Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki szeretnénk adni egy lakást és úgy néz ki, hogy van is rá bérlő. Érdemes az gázórát, villanyórát stb. átíratni vagy maradjon a mi nevünk? fórum

Ki szeretnénk adni egy lakást és úgy néz ki, hogy van is rá bérlő. Érdemes az gázórát, villanyórát stb. átíratni vagy maradjon a mi nevünk? (beszélgetős fórum)

27. K-né Zsóka (válaszként erre: 12. - Pankakukac)
2011. jún. 1. 12:40
Nem vitatkozom, mert biztosan jobban tudjátok. Én személyes tapasztalatból irtam , amit irtam:). De ez nem most történt és lehet azóta mások a törvények:).
26. 8ef78160df (válaszként erre: 25. - Tevecca)
2011. máj. 31. 14:12
ok, köszi :)
25. Tevecca (válaszként erre: 22. - 8ef78160df)
2011. máj. 31. 14:01
délután, legkésőbb este, küldöm is a szerződést :) most páromnál van melóhelyen
2011. máj. 31. 12:56

A mi lakásunk is ki van adva,nem irattunk át semmit.Viszont minden hónapban kérem a feladóvevényeket és ellenőrzöm hogy be vannak fizetve,ugyanolyan feltétel mint a lakbér.Ha nem adta fel elkérem a csekket,meg a pénzt rá.Óvatos légy!Ilyen a világ.

Egyszer mentem fel a lakásba,ki volt ürítve,még a foglalatokat is elvitték.A villany ki volt kötve,egyebek.200 közüzemi tartozás,mi meg 60kaúciót kértünk.Persze nem volt hivatalos és bejelentett a dolog.Azóta vigyázok!!!

23. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - 8ef78160df)
2011. máj. 31. 12:25

Jól teszed. A jogifórumon láttam egy nagyon bonyolult, többszázezres átíratott órás esetet, ahol az összes jogász kategorikusan azt tanácsolta minden bérbeadónak, hogy NE írassa át az órát.


Az én albérletemnél a főbérlő és nem a lakás címére mentek a csekkek, nekem csak megírta emailben az összeget, és minden hónapban elutaltam neki. Ha akartam volna, ellenőrizhettem volna az összeget az óra alapján, de nagyon rendes nő volt, sose fizettem sokat.

2011. máj. 31. 12:15
Köszönöm a tanácsokat! Nem fogom átíratni a mérőket, eldöntöttem.
21. Prücsök27 (válaszként erre: 19. - 8ef78160df)
2011. máj. 31. 12:13
Nálunk 1 éve működik ez a dolog.Csak jól utána kell nézni,hogy mindketten dolgoznak,vigyázzanak a lakásra.Mi minden hónapban felmegyünk,megmutatják a csekkeket,körbe nézünk a lakásban.Szerintem ne írasd át a mérőket.
20. eaedab0e25 (válaszként erre: 14. - Prücsök27)
2011. máj. 31. 11:22
:-)
2011. máj. 31. 11:05

Köszönöm a tanácsokat, továbbra sem tudom mit cisnáljak



Én Nyíregyházán vagyok albérletben, ott nincs átíratva, minden hónapban jön a tulaj, kiszámoljuk a fogyasztást, és fizetünk.

Ők hosszútávra költöznének, ezért nem tudom, hogy mit csináljak, de lehet egyszerűbb, ha megyek minden hónapban, és elkérem a pénzt, és ha nem tudnak fizetni, meg mehetnek.

18. Nestea32 (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2011. máj. 31. 11:04
Ja és mi kapjuk meg a csekkeket, mi is fizetjük be és aztán elszámolunk a bérlővel. Még nem volt soha semmi gond.
2011. máj. 31. 11:03

Szia

Mi is kiadtuk a házunkat, de eszünkben nem jutott átíratni az órákat. Felírtuk az átadáskori állásokat és az alapján ki lehetett számolni az első hónapban a bérlő által fizetendő díjat.


Mondjuk, ehhez vagy ismerősnek kell kiadni vagy egy jó egzisztenciával rendelkező bérlőnek (a mienk bankvezető, tehát nem hiszem, hogy gond lenne a fizetéssel).

2011. máj. 31. 11:01
Szerintem nem célszerű átiratni, de mindenképpen időnként ellenőrizd, hogy rendben fizetik-e a csekkeket.
2011. máj. 31. 11:01
vagy ami a legegyszerűbb ha a tulaj fizeti be minden hónapban a csekket és nem ők, elkéred tőlük a pénzt amit használnak, szóval kifizetik neked az albérlet és a közüzemi számlák díját, innentől meg a fizetés a te felelősséged...így max egy havival tudnak meglépni, annak fedezésére meg ott van a kaució
14. Prücsök27 (válaszként erre: 10. - Eaedab0e25)
2011. máj. 31. 10:58
ezért kell minden hónapban bemutatni a csekkeket,h befizették.
13. Tevecca (válaszként erre: 10. - Eaedab0e25)
2011. máj. 31. 10:58
erre van a szerződés
12. Pankakukac (válaszként erre: 7. - K-né Zsóka)
2011. máj. 31. 10:58
De őket fogják zaklatni, mert a lakás az ő nevükön van. A közüzemi számlák lehetnek akár a szomszéd nevén is, ha nagy tartozás van, nem rajtuk verik el a port, hanem a tulajdonost keresik meg.
2011. máj. 31. 10:57
Ja és ha írjátok bele a szerződésbe hogy ha szóltok x időn belül ki kell költözniük és nem vagy köteles csere lakást adni! Ha gondolod adj egy e-mailt és elküldöm a mi szerződésünket hogy tudj mintát venni. Így ha nem fizet valamit gyorsan kiteheted mielőtt nagyobb károd lenne.
10. eaedab0e25 (válaszként erre: 8. - Tevecca)
2011. máj. 31. 10:57
És, ha úgy lépnek le, hogy ott hagynak egy jókora számlaköteget, akkor kin veri le a szolgáltató, ha nem a tulajdonoson?:-)
2011. máj. 31. 10:56
csak ha átírtja a bérlő nevére,akkor meg az adóhatóság bünteti meg nem kis összeggel.
2011. máj. 31. 10:56
Mindenképpen maradjon a ti neveteken mert ha lelépnek 2 hónap múlva, nagy lesz a macera! Írjátok fel az állásokat meg ők is hogy ne legyen vita. Mi albérlők vagyunk, fizetjük amit használunk, pontosan kiszámolunk mindent a tulajjal és ennyi. Ha nem fizeti be az az ő baja.
2011. máj. 31. 10:56
Szerintem ne maradjon a ti neveteken. Ha esetleg úgy távozik a bérlő, hogy "elfelejt" fizetni, akkor nem titeket fognak zaklatni.
2011. máj. 31. 10:54
Eszedbe ne jusson átíratni,mert később rosszul is járhatsz ha még sem lesz jó bérlőd,a te lakásodban a te neveden legyenek a mérők.
2011. máj. 31. 10:54

Szia,


Szerintem a mérőórákat azért érdemes átíratni a nevére, hogy ha éppen nem fizet, akkor ne a Te neved alatt fusson a tengernyi kifizetetlen közüzemi sár, és ne ússzál be azzal is. Mert egy havi lakbért ha nem kap meg az ember, azt még lenyeli, de 5-6 jegyű villany-gáz-víz számlát már nem biztos, hogy olyan egyszerű...

2011. máj. 31. 10:54
Hát mindenképpen érdemes. A mai világban. Ha valami gebasz történik, akkor rajtad verik le a szolgáltatók. Ugye attól függ, hogy az albérlő meddig szeretne ott lenni. Voltunk olyan lakásban, ahol a főbérlő minden hónapban felírta az óraállást és az alapján fizettünk. Hogy ő hogy rendezte a szolgáltatók felé, az az ő dolga volt.
2011. máj. 31. 10:54
Mindenképpen maradjon a Ti neveteken!!! Így tudjátok ellenőrizni, hogy tényleg fizetik-e a számlákat.
2. Prücsök27 (válaszként erre: 1. - 8ef78160df)
2011. máj. 31. 10:54
szia!szerintem ne írassátok át az órákat meg semmit,mert csak ki adjátok,nem eladjátok,és gondolom adózni se fogtok az albérlet pénzből.Én azt tanácsolom,hogy minden óra állását írjátok fel,hogy ebből később ne lehessen vita,és minden hónapban mutassák be nektek a befizetett számlákat.Mi így csináltuk.
2011. máj. 31. 10:48
Ki szeretnénk adni egy lakást, és úgy néz ki, hogy van is rá bérlő. Érdemes az gázórát, villanyórát stb. átiratni, vagy maradjon a mi nevünkön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook