Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Volt egyszer egy kislány... fórum

Volt egyszer egy kislány... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Volt egyszer egy kislány...

1 2 3 4 5
121. Krisz42 (válaszként erre: 115. - 4d5610bcc4)
2012. szept. 27. 20:33
Ilyen egyszerű.Talán másnak is szülőként kellene támogatni a gyerekét.Nekem 3 gyerek közül a nagyfiam kövér.Én és a bátyám gyerekként rengeteget sportoltunk,akkor az még nem volt drága,mint ma és hiába a nevelés,a fiam elég rossz alakot örökölt.A lányom pedig vékony,de újra rá kellett vennem,h sportoljon,mert semmi formája nem volt a lábânak.A fiamnak mondtam,h kövér,de ő ezen nem akad ki.Most már ő is aktìvan sportol.Na ez a lényeg.A mozgás az,aminél 100%-ban megtérül a ráfordított idő.De erre csak 40 körül jön rá az emberek többsége,de 50 èvesen akarnak csak tenni is vmit.Akkor pedig már nagyon nehéz.Ezért kellene már gyerekkorban sportolásra nevelni,de a mai fiatalok azt tapasztalják,h nem nagyon kell megküzdeni semmiért,mert pénzel mindent elérhetsz.Az egészséget viszont nem tudja megvenni,de az nem számít,csak a külsőségek.Na ezen a szemléleten kellene változtatni.
120. Akinom-rock (válaszként erre: 118. - Betti9449)
2012. szept. 22. 12:22

Köszönöm! Igyekszem. :)

Másoknak is hajrá!

119. tilbog
2012. szept. 21. 17:50

Most megtaláltam egy régi képemet, 15 évesen, amit anno anyám megkritizált, hogy vastag a csípőm, lábam.


Bár úgy néznék most ki...

118. Betti9449 (válaszként erre: 116. - Akinom-rock)
2012. szept. 21. 14:37
Gratula az eddigi sikerekhez, es sok skert a tovabbiakhoz!
117. Betti9449 (válaszként erre: 115. - 4d5610bcc4)
2012. szept. 21. 14:37
Hat erre nehez valaszolni. Azt mondtakra a rokonok mindig, hogy maganak valo egy oregember, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy ne talalta volna a szavakat.
116. Akinom-rock (válaszként erre: 1. - Betti9449)
2012. szept. 21. 10:48

Na igen...

Nekem kedves édesapám ilyen jó fej, mindig is bántott, mert kövér vagyok, oszlop lábúnak hívott, dagizott mindig, meg kaptam a leszólásokat...

Persze mindig hozta nekem a csokikat, csipszeket... ők tehettek róla, ahogy kinéztem gyerekként... nem azért írom ezt már rájuk akarok minden fogni, nyilván észbe kaphattam volna előbb is, tiniként például, de ebben nevelkedtem, ez volt a normális...

Én meg szerintem kényszerevő is voltam, ha fájt a lelkem, ha unatkoztam, bármi nyűgöm-bajom volt ettem...

Sajnos itthon az esetek nagy százalékában csak szendvics volt, így nem volt nehéz hízni...

De sebaj, 20 kiló már lement, még dolgozok a maradékon, és megmutatom az apámnak, hogy megy ez nekem!

2012. szept. 21. 01:49
Nem lehet, hogy a Nagypapa az a tipikus öregember volt? Tudod aki sosem találja a megfelelő alkalmat/szavakat. Lehet az ő papás módján akart segíteni... Bár ha a majdani gyerekemnek beszólnak a szüleink, lángot köpök...
114. Betti9449 (válaszként erre: 109. - Titzi)
2012. szept. 20. 16:22
koszonom!
113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - Betti9449)
2012. szept. 20. 15:58
Lehet, hogy keményen írtunk, de a lényeg talán az, hogy Önmagadat (mármint a lelkedet) tedd helyre. Kilókkal együtt, vagy anélkül.. Utána meg jelentéktelenné fog válni a múlt is, és talán széppé is..
112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Titzi)
2012. szept. 20. 15:54

Nézd. Legyünk már őszinték önmagunkhoz. Igen, ebben a korban - amikor már természetszerűen nagylányos akarsz lenni, meg hasonlítani az "ideálishoz" - bizony képes lehetsz tenni magadért. Nyilván nem jogi értelemben.. Sőt, pont ez egy nagy hajtóerő ebben a korban. Nagyon remekül lehet felüléseket csinálni a szobában a "szerelemről" álmodozva.


Csak könnyű ezt tagadni, mert kényelmesebb mindig mindenért csak mást okolni.

111. 4244093cd0 (válaszként erre: 110. - Titzi)
2012. szept. 20. 11:44

A fórum kiiró kiskamasz?


....nem ,nem az,csak még nem nőtt fel abból a korból.

110. titzi (válaszként erre: 95. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 20. 11:19

mi vaaaan??? kiskamasz korra mindenki magáért felel?????

na neee mááááár!

109. titzi (válaszként erre: 101. - Betti9449)
2012. szept. 20. 11:15

hello

ne törődj a szemét hozzászólásokkal

persze,hogy rosszul esik egy kamasznak,pláne a szeretteitől na, ezt mindenki tudja


itt nagyon erős hangnemben írnak az emberek,valószínűleg azt akarták mondani Neked,hogy lásd meg,hogy javad akarták a maguk egyszerű módján,mostmár felejtsd el az egészet,felnőttél és fókuszálj arra,hogy rendbehozd magad

108. titzi (válaszként erre: 91. - 731e5b9ffb)
2012. szept. 20. 11:11

Te milyen ilyen ételt tudsz?

Tudod-e,hogy az ételek es a talajok annyira kezeltek már,hogy ilyen táplálék már nemigen létezik,de,ha létezik tuti nem Európában...ja és ezt nem én mondom,hanem egy orvosi szaklap is például...na jó..

107. titzi (válaszként erre: 77. - A0c1361e44)
2012. szept. 20. 11:08

Gratulálok kék irisz!!!!!!

100%-ban egyetértek Veled!

Jól átlátod a helyzetet!

Cris.co hozzászólásai csupán csak a cinikus polgárpukkasztásról, önelégültségről és a teljes tudatlanságról árulkodnak!

Valószínűleg valami feldolgozatlan komplexusa van a fogyókúrázókkal kapcsolatban és úgy gondolja,hogy az arctalnság mindenre feljogosítja.


Örülök neki,hogy egyre többünknek kezd elege lenni belőle!


Remélem egy moderátor átnézi már egyszer miket ír és főleg milyen hangnemben!


JA cris. a nekem írott prividet olvasatlanul töröltem:DDDDDD

106. a0c1361e44 (válaszként erre: 104. - Spinneli)
2012. szept. 18. 21:19

Persze, hogy prezentálsz, hiszen pajzsmirigy beteg vagy.

Nekem is sikerülne 1 hónap alatt is, de nem teszem:)

2012. szept. 18. 20:22
Ja, a cikkről annyit, hogy szerintem sem akart gúnyolódni a nagypapa, és egy felnőtt nőnek, nem őt kellene okolni a tetteiért, illetve azért, amit nem hajlandó maga megcsinálni. (Mozgás, normális étkezés...stb)
104. spinneli (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. szept. 18. 20:20

10 kg/év az durva?

Én 2 hónap alatt prezentálok neked ennyi pluszt, minimális zabálással.

2012. szept. 13. 12:58
Jol van bocsanat, mar latom holmirtam felre. Az elso bekezdesben azt irtam, hogy duci voltam, de azt elfeljtettem oda irni, hogy csak a tesvereimhez kepest.
102. Betti9449 (válaszként erre: 24. - Csokicsibe)
2012. szept. 13. 12:54

Igen nalunk is azt ettuk, ami volt. Amikor meg anyukam vissza ment dolgozni jott a menza kaja.


Zsbpenzt soha sem kaptunk, vagy ha meg is, azt nem koltottem el, mertnkellett az ajandekokra a szuletesnapokra, nevnapokra, karacsonyra stb.

101. Betti9449 (válaszként erre: 42. - B235ac96d5)
2012. szept. 13. 12:41

Nem tudom, hogy feltunt-e, de nem mondtam, hogy csak a nagyapamon mult. Igen, tudom, hogy en is hibas voltam. Sot a felelosseg eleg nagy resze az enyem, de en nem azt akartam ezzel a cikkel mondani, hogy a nagypapam mekkora egy szemet alak volt, mert az azok akik ismertek eltudjak donteni. En csak arra hivnam fel a figyelmet, hogy nem mindegy milyen tipusu gyereknek hogyan probalsz segiteni. Lehet, hogy a te lenyednek az is tetszett volna, ha az anyad vagy barkid igy hozza tudomasodra a kb. meg nem letezo sulyproblemad, de nalam ez nem ig volt.


Amugy meg azert nem toltam ide a kepem, mert eleg sok minden ossze jott az utobbi idoben, es remelem, hogy nem baj, hogy nem ez volt az elso, hogy allandoan masok velemenyet olvassam.


Most jutottam oda, hogy van egy kis idom olvasni.

100. tilbog
2012. szept. 13. 12:33
Na még annyit, hogy a nagyanyám egyszer azt mondta, akkora leszek mint egy tehén és senki nem fog feleségül venni.
99. Betti9449 (válaszként erre: 78. - E76e8f01ad)
2012. szept. 13. 12:17

Nagyon szepen koszonom.

Sajnos egyenlore meg nem bekultem ki magammal, de most van egy ev lehetosegem valtoztatni.

98. 4244093cd0 (válaszként erre: 97. - Betti9449)
2012. szept. 13. 08:34

Ugyan már! Nőj már fel...

Egy gyereknek is meg kell tanulnia,hogy hogyan kezelje a bántásokat ,csúfolódást ,és ehhez bizony az kell ,hogy néha negatív dolgok is érjék,mint ahogy érnek is minden embert.Senki sem élhet burokban,meg habosbabos rózsaszín szobácskában ,cuki barik között .

A másik dolog.Cseppet sem biztos ,hogy ami téged megbántott,azt bántó szándékkal is mondták,vagy tették.

Ez rólad szól ,nem a nagyapádról.

Nem neki kellene visszaszívnia,hanem neked kellene meglátni ennyi év után már,hogy jót akart.

2012. szept. 12. 21:48

hej hej hej. Itt vmi nagyon felre ertettetek.

En nem azt mondtam, hogy a nagyapam a hibas, hanem azt, hogy gondoljatok meg, hogy mit mondtok a gyereknek, mert egy 4 eves gyermek nem azt vonja le kovetkeztetesul, amit te mondani akarsz.


Es emellett egy kis gyermeknek meg erzekenyebb a lelke is.


Itt nem arrol van szo, hogy ki mennyire hibas, hanem arrol, hogy ketszer megkell gondolnunk, mit mondunk egy gyereknek, vagy akar csak elotte. Mint ahogy csunyan se beszelunk egy gyerekkel, mert meg tanulja, es ezt a peldat kovetve komunkial masokkal.


Egy szo mint szaz en nem a nagypapamat hibaztatom, csak azt mondom, hogy LEHET hogy mas lenne az en eletem, ha akkor ezt nem mondja.

96. Betti9449 (válaszként erre: 5. - Livegirl)
2012. szept. 12. 21:34
koszi
95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Betti9449)
2012. szept. 11. 15:11

Szégyeld magad. Bocs, hogy kemény, de ez jutott először eszembe, hogy ezt elolvastam.



Nagypád az egyetlen volt, aki - még ha a maga öregebb és férfibb módján is - de törődött veled ilyen szempontból. Önmagaddal kerülsz ellentmondásba, hiszen a többieket pont azért szidtad, merthogy "ők etettek". Neked azzal is bajod van, aki nem ezt tette. Ha mástnem felnőtt fejjel már illene értened, hogy a versike nem neked, mint a szeretett unoka ellen szólt, hanem érte...


Másrészt: elég soványka kislány voltam, de 11-12 éves koromra eléggé kigömbölyödtem. Nálunk volt tükör, láttam ezt magam is. Ekkor már saját magam képes voltam úgy dönteni, hogy kérek-e sütit, vagy még egy tányérral ebédet, vagy nem. Ha valaki határozottan azt mondja, köszönöm nem kérem, kétlem, hogy bárhol is lenyomnák a torkán, bár az én rokonságom is vidéki, gömbölyű, etetős. Esténként bementem a szobámba (közös volt az öcsémmel), megcsináltam 60-80- felülést, hullahoppoztam egy negyed-fél órát. Az iskolában rendesen tornáztam tesiórán, szabadidőmet a szabadban töltöttem. És bár cérnaszál nem lettem, de elkerültem az elhízást mind a mai napig, 3 gyerek megszülése után is..

És még pár süti is belefér. Ha úgy döntök..


Ha meg úgy döntök, és feljön egy pár kiló, azt nem a rokonságomra fogom.. Ők ugyanis testi-lelki támaszaim, de magammal én rendelkezem.


Az ember meg a gyerekére másként néz, a szülő fogadja el legjobban a gyerekét, és úgy szereti, ahogy van. És ez így van jól. (Persze nagyon szélsőséges esetektől eltekintve...)


Nekem a 6 éves fiam 16kg, kákabél, a 2 éves meg 14kg, és tömzsi, kajálós. Pedig ugyanazt a példát látják, ugyanazt eszik... Ez kiskamaszkorra megváltozhat, meg is változik, ezért teljesen kár egy kisgyereket ezzel izélgetni.. (Persze még egyszer ismétlem, a szélsőségektől eltekintve). Kiskamasz korra meg az ember már magáért felel..

94. 207434fefd (válaszként erre: 93. - Tilbog)
2012. szept. 11. 14:12

Nos...nálunk a család, minden tagja ezt hajtogatta:

"Jéé, neked milyen jó "combikáid" vannak..de jó testes ez a leánka" -mondták nekem.

"Jaj de sovány vagy, nézd meg a testvéred ő milyen jól eszik, jól néz ki, jó combos" -mondták a tesomnak.


Most pár év "kivert" rajtunk a sok összehasonlítgatás...És nem merek enni, mert akkor mindig én leszek a kövér tesó, aki "de jól eszik" a tesóm meg állandóan nyomorultul érzi magát mert vékonyabb testalkatú. Jelentem egyikünk sem kövér vagy sovány...Csak ezt nem akarjuk elhinni magunkról, mert annyi év után már nehéz.

93. tilbog
2012. szept. 11. 12:51

Még annyit, hogy lassan már alig jártam a nagyszülőkhöz, mert mindig végigmértek. A nagynénikkel együtt(csak nagynénik vannak).

Párom meg azért, mert mindig megjegyezték, milyen magas... :)

92. tilbog (válaszként erre: 90. - 207434fefd)
2012. szept. 11. 12:46

Igen egyetértek azzal, hogy van úgy, hogy az embernek addig mondogatják, hogy ilyen-olyan, míg el nem hiszi és úgy is viselkedik. Pláne kisgyerek.

Xyz, a süti tényleg jött :) én inkább csokis voltam, azt meg a másik mama hozta mindig...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook