Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Visszaélhet-e az apa (volt férj) a gyerekek anyakönyvi kivonatának fénymásolatával? Kiadnád-e nyugodt szívvel azokat neki? fórum

Visszaélhet-e az apa (volt férj) a gyerekek anyakönyvi kivonatának fénymásolatával? Kiadnád-e nyugodt szívvel azokat neki? (tudásbázis kérdés)

2015. márc. 5. 08:06
amennyiben nagyon kell neki, akkor kikeri a hivataltol; es ehhez a te hozzajarulasod mar nem is kell,hiszen o az apa; joga van hozza;
2015. márc. 5. 06:40
Németországban is kérheti a családit ha a gyerekek otthon élnék, de akkor az otthonit nem kapja. Amit én se értek, hogy ha a gyerekek veled élnek, el is vàltatok akkor miért kérné ő? Ha meg kéri, akkor az az ő szàmlàjàra fog menni. Gondolod odaadja majd neked?
14. Luijza
2015. márc. 5. 06:11
Nem tud vele visszaélni és jár neki. Elvégre ő az apjuk.
13. zzmm (válaszként erre: 11. - Vikucka)
2015. márc. 5. 04:24

Nem csak abban az országban lehet kérni a családi pótlékot, ahol a gyerekek laknak.

Anyu Ausztriában dolgozott, addig kapta a családi pótlékot kint öcsém után, míg ő itthon tanult, 23 éves koráig. Nem tudom milyen iratok és igazolások kellettek, de tuti nem fordítatta le.

12. IzaHold (válaszként erre: 9. - 3a5c305959)
2015. márc. 4. 22:34
Pont ezt akartam írni, hogy ha nincs nála a gyermek, akkor max itthon a pótszabadság miatt kellene neki, de külföldön szerintem sem igényelhet családit, ha nem vele él a gyermek. Egyébként szerintem is ki tudja kérni egyedül is. Elméletileg nem tudok olyat, amiben vissza tudna élni...persze, ki tudja.
11. vikucka (válaszként erre: 3. - Mókuska2012)
2015. márc. 4. 22:31
Úgy tudom, de javítsatok ki, hogy családi pótlékot csak abban az országban lehet igényelni , ahol életvitelszerűen a gyerekek élnek, iskolába járnak, stb.
10. *Aja*
2015. márc. 4. 22:25

Buta lennék kiadni neki, hogy aztán azzal tegyen nekem keresztbe.

Másik: bennem is felmerült, hogy ha nincs nála a gyermek mire is vagyis kire is igényelné a családit, mert itthon is az kapja akinél a gyermek el van helyezve.

9. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2015. márc. 4. 21:55
Vele elnek a gyerekek vagy legalabb 50 szazalek a lathatasa? Kulonben csalast kovet el ha csaladi potlekot igenyel a gyerekek utan (Angliaban).
2015. márc. 4. 21:48
Szia!Úgy tudom,hogy a szülő kérhet másolatot.Kvázi,ha nem adod oda neki,akkor is kikérheti.Nekem is volt hadonló ügyem a gyerekeim apjával.
2015. márc. 4. 21:25
Én oda adtam neki anno. Nem csalt, nem lopott vele. Csak az adókedvezményhez kellett neki. Hogy megbízol-e benne? Azt csak te tudod:)
6. evid
2015. márc. 4. 21:23
Én szlovákiai vagyok, és a miénket simán elfogadták. Semmilyen hivatalos papírról nem kértek fordítást. Azt én nem tudhatom, mennyire lehet az exedben megbízni.
2015. márc. 4. 21:19

külföldön egy magyar anyakönyvi kivonat fénymásolatát elfogadják? ami még ráadásul nincs is hitelesítve?


merjek neki hinni annyi csalódás és hazugság után? vajon mit akarhat vele? fel lehet használni másra is?

4. evid (válaszként erre: 3. - Mókuska2012)
2015. márc. 4. 21:17
Igen, a családi pótlékhoz kell a fénymásolat.
2015. márc. 4. 21:15

hogy el tud-e intézni valamilyen hivatalos ügyet vele? akár itthon akár külföldön


azt mondja azért kell mert meg ki dolgozni és hogy a családi pótlékot megigényelné külföldön, de ehhez ez kell? és fénymásolat kell?


olyan furi ez a sztori!

2015. márc. 4. 21:11
Mire gondolsz, hogyan élne vele vissza?
2015. márc. 4. 21:08
Visszaélhet-e az apa (volt férj) a gyerekek anyakönyvi kivonatának fénymásolatával? Kiadnád-e nyugodt szívvel azokat neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook