Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszamennétek dolgozni egy évre 2 gyerek után és a 3. előtt? fórum

Visszamennétek dolgozni egy évre 2 gyerek után és a 3. előtt? (tudásbázis kérdés)


17. Ede71
2013. ápr. 17. 21:03

Én a nagyobbik fiamat 14 hónaposan adtam bölcsibe, majd visszamentem dolgozni. A munkahelyen persze közöltem hogy mindenképpen szeretnék egy második babát(igaz nem hitték hogy mégegyet bevállalok) és mivel akkor már 41 éves voltam, nem lehetett várni a következő babaával. Tavaly februárban keztem a melót és májusban estem teherbe, idén januárban született meg a második fiam, végig dolgoztam, 1 héttel a szülés előtt hagytam abba a melót, a baba a 36+4 napon született egészségesen és normál súllyal.

Én élveztem a melót, a kollégák is nagyon megértőek voltak, szeretem a szakmámat is és szerencsére a kisfiam is jól beilleszkedett a bölcsibe.

2013. ápr. 9. 09:40
uhh akkor tényleg jó, hogy tudtál változtatni! Sok sikert a Kistesóhoz!
15. c9f9b53798 (válaszként erre: 14. - Melissam)
2013. ápr. 9. 09:27

Én majdnem meddő lettem a munkahelyemen, több évig tartó 12 órázás volt... aztán nagyon gáz lett a helyzet (egészségileg), változtatnom kellett, szerencsére sikerült, és megfogant a Kislányunk... most próbálkozunk a Kistestvérrel, hátha!!! ha visszamegyek, akkor nem is tudom mi lesz, de biztos, hogy már második gyerek nem.


Nálunk már eleve legalább három év lesz a korkülönbség, szerintem egyébként nem sok. Tegnap éppen a játszótéren egy évfolyamtársnőmmel találkoztam, a nagyobb gyerek már iskolába megy, a kicsi egyéves, és nagyon jól eljátszott a nagy a kicsivel, persze nem ugyanaz, mintha tényleg egy korosztály lennének, de ez szerintem gyerekfüggő (temperamentum) is, meg nevelés kérdése is? ismerek olyanokat, hogy két gyerek között másfél év van, de marják egymást folyton.

2013. ápr. 9. 09:23

Megértelek :)

Nálam a régi munkahelyem sem volt nyugi, fél évig 12-14 órákat dolgoztunk. Ott szó sem lehet részmunkaidőről, de még arról sem, hogy időben hazamenjen az ember. A táppénz meg szinte ismeretlen fogalom :(

Ezt gyerekkel már nem lehet.


Arra is kíváncsi lennék, hogy szerintetek a 4-5 év már nem sok korkülönbség a gyerekek között? A kisebbik nem fog leszakadni a két nagyobbtól és nem lesz magányos mellettük?

13. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Melissam)
2013. ápr. 9. 09:20
Nálunk is ugyanez a helyzet, és a jelenlegi munkahelyemen nem nézik jó szemmel, ha a gyerek miatt otthon marad az ember (akinek van gyereke, az megoldja a nagymamákkal a témát, vagy bébisitterrel, egyéb rokonnal, de a családban a nagyik még dolgoznak jópár évig... egyéb rokon sincs, stb)... én pl. ezért maradok itthon, és próbálkozunk a második babával.
12. melissam (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2013. ápr. 9. 09:16

A gyerekek oviba mennek. A nagyobb lányom már oviba jár most is, a kisebb jövőre lesz 3, akkor kezdi majd, szóval szocializálódnak ők.


Azért gondolom, hogy kevessebbet fogok, mert addigra 5 éve leszek itthon , tehát a cégek szerint kiesek a gyakorlatból. Másrészt olyan céget kell keresnem, aki elviseli,ha itthon maradok a beteg gyerekkel, mivel messze vannak a mamák, nincs kire bíznom (meg nem is akarom másra bízni, ha beteg).


Én nem kattanok meg itthon, sok mindennel foglalkozom. Civil szervezetekben dolgozom önkéntesként, bevásárlóközösséget szervezek. Most fogok elkezdeni egy adótanácsadó tanfolyamot.

11. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Melissam)
2013. ápr. 9. 09:03

ha új céget kell keresni honnan tudod előre, hogy kevesebbet fogsz keresni? nem kötekedésből csak kérdezem.

én egyébként nem is csak a pénz miatt mentem vissza dolgozni, a gyereknek is kell a szocializáció és én is megkattantam már otthon (előre elnézést kérek az ősanyáktól ezért a kijelentésemért :D), jót tett mindenkinek.

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Melissam)
2013. ápr. 9. 08:58
Részben 4-5-nél már csak több lehet.
2013. ápr. 9. 08:55
Ha nyugis és biztos a munkahely, én visszamennék (nálam egyik sem áll fent, emiatt nem megyek vissza).
8. melissam (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2013. ápr. 9. 08:53
Az a gond, hogy a cégemhez nem tudok visszamenni, tehát új céget kell keressem, valszeeg keveset fogok keresni, ígyh a visszamegyek, akkor épphogy kevesebb lesz a gyed, mintha megszületik hamarabb a Babó.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Melissam)
2013. ápr. 9. 08:51

Sajat peldat nem tok,mert egyelore egy kisfiam van:)

Stem minden csaladnal tobb tenyezos,hgy mikor "idealis" a kisteso,de ezzel nem mtam ujat:)

2013. ápr. 9. 08:49
Igen, ha anyagilag szükséges lenne, és lenne hely, ahova visszavennének.
2013. ápr. 9. 08:49
Mindenképpen visszamennék, én ugyan 2 gyerek között, de visszamentem, nem mindegy hogy 50 vagy 100 lesz a GYED-em, a tgyásról nem is beszélve.
2013. ápr. 9. 08:46

4 és 2 évesek a gyerekek. Azon gondolkodunk, hogy jövőre jöjjön a tesó, mielőtt lejár a gyes vagy menjek vissza 1-2 évre és utána. De a cégemhez nem tudok viszamenni, valszeg részmunkaidőben tudok valahol elhelyezkedni.

NEm sok már a 4-5 év korkülönbség a nagyok és a legkisebb között?

Köszi a véleményeket! Örülnék, ha saját példákat hoznátok fel!

2013. ápr. 9. 08:46
Mekkorak a "nagyok"?
2013. ápr. 9. 08:45
Természetesen vissza, ha van olyan hely, ahol kellek.
2013. ápr. 9. 08:45
Visszamennétek dolgozni egy évre 2 gyerek után és a 3. előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook