Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem férek a villanyórámhoz!:( fórum

Nem férek a villanyórámhoz!:( (beszélgetős fórum)

1 2
35. globus
2018. jún. 26. 13:11
Pesti lakásnál a lemezajtó kb. 20 éves mocskát lemostam. Szekrényben amit találtam, kipenderítettem. Így jártak... nem kerestek még semmit, fél éve.
34. apeeng
2018. jún. 26. 12:55
Tűzoltóság, aztán az megmondja mi a helyzet. Elektromos tűz bármikor keletkezhet, a tűzoltó mit csinál?
33. Amaunet (válaszként erre: 32. - FrauJost)
2018. jún. 22. 17:41

Minden házban kéne lennie, sajnos, hogy megszüntették ezt a pozíciót,és a vele járó "kiváltságot" a házmesteri lakásokat.

Mi házunkban vagyunk 4-5 tulajdonos, akik tudnak a ház problémáival foglalkozni, akik bejárjuk az idősebb tulajdonosokat a közgyűlések előtt és elbeszélgetünk velük. Mit szeretnének? Vagy mi vinné előrébb a házat, mivel növelhetnénk az értékét.

2018. jún. 22. 17:33
Ahol én lakom ott 3 emeletes hàzra van 1 házmester (itt lakik a szomszédban) .Mikor ideköltöztem tök furcsa volt hogy itt hàzon belül kívül olyan rendet tart hogy csak na,még a lépcsőhàzat pincét is porszívózza ☺ itt az a jó ha v.kinek v.mi baja van akkor csak szólunk neki és ahogy tud intézkedik. Pl.volt olyan hogy v.ki nem a bicikli tàrolóban tartotta a bringàt de még le is lakatolta és hàzmester minden bejàrati ajtóra kirakta hogy ad 2 napot és ha nincs vàltozás akkor lakat levàg bringát elviteti.Vagy mikor teletömik a konténert akkor meg lefotózta hogy "így nem!". Lényeg a lênyeg hogyha telipakoljàk a villanyóràs helyet akkor bátran jelentsd be ahová kell 👍
2018. jún. 22. 16:54

Szerintem is erősen szabálytalan. Valamelyik évben nálunk a folyosókat, lépcsőházakat járta végig a tűzoltóság, még a cserepes virágokat is elrakatta az ablakok elől: elzárja a menekülési útvonalat.


Már pedig ha valamelyik lakásban elektromos tűz van, első, hogy odaférjek a villanyórához, és lekapcsoljam a lakásomban a rendszert!!! Ezt nem árt tudatni azokkal a lakókkal, akik még esetleg észben nem jutottak el idáig! És ha semmi változás nincs, akkor valóban jelenteni kell hivatalos helyen, majd ők elintézik.

30. spann (válaszként erre: 22. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 16:02

Az üzemeltetőt le lehet váltani, keresni másik közös képviselőt, ha ennyire nem teszi a dolgát.

A szomszédoknak meg magánügye, hogy a biciklijét hova teszi. Béreljen egy raktárat vagy adja el.

2018. jún. 22. 16:00

Mindegy hogy tüzoltóság vagy katasztrófavédelem

Hivatkozni kell az OTSZ-re, annak is mondjuk a 177paragrafusára ami a helyiségekröl is rendelkezik egy társasházban

[link]

Hogy csak egy levelet fognak írni?

Ja, miután kimentek megnézni és kiszabták a büntetést

Ez bevétel az államkasszának, nem hagyják ki.

28. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Spann)
2018. jún. 22. 15:57
Régi társasház, mindenkinek a lakásnál van az óra. Persze, hogy cserélték. Nekünk pl. lakáson belül van, de van, akinek kivül.
27. spann (válaszként erre: 23. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 15:57

Van közös képviselő? Neki kell intézkedni, és az érintett lakókkal tudatni, hogy a villanyóra-helyiségbe nem pakolhatnak semmit. Pont.



A katasztrófavédelem nem fog csinálni semmit, csak írnak egy kétoldalas levelet, hogy szüntessétek meg a tárolóhasználatot.

2018. jún. 22. 15:56

Írásban jelezni a problémát és tértivevényesen feladni az üzemeltető részére, írásban kérni a választ, erre adni mondjuk 10 munkanapot neki. Valószínűleg nem fogják neked leírni, hogy elnézést, de mi nem teszünk semmit, mert akkor baj esetén elővehetők lesznek.

Ha nem válaszolnak, akkor az első lépést ismételni hetente.

Sajnos postaköltséggel jár. :) De előbb-utóbb tenni fognak valamit, elhiheted. Nekem már bevált más témában ez a fajta levelező-terror. :D

25. spann (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 15:53
20 év alatt már kétszer kellett cserélni a villanyórát, biztos rosszul emlékszel.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 15:12

Mi 20 éve lakunk a társasházban, sohasem volt ellenőrzés.

Csak kéményellenőrzés volt, az meg nem törődik az ilyesmivel.

23. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. jún. 22. 14:44
Én csak azt nem értem, hogy miért nem jelzi az E.ON szakembere a katasztrófavédelemnek a szabálytalanságot? 2016-ban én segítettem az éves leolvasásnál kipakolni a lomot, hisztis is volt a mester, hogy neki nincs ideje ilyesmire, miért pakoljuk tele?
22. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. jún. 22. 14:41
A mi üzemeltetőnk (nekünk nem közös képviselőnk van)semmit nem hajlandó tenni, talán ha üvöltő barom lennék akkor igen. A problémás szomszédok egyébként azzal védekeznek, hogy nekik nincs garázsuk, nem tudják hová elpakolni a kerékpárt, egyebet. Amikor megvették a lakást, ezt nem tudták?!
21. globus (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2018. jún. 22. 14:15
Nálunk pár hete cseréltek villanyórát. Megkínáltam kávéval, közben láttam, elég sok szemét potyog le. Mondom, majd utána felporszívózhatom? Nem! Ide nem tehetek be semmit és takarítani sem szabad, ez a szolgáltató feladata. Eszembe ne jusson porszívózni, életveszélyes.
20. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 14:06
Nálunk a köz.képviselő szólt, hogy nem lehet ott semmi, 1 kiskapát és gereblyét is ki kellett raknom.
19. Amaunet (válaszként erre: 17. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 13:02

[link]


Tehetsz közérdekű bejelentést is:

[link]

2018. jún. 22. 12:46
Egyébként jogos a kételkedésed, mert van olyan másik városrészben lakó barátnőm, akiknél évente járnak ellenőrzésre, ezért érthetetlen miért kerülnek minket.
17. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2018. jún. 22. 12:44
Hidd el: a 12 év alatt ióta itt vagyunk nem volt, amikor felépült a ház, akkor volt (20 éve), egyszer.
16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 12:40
De tűzvédelmi ellenőrzéseknek lenni kell.
2018. jún. 22. 12:39
Köszönöm a segítséget, úgy látszik elkerülhetetlen a katasztrófavédelem bevonása, mert most átgondoltam a dolgot, és valóban komoly baj is lehet a dologból. És úgy látszik a lakóknak kell lépni, mert az üzemeltető nem fog.
14. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. jún. 22. 12:37
Nézegettem a neten, hogy van-e valamilyen előírás arra hogy hány évente ellenőrzi a katasztrófavédelem a társasházakat, de nem találtam semmit.:( Egyébként kb. 5 percre van gyalog tőlünk a katasztrófavédelem, igazán beugorhatnának munkába menet:)))
13. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. jún. 22. 12:34
Már megnéztem az alapító okiratban, villanyóra szoba néven szerepel, és a társasház tulajdona. Nem tároló, mert az mellette van, csak oda már semmi nem fér. Még így sem fér el az összes lakó kerékpárja, pedig folyosón is tárolják őket.
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 12:26

Kérdezd még meg az üzemeltetőt, hogy milyen címen szerepeltetik ezt a helyiséget a helyiséglistán, illetve az magán vagy a társasház tulajdona.

Ha eleve tárolóként tartják nyilván...

Viszont ha nem, akkor a szomszéd jogtalanul pakolgat oda bármit is.

A másik, amit itt már említettek, a katasztrófavédelem valóban kipakoltatná, ha a villanyórák nem hozzáférhetőek.

A technikai helységeket pedig zárni szokták. Azoknak lehet oda kulcsuk, akiknek a villanyórája oda van elhelyezve.

11. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2018. jún. 22. 12:22
12 éve lakunk itt: soha nem volt katasztrófavédelmi ellenőrzés.
10. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 12:21
Ez sem rossz ötlet, köszönöm:) Így azt sem mondhatnák, hogy titokban feljelentgetünk, hiszen figyelmeztettük őket, nem? Most már csak az a kérdés, mi a rossebnek tartjuk az üzemeltetőt?!
9. gizus58 (válaszként erre: 7. - Boszorkányfesztivál)
2018. jún. 22. 12:21
Azt, hogy a lépcsőházra megy ki büntetés, és a tagok közösen viselik ennek terhét.Vagy, ha tudják kik pakolták tele ki é a cucc akkor nekik kell befizetni a büntetést.Ez a ház kezelőjének a dolga,ő intézi szerintem.Szinte évente vannak katasztrófavédelmi ellenőrzések ez hogy nem bukott ki még eddig??Hiszen már a lépcsőházban elhelyezett bútorokért ,virágokért is büntetnek mert elzárhatják a menekülő útvonalat!
2018. jún. 22. 12:17

Akkor a lakóközösség fogjon össze, szólítsa fel írásban azt a 3 családot, hogy pakoljon ki, mert ha nem, jelzitek a katasztrófavédelemnek, és a büntetést is nekik kell kifizetniük.


Egységben és többségben az erő😃

7. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2018. jún. 22. 12:12
Hűha..:( Ez mit jelent hogy az egész lépcsőház bűnhődik? Vagy csak az akinek ott vannak a cucca?
6. Boszorkányfesztivál (válaszként erre: 3. - 66ad2ccf4b)
2018. jún. 22. 12:11
Éves leolvasás van, és igen: felcsenget valakit hogy pakoljon ki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook