Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van közetetek vitiligós? (szerzett pigmenthiányos) fórum

Van közetetek vitiligós? (szerzett pigmenthiányos) (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 25. 09:23
egyik paromnak volt ez.nem mulik el.nem tudom kinek mi okozza neki a stress.
50. Epresturmix (válaszként erre: 49. - Drnet)
2018. aug. 25. 08:51
Ha nagy és sok felületen alakult ki, akkor is elmúlik teljesen? Had kérdezzem már meg, örökölhető? Úgy értem, ha babám születne, örökölné vajon? Engem nem zavar. De félnék attól, hogy a gyerek megszívná, cikiznék emiatt. :S
49. drnet
2018. aug. 24. 13:45

Nagyon sok eljárást kipróbáltam a vitiligora, de sajnos igazi, áttörő eredményhez és gyógyuláshoz egyik sem vezetett. Már annyira feladtam, hogy nem is foglalkoztam az újabb vitiligos eredményekkel, kutatásokkal, egészen addig, amíg egy boltban meg nem szólított egy hölgy, aki látta a vitiligos foltjaimat és elkezdtünk beszélgetni. Elmondta, hogy neki is vitiligos foltjai voltak, de a vitiligo gyógyítás könyvek segítettek neki a gyógyításban és mondta, hogy feltétlenül olvassam el és alkalmazzam az ott leírtakat. Én vettem a fáradtságot, megvettem, elolvastam és alkalmaztam. A vitiligos foltok jó pár hónap elteltével elkezdtek halványodni és rá egy kis időre el is tűntek. Azóta nagyon boldog vagyok. Szeretnék segíteni másoknak is, ha valakit érdekel, akkor itt még lehet, hogy beszerezhetők.:


[link] l


[link]



[link]

48. ea3e7161c6 (válaszként erre: 46. - _Lilith_)
2016. dec. 12. 07:36
Szia! Ez egy autoimmun "betegség"! Egyet tudsz tenni: elfogadni magad, így ahogy vagy! Minél többet foglalkozol vele, annál jobban fog zavarni! Én hagyom. Elolvasom, ha cikkeznek róla, és ennyi. Akinek nem tetszik, nem néz rám. De képzeld, a pasiknak meg nagyon bejön, különlegesnek tartják. Na? :)
47. Incó (válaszként erre: 46. - _Lilith_)
2016. okt. 14. 20:20
Szia! Van már facebbok oldalunk is (mármint vitiseknek) érdemes megkeresni a csoportot, sok új infó van és jó hangulat.
2016. okt. 13. 22:24

Sziasztok. Mivel engem is érint, igyekszem tájékozódni a témában. Annyi az egymásnak ellentmondó információ, hogy nem tudom, merre mozduljak... Csak egy valami, amiben úgy néz ki, mindenki egyetért: a bőrgyógyász által felírt krém(ek), gyógyszer, UVB terápia hatástalanok,és/vagy az alkalmazásuk abbahagyása után visszatérnek a foltok.

A kezemen az ujjaim végén kezdődött a fehéredés, sokáig olyan kis mértékben, hogy nem is foglalkoztatott. Az utóbbi három évben gyorsulni kezdett a folyamat, de legjobban idén terjed, megjelentek a foltok a lábfejemen, bokámon, de a derekamon, a két könyökömön, hónaljban is vannak. A kezemen az ujjaim már teljesen fehérek. Olvastam, hogy lelki okai vannak a kialakulásának, és a pajzsmiriggyel is összefügg, mindkettőben látok rációt. Van valaki, akinek javulni kezdett valamitől, akár kismértékben is, és a javulás tartósnak bizonyult?

45. veveve
2015. ápr. 20. 20:01

Sziasztok.


Kiskorom óta vagyok festékhiányos, kb. 4 éves lehettem, mikor megjelentek az első foltjaim.

Most 28 vagyok, eddig semmit nem találtam, ami használt volna, vagy csak nem voltam elég kitartó, senki nem tudott rá gyógymódot, a szokásos szöveg fogadd el...

DE tavaly novemberben elhatároztam, hogy eljárok UVB fényterápiára, heti 3 alkalom szükséges. Először egy bőrgyógyászt kellett találnom, aki jóváhagyja, majd kezdhettem a kezeléseket. A bőrgyógyász isoprinosine-t írt fel 5 napig 3×2 tabletta, majd 3 hét szünet, ezt amolyan immunerősítőnek szánta (csak kétszer csináltam). Kaptam 2 krémet. Az egyik Closanasol, a másikat úgy keverik ki a gyógyszertárban tanninos kenőcs. 1 hétig ezzel 1 hétig azzal kenem az érintett területet. Most nemrég kezdtem el szedni a nutrival triaktivot, 2 hónapig lehet szedni aztán szünet, de szerintem segít. Lényeg a lényeg 3 hónap kitartás meghozta gyümölcsét ennyi idő kellett hogy megjelenjenek az első pöttyök. Én a térdemen utáltam a legjobban a foltokat, és most elég jól beindult a pigmentálódás. 5,5 hónapnál tartok jelenleg. Remélem 7-8 hónap alatt, már csak a hűlt helye marad. :)) KITARTÁS.


Akit zavar, ne adja fel...

44. Incó (válaszként erre: 43. - Kristaanya)
2013. márc. 9. 20:18
Ez összefügg. A vitisek gyakran pajzsmirigyesek is sajnos. Sajnálom. Próbáltál már valamilyen kezelést?
2013. márc. 1. 17:11
nekem van egy foltom, és autoimmun pajzsbeteg is lettem.
42. júliusi (válaszként erre: 39. - Incó)
2012. jún. 23. 16:43
Hát,nem tudom,hogy tényleg nem múlik e el.Mert nekem 10 éves korom óta van pár foltom, és képzeljétek el, pár éve észrevettem, hogy kezd bepigmentálódni.A kb húszforintos fehér foltok közepén barna pettyek vannak.1-1 a kül,és belbokámon, egy a könyökömnél,és 1 a lapockámnál.Mindegyikben megindult a pigmentálódás!!!
2012. jún. 23. 16:26

én egy ideje mindennap szenvedek a tudattal. mert most már a könyökömön és a hónaljamon is van. nagyon régóta az egyik mellbimbón, a fenekem hajlatában. nőként szörnyű megélni ezt a betegséget. bármikor látok egy fényképet nőkről, arra vágyom, bárcsak én is ilyen szép lennék. mostanában egyret többször nem akarok élni emiatt. gondolkodtam, hogy kipróbálok valamilyen fényterápiát, de szerintem semmi értelme.


az efféle oldalakon látni pár képet, de ha hatásos lenne, akkor szerintem tele lenne az eredményekről készült képekkel, ami sajnos nem így van.


próbáltam a kozmetikai tetoválást. azon kívül, hogy azt hittem meghalok a fájdalomtól, és kevesebb lettem jó pár tízezressel, semmi értelme nem volt.


csak abban bízom, hogy ha tágabb teret kap a téma, talán történik előrehaladás. ha nem adom fel közben az életet.


annyira rossz, hogy nézem az embereket, és senkin nem látok ilyet. mindenki olyan szép bőrű. csak én érzem magamat egy szerencsétlen szörnynek. ilyenkor mindig arra gondolok, hogy nem is tudják ezek az emberek, hogy milyen szerencsések.

2011. okt. 7. 09:51

sziasztok, en is sorstars vagyok, 12 eves korom ota.

En mar teljesen elfogadtam es belenyugodtam hogy ez van. Nem mondom hogy nem utalom hogy soha többet nem leszek szep barna nyaron, de ugysem tudok ellene tenni :(

39. Incó
2011. szept. 28. 14:10

Facebook-on keress rá találsz egy közösségi oldalt és weblapot is. Rengeteg infó van fent és rengeteg sorstárs.


Sajnálom, hogy Nálad is kijött. Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog elmúlni sajnos...

2011. szept. 28. 08:57
Sziasztok! Nekem a nyáron jött ki nagyon a vitiligo mindkét szemem környékén, mos folynak a bőrgyógyászati vizsgálatok. Légyszi írjátok meg, hol vannak ezzel kapcsolatban fórumok, nekem minden inó jól jön, mert még gyerek cipőben járok a dolgoggal.
37. Incó (válaszként erre: 36. - D447a32ed7)
2011. aug. 4. 07:54
Köszi, majd rálesek:-)
36. d447a32ed7 (válaszként erre: 19. - Incó)
2011. aug. 3. 10:53
Referenciaképek az újonnan készülő honlapunkon már láthatók lesznek. Kb 2. hetet mondtak a szakemberek. Addig kis türelmet. Viszont a vitiligósok honlapján a fórumon van általunk kezelt vitiligós hozzászólása.
35. Incó (válaszként erre: 34. - Angie's)
2011. júl. 30. 14:40
Akkor nem jól tippeltem. Sajna én nem tudok ott lenni, de majd a többiek mesélnek.
34. angie's (válaszként erre: 19. - Incó)
2011. júl. 30. 08:21
Nem, nem én jelentkeztem, de ismerem a szakembert. Jövő szombaton egyébként ott lesz a vitiligo-találkozón, tudtok vele majd beszélni.
33. Incó (válaszként erre: 31. - Cicanilla)
2011. júl. 28. 08:37

Szia! Leggyakrabban ezeket említik:


Pajzsmirigy betegség, savhiányos gastritis, Diabetes mellitus (cukorbetegség), Addison-kór (idült, elsődleges mellékvesekéreg-elégtelenség), Anémia pernicióza (vészes vérszegénység).

32. 04e95f637a (válaszként erre: 30. - Incó)
2011. júl. 27. 09:40
Olvastam,köszi :)
2011. júl. 27. 07:58
Mik ezek a társbetegségek?
30. Incó (válaszként erre: 29. - 04e95f637a)
2011. júl. 26. 22:32
Írtam privit. Sajnos még társbetegségei is vannak a vitiligónak, mondjuk nekem még nincs, de érdemes odafigyelni.
29. 04e95f637a (válaszként erre: 24. - Ilcsi Mama)
2011. júl. 26. 17:40
Köszönöm,hogy írtál.Nem is gondoltam volna,hogy ezeknek a foltoknak ekkora jelentősége/i lehet/nek!Én már megszoktam a foltjaimat.Azt hittem a napallergiám miatt vannak.
28. Incó (válaszként erre: 27. - Ilcsi Mama)
2011. júl. 26. 14:08

Köszönöm szépen és viszont kívánom Önnek és a lányának is!


Nekem is a kezem érintett, bár a könyökömön és az arcomon is kezdődik a dolog. Már vagy 8 éve kezdődött, időnként csökken a foltok mérete, de általánosságban elmondható, hogy lassan nő:-(

Érdekes módon egyébként nagyon nem vagyok beteges. Gyerekkoromból is alig emlékszem a kötelezőkön kívül, hogy beteg lettem volna.

27. Ilcsi Mama (válaszként erre: 26. - Incó)
2011. júl. 26. 13:47

Sajnos a lányomnak van a kezén, de a kezelések folytán, szinte megállt a további foltok terjedése. Bízom benne, hogy így is marad. Nálunk a Svédcseppek szedése és a cseppel történő ecsetelé, is nagyon jónak bizonyúlt.

Jó egészséget kívánok neked szeretettel: Ilcsi Mama

26. Incó (válaszként erre: 22. - Ilcsi Mama)
2011. júl. 25. 22:01

Kedves Ilcsi mama!

Köszönöm az összefoglalót, végigolvastam. Sokmindent már eddig is tudtam (nem most kezdtem el a vitiligoval foglalkozni). Bizonyos dolgokkal kapcsolatban viszont szkeptikus vagyok.

Sok sorstársammal együtt keressük eme érdekes betegségnek az okát, sajnos egyenlőre eredménytelenül. Nincs tudomásunk gyógyult vagy tünetmentes emberről... pedig a terápiák száma lassan határtalan. Jómagam még nem szántam rá magam semmilyen kezelésre, mert szeretnénk még gyermeket és ugye ki tudja, hogy a különböző terápiáknak milyen hatásai vannak.


A vizeletterápiával kapcsolatban vannak kételyeim Én biológus vagyok és nem látok összefüggéseket a leírtak és a hatás között. Mi lenne a vizeletben, ami a vitiligóra gyógymódot jelenthet?


Egyébként megkérdezhetem, hogy Ön is szenved-e ebben a betegségben?

25. Ilcsi Mama (válaszként erre: 24. - Ilcsi Mama)
2011. júl. 25. 14:44

Bocs! Az előző kommentben (mijen szót tévesen elírtam.)

Javítok: ..... milyen.......

24. Ilcsi Mama (válaszként erre: 23. - 04e95f637a)
2011. júl. 25. 14:41
Kedves "demoon25" Maga a vitiligo az igen, de a fehér foltokat más is okazhatja. Olvasd el leírást, és tegyél belátosod szerint. Egy kisérletet megér kipróbálni bár mijen bőr hiba is legyen a Te foltjaid. Azt írja Görög professszor a leíratában, hogy káros mellékhatásai nem lehetnek a kúrának. De GOOGLE többet is olvashatsz a téma körben. Egyébként a Hoxa adatlapomon "az INTERAKTÍVITÁSRA" kattintva, vagy a hozzászólások között is találhatsz általam is felvitt olvasni valót ebben és más téma körben is. Szeretettel Üdvözöllek. Ilcsi Mama.
2011. júl. 25. 14:27
Miért ez betegség?Nekem rengeteg van,amik nem születésem óta vannak,hanem egyszer csak kijöttek,és mindig jönnek folyamatosan!A kezem tele,az egyik szemhéjamon,nyakamon....sok helyen lett.
22. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Incó)
2011. júl. 25. 14:13

Kedves "Incó"!. Szeretném neked és esetleg másoknak is a tudomására hozni, ebben a téma körben írottakat. Mindenkinek a maga dolga és elhatátozása, hogy kipróbálja-e ezeket. A meglévő foltok nem biztos, hogy teljesen eltünnek, de a továbiak kialakulására hatásos.


Vitiligo - A tünetek enyhítése. A tudomány mai állása szerint a vitiligo nem gyógyítható, de csökkenthető a különbség a pigmentált bőrfelület és a fehér foltok közt.

• A legfontosabb dolog a vitiligos betegek számára a fényvédelem magas faktorszámú (50+ SPF) fényvédő krémekkel és ruházattal. Ezekkel egyrészt csökkenteni lehet a normál bőr és a pigment hiányos terület közötti színkülönbséget, de ami sokkal fontosabb, hogy a bőrdaganatok kialakulását is megelőzhetjük.

• Egy lehetséges megoldás az ún. camuflage, vagyis egy speciális smink, aminek a használatát erre specializálódott kozmetikusoktól megtanulhatjuk. Léteznek kifejezetten vitiligosoknak kifejlesztett, gyógyszertárban kapható camuflage-ok, melyeket az ép bőr színének megfelelően választhatunk ki.

• Béta karotin szedésével a vitiligos foltok kissé sötétebbé válhatnak, és ez által kevésbé látszanak, sokan azonban nem örülnek, ha sárgás foltjaik vannak a fehérek helyett.

• Helyi szteroid tartalmú és ún. kalcineurin gátló krémekkel olykor jó eredményeket lehet elérni, főleg ha ezeket UV fénnyel kombináljuk.

• Az egyik leghatékonyabb kezelés az UVB illetve PUVA fényterápia, melyet kis kiterjedés esetén lehet az érintett területen alkalmazni, de nagy területek esetén is elérhető fénykabin formájában.

• világon több millió embert, a lakosság 1-2 %-át érinti a vitiligo, amelynek pontos kiváltó oka még nem ismert. Az esetek döntő többségében egyaránt szerepet játszik a genetika, az immunrendszer és a környezeti hatások. •

Titokzatos bőrbetegség - A vitiligo tünetei

Mindazok, akiket érint a vitiligo nevű bőrbetegség, átélhették már a látható különbözőség érzését, különösen, ha az arcukon, kézfejükön jelennek meg a fehér foltok. Az esztétikai problémán kívül azonban a fényvédelemre is fokozottan figyelnie kell az érintetteknek, de van esély a tünetek javítására is – mondja dr. Boros-Gyevi Márta, az Oxygen Medical bőrgyógyász szakorvosa. Az ok ismeretlen.

A világon több millió embert, a lakosság 1-2 %-át érinti a vitiligo, amelynek pontos kiváltó oka még nem ismert. Az esetek döntő többségében egyaránt szerepet játszik a genetika, az immunrendszer és a környezeti hatások.

Ez egyben azt is jelenti, hogy azok veszélyeztetettebbek, különösen, ha a felmenők közt már előfordult ezt a betegség. Egyesek egy komolyabb napégés vagy sérülés után számolnak be erről a jelenségről, míg mások egy őket ért, súlyos trauma után fedezik fel a foltokat – ilyen lehet például egy baleset, egy haláleset vagy akár egy válás is.

A vitiligo gyakran kezdődik egy gyorsan kialakuló kezdetben halványabb, majd éles szélű, fehér folttal (bár lassú kifejlődés is előfordul), amelyet gyakran hosszú stagnálás követ. Sokszor azután kezdődik egy újabb hullámvölgy, amikor az érintett újabb, nagyobb stresszt él át. Így váltakoznak a romló és a stabil időszakok, melyek közt – igen ritkán – spontán repigmentáció is történhet.

Így akár már egy enyhe sugárzás hatására is komoly napégés alakulhat ki. Vagyis a fokozott fényvédelem az érintetteknél elengedhetetlen az első napsugarak megjelenésétől kezdv. Szintén nem keverendő össze a vitiligo az úgynevezett napgombával (pytiriasis versicolor), amikor is napozás után jellemzően a háton, vállakon, felkaron és a mellkason alakulnak ki fehér foltok. Szintén nem keverendő össze a vitiligo az úgynevezett napgombával (pytiriasis versicolor), amikor is napozás után jellemzően a háton, vállakon, felkaron és a mellkason alakulnak ki fehér foltok. Ez egyben azt is jelenti, hogy azok veszélyeztetettebbek, különösen, ha a felmenők közt már előfordult ezt a betegség. Egyesek egy komolyabb napégés vagy sérülés után számolnak be erről a jelenségről, míg mások egy őket ért, súlyos trauma után fedezik fel a foltokat – ilyen lehet például egy baleset, egy haláleset vagy akár egy válás is.

A vitiligo gyakran kezdődik egy gyorsan kialakuló kezdetben halványabb, majd éles szélű, fehér folttal (bár lassú kifejlődés is előfordul), amelyet gyakran hosszú stagnálás követ. Sokszor azután kezdődik egy újabb hullámvölgy, amikor az érintett újabb, nagyobb stresszt él át. Így váltakoznak a romló és a stabil időszakok, melyek közt – igen ritkán – spontán re pigmentáció is történhet.

Tapasztalatból is mondom, és már Maria Treben is az – Egészség Isten patikájából könyvében - leírja, hogy nagyon jó hatás érhető el a vitiligo foltok kezelése során az úgynevezett

” Naturland Bitter” 24 gyógynövény kivonatú Svédcseppek belsőleg fogyasztásával, illetve külsőleg történő ecseteléssel is, de előtte a bőrfelületet körömvirág krémmel be kell kenni, mert a svédcsepp alkohol tartalma esetlegesen kipirosítja a bőr felületet.

A svédcsepp gyógynövényei immunerősítő, hatással is rendelkeznek.

Egyéb forrásból!

Vizelet terápiáról:

Kristály akadémián elhangzottakat szeretném nektek tovább adni. Természetesen mindenki maga döntse el, van-e gusztusa rá, illet hogy megpróbálkozik-e a terápiával, vagy sem: A reggeli első vizelet vétel előtt ajánlatos lemosni a területet, hogy az esetlegesen felszaporodott baktériumok ne kerüljenek bele az edénybe, amiben a vizeletet levesszük.

A kúra időtartama 3 hét akkor szünetet kell tartani, majd az állapot függvényében lehet megismételni.


A vizeletterápiát Indiában a mai napig is alkalmazzák a klinikákon, a vizeletterápiával már évezredek óta gyógyítják a betegeket, csak az elmúlt száz évben került feledésbe. Most újból a természetgyógyászok érdeklődésének a középpontjában van, és sok helyen forradalminak tartják ezt a kezelési módszert, bár nincs benne semmilyen újdonság.

A vizelet „isteni nektár”, amelynek fogyasztása természetfölötti eredményeket ad, mivel a vérből keletkezik és életerőt ad az embernek. A vizeletnek baktériumölő, gomba- és vírusölő hatása van. Igen eredményes a rák gyógyításában, a fáradtság, a vérszegénység, többféle húgyúti betegség kezelésében, továbbá fogyókúrázásnál, meghűlés és influenza kezelésekor, kandidiázis kezelésekor, cukorbetegség karbantartásánál, emésztési rendellenességeknél, stb. Az indiai orvosi könyvek 175 ismert betegség kezelésekor alkalmazzák a vizeletterápiát.

Az indiai orvosok szerint a vizelet egyáltalán nem olyan anyag, amit a szervezet fölöslegként vet ki magából. A vizeletet a vértisztítás melléktermékének tartják, illetve ultratisztított plazmának. A tápanyagokban gazdag vér ugyanis a májon keresztül halad át, amely ott a mérgező anyagoktól megtisztul.

Érdekes megemlíteni, azt is, hogy egy görög orvos nemrégen felfedezte, hogy a vizeletnek rákellenes hatása is van. Megfigyelte, hogy a vizelet meggátolta a ráksejtek összekapcsolódását és anyagcseréjét. Vizelettel gyógyítanak Görögországban bőr-, tüdő-, emlő-, méhnyak- és májrákot. De jó eredményt értek el a saját vizelettel kezelt sebgyógyulások terén is.

Dr. Armstrong szerint a reggeli saját első vizeletnek a középső sugarából vett vizelet mindenféle káros mellékhatás nélkül fogyasztható. Előzőleg zuhanyozzuk le területet, majd előbb egy kis mennyiséget ki kell ereszteni a vizeletből, majd csak a közép vizelet sugárból vegyük le egy pohárba a szükséges mennyiséget, ilyen módon a többi vizeletre sincs már szükségünk. Ez azért is fontos és azt a célt szolgálja, hogy az esetlegesen húgyútban felgyülemlett baktériumok ne kerüljenek bele a terápiához szükséges vizeletbe.

Aki nem tudja a vizeletet elkortyolni, mert undorodik tőle, az tegye bele a háromkortynyi mennyiséget narancslébe, és úgy fogyassza el.

Párpercnyi várakozási idő elteltével egyébként a kihűlt vizeletnek, semmi rossz íze nem érezhető.

Naponta 2-3 kortyot kell csak frissen belőle fogyasztani, legalább 3 héten keresztül.

Belsőleg nagyon sok egyéb betegség is kezelhető vele, úgy, mint a magas vérnyomás, vese betegség, a csontritkulás is. A reggeli vizelettel ecsetelt szemölcsök három hét után teljesen eltűnnek. Azok számára, akik arra nem hajlandóak, hogy kortyonként megigyák a kihűlt vizeletet, akkor külsőleg is hatásosan alkalmazható.

A bőrre dörzsölve könnyen felszívódik és igen hatásos immunerősítő, bőrbetegség, és bőrrák leküzdhető vele. Miden fajta szemölcsök, fiatalkorban oly gyakori pattanások kezelésére is jó hatással van.

A világon több millió embert, a lakosság 1-2 %-át, érinti például a vitiligo, amelynek pontos kiváltó oka még nem ismert. Ennek a betegségnek a kialakulásban az esetek döntő többségében egyaránt szerepet játszik a genetika, az immunrendszer és a környezeti hatások. Sokak úgy vélekednek, hogy vitiligo nem gyógyítható. Nem veszik azonban figyelembe, azt, hogy sok esettanulmányból ismert, hogy nagy hatással gyógyítható a vizelet terápiával a vitiligo. Ugyan is a bőr felső rétegeiben élő sejtek termelik a melanin nevű pigmentet, amely meghatározza a bőrünk, szemünk, hajunk színét. Amikor tehát a melanociták működése felborul, esetleg teljesen leáll, és elpusztulnak, akkor a bőrön bárhol felbukkanhatnak a fehér foltok. Ez utóbbiról külön is olvastam egy ausztrál beteg által leírt cikket, aki magát így, közvetlenül a bőrrákra, és a vitiligós fehér foltokra helyezet vizeletes borogatással, magát a betegségből kigyógyította. Mivel a vizeletben fehérjék is vannak, amik könnyen bomlanak, ezért gyakran kell cserélni ezt a borogatást. Természetesen többszöri emlékeztető borogatással lehet a legjobb eredményt elérni.

Sőt az arcon és más testfelületen lévő valamilyen gombás fertőzés is jól kezelhető a vizeletborogatással. Amely bőrbetegségek nem reagáltak addig, semmilyen gyógyszerre sem, minden káros mellékhatás nélkül kezelhetőek a saját vizelettel. Pár napkezelés múlva enyhülnek, majd eltűnnek a bőrbajok.

Az első hajnali középső sugárból vett vizelettel,- ami a napi három korty után meg marad,- az arcot és az egész testfelületet is vattacsomóval át lehet kenni. KB. 5-10 percig kell rajta hagyni, majd ezt követően kell lefürödni. A bőr sokkal bársonyosabb és ránctalanabb lesz, mintha bár mely drága drogériákban kapható ránctalanít krémet használtuk, volna.

Jó eredményt lehet elérni akkor is, amikor a hajat saját vizelettel mossuk meg.

Ugyan is teljesen helyreáll a fejbőr egyensúlya. Se nem zsíros, se nem korpás lesz tőle a haj.

A reggeli saját vizelet közép sugárból vett folyadékot Kb. 5-10 percig kell rajta tartani a fejbőrön és utána szokásos módon, kell hajmosást elvégezni, semmilyen utólagos szag nem érződik a vizelet használata során. 3 hét múlva teljesen megszűnnek a fej korpásódásának gondjai.

Ez után a kúrát alkalomadtán ismételjük meg, hogy a szervezetet emlékeztessük a vizeletterápiás gyógykezelésre.

Egyébként a Google keresőben "vitiligo, illetve a vizelet terápia" kezelséi módról több tanulmány is olvasható.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook