkal valaki szolhatott neki, mert kiirt egy posztot a facera a halott nevében, hogy elbucsuzom toletek, ilyesmi..

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. febr. 16. 09:03

Köszönöm szepen,megnyugtat, hogy más is igy gondolja.Ugye ez a bucsuztatás is fura,papot nem akartunk eleve, a polgári bucsuztato meg megint hulyén néz ki pár emberrel.Nyilván akkor meg az lehetne a szobeszéd tárgya,h milyen kevesen voltak.


Mi is a Tiszába szoráson gondolkodunk majd(Ha mi halunk meg..) ne legyen velunk gondja a gyerekeinknek.

9. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Oneday)
2021. febr. 16. 08:30
az anyám mindenkit megszólt,aki nem kapálta körbe a sírt.nem tudom,hogy jönnének le Pestről ,különben sem vagyok a koporsós temetés híve.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook