Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vitiligo - avagy a szerzett pigmenthiány fórum

Vitiligo - avagy a szerzett pigmenthiány (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vitiligo - avagy a szerzett pigmenthiány

1 2
11. ad04b33206 (válaszként erre: 10. - Bf861243a6)
2009. ápr. 8. 14:02
A Leucoderma a vitiligo szinonimaja
2009. ápr. 8. 13:24
Ez lehet akár Leucoderma is. Kézen nagyon gyakori.
9. ad04b33206 (válaszként erre: 5. - Mel81)
2009. ápr. 8. 12:20
nem gyogyithato meg, mindegy hogy külsöleg vagy belsöleg probalkoznak. TAlan egyszer majd eljut oda az orvostudomany hogy rajön miert van, es akkor talan a hogyan gyogyithato kerdesre is lesz valasz. :S
8. ad04b33206 (válaszként erre: 6. - 56288d981e)
2009. ápr. 8. 12:18

hat en lehet jobban megbirkoznek egy szörös szemölccsel, mert azzal elmegyek a sebeszetre es leszedetem, de ezzel mit csinaljak? :)

amugy valoszinü az en fiam ugyan igy fog gondolkodni mint te, neki mar termeszetes lesz hogy az anyukaja ilyen.

7. ad04b33206 (válaszként erre: 4. - Holorka)
2009. ápr. 8. 12:16

szia,

nekem nem a szolitol jöttek ki, es nem is attol nönek.

Mint irtam, nem tudjak hogy mitöl van, es azt is hogy örökletes lenne is csak feltetelezik. Van eleg sok teoria, ez csak az egyik.

Sajnos nekem a naptej sem jön be. Most pl a fiam 50 faktoros tejevel kenem en is magam ha kimegyünk, es az elmult heten hogy jo idö volt ugyan ugy vannak es eljötetk mint minden nyaron. Annyi a valtozas hogy nem egtek le. (mar ez is nagy szo nalam)

2009. ápr. 8. 10:48

Sziasztok!

Nálunk a családban anyukámnak és mamámnak is van és anyunak hamarabb volt, mint mamának :D Azt hiszem, 13éves volt, mikor megjelentek nála ezek a foltok, és 5 évvel később mamán is. (Mama akkor volt 45.) Nekem annyira természetes volt, hogy meg se fordult a fejemben, hogy ez betegség. El se tudom egyikőjüket se képzelni foltok nélkül :) Anyunak van a homlokán egy nagyobb folt, azt a hajával takarja, meg a szája körül, de az csak nyáron látszik, mikor megkapja egy kicsit a nap. Alapvetően fehér bőre van, úgyhogy annyira nem is feltűnő. Szerintem ez nem olyan gáz, mint egy szőrös szemölcs az arcon. Arról se tehet senki, hogy van... De mégis. Bár mondom, nekem már annyira természetes, hogy fel se tűnik :)

2009. ápr. 8. 10:20

Sziasztok!


Nekem anyósom vitiligós, és nagyon megijedtem, amikor azt olvastam, hogy öröklődhet. A férjemnek és sógoromnak nincs. Nagyon remélem, hogy a kislányomnak sem lesz (mondjuk ő elég fehérbőrű, nem látszana annyira, mint anyósomon, aki barnább).

Én azt olvastam, hogy próbálkoznak bizonyos vitaminokkal meg ásványi anyagokkal, és biztatóak az eredmények. Valahogy nekem az jött le, ahogy utánanéztem, hogy inkább belsőleg kell próbálkozni a gyógyítással, és nem külsőleg (krémekkel).

Azon viszont mindig kiakadok, amikor a bőrgyógyászok lerendezik annyival, hogy "csak" esztétikai probléma. Egy vitiligós bőrgyógyász biztosan nem mondana ilyet.

2009. ápr. 8. 09:38

Szia,


én is vitiligós vagyok már lassan 11 éve. Nekem az arcomon még nincs, vagyis csak a szemem körül, de ez alig látszik. Nem szabad napozni, szolizni meg aztán végképp nem, mert az elején, amikor még nem is tudtam hogy ez a bajom, egy szolizás után nőttek meg a fehér foltjaim a kezemen, és persze jól meg is égtek.

Én eddig sem voltam az a napozós fajta, de könnyen lebarnulok anélkül is. És mivel itt a jóidő, megint veszek magamnak egy magas faktoros, jó drága naptejet, és kenegetek.

Nekem a Czeizel doki azt mondta, hogy nem örökletes, legalábbis nem közvetlenül. A családomban nincs is más, aki ezzel a problémával küzdene.

3. ad04b33206 (válaszként erre: 2. - Tafonta)
2009. ápr. 8. 07:51
igazabol mig nem jön a joidö es nem barnulok nincs különösebb gond. De most, hogy pl egy hete mar szinte nyar van es setalunk rengeteget kezdenek erösödni a barna-feher hatarok. Most meg ha nagyon akarom el tudom tüntetni alapozoval, de nem vagyok egy smikelös tipus, nem erzem magam jol ugy. Arrol nem bereszelve hogy a börnek sem jo a nyakig alapozott arc egesz nap. Mar megszoktam hogy neznek, ugyhogy igazabol nem erdekel. Söt, legalabb en különleges vagyok :) /muszaj valami mas szemszögböl neznem különben az utcara sem szeretnek kimenni/
2009. ápr. 8. 07:29

Sajnálom, hogy ebben a betegségben szenvedsz, nem lehet kellemes! Én is mostanában olvastam erről a betegségről, többek között ezt a betegséget is az enyém mellé sorolták, azaz, ha már autoimmun Hasimoto-szindrómám van, akkor esélyem van rá (elvileg), hogy más autoimmun betegséget is beszerezzek, köztük a tiédet.

Az enyém sem gyógyítható, de hála égnek nem ilyen látványos, hacsak nem számítjuk ide a hirtelen meghízást, hajhullást, stb.

Sminkkel nem lehet enyhíteni az arcodon a foltokat? Próbáltad már?

2009. ápr. 7. 21:03
Biztos láttatok már olyan embert, akinek a kezén, arcán, lábán és még ki tudja hol, fehér foltok voltak. Talán el is gondolkodtatok, hogy vajon mi lehet vele? Milyen betegségben szenved? Ha olyan embert látunk, aki teljesen fehér, bár "látványosság", de tudjuk, hogy ő egy albínó. Tudjuk, hogy létezik ez a betegség, és esetleg még sajnáljuk is szegényt, hogy kibabrált vele a sors. Vannak olyan emberek is, akiken szintén van pár fehér foltocska, de ezeket például egy sérülés által szerzett sebhellyel szerezte, vagy valamilyen gombás betegség következtében. Ès vannak azok az emberek, akiknek egyszerűen csak úgy minden előzmény nélkül megjelennek a fehér foltok. Ezek az emberek szenvednek a szerzett pigmenthiányban avagy nemzetközi nevén vitiligo betegségben.

Ugrás a teljes írásra: Vitiligo - avagy a szerzett pigmenthiány
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook