Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Villanyóra fórum

Villanyóra (beszélgetős fórum)

12. 6048dc6b87 (válaszként erre: 11. - Eperke0602)
2010. szept. 13. 10:20
pontosabban úgy volt hogy volt egy műtétem a kezemmel, 1.5 hónapig táppénzen voltam és úgy mentem dolgozni, hogy megkértem a főnököm , hogy engedjen el előbb mert fizikoterápiára járok, és a doki még kiírna táppénzre, de én mennék. Persze mondta hogy elenged, bementem dolgozni és a konyhán közölte hogy ki vagyok rúgva.....én meg elmentem passzív táppénzre, de utána már gyesen voltam mert lett 2 kislányom:-)
11. Eperke0602 (válaszként erre: 10. - 6048dc6b87)
2010. szept. 12. 13:30
na az szerencsésebb volt, gyesre eljönni, sajnos én rosszabbul jártam diákok miatt :(, de ma már nem bánom :))). gratulálok a gyermekhez :)kisfiúhoz vagy kislányhoz?
10. 6048dc6b87 (válaszként erre: 9. - Eperke0602)
2010. szept. 10. 12:05
igen dolgoztam:-) már gyesen vagyok, de amugy igen egy "hatalmas élmény volt":-)
9. Eperke0602 (válaszként erre: 7. - 6048dc6b87)
2010. szept. 7. 22:06
Csak dolgoztál? :S gondolom élmény lehetett...
2010. szept. 7. 18:37
Ahogy látom az EON oldalán: Baranya, Fejér, Komárom és Tolna megyében működik Komfort kártya címen.
7. 6048dc6b87 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2010. szept. 7. 18:31
igen ez így működik.E.on nál dolgoztam.
2010. szept. 7. 18:25
Akkor ez kb. úgy működik, mint a feltöltős kártya. Amíg van rajta pénz, működik, ha nem - viszlát...
5. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Boszorka42)
2010. szept. 7. 18:03
Átalányt fizetek - kb. havi 90 kW -, évek óta nem volt semmi gondom, sőt, még kaptam is vissza. Ha ez a pénz rögtön a számlájukra megy, akkor rövidebb az átfutási idő. Hol lehet érdeklődni?
2010. szept. 7. 18:00

Ezt találtam róla.


Az E.ON már alkalmazza az előre fizetős villanyórákat. Ezekbe előre be kell „programozni” az elfogyasztható villamos energia mennyiségét, amelynek felhasználása után a mérőóra megakadályozza a további fogyasztást. Az elfogyasztható áram árát a fogyasztó előre kifizeti. A kapott húsz számból álló kódot a mérő előlapján be kell billentyűzni, és az óra lehetővé teszi az energiafogyasztást.

Mik ezek?

Mik ezek?

X

A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy

oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.


"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon

egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is

látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt

egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is

megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)


"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat

megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.


Ha elfogy a kártyáról a pénz, kikapcsol az óra. Így akadályozza meg a tartozás felhalmozását.


A kártyás villanyóránál a befizetett összeg tetszőleges lehet, de nem árt előre egyeztetni a szolgáltatóval, mert ha elfogy a pénz a kártyáról, kikapcsol az óra. Előnye, hogy nem lehet tartozást felhalmozni.

Hogy egyelőre mennyire nem népszerű ez a megoldás, azt jelzi, hogy az E.ON szolgáltatási terültén – Észak- és Dél-Dunántúl, illetve a Tiszántúl – mindössze 1600 ilyen mérőóra működik. Többségük az úgynevezett védendő fogyasztóknál. A lakhatás megőrzése, illetve a hajléktalanná válás megelőzése érdekében a legnehezebb anyagi körülmények között élők speciális védelmet érdemelnek az energiaszolgáltatás tekintetében is.


Ha elfogy a pénz a kártyáról, nem pörög tovább Ha elfogy a pénz a kártyáról, nem pörög tovább



Ennek eleget téve az Európai Unió előírásai alapján vezették be a védendő fogyasztók intézményét a villamos energia és a gázszolgáltatás területén.

Az E.ON a gázmérőknél is tervezi a kártyás rendszer bevezetését. Az előrefizetős rendszerhez új mérőárak kellenek. Ez a védendő fogyasztók számára ingyenes, egyébként a költség az ügyfelet terheli.


Mindenki ott spórol, ahol tud a fűtésen. A kéményen kieregetett pénz mennyisége azonban sok mindentől függ.


Aki teheti, a méregdrága gázt megpróbálja szilárd tüzelőanyaggal, fával vagy szénnel kiváltani.

Fafűtés esetén érdemes akácfával begyújtani, majd cserrel, bükkel, tölggyel táplálni a tüzet. Andréka Ferenc tűzifakereskedő szerint tizenöt-húsz mázsa fa nulla–mínusz 4 fokos kinti hőmérséklet esetén másfél hónapig elég. Persze az eltüzelt fa mennyisége függ a tüzeléstechnikától is. A legjobb, ha mindig van parázs, nem hűl ki soha a cserépkályha.


– Az aprított tűzifa esetében havonta 32 ezer forintba kerül a fűtés – mondta Andréka Ferenc –, így négy–hat hónapos fűtési idényt számolva durván kétszázezer forint lehet évente. A szén ára minőségtől, illetve kalóriaértéktől függően 5500 és 3600 forint között mozog mázsánként. Egy átlagos méretű családi házat negyven mázsa szénnel lehet egész télen fűteni.


Egy kisebb, hetven-nyolcvan négyzetméteres, szigetelés nélküli családi ház esetében hozzávetőlegesen háromezer köbméter/év földgázfelhasználással lehet számolni. A gáz értéke pedig a jelenlegi árral számolva 345 900 forint egy évben, ez minden hónapban az alapdíjjal és a fogyasztással együtt mintegy 30 ezer forint. A fogyasztási adatok azonban nagyban függnek a használt berendezések számától, műszaki állapotától, az épület szigetelésétől, a családtagok fogyasztási szokásaitól, a ház vagy lakás alapterületétől, és persze attól, hogy mire használják a gázt: fűtésre, vízmelegítésre, főzésre vagy mindegyikre. Sőt befolyásolja az elhasznált gáz mennyiségét a berendezések, kazánok kora, műszaki állapota is.


Az áramnál még nehezebb meghatározni az éves fogyasztást fűtés esetén, mint a gáznál, hiszen itt nem igazán lehet elkülöníteni a többi fogyasztót – hűtő, tévé, lámpák –, és az sem mindegy, hogy milyen készüléket használ valaki. Mindkét esetben azt is figyelembe kell venni, hogy a helyiségek külön is fűthetőek.


Még mindig a fatüzelés a legolcsóbb megoldás


Az akác mázsája kugliban 2200, aprítva 2400 forint, a keményfáé 1700–1900, a lengyel brikett mázsája 5200 forint, a cseh dió 4250, a bosnyák kocka 4150, a tőzegbrikett pedig 3800.


A 20 köbméter/óránál kisebb mérővel rendelkező gázfogyasztóknál egy köbméter földgáz nettó értéke átlag 34,2 megajoule (MJ) fűtőértékkel számolva 88,20 forint. Ezenfelül még két áfa nélküli tételt is fizetni kell.

Az áram díja havi 110 kilowattóráig (kWh) 45,91 forint, e felett 49,23 forint/kWh. Az elosztói alapdíjat csak egyszer kell megfizetni csatlakozási pontonként.

2010. szept. 7. 17:59

Van ilyen nálunk a városban van aki használ ilyet.

Csak szeretnék még több véleményt tapasztalatot róla megtudni

2010. szept. 7. 17:51
Lesz vagy van ilyen Magyarországon? (Azt tudom, hogy Angliában van. Feltölti havonta x összeggel a kártyáját és ezzel el van intézve a dolog, de részletekről nem érdeklődtem).
2010. szept. 7. 17:46
Mi a véleményetek a kártyás villanyóráról.Megéri-e váltani arra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook