Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Volt egyszer egy kislány... fórum

Volt egyszer egy kislány... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Volt egyszer egy kislány...

1 2 3 4 5
2012. szept. 9. 14:00
olvasd el újra azt írja kigúnyolta!!!!!!okoska
2012. szept. 9. 13:37

Végigolvastam újra és jól emlékeztem, egy árva szóval nem hibáztatja a nagyapját. Ti hol látjátok ezt? Arról ír, hogy mennyire rosszul esett neki az, hogy bántóan beszélt (lehet, hogy külső szemlélőként nem bántó, de itt az a lényeg, amit az író érez/érzett) vele valaki a családból. Annyi a lényeg, hogy figyeljünk a gyerekre, ne induljon túlsúlyosként hátránnyal az életben. Semmi rosszat nem mondott a papára!


@Zsebibabus:

És mégis hogy oldja meg az a fiatal az étkezést, ha még nincs keresete, otthon meg csak kenyér van, tészta van, rántott hús van, zöldség csak mutatóban a levesben. Most ne azokról beszéljünk, akik nem tehetik meg, hogy egészségesen egyenek, hanem azokról a családokról, ahol igény sincs rá. És mi van a 15év alatti gyerekekkel?

Onnan gondolom, hogy mindazok a dolgok náluk nem voltak meg, amiket felsoroltam, mert a cikk végén leírja, hogy szerinte mi lenne a helyes módja az ilyen problémák kezelésének.

2012. szept. 9. 13:22

bárcsak nekem szólt volna valaki mikor egy év alatt felzabáltam magamra 20kilót..de senki meg se elhitette..senki nem tartott csúnyának..párom családom szeretett..csak én nem magamat mikor rájöttem mit is tettem..

de észbe kaptam és nem egészen fél év alatt 17kiló le is ment belőle..szépen tartom és már a család is figyel arra mikor mit eszik...


nem a nagypapa csak a hibás...

tegyél rendet magadba és kezd el az életmódváltást, mert hidd el nem lehetetlen...

28. b235ac96d5 (válaszként erre: 24. - Csokicsibe)
2012. szept. 9. 13:18
Miből gondolod, hogy ez nem történt meg? De a cikk írója is elmondta, hogy elég népes családba született. Gondolod, hogy ott az volt a legnagyobb kérdés, hogy a sok közül egynek több kilója van? Ha az ő fülében ott csengett az a bizonyos mondat, onnantól már ő is felelős önmagáért. Írja, hogy középiskolásként hány kiló volt. Hát egy 15-18 éves fiatal, már igenis tudja, hogy mit ehet és mit nem!
2012. szept. 9. 13:12
A nagyapád jót akart nehogy úgy járj mint ő elénekelte a dalocskát gondolom amit neki is énekeltek anno és ő rossz ember volt ezért?Gyerek voltál félre értetted őt a leírtak alapján.lehet végre felkellene nőni?!És talán gyújthatnál egy gyertyát is érte.
2012. szept. 9. 13:08
Jézusom, egyesek itt vérre menő vitát gerjesztenek egy cikkből, és habzó szájjal hajtják a magukét. Ez már rég nem normális vita, én mentem. Szép napot nektek!
2012. szept. 9. 12:59

Basszus a halott nagyapádat hibáztatod azért,mert elhíztál?Szégyelld magad!Lehet,hogy az ősök sok esetben nem épp finomak,de amit mondanak,azt nem véletlenül teszik.


Te meg ahelyett,hogy sajnálod magad,hogy neked mennyire elcseszett az életed,inkább fogj bele egy életmódváltásba.Kezdj el mozogni,hátha a felszabaduló boldogság hormonok helyre teszik az agyadat!

24. Csokicsibe (válaszként erre: 19. - B235ac96d5)
2012. szept. 9. 12:59

Azzal általában kitörölheti az ember a seggét, amikor valaki a szemébe mondja, hogy ő kövér. Ez nem segítség. Segítség az lett volna, ha a nagyapa megpróbál tenni valamit. Szülőkkel beszélni, egészségesen étkezve példát mutatni, sportolni a gyerekkel, ha erre már nincs lehetősége, akkor elvinni egy közösségbe sportolni, mozogni stb. Minden gyerekben benne van a sport szeretete, csak meg kell találni melyik illik hozzá.

Meg egyébként is a gyerek önmaga külső segítség nélkül mit tudott volna tenni? Nem emlékszem, hogy olvastam volna, hogy a cikkíró mennyi idős, de amikor én gyerek voltam (most 30 vagyok), azt ettem, amit az anyám elém tett. Nem válogathattam, középiskolásként zsebpénzt sem kaptam, hogy esetleg lett volna lehetőségem az iskolai büfében bármilyen egészségesebb kaját venni. Elnézést a személyes példáért, csak ugye azt nem ismerhetjük másnál - cikkírónál - hogyan mentek a dolgok.

De a lényeg, hogy még mindig nem nagyon értem, hogy miért is kellene olyan fene nagyon hálásnak lenni azok felé, akik így vagy úgy az ember képébe vágják azokat a tényeket, amiket az a szerencsétlen is tud, anélkül, hogy megoldási javaslattal állnának elő.

23. b235ac96d5 (válaszként erre: 20. - Bekacomb)
2012. szept. 9. 12:50
Szerintem a nagyapa nem volt "kőkemény kritikus", hiszen saját bőrén tapasztalta meg milyen érzés. Az is erre utal, hogy nem mások előtt kritizálta, hanem amikor egyedül volt ott a kislány, akkor beszélgetett el vele. Jobb lett volna, ha hallgat?! Csak hadd dagadjon az a gyerek, menjen csak át amin én átmentem, csak meg ne bántsam! Na ez lett volna igazán a káros hozzáállás! Itt nem a divatos vagy nem divatos őszinteségről van szó! Nyíltan és őszintén akart segíteni. Kis mimózának meg nem tetszett az őszinte szó. Erről van szó!
2012. szept. 9. 12:49
És mi van, ha pont úgy énekelte el, hogy abban a kislány volt a főszereplő? Általában a szeretteitől bátorítást vár az ember, nem gúnyt. Én nem kétlem a jó szándékot, csak talán az eszköz nem a legjobb volt. Pláne hogy a súlyával kapcsolatos megjegyzésekre általában érzékenyen reagál az ember. Tapintatosan is lehet.
21. b235ac96d5 (válaszként erre: 18. - Bekacomb)
2012. szept. 9. 12:43
De igen, hibáztatja a cikk írója, mert úgy emlegeti, mit aki életében először csúfolta! Pedig nem csúfolta, csak azt a gúnydalt énekelte el neki, amit őneki énekeltek gyerekkorában a kövérsége miatt!
2012. szept. 9. 12:41
Szerintem nem ugyanaz, ha valaki kedvesen őszinte (pláne az unokájával), vagy kőkeményen megmondja a véleményét. Én nem tudom, milyen új divat manapság átgázolni mások lelki világán, aztán veregetni a mellünket, hogy hú de őszinte vagyok. Itt most nem akarombántani a nagypapát, pont hogy arra gondolok, ez manapság nagy divat lett, és ez még tetszik is az embereknek. Pedig úgy is lehet őszinte valaki, hogy nem alázza meg a másikat...
19. b235ac96d5 (válaszként erre: 14. - Csokicsibe)
2012. szept. 9. 12:40
Talán csak a nagypapa volt egyedül, aki látta a gondot az elhízásban, mert senki nem figyelt igazán arra a kislányra. Ezért inkább hálásnak kellene lennie neki és nem így szólni róla, ahogy a cikkben is tette!
2012. szept. 9. 12:38
Szerintem nem hibáztatta a nagypapáját. Csak vannak az embernek gyenge pontjai, amire nagyon érzékeny. Még ha nem is akarják bántani, jót akarnak neki. A jó példát nem mondani, mutatni kell!
2012. szept. 9. 12:37
Nagyapád jót akart, Te meg nem figyeltél rá. Itt nem arról van szó hogy nem voltál okos, hanem buta voltál, meg még mindíg az vagy.
2012. szept. 9. 12:35
Lehet sütivel is kényeztetni az unokát, csak olyannal, amiben egészségesebbek az összetevők. De nagyon jókat írtál. Az tudja igazán megbántani az embert, akit szeret. Jó esetben az idegenek véleményére nem adunk. Legalábbis ha van némi önbizalmunk. Egyetértek veled.
15. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Betti9449)
2012. szept. 9. 12:33

Én úgy értettem ki a cikkből, hogy a nagyapa nem csúfolta az unokáját, hanem meg akarta óvni attól, hogy úgy mint őt a gyerekkorában, kicsúfolják a kövérsége miatt. Szóval, hogy a nagyapa is kövér volt és bántották emiatt. Ettől akarta megvédeni és hívta fel a figyelmét a túlsúlyosságára. Az, hogy ez a cikk íróját mélyen érintette tény. Hogy ő maga is duci lett, már genetika. Az örökléstan szerint a nagyszülőkre hasonlítunk. Tehát a jó szándékú nagypapa hiába szólt előre, a genetikát nem lehet felülírni.

Most annyit tehet a cikk írója, másokra való visszamutogatás helyett, hogy egészségesen próbál élni és valamilyen sportot válasz, diéta mellett.

2012. szept. 9. 12:31

Attól, hogy jót akart, még nem ok arra, hogy évekre taccsra vágja a kisgyerek lelkét:)

Nekem tetszett a cikk, magamra ismertem benne és megértem amit mondani akart az író. Hasonló cipőben jártam (csak egyetlen példa, a nagyanyámnak sikerült olyat mondani, hogy "ne egyél annyit, mert anyád szégyenkezik miattad". 10 éves voltam ekkor..) Csak felnőtt fejjel értettem meg, hogy a gyerekkori elhízásért a körülöttem élő felnőttek voltak a hibásak. Természetesen felnőttként már a saját felesősségem, de amikor ezeket a gyerekkori dolgokat tisztáztam magamban, akkor megkönnyebbültem.

13. beatav (válaszként erre: 12. - Rencccsi)
2012. szept. 9. 12:15

A nagy- és dédszülők már csak ilyenek!:-D


Ez a cikk nagyon negatív!Én sem gondolnám,hogy a nagypapa hibázott.A kislány felnőtt és a saját életéért, egészségéért felelős!

2012. szept. 9. 12:11

Én is azok táborát erősítem, akik szerint a nagypapa jót akart!

Nálam éppen az volt a baj, hogy ahányszor nagyszülőkhöz mentem, mindig kaptam túró rudit, tábla csokit, süteményt... Mire oviba mentem, majdnem gurultam! Ez 100%-ban a felnőttek felelőssége és ha nekem egyszer gyerekem lesz, biztos, hogy oda fogok figyelni a táplálkozására (a nagyszülőkre :D ), és arra, hogy sportoljon valamit rendszeresen.

2012. szept. 9. 11:13

Én sem a nagypapát hibáztatnám azért, amit tett,mert ő csak felhívta a figyelmed arra, hogy mi vár rád.

Nem tudom mennyi idő telt el azóta, de ez az évi 10 kg hízás elég riasztó.

Amiért hibáztatom a felmenőket az az, hogy nem vittek orvoshoz, mert az nem normális, hogy ennyit hízol.

Ahelyett, hogy sajnálod magad és a nem létező sértésen agyalnál, menj el orvoshoz, nézess hormonokat, hogy kiderüljön, hogy mitől hízol, valamint csökkentsd az étel mennyiséget és menj el hetente 3x1 órát mozogni. Ne egyél sok édességet, hagyd el a cukrot, stb.


Azon kívül, hogy szegény nagypapát hibáztatod a sorsod miatt, próbáltál megtenni valamit az általam leírtakból?

2012. szept. 9. 10:34
Jó, hogy megírtad a cikket! Tanulságos a mai fiatal szülők és nagyszülők számára. Csak az a baj, akiknek tanulniuk kellene belőle azok sajnos nem olvassák, mert ők nem nagyon foglalkoznak az egészséges táplálkozással.De nem kell odáig elmenni. A 16 hónapos unokámnak a helyettesítő gyermekorvos cukrot akart adni, mert jól viselkedett a vizsgálat során.Amikor a lányom közölte, hogy a gyerek nem eszik cukros dolgot, akkor elcsodálkozott.Így nem kell csodálkozni, hogy az édesség még ma is a jutalmazás és az örömszerzés egyik eszköze.
9. 731e5b9ffb (válaszként erre: 6. - Rozsa12)
2012. szept. 9. 10:10
Attól ha a kövért leszólják a súlya miatt nem fog lefogyni, csak felbosszantja maagát. A nagypapának, szülőknek teljesen másképp kellett volna motiválniuk a gyereket. Alapból ha egészséges alacsony kalóriatartalmú ételeket kapott volna esélye se lett volna elhízni. Arról meg nem a gyerek tehet, ha tele van a kamra csokival meg sütivel. De ha már megtörtént a baj akkor se az a megoldás, ha a gyerek orra alá dörgöli valaki, hogy kövér. Egészséges életmódra kell nevelni, motiválni kell a sportra, amiben esetleg sikerélménye is lehet, mert erősebb, mint a kortársai. Ha elért egy kis eredményt, fogyott esetleg dícsérni kell nem ledorongolni. Itt azt felejti el mindenki, hogy egy gyereket hízlaltak fel. Egy felnőtt felelős a saját tetteiért, egy kislányért a szülei a felelősek. Voltosztálytásamat pont a nagymamája hízlalta fel, mindig a kedvencét főzte, költelező volt ennie levest, főételt és desszertet is. A lány egy gombóc lett tinikorára. Aztán persze ahogy serdült elkezdte bántani a túlsúlya és akkor is csak bulémiával tudott lefogyni, mert a mamánál ennie kellett ha akart, ha nem..
8. 731e5b9ffb (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2012. szept. 9. 10:00
Nem csak a szeretethiány miatt lesz valaki kényszerevő. A rossz szokásokat valóban a szülőtől tanulja el a gyerek. Hogy ha öröm éri akkor csokival jutalmazzák, ha bánat akkor egy kis fagyival akarják felvidítani. Vagy ha a gyerek azt látja a szülő hazajön a munkából aztán beül a TV elé egy zacskó chipssel. De ez a hagyományokkal is így van. Esküvő után lagzi, zabálni kell. Halotti toron szintén jól bekajálunk bánatunkban. Jönnek az ünnepek, karácsony húsvét, zabáljuk tele magunkat ugyszint..A jó példa nagyon fontos. Itt mondjuk az a kérdés vetődik fel, hogy ha rossz szokások rabjai voltak a szülők, nagyszülők, miért csak ez az egy gyerek hízott el?
7. kisj
2012. szept. 9. 09:59

Az a nagypapa nem akart rosszat. Legfeljebb csak tudtán és akaratán kívül begyalogolt a kislány lelkébe, mint elefánt a porcelánboltba.

A kislány már nagylány. Tovább már nem tudja a dolgokért a családját hibáztatni....

Hé, nincs befejezve a mese, mert én a jövőre nézve semmit nem olvastam benne!

2012. szept. 9. 09:56

Szerintem se csúfolt, mint írtad, elmondta őt mivel csúfolták, és nem szerette volna, ha veled is ez történne!

Inkább azt mondanám az ő szeretete volt a legőszintébb, mert megosztotta veled, azt amit ő érzett mikor kicsufolták! Gondold végig csak újra! Szerintem hálásnak kellett volna lenned inkább mint haragudnod rá! Nem biztos az hogy az szeret a legjobban aki szó nélkül hagyja ha a hozzátartozója valamit nem jól csinál!

2012. szept. 9. 09:38
Érdekes, én meg pont azon gondolkoztam, hogy bárcsak szóltak volna előbb, hogy nem lesz ez így jó. Lehet tényleg kigunyolt, de nekem a leirtakbol az látszik, hogy csak jót akart és megóvni, hogy erre a sorsra juss. Ahhoz hogy lefogyj előbb a lelkedben kell rendet rakni. Sok sikert a testi-lelki szepuleshez. (bocsi, telefonról írtam, azért kicsit hibás a szöveg)
2012. szept. 9. 09:30
Nagyon gáz ez a cikk. Unalmadban zabálsz és a halott nagyapád a hibás. Nem kigúnyolt, hanem próbálta felhívni a figyelmedet...
2012. szept. 9. 09:25

Tartalmatlan cikk, használható információ nélkül.

Nem tetszik.

Bocs

2012. szept. 9. 09:18
vagy egyszeruen szeressek, es foglalkozzanak vele, mert nyilvan azert eszik, mert valami hianyzik neki.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook