Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Világnyelv a francia? fórum

Világnyelv a francia? (tudásbázis kérdés)

2010. márc. 3. 16:49

Az is érdekes, hogy Németországban az angol a kötelező nyelv...

Az angolt Amerikán túl Ausztráliában, Koreában, Kínában, Japánban, Kanadában, Indiában, az afrikai és az arab országokban is tanítják. Szóval összeségében lehet mondani, hogy kb. a világ 3/4 részében ilyen-olyan tájszólással, kiejtéssel de beszélik.

25. doxikri (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2009. szept. 2. 17:45

Az orosz is szép nyelv, mondhat bárki bármit.

Szerintem nem kéne kötelezően utálni.

Arról nem is beszélve, hogy igenis szükség lesz arra a nyelvtudásra is.

24. doxikri (válaszként erre: 22. - Milochou)
2009. szept. 2. 17:43

És Kanada? Azt se felejtsük el? Meg Belgium felét, meg a volt francia gyarmatokat.

Az viszont biztos, hogy a franciák nem szeretik, ha náluk nem franciául beszél valaki. De én úgy tapasztaltam, hogy ha megszólalsz franciául, hiába mondasz hülyeséget, vagy ejted hibásan a szavakat, de nagyon boldogok tőle és nagyon segítőkészek.

23. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 2. 17:30
Dehogy a rég miatt...a jelen miatt. Nézdd meg, hogy hányan beszélnek angolul és németül, belőlük tulkínálat van.
22. milochou (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. szept. 2. 17:26
Svàjc nem CSAK német ajku. Teljesen véletlenul franciaul is beszélnek a màsik felén....
21. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2009. szept. 2. 16:55
Mert régen az orosz volt a minden. Most úgy is lehet valaki tanár, mindeféle papir nélkül csupán csak hogy beszél oroszul.
2009. szept. 2. 16:51
Hát szerintem manapság a kuriozum az orosz. Már majdnem minden 5.ember beszéli valamilyen szinten az angolt vagy a németet. Az orosszal lehet labdába rúgni. Elég jó állásokat ajánlanak orosz nyelvtudással.
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Magdi22)
2009. szept. 2. 16:49

biztos igy bontották? akkor fele gyerek csak egy nyelvet tanul a másikfele meg kettőt? ez fura


amugy a francia inkább az eu hivatalos diplomáciai nyelve, mint világnyelv


előnye az lehet hogy szerintem nem túl sokan beszélik még itthon, az olasz és francia szakos közzgaz csoporttársak előbb találtak munkát mint a csak angolosok


de sok cégnél itthon is az angol vagy a német a hivatalos nyelv értekezleteken stb

2009. szept. 2. 16:42
nem hiszem. angol és német a világnyelv. ezek közül is inkább az angol
17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - 99279bb06f)
2009. szept. 2. 15:46
na, ezért kell mindkettőt megtanulni :o)))
16. 99279bb06f (válaszként erre: 14. - 94e6ec2939)
2009. szept. 2. 15:34

A diplomáciai nyelv a francia, a társalgási nyelv az angol.

Szívesebben is beszél mindenki angolul, pedig az annyira csúf nyelv. A francia az szép, választékos, a levelezés is ezen folyik.

2009. szept. 2. 15:22
Szerintem igen.
14. 94e6ec2939 (válaszként erre: 12. - 99279bb06f)
2009. szept. 2. 15:05
Ez igy van. Viszont ha nem tudsz angolul is, akkor szoba sem allnak veled.
2009. szept. 2. 14:31

Világnyelvnek nem igazán mondható szerintem, mert az igaz, hogy Franciaország hatalmas és a nagy lélekszámnak köszönhetően sokan beszélnek franciául, de azon kívül nem olyan sokan, mint pl angolul. Szerintem az angol a legnagyobb világnyelv, szinte nincs olyan ország, ahol ne beszélnék, ahol ne lehetne vele boldogulni. Bár amikor Fr.o-ban voltam és próbálkoztam először az angollal, majd a némettel és végül a magyarral, ezután szegény leányzó az étteremben sikeresen ki tudta mondani angolul, hogy hány euróba fog kerülni a rendelésünk, szerintem már lehet, h szégyellte magát, hogy semmilyen nyelven nem beszél az anyanyelvén kívül. :D

Rengeteg országban jártam már, eddig Fro-ot kivéve mindenhol tökéletes volt az angol, Olaszo-ban is értették, mindenki akihez csak szóltunk éttermekben, utcán, hotelban, stb.

Mivel európaiak vagyunk, nagyon nyomatták a németet, így én is azt tanultam, de azzal sajna nem lehet sok mindenre menni, hiába beszélem. És persze a német ajkú országokban (Németo, Ausztria, Svájc) tökéletesen beszélnek angolul, így számomra ez a leghasznosabb nyelv. :D

2009. szept. 2. 14:10
A diplomácia nyelve a francia. Ezt tudnia kell mindenkinek, aki ebben a körben mozog.
11. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Magdi22)
2009. szept. 2. 13:47
Francia, nemet nyelv a legjobb az europai kontinenten ! Az angolok elertek hogy , a volt gyarmataikon sokan beszelik a nyelvuket ! De ezt nem tudjak meghonositani a kontinenten :) Masodik nyelvnek jo az angol is.
10. emagdi (válaszként erre: 9. - 94e6ec2939)
2009. szept. 2. 13:34

ez így van, angolul alap, hogy tudjon az ember (viszont azt cserébe nem olyan nehéz megtanulni:)).

a többi nyelv pedig afféle "mindig jól jön", mert egész másképp tárgyalnak az emberrel, ha valakihez legalább kicsit is az anyanyelvén tudunk szólni.


szerintem nem baj, ha valaki egyéb nyelvet tanul az iskolában, az angolt úgyis megtanulja egyéb úton, mert rákényszerül.


mondjuk lehet, hogy 10 év múlva már a kínai fog nagyon jól jönni, szerintem ha nekem most gyerekem lenne, én beíratnám kínai tanfolyamra. (én magam már nem állok neki, nekem már mindegy:)))))

2009. szept. 2. 13:16
En mar az altalanosban is franciat tanultam (azt kellett) es felnott fejjel azt mondom, hogy ez igy nagyon gaz. Ha van mellette angol, akkor nagyon jo, de ha nincs, akkor a franciaval semmit sem lehet elerni. Nekem van egy itthoni, meg egy francia foiskolai diplomam is, szoval mondhatjuk, hogy eleg jol megy, az allasinterjukon megis elkuldtek melegebb eghajlatra, hogy angol nelkul felejtsem el oket. Meg a francia cegek is. Aztan megtanultam angolul, es onnantol kezdve mar kincs lett a francia is.
8. simple (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 2. 12:19
Én undorodom tőlük. Mikor kint Párizsban kérdezek valamit angolul, és válaszolnak franciául? Barátnőmnek addig nem hozta ki a rendelését a pincér mig nem mondta franciául hogy mit kér? Fúj...
7. simple (válaszként erre: 3. - Magdi22)
2009. szept. 2. 12:17
Szerintem nem az. A legjobb nyelvek amiket ma tanulhat a gyermeked Angol, Orosz, és Kínai. Ezek most, és egyre inkább a legfontosabb, legtöbbet beszélt nyelvek.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 2. 11:49

szerintem az olaszok azért örülnek annyira, mert ők sem beszélnek más nyelvet az olaszon kívül (mert minek:)). nagyon kevés olyan olasszal találkoztam, aki tűrhetően beszélt mondjuk angolul, és még kevesebbel aki jól. (még azok sem akiknek egyébként a munkájához kellene)


de az igaz, hogy legalább örülnek, ha beszélsz hozzájuk:))


de amúgy lehet, hogy igazuk van a franciáknak is, az olaszoknak is. minek tanuljanak más nyelvet, tanulják meg mások az övékét:)))

5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Milochou)
2009. szept. 2. 11:42

ez a magyarokra éppúgy elmondható ;)

mellesleg nem is igaz, beszélnek más nyelveket, de tényleg borzasztóan nacionalisták és nem nagyon tolerálják ha az ő nyelvüket valaki gyilkolássza. míg egy olasz már akkor is a nyakadba ugrik, ha három szót ki tudsz nyögni :)

2009. szept. 2. 09:40
igen. kb. 70 millió embernek anyanyelve.
2009. szept. 2. 08:38
Helló!A gyerekem aki most kezdi a középiskolát franciát fog tanulni.Én jobban örültem volna az angolnak,de ketté bontották az osztályt.Aki eddig angolt tanult ezután is azt fog,aki eddig németet az most franciát.
2009. szept. 2. 08:33
hello. Szerintem mondhatjuk, hogy igen, legalàbb is a franciàk erre torekednek, és hàt nem àrt, ha beszéljuk, mert àlt a franciàk nem nagyon beszélnek màr nyelveket, vagy ha igen, olyan akcentussal, hogy alig lehet érteni.
2009. szept. 2. 08:30
Világnyelv a francia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook