Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszerek és seprűvénák 21 évesen fórum

Visszerek és seprűvénák 21 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 5. 18:37

A Dr Tex kompresziós térdharisnyának nézz utánna. Ugyanazt tudja mint a drága vényköteles termékek csak kb fele áron. Gyógyászati boltban kapható, boka é térd alatti körfogatot kell mérni a mérethez.

(remélem ez nem reklám)

2015. máj. 5. 18:19
Én természetgyógyász-fitoterapeuta vagyok. A tapasztalataim szerint jó a pásztortáska krém kivül, belül szintén jó , ha ezt a gyógynövényt fogyasztod teaként: egy teáskanálnyit kell 2 dl vízben forrás után 3 percig főzni, majd 10 perc múlva szűrni, inni, naponta 1-2 csészényit. Az étkezésben: a hajdinát érdemes hetente 2-3 alkalommal akár nyers hajdinát csíráztatni és úgy enni, akár a " hagyyományos" ghajdinát főzve: levesként, köretként, vagy fasírtként enni.
15. robema
2015. máj. 5. 12:17
Szia. Nálam is a 20-as éveimben kezdődött ez a probléma, de 30 éves koromra szinte egyik napról a másikra olyan mértékben elöntötte a lábamat a seprűvéna, hogy kénytelen voltam elmenni érsebészhez, aki injekcióval megcsinálta mindkét lábamat. Ha anyagilag erre tudsz áldozni, szívesen megadom az elérhetőségét, mert nagyon szépen "eltakarította" az összes eremet. Szuper orvos és nem kell hozzá bejelentkezni. Azóta is járok hozzá ha már csak egy tenyérnyi részen is megjelennek az erek.
14. viva70 (válaszként erre: 13. - Kata2194)
2015. máj. 4. 13:08
Fájdalmaim szerencsére nekem sincsenek. Inkább csak feszülés, nehézláb érzés. Meg kétszer volt eddig begyulladva a jobb lábamon lévő visszér. De, az sem volt olyan vészes. Kompressziós harisnyát szerintem csak gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. Az árát viszont nem tudom. Sima boltokban nem hiszem, hogy foglalkoznának ilyennel. Ott inkább a divatra mennek rá. Na, de majd utána nézek...
13. Kata2194 (válaszként erre: 12. - Viva70)
2015. máj. 4. 08:26
Nekem nem fáj a lábam, csak azt szoktam érezni, hogy elfáradt, még egyelőre ennyi. Elég aktív vagyok tényleg, rengeteget álldogálok. Szerinted ilyen kompressziós harisnyát hol lehet kapni? Csak gyógyászati segédeszköz boltban vagy rendes harisnya boltba is lehet? Ami esetleg még meg is fizethető
12. viva70 (válaszként erre: 11. - Kata2194)
2015. máj. 3. 20:44
A Lioton gélt nyugodtan használhatod. Az nem fog ártani. El nem múlnak tőle a visszerek, hajszálerek, de könnyíthet a nehézláb érzésen. Meg még a detralex tablettát szokták visszeres panaszokra használni. Az is egy érvédő hatású gyógyszer. Tavaly év végén én is beszedtem egy dobozzal, amikor begyulladt a jobb lábamban lévő visszér. De, több kúrát már nem vállaltam be, mert rosszul tolerálta a gyomrom. Próbálj meg mindent, amit jónak gondolsz. Sok sikert!
11. Kata2194 (válaszként erre: 10. - Viva70)
2015. máj. 3. 20:19
Rendben majd írok ha elmentem erre , csak még soká lesz sajnos, de addig is kezelgetem. Mondjuk nekem még lehet hogy elég lenne valami kompressziós harisnya is, ez még nagyon kezdetleges, csak időben foglalkozni kell vele. Amúgy olvastam valahol hogy érfalerősítő gyógyszerek is vannak, a Rutascorbin meg mások illetve Lioton gél, egyelőre nem nagyon merek ezekkel kísérletezni.
10. viva70 (válaszként erre: 9. - Kata2194)
2015. máj. 3. 15:53
Majd írd meg mit mondtak. Érsebésznél én is voltam pár éve, de a seprűvánákkal az sem tudott volna mit kezdeni. Csak a nagyobb viszerekre javasolt hagyományos műtéti megoldást. A neten olvasott megoldások meg csak magán klinikákon érhetőek el. Tegnap láttam is itt a hoxa jobb oldalán lévő remklámsávban erre vonatkozó hirdetést. Megnéztem az árakat..., hát mi tagadás húzósak voltak eléggé... Na, meg múltkor olvastam valami krémről is, de az meg átvágás minden bizonnyal, mert érdemi információt sehol nem találtam róla. A "rendeld meg itt és most" szövegekben sosem hittem...
9. Kata2194 (válaszként erre: 8. - Viva70)
2015. máj. 3. 14:54
van időpontom már a bőrgyógyászhoz május 15-re, hátha tud mondani valami okosat, a nagy ereket 100 % nem tudják eltüntetni, max a seprűket de mint mondtad jó árban lehet egy ilyen
8. viva70 (válaszként erre: 7. - Kata2194)
2015. máj. 3. 14:44
A nagy többségnek valóban nincsenek ilyen problémái. Akiknek meg vannak azok igyekeznek eltakarni, vagy elvégeztetnek valamilyen beavatkozást a lábukon. Még, ha időleges akkor is... Amiket csinálsz, azok jók, csak sajnos nem oldják meg a problémát. Nézz körül a neten, sokféle megoldást hirdetnek már. Igaz, nem olcsók, de te még nagyon fiatal vagy, ne várd meg amíg mégjobban kijönnek a visszereid, seprűvénáid. Lehet én is beleásom majd magam jobban a témába...
7. Kata2194 (válaszként erre: 6. - Viva70)
2015. máj. 3. 14:30
Érdekes nekem is a bal csúnyább, több nagy kék ér látszódik ki rajta, jó még nem púposodnak ki csak 1-2 helyen de ez még tűrhető, csak ezek az apró kis erek, most kipróbáltam ezt a hideg meleg lábfürdőt, bicajozok, kenem vadgesztenye krémmel, hátha lesz valami. Vagy legalább látnék hasonló korút aki hasonló problémával küzd, ahogy elnézem az embereket nem sok mindenkinek van ilyenje.
6. viva70 (válaszként erre: 5. - Kata2194)
2015. máj. 3. 11:45
Hogy milyen gyorsan rosszabodik? Szerintem ez is egyénenként változó. Én most 44 éves vagyok, de egyre csúnyábbak a lábaim sajnos. Pláne a bal, mert azon vannak a seprűvénák. De, már a te korodban sem voltak esztétikus lábaim. Az állómunka valóban nem kedvez a visszerekre hajlamos embreknek. De, a tartós ülőmunka sem. Nekem az van. A netet olvasva vannak különféle kezelési módszerek a műtéten kívül is..., csak nem tudni mennyire tartósak... Mivel az egészet a kötőszövetek gyengesége okozza. Én ezért nem tudok hinni semmilyen beavatkozásban sem. Na, meg az áruk is húzós. Legalábbis nekem...
5. Kata2194 (válaszként erre: 4. - Viva70)
2015. máj. 3. 07:31
Szóval akkor inkább a genetika a ludas, olyan rossz egy életet így kezdeni, hogy látom milyen csúnya és milyen lesz később. Biztosan valamennyire közrejátszik az állómunka is,sajnos sokat állok a munkán kívül is, akár tömegközlekedés vagy bármi más... bár nekem nem szokott fájni a lábam (még). És ez mennyire gyorsan rosszabbodik? Látom hogy fél év alatt milyen lett vagy nem tudom mikor lett konkrétan ilyen, nemrég vettem észre, és most már amúgy is nagyon rá vagyok állva a nézésére. Nekem azt mondták, hogy tizenévek alatt rosszabbodik , de erre amit látok nem találok szavakat. Gondolkozom a munkahely váltáson, de az a baj azt meg nagyon szeretem, nagy szívfájdalom lenne otthagyni.
4. viva70 (válaszként erre: 1. - Kata2194)
2015. máj. 2. 22:03
Szia! Nekem is már 20-21-éves koromban elkezdtek kijönni a visszereim, amik az évek múlásával csak csúnyábbak lettek. Most kicsivel több, mint mégegyszer annyi idős vagyok, mint te. Pedig nekem sosem volt állómunkám. Ez egyébként nem azon múlik, hanem a genetikán. Hogy mit kezdj velük? Sajnos nem tudok jó megoldást rá... Próbálok a neten informálódni én is. Műttetni még nem akarom. De, a seprűvénákkal nem is tudom lehetne-e mit kezdeni...?
2015. máj. 2. 19:29

Legalább 40-80 denes harisnya, vadgesztenyekrém, és van valami tabletta is rá, ami nem vényköteles, és lábtorna, az ágy lábát meg kell emelni 5-10 centivel!

Én a helyedbe elmennék angiológiára, ahol ugyan ezeket mondja majd a doki, de azért biztos ami biztos.

2015. máj. 2. 19:29

El lehet tuntetni lezerrel, de alitolag ujra kijonnek. Nekem egy ismerosom mondta, hogy ha piocaval van kiszivva akkor mar nem jon ki tobbe. Nyilvan nem hazilag ertelmezte a kezelest, de hivatalosan nem tudom hol csinalnak.


Amugy ha a tovabbiakban is terheles alatt lesznek a labaid akkor mindig ki fognak jonni, csak mas helyen.

2015. máj. 2. 19:10
21 éves vagyok, világos (és valószínűleg vékony is) bőrű. Állómunkát végzek fél éve és nagyon csúnyán látszódnak a vádlimon a nagy kék erek, illetve néhány helyen és a combomon lettek apró kis piros hajszálerek. Mit lehetne ezekkel kezdeni, vagy ez már csak csúnyább lesz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook