Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt-e valaki mostanában szürkehályog-műtéten Kaposváron, tapasztalatok? fórum

Volt-e valaki mostanában szürkehályog-műtéten Kaposváron, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


16. lolita2112 (válaszként erre: 15. - Orgomari)
2021. máj. 15. 10:02
szia!nem hinnem,hogy ez normalis jelenseg lenne,nekem 2 honapja mutottek a szememet,de semmi ilyen mellekhatasa nem volt.tok tisztan lattam mar az elso nap mindossze az eros feny/napfeny bantotta a szememet/.ennyi.nem kaptal tajekoztato papirt muteted elott?en igen es ott minden amit tudni kell a mutetrol es utana reszletesen levan irva,hogy mi a termeszetes,normalis es milyen jelenseg nem.
2021. máj. 15. 07:41
3 napja volt szürkehályog műtétem. Most lebegő dolgokat látok és fénykarikákat. Másnak is voltak ilyen hatások? Kérlek, segítsetek, baj van, vagy ez így szokott lenni? orgomari@index.hu
2018. ápr. 24. 19:21
Én is nagymama vagyok. Bátran vállald el, a szürkehályog nem javul meg mástól.
13. Dory201 (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2018. ápr. 24. 18:19
En vagyok a nagymama.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Bjudit55)
2018. ápr. 24. 15:40

Én ha illik, ha nem, még soha nem fizettem orvosnak.


Az engem műtő orvosnő az első műtét után teremtett pillanatnyi olyan helyzetet, hogy csusszanhatott volna a boríték. Nem zavarta, hogy nem csusszant.


Tapasztaltam (más szakorvosi területen) olyat, hogy a betegtársam ugyanúgy járt pórul a kis műtét után, mint én. Csakhogy ő 30 ezerért járt úgy, míg én legalább ingyen.

2018. ápr. 24. 09:47

Guruljka köszönöm a tájékoztatást.


Én is Siófokhoz tartozom. Az utcámból 2 idősebb nőnél végezték a műtétet akikről tudok, de ők elégedettek voltak. Én még most készülök szemészetre, a szürke hályogra csak gyanakszom, de nagyon érdekel a téma, és én is örülnék ha megírnátok kinek mennyit kell / illik fizetni.

2018. ápr. 24. 07:54
Koszonom a batorito hozzaszolasokat.De,ha lehetne valamit arrol.hol es mennyiert csinaljak mindezt.Mi siofokiak vagyunk. De itt nem jok a tapasztalatok.
9. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. ápr. 24. 07:07
Igen nagyon sok ismerõsömnwk. Ahogy Gurujka is irta úgy megy K.váron is.Pont az elmúlt héten beszéltem valakivel akinek most volt a második azt mondta hogy nagyon szuper lett mind két szeme.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Icuska538)
2018. ápr. 23. 16:06

Én annyira nem voltam tudatában, hogy amikor végre szemészhez kerültem, már mindkét szemem műtétre érett volt.

Fura volt, hogy a tévét sötétebbnek láttam. A meggy fák fehér virágát minden évben "lefagyva", barnán. No ezen csodálkoztam, de nem gondoltam a szememre!

2018. ápr. 23. 15:25
Nekem Gyulán csinálták ott benn voltam egy éjszakát .De minden úgy zajlik mint Guruljka irta . Nekem csak 2év múlva most jött elő a másikon most jelentkezem műtétre . A távollátásom tök jó lett ,olvasni használok szemüt
2018. ápr. 23. 14:12

Fájdalom semmi nincs!


Aki nagyon ideges, kis nyugtató tablettát kap előtte.


A fájdalomcsillapítás csak szemcseppekkel történik.


Itt mindent meg lehetett előre kérdezni. Az előjegyzés időtartama alatt bármikor felhívhattam azt az ápolónőt, akinek ez volt a feladata. Minden kérdésre válaszolt. Ő volt velünk a műtéti előkészítőben is. Azaz ő adagolta a szemcseppeket és beszélgettünk a köztes időben. Rengeteg cseppet kaptunk.


Itt egy napra veszik a hályogműtéteket, vagy tizenöt beteget műtöttek egy napon. A két szem műtéte között kb. egy hónap telt el. Egy szem műtéte kb. 20 percig tartott.

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Bjudit55)
2018. ápr. 23. 13:25

Volt, azért is mentem szemészhez. Valahogy "nem stimmelt" a szemüvegem, és sokáig csak a látszerésznél csináltattam.

Évek óta rossz lehetett már a színlátásom, és ezt csak a műtét után vettem észre.


Tisztán látok. Szemüveg kell is meg nem is, ez nálam még alakult pár hónapon át. Simán látok szemüveg nélkül, de néha olvasószemüveg kell.

De a két szemem közti nagy különbség eltűnt.


Egyébként ha nem műtik meg, a látás egyre romlik. Nincs mit mérlegelni.


Anyukámnak lézeres szemműtétje volt, 84 évesen. Már aznap tévézett. Nekem egy napig még takarni kellett a műtött szemet.

4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. ápr. 23. 13:12

Gondolom nem neked kell műtétre menni hanem a nagymamádnak, ugye?

Bátorítsad, mert mindenképp jobb lesz!


(nekem nyugdíjas társaim örültek, hogy megcsinálták nekik!)

3. bjudit55 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. ápr. 23. 13:04
És mi lett? Tisztán látsz? Nem kell szemüveg? Előtte volt szemüveged?
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. ápr. 23. 12:57
Figyu, a szürkehályog műtét nagyjából ugyanaz mindenütt. Nyugodtan vállald, mert csak nyerhetsz. Engem Hatvanban műtöttek ultrahangos készülékkel.
2018. ápr. 23. 12:25
Volt-e valaki mostanában szürke hályog műtéten valaki Kaposváron, é tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook