Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig tart egy 5000 forintos feltöltés a villanyórán, ha nagyon sötét egy kisszoba? fórum

Meddig tart egy 5000 forintos feltöltés a villanyórán, ha nagyon sötét egy kisszoba? (tudásbázis kérdés)


26. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2017. aug. 2. 07:20

:DDD


Ha a másik egy régi, akkor mindenképpen. Mert minden új hűtő kevesebbet fogyaszt, mint egy régebbi, akár 5-10 éves, mert ezeket annyira gyorsan fejlesztik, hogy 5-10 év alatt már megint kitalálnak valamit, hogy mitől lehet energiatakarékosabbá tenni.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2017. aug. 1. 18:58

Milyen 2 ajtós hűtú?

Alul-felül?

24. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. aug. 1. 16:44
A kétajtós hűtő kevés fogyasztása igen kapóra jött nekem! Akkor ezzel érvelhetek, ugyanis szeretnék olyat. Ez a mostani / itt hagyták, mert beépítették/ jegesedik, nem no frost, majd terjesztem itthon: mennyivel olcsóbban megúsznánk..stb. D Köszi!
23. fincsi5 (válaszként erre: 2. - *virág)
2017. júl. 29. 19:50
Te aztán feladtad a leckét! DD
22. emagdi (válaszként erre: 21. - Globus)
2017. júl. 29. 19:20

jó, hát ha valaki ipari tevékenységet folytat, akkor nem csoda :))

de ha az külön óráról menne nekik, akkor egészen biztos a háztartási áramfogyasztásuk alacsony lenne.

:)

21. globus (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2017. júl. 29. 18:08
Biztosan így van. Tesóméknál minden lámpa ledes már, meleg víz bojler helyett napelemes, hűtők A++ -osak, mégis sokat fizetnek... mert asztalosipari gépek mennek a műhelyben.
20. emagdi (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. júl. 29. 17:57
na ez igaz, hogy nagyon sokat számít, hogy mennyire energiatakarékos egy eszköz. főleg azoknál, amik egész nap (hűtő-fagyasztó) vagy nagyon sokat mennek... mondjuk én figyeltem erre mindig, amikor nagyobb háztartási eszközt kellett választani, úgyhogy nem is kell magas villanyszámlát fizetni :)
19. globus (válaszként erre: 17. - Kisj)
2017. júl. 29. 16:33
Vasaló is, és minden, ami felmelegítéssel működik, porszívók gyakran 1200 wattosak, bár rövid ideig használjuk, meghajtják a villanyórát.
2017. júl. 29. 16:31

Én úgy tudom, hogy az első feltöltés összege kell, hogy 5000 ft legyen. Aztán min. 2000 ft-onként lehet tölteni. Legalábbis édesanyámnak így működik.

Kezdetben a tartozása felét, majd csak a negyedét vonta le a feltöltött összegből. Így Ő havi 2x2000-et szokott a nappalira, és ugyanennyit az éjszakaira tölteni.

Kicsit sporolósan, de elég nekik.

17. kisj
2017. júl. 29. 16:30
állítólag a hűtő a legnagyobb energiafogyasztó
16. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2017. júl. 29. 15:44

A háztartási gép korától is függ,a mostani 2 ajtós nagy hűtőnk fullon sem fogyaszt annyit mint az előző de pl anyósom 20 év után cserélte le a mosógépét és a mosogatógépét mert kipurcantak és az új gépei a töredékét sem fogyasztják.


Mindenesetre a hűtő/fagyasztó marad mindenkorra a legáramigényesebb háztartási gép, mert pl a szárítógépek is sokat használnak de az csak egy program erejéig viszont a hűtés meg éjjel nappal

15. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 15:39

De a magas végösszeg tuti, hogy nem egy energiatakarékos izzó miatt lett, hidd el! Nyáron elhiszem, hogy képtelenség hűtő nélkül lenni, esetleg fogd lejjebb, minden hűtőn van olyan, hogy beállíthatod a fokozatokat ezért levenném 1-esre. Persze nem fog annyira sokáig elállni benne a cucc de legalább hűtve van.


Laptopot már írtuk.


Mosást pedig 30-40 fokon, ha spórolni akarsz a hőfokon. Egyébként vannak 15-20fokon is aktív mosószerek, szóval amíg ki nem fizettétek az elmaradást, nem lesz semmi bajotok attól sem, ha hidegvízben mos a gép.

14. emagdi
2017. júl. 29. 14:46
ha nincs nagy hűtőd és nem nézed a tv-t akkor 5e ft elvileg 2 hónapig is elég (legalábbis nekem olyan 4500 körül van a 2 havi számla, pedig egyáltalán nincs "takarékos üzemmód", ami kell, az megy, igaz a tv az már ezer éve nem volt bekapcsolva:D)
13. emagdi
2017. júl. 29. 14:44
hűtő, mélyhűtő, tv, asztali számítógép monitorral ami nagyon sok áramot fogyaszt, főleg, ha nem energiatakarékos... sima világítás, laptop, kis háztartási gépek (amik egyébként ritkán mennek) nem vészesek.
12. Channa* (válaszként erre: 7. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 14:33

Szia!

Nekünk havi 10 ezer kb. a számlánk és nálunk sok minden megy. 3 TV. 3 laptop, mosógép, kütyük, stb.

szerintem, ha tényleg csak egy izzód van, akkor sokáig elég!

11. Zoé5 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 12:37

Szia!

Feltöltős villanyórán 5000Ft-ért 136kw áramot kapsz.Ha semmi mást nem használsz csak az égőt akkor nagyon sokáig elég!Energiatakarékos a jó vagy a ledes az még jobb mert jobb a fénye.Nálam (80nm a lakás)megy minden nap a tv, napi legalább 1x a mosógép,2 hűtő,számítógép naponta reggeltől estig,villanybojlerem van és még a sütőm is villany(azt 1 héten átlagban 2x használom)és estétől hajnalig ég egy kislámpa mindig- így elég kb 2 hétig +- 2 nap.Előtte az órán jelzi, hogy el fog fogyni az áram(legalábbis nálam) villog egy nappal hamarabb később meg csipog is.Nézd meg, hogy nálad egy nap mennyi a fogyasztás (kw) és akkor ki tudod számolni, hogy meddig elég a 136kw. Egyébként lehet kevesebbért is venni áramot azt hiszem 1000Ft a minimum de ebben nem vagyok biztos(olyan keveset sosem vettem még).Remélem tudtam segíteni.Szép napot!

10. globus (válaszként erre: 9. - Globus)
2017. júl. 29. 12:18
Aztán ott van a mosógép... milyen gyakran mosol, hány fokon?
9. globus (válaszként erre: 7. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 12:17

Értem a problémád, erre válaszoltam, a többiek is.

Tudni kell, hogy az energiafogyasztás kisebb hányadát teszi ki a világítás. Nagyobbik részt minden más árammal működő elektronikai termék. Vagyis felül kellene vizsgálnod a hűtőszekrényt, fagyasztót, villanybojlert, számítógépet stb. Ezeken többet tudnál spórolni.

2017. júl. 29. 11:29
Hozzá vetőlegesen, mi 12 ezer ft-ot fizetünk áramot. De 3 szobás családi ház, 2 tv majdnem egésznap megy, mosógép 2-3 naponta, villanybojler nappali áramon, 1-3 izzó általában felkapcsolva van, este felé már. A laptop pedig napi 12 órát simán bekapcsolva van, ha nem több. Szóval nálunk sok a fogyasztás ha azt nézzük. Tehát neked az 5000 ft feltöltés 2-3 hétig ki kéne fussa elvileg, ha így hozzávetőlegesen nézzük, konkrét fogyasztást nem is. Jó persze éves elszámolásnál van ráfizetésünk nekünk is, mert általányba vagyunk.
7. kisfüles (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. júl. 29. 11:22

Kedves Globus


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Lehet,hogy rosszul fogalmaztam,de a lényeg,az,hogy nekem nagyon sötét a szobám,ha nem ég egész nap a villany.Viszont jogosult vagyok,arra,hogy védendő fogyasztóvá váljak.Azt tudom,hogy minimum 5000 forinttal lehet feltölteni,az órát,csak azt nem tudom,hogy az mennyi ideig elég,ha egész nap ég a villany.Egyébként,nálam energiatakarékos égő van,és 1 darab,de sajnos így is nagyon sok lett a végelszámolásnál a számla.

6. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 10:59

A számítógéped fogyaszt inkább sokat.

Asztali?


[link]

Háztartási készülékek teljesítménye (kW) és fogyasztása (kWh/nap)


Számítógép max. 0,6 0,05 – 4kWh/nap

5. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2017. júl. 29. 10:42

Kisfüles, ezt nézd meg!


Ez az energiatakarékos izzó nem drága.

[link]

800 lumen 14 Watt Kompakt fénycső 380 Ft/év

Olvasni inkább helyi világítás a jó. Fali, vagy állólámpa.

2017. júl. 29. 09:10

Nem függ attól, hogy mennyire sötét a szoba. Vásárolj energiatakarékos izzót, ami nem 100 Wattot, hanem tizedét fogyasztja. LED lámpák is jók, sőt hagyományosnál a neon is gazdaságosabb. Először furcsa lehet a fényük, meg lehet szokni.

Lényeg, hogy a hagyományos "villanykörtét" felejtsd el. Aztán vannak még az egyéb áramfogyasztó műszaki cikkek, háááát, ott már drágább az energiatakarékosra cserélés, pedig zömmel ezek jobban zabálnak, mint a világítás.

2017. júl. 29. 09:07
Szerintem attól is függ, hogy energiatakarékos izzó van-e, mekkora fényt ad (hány wattos)....
2017. júl. 29. 09:07

Az égőkön rajta van a fogyasztásuk. Ha bármilyen más szerkezet van, ami árammal működik, azokon is mindegyiken ott kell lenni a fogyasztásnak. Add össze, hogy mennyit üzemel, és számold ki!

Ezt csakis te tudhatod, senki más!

2017. júl. 29. 08:49
Meddig tart egy 5000 forintos feltöltés a villanyórán, ha nagyon sötét egy kisszoba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook