Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszamenjek dolgozni a második baba előtt? Állítólag GYED alapján fogják számolni a 2. gyerek után járó díjat. Hallott erről valaki? fórum

Visszamenjek dolgozni a második baba előtt? Állítólag GYED alapján fogják számolni a 2. gyerek után járó díjat. Hallott erről valaki? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 1. 19:38

hát ezt énis kérdezgettem,de mindenki másképp mondja.azért elmondom,ahogy én hallottam:

ha nem mész vissza dolgozni akkor az előző munkabéredből szamitják a köv.gyedet...

szóval ugyanannyit fogsz kapni a második babával,mint az elsővel.

ha visszamennél gyes közben akkor egy:ki sem rúghatnak mig le nem jár a gyes és ha azóta emeltek a kollégáidnak a fizetésén akkor a tiéden is fognak és ha megvan a 180 ledolgozott nap akkor mehetsz táppénzre,a táppénz nem számitódik bele.de siess mig nem fogadják el az 1 évet,ugye tudod arról tanácskoznak,hogy nem 180 napot kell ledolgozni,hanem majd egy évet és a gyed is csak 1 évig fog járni,ha elfogadják azok a mocs....

2009. febr. 13. 07:23
sok változást vezettek be az elmúlt napokban a gyeddel kapcsolatban is
8. ragota (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2009. febr. 4. 13:35

Látod ezaz, ahányan vagyunk, annyi infonk van. Hihetetlen, hogy ezt nem lehet egyértelműen valahol írásba foglalni.

A barátnőmnek azt mondták a TB-néll, hogy ...már nem is tudom, de a cégnél felemelték a fizuját a két baba közöztt, aztán mégsem az alapján számították. Minimális összeget kaptak.


Jajj, sajnálom, hogy nem jött össze a baba... :(

2009. febr. 3. 22:47

Én úgy tudom (anyósom személyzeti vezető), hogy nem a GYED alapján számolják ebben az esetben a TGYÁS-t, hanem egy kalkulált bér alapján (nekem ez egyszerű lett volna, mert közalkalmazott vagyok), tehát nem lenne keveseb. Ezzel szemben, ha valaki táppénzről megy újra szülési szabira, az bizony csökkenti az ellátások összegét, hiszen a táppénz volt a jövedelme.

Én is szerettem volna a másodikat, de sajna nem jött össze, GYES-en meg egy napot se maradhatok itthon. :(

6. ragota (válaszként erre: 3. - Kristof2003)
2009. febr. 3. 22:26
jajaj, mi a probléma( persze, ha nem vagyok indiszkrét?
2009. febr. 3. 22:25
Ez nagyon érdekesen hangzik, amit mondtál danama! Ennek pontosan utánanézek, köszönöm!
2009. febr. 3. 22:24
Tyűűű, köszönöm a válaszokat! Hát nagyon úgy tűnik, hogy vissza kell menjek...:( ;)
2009. febr. 3. 06:27

Én is úgy tudom, hogy a GYED-ből számolják majd az újabb ellátást. (TGYÁS, GYED).

Ha nem ciki, akkor menj vissza dolgozni min. 180 napot és aztán jelentsd be, hogy zsupszi, újabb baba van úton.

Én is így tettem, csak az a gond, hogy a 180 nap már 3,5 évnél jár, mert a tesó nem akar jönni. Igaz nálunk van ilyen téren probléma.


Remélem segítettem!


Judit

2009. febr. 3. 06:24

Szerintem már most dolgozzatok a babán, mert ha a kisfiad 2 éves vissza is vehetnek.

Ekkor jogszabály szerint fel kell emelni a fizudat.

De mivel lesz két évnyi szabid itthon leszel még kb 2 hónapig, és ha utána lejár a szabi és babát vársz elmehetsz táppénzre a baba születéséig !!

És így végig otthon maradhatsz és mindenféle juttatást fogsz kapni

2009. febr. 3. 00:24

Sziasztok!


Ágota vagyok, és azt hiszem sokunkat érintő témát vetettem fel (nem láttam erre vonatkozó topicot ezeddig).

A Kisfiam most 21 hónapos, és hát tervezzük a következő babát, dehát...

májusban lejár a GYED, utána jön a fantasztikus GYES, ami ugyi semmire sem jó.


Próbáltam utánaérdeklődni könyvelőnél, bérszámfejtőnél, tb-nél, de mindeki mást mond.

Mit érdemes tennem, hogy a következő babánál is magas gyedet és tgyást kapjak.


Most állítólag a gyed alapján fogják számolni a 2. gyerek után járó díjat.


Valaki utána nézett már ennek???


Köszi előre is a segítséget.


Pusza


Ág

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook