Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt, akinek mandulagyulladásra több gyógyszert is írtak, de egyik sem hatott? fórum

Volt, akinek mandulagyulladásra több gyógyszert is írtak, de egyik sem hatott? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Valaki2022 (válaszként erre: 45. - 32304c7a9f)
2021. márc. 24. 01:35
Sajna ennek a járványnak mintha soha nem lenne véget. Persze sajnálom az orvosokat de nagyon nem jó fele megy ez az egész.
45. 32304c7a9f (válaszként erre: 39. - Valaki2022)
2021. márc. 23. 23:55
Keltél már fel úgy, hogy nem voltál magadnál és nekimentél valaminek? Na, kábé ilyen lehet most az egészségügy! Jól ki lehetnek pihenve és baromira lelkesek lehetnek! Az orvosnak még egy aláírásra sincs ideje, ha keményen fogalmazunk! És ő fog téged "meggyógyítani", ha kell gondatlanságból!
44. 32304c7a9f (válaszként erre: 43. - Valaki2022)
2021. márc. 22. 00:41
😊👍
43. Valaki2022 (válaszként erre: 42. - 32304c7a9f)
2021. márc. 22. 00:37
Ez milyen igaz is. :)
2021. márc. 22. 00:20

"Mindenki képes arra, hogy saját testén rámutasson arra a helyre, ahol a probléma rejtőzik: ahol "a cipő szorít", ahol kínoz a fájdalom. Átvitt értelemben szintén erről van szó: rámutatunk a képzeletbeli sebre, és feltesszük a megfelelő kérdést, ami annak idején a Szent Grál királyát, Amfortast is megszabadíthatta volna szenvedéseitől. Ez az a kérdés, amely azt az "árnyékot" hivatott megvilágítani, amelyik minden egyes betegség mögött ott rejtőzik: "Öregapó, hát neked mi bajod?" A test ugyanis színpadként szolgál a tudattalan lelki folyamatok számára. Negatív irányból közelítve meg ezt, az író Peter Altenberg szavaival: "a betegség a sértődött lélek jajkiáltása". Ezért fontos kideríteni, hogy mi az, ami megsértette a lelket, és a test ehhez meg is adja a "szükséges" utasításokat. Vagyis testünk színpaddá válhat, amelyen szemünk előtt elevenedhetnek meg életünknek mint tanulási folyamatunknak feladatai és fejlődési lehetőségei. Testünk a szimbólumok nyelvén szól hozzánk, amely nyelvezet gyakran visszaköszön a mítoszokban, a vallási tradíciókban, a legendákban és a mesékben éppúgy, mint ahogyan a köznyelv egyszerű és egyértelmű, hétköznapi kifejezéseiben. A kórképek, lelkünk árnyoldalainak kifejeződései következtetni engednek a történések mélyebb okára, amelynek felfedése, majd az adott probléma célzott és értelmes feldolgozása fontos lépés a megoldáshoz."


/Ruediger Dahlke/

41. Valaki2022 (válaszként erre: 40. - 32304c7a9f)
2021. márc. 22. 00:11
Juj de jó, köszi! :)
40. 32304c7a9f (válaszként erre: 37. - Valaki2022)
2021. márc. 22. 00:08

Akkor ezeket a könyveket neked találták ki! Alapművek, kikeresheted a számodra megfelelő betegségek lelki okát!


[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

39. Valaki2022 (válaszként erre: 38. - 32304c7a9f)
2021. márc. 22. 00:07

Hát most szinte 1 hónapig folyadékon életem csak.

4 orvos látott mindegyik mandulagyulladással kezelt mire elmentem egy magán orvoshoz egyből rájött mi a baj és most már jobban vagyok kezd az étvágyam is visszatérni.


Amúgy én csak akkor veszek be gyógyszer ha nagyon muszáj.

De amikor muszáj akkor már nagyon szenvedek.

Csak hát erre nem gondoltam, hogy félre fognak kezelni és hiába vettem be ennyi antibiotikumot.


Az egészségügy nincs a toppon.

38. 32304c7a9f (válaszként erre: 36. - Valaki2022)
2021. márc. 22. 00:01
Az antibiotikumokkal óvatosan, mert gallyra vágnak! Én nem javaslom őket! Akkor inkább figyelj oda az étkezésedre vagy méregteleníts! A betegségből pár nap alatt ki lehet jönni, ha tartasz egy-két zöldség/gyümölcsnapot! Persze sok folyadékkal! (víz vagy gyógytea)
37. Valaki2022 (válaszként erre: 35. - 32304c7a9f)
2021. márc. 21. 23:46
Viszont amúgy köszi, hogy leírtad mert mindig érdekel mi a lelki oldala egy betegségnek. Szerencsére nem voltam sokszor beteg de az első mindig az volt, hogy rákerestem mi a lelki oka.
36. Valaki2022 (válaszként erre: 35. - 32304c7a9f)
2021. márc. 21. 23:41
Közben kiderült, hogy nem hiába nem hatott az antibiotikum félrekezeltek nem is ez volt a bajom.
35. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Valaki2022)
2021. márc. 21. 22:18

Elnyomott agresszió, frusztráció van a mélyben, amit oki szinten kellene kezelni!


Túl sok kellemetlenséget nyelsz le és ez konfliktust okoz a testben.


El kell döntened, hogy mi az, aminek teret adsz az életedben és mi az, aminek nem!


Terápiás üvöltést javaslok. Lehetsz bármilyen agresszív, csak tudatosan kezeld, másban/másokban kárt ne okozz! Párnába üvölthetsz, ez nagyon mély szinten hat! Őssikoly-terápiának is nevezik!


(Még a rákot is gyógyítja!)


Akut konfliktusokat oldhat fel az ember saját magában!


Ha túl nagy igényed van a mozgásra, elmehetsz futni, hogy levezesd a feszültséget!


Ezek többet segítenek mint a gyógyszer!


Legalább 10 éve tanulmányozom az energiagyógyászatot és egy-két dolgot kipróbáltam magamon, de könyvek is foglalkoznak vele.


Egészen egyszerű dolgok, csak nem kell megvárni, amíg óriási baj lesz belőle!


A tünet az a jelenség, amit nem ismertünk fel oki szinten a kellő időben!


A betegnek valahol nincs igaza és az egyensúlyt helyre kell állítani az adott életterületen!

34. Valaki2022 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. márc. 16. 14:10

Hát én nem tudom miért nem ezt csinálják.

Most amúgy a covid miatt be vannak sz.rva.

Most egy másik orvos volt az vizsgált ha ezt vizsgálatnak nevezhetjük, amint köhögtem egyet amikor a számba tette a pálcikát egyből elkezdett hátrálni aztán nem is próbálkozott tovább, hogy ne köhögjek rá viszont így nem vizsgált meg rendesen.


Az előző orvos az megfogta a nyelvem ilyen gézlappal és úgy dugta le a tükröt az nem félt ilyesmitől.De az jobban csinálta pedig ő jobban ledugta de nála nem volt ennyire ingerem a köhögésre.


Csak sajna nincs kiírva ki mikor rendel csak annyi, hogy változó, pedig ha tudnám mikor rendel inkább a másik orvoshoz mennék.

33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Valaki2022)
2021. márc. 16. 13:31

Atyaúristen.

Rengeteg féle antibiotikum van, de nem mindegyik hat minden bacira. Az úgynevezett széles spektrumúak is legfeljebb néhányra, többre-kevesebbre.

Totózik az orvos.

Miért nem vesznek kenetet?


A lányom mandulája idején állatorvosok mellett voltam asszisztens. Volt egy női állatorvos is, ő kérdezte meg, miért vagyok ilyan gyakran táppénzen.

Aztán kinevetett, mondván, naponta több tíz állat keneteit tenyésztjük ki, nehogy már ez gond legyen.

A kezembe nyomott egy steril mintavevőt (az a vattás pálcika az üvegcsőben, gyakran látni filmekben), vigyem el a gyereket a gégészetre, vigyem a csövet és ragaszkodjak ahhoz, hogy vegyenek kenetet.

Megtették, a pálcikát vittem a munkahelyemre, én magam kentem a táptalajra. Másnap tovább a másik táptalajra és mentek rá az antibiotikumos próbakorongok.

Ennyi volt, és kiderült, melyik gyógyszer a jó.

Azt ráadásul megvette az állatorvosnő az ebédszünetben.

Le is vitte a gyulladást, két hét múlva megvolt a műtét és fuccs betegeskedés.

Mondom, ez volt 40 éve. Azt hittem, azóta már bevett eljárás.

A guta megüt, hogy kilószámra szedetik a betegekkel ezeket a komoly gyógyszereket potyára.

32. Guruljka (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 16. 13:22
Úúú, az de jó is lenne...
2021. márc. 16. 13:19
Megkaptam a sokadik antibiotikumom. Ez elvileg erősebb meg elküldtek vérvételre. Aztán megint vissza kell mennem.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2021. márc. 15. 19:56
Nekem is visszanőtt. Mikor egyszer mentem gégészetre, hogy fáj a torkom, mondta az orvos mandulagyulladás. Én meg mondtam neki, hogy nincs is. Mondta csökevényesen visszanőtt. És tényleg van ilyen Remélem majd fogam is nő egyszer :D
29. Valaki2022 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2021. márc. 15. 19:49
Még az a szerencse, elég ezt 1x is átélni.
28. Guruljka (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2021. márc. 15. 19:19
Nekem egyszer vették ki, és nem nőtt vissza. Pedig talán 1960-ban történt a műtét.
27. Guruljka (válaszként erre: 25. - Valaki2022)
2021. márc. 15. 19:18
Nem csak érzéstelenítették, mert aludt, amikor kihozták, csak nem mélyen és nem sokáig.
26. Valaki2022 (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2021. márc. 15. 19:16
:O folyton újranő? jesszusom, hát ez nem túl biztató
25. Valaki2022 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2021. márc. 15. 19:16
Akkor csak érzéstelenítették hú az nem lehetett kellemes szegény még jó, hogy kicsi volt, azt mondják a kicsik jobban bírják mint a felnőttek.
24. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - L.luiselotte)
2021. márc. 15. 19:15

Mindig torokfájós gyerek voltam, sok mandulagyulladással. végül 3x vették ki a mandulámat, mert mindig kinőtt, negyedszer is, most is van egy kis darab

Szokott fájni, kalmopyrin c vitaminnal elmúlik. Kicsit rekedtebb mélyebb a hangom, ennyi, de nem zavar.

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Valaki2022)
2021. márc. 15. 19:13

Nem igazán tudom, mert nem lehettem ott.

Valami bódítás volt talán, ülve műtötték. Nem nagyon emlékezett semmire, csak mérges volt, mert lekötözték a kezét. Talán 5 éves lehetett akkor.

2021. márc. 15. 19:13
MI
21. Valaki2022 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2021. márc. 15. 19:04

És ez már nem az első gyógyszer amit szedtem rá.


Lassan egy egész listát írhat majd arról melyik gyógyszer nem halott...de mondani fogom, hogy nem szeretnék megint egy újabb gyógyszert a gyomrom is teljesen kifog készülni már. Tényleg az lenne a legjobb amit te írtál ha elküldene torokkenetre.


A lányodat, hogy műtötték altatva?

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Valaki2022)
2021. márc. 15. 18:31
Nem hatott, ugyanakkor a szervezeted terhelte.
19. Valaki2022 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. márc. 15. 18:17

5 napig kellett szedjem persze nem hatott semmit.


Igaz össze kellett törjem mivel annyira nem birok nyelni csak folyékonyat, már a pépeset is órákig eszem.

Egyre rossgabbnak érzem, holnap megyek vissza a gégészetre de már nagyon reménytelennek érzrm a helyzetet. :(

El vagyok keseredve nagyon.


Remélem holnap történik valami érdemi mivel enni nem birok már a gyomrom se birja a gyógyszert.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2021. márc. 14. 11:54

.. a meglévő gyulladás mellett persze.

A lányom manduláját torokkenet segítségével lehetett gyulladásmentes állapotba hozni, így is alig lehetett műteni, mert annyira "szétette" a sok gyulladás.

Ezelőtt kb. 40 évvel. Manapság ennek könnyebben kellene mennie.

2021. márc. 14. 11:52

Már írtam az előbb, hogy torokkenetből tenyésztést kell csináltatni. Tudom, hogy az orvosnak kényelmesebb találomra egy receptet írni, de egy tenyésztésre szóló beutalót nem nagyobb fáradság kiadni.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy egy olcsó és aránylag gyors vizsgálat helyett (a legrosszabb esetben 2x24 óra) inkább fölöslegesen szedetett antibogyókkal terhelik a beteg szervezetét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook