Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vigyázz, mit vásárolsz! 2. rész fórum

Vigyázz, mit vásárolsz! 2. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vigyázz, mit vásárolsz! 2. rész

1 2
28. floracska (válaszként erre: 25. - Cirmoscicajaj)
2013. szept. 17. 09:45
Nem, ez nem az a bolt.
27. floracska (válaszként erre: 19. - Last)
2013. szept. 17. 09:43

Először is, olvasd el még egyszer az előző cikkem elejét. Sőt, inkább idézem: "Korábban diákként, az utóbbi egy éven belül pedig rendes alkalmazottként".

Szerinted egy diákmunka hogy működik? Mert szerintem úgy, hogy mindig oda küldik a diákot, ahova ember kell. Lehet egyik héten egyik boltba, másik héten másik boltba. Tehát nem, nem ezért jöttem el mindenhonnan, hanem mert van, ahova csak 1 hónapig kellettem, volt, ahova csak 1 hétig. Ez a diákmunka. (persze van olyan, hogy valakit tovább alkalmaznak, ez sem kizárt). Emiatt van az, hogy sok boltot megjártam már. Először értelmezz, mielőtt lejáratod magad. De ha ennyire érdekel, rendes dolgozóként két boltban dolgoztam eddig. És a másikkal nem voltak ilyen gondok (ezt írtam is a cikkemben, tehát ÉRTELMEZÉS!!). Pont emiatt nem általánosítok.

De MOST konkrétan erről az egy boltról írtam, és igen, innen azért jöttem el, mert felháborítottak a dolgok!


Milyen titoktartásról beszélsz? Amíg ott dolgozik az ember, lehet, hogy érdeke, hogy ne beszéljen, különben kirúgják. De onnantól kezdve, hogy nem dolgozom ott? Legyen előbbre valóbb a titoktartás, mint az, hogy felnyissam az emberek szemét? És ezzel védjem a boltot? Miért érdekem az nekem? Hogy azt a boltot védjem, ami bejelenti az embereket heti 20!!! órában, és dolgoztatja őket heti 68-ban?? Mindezt 400 forintért, kijáró szabadságok nélkül. 4 órában mért táppénzzel? Milyen lojalitásról beszélünk hm?? Tudod egyáltalán a szó jelentését, hogy ilyeneket írsz?

lojális=hűséges, becsületes!!, egyenes!!, stb. Én legyek lojális a munkáltató felé, amíg ő gerinctelen a vevőkkel szemben? És itt akár én is lehetnék a vevő, akit átver. Te kinek a szemszögéből nézed a dolgokat??


Ahogy előttem írták, aminek lejár a szavatossága, annak az árát csökkenteni kellene, mert az már nem olyan egészséges, mint a friss. Okozhat hasmenéstől elkezdve bármilyen komoly betegséget, főként gyermekeknél. Ha neked ez kell, egyed!


Bár ahogy olvaslak, szerintem neked is előbbre valóbb a "titoktartás", mint az, hogy ne verd át a társaid. Én ebből nem kérek. Elég volt látnom, hogy a munkába induló szegény embereknek el lett adva a megbarnult, napok óta ott álló felvágott, meg a lemosott kolbász, ami tiszta penész volt. Igen is joga van az embernek eldönteni, hogy mit vesz a saját pénzén! Azon a pénzen, amiért ő maga megdolgozik!


És elárulom neked, hogy több tucat levelet kaptam, így akit érdekelt, azt tudja, melyik boltról van szó.


Bocsika ha néhol erős volt a hangnemem, de egyszerűen felháborít az ilyen emberek hozzáállása. De az elgondolkodtató, hogy a két cikkemhez hozzászólt 100 valahány ember közül (plusz akik privátban írtak) miért te vagy az EGYETLEN, aki a boltot védi, és a titoktartást hangsúlyozza...

26. silany (válaszként erre: 20. - Last)
2013. szept. 16. 20:16
Meddig jutottak el? Ezt most komolyan nem érted? Szerintem azért ez már egy egy szint... Egyrészt átvágják a jóhiszemű embereket, mert az az üzleti érdek. Ez egy dolog. De ezen túl is lesz@rják azokat a VÁSÁRLÓKAT, akiknek a pénzéből ők a fizetésüket kapják (pl kimért salátába kézzel belenyúlkálnak). A legborzasztóbb, hogy ezzel mások egészségével játszanak. És az is, hogy vannak, akik azt támadják, aki mindezt nyilvánosságra hozza holmi titoktartásra hivatkozva...
2013. szept. 16. 11:50
Ez nem a t...?Ismerős helyzetek,nekem is volt benne részem,mikor ott melóztam.
2013. szept. 15. 23:39

Elolvastam most az előző cikket is. Szomorú.Felháborító hogy így játszadoznak mások egészségével és ilyen pofátlan trükökkel sózzák rá a gyanútlan vásárlókra a romlott dolgokat. Azt gondolom hogy azért a vásárlók nem olyan h.ülyék mint gondolják.Ahol így manipulálgatják a romlott felvágottakat húsárukat nem véletlen hogy nincs forgalom. Aki egyszer hazavitt egy ilyen romlott terméket többet nem fog ott venni ilyesmit.Ezért romlik rájuk.Ahol friss árut árusítanak becsülettel ott nem is kell manipulálgatni. Nálunk a közeli s.parba állandóan a végeket keverik az előre felszeletelt felvágottakba. Van hogy 20 dkg felvágottba 4-5 széle is jut :D Ezt hogy csinálják ? Büdös termékkel még szerencsére nem találkoztam.Az olcsóbbfajtákat veszem ami akciós azokat meg vszínű hogy elkapkodják hamar. Így nem tud rájuk romlani. Viszont van a közelünkbe c.oop is ott sose vennék semmilyen felvágottat.Ott nincs olyan tisztaság és ránézésre se túl frissek a termékek.Szerintem érdemes több helyen vásárolni és kitapasztalni hogy hol milyen termék milyen ár-érték minőségben van és alaposan megnézni mindent.

De sajnos akármilyen figyelmes a vásárló úgy is érheti csalódás...( a blokkot is meg kell nézni !)

2013. szept. 15. 23:33
Hozzátenném, hogy az éttermek nagy százalékában a díszítést a tányéron nem szokás kidobni, ha nem nyúltak hozzá, egyszerűen átteszik a következőre. De még ha csak a díszítéssel elnnének így...:P A Cukrászdákban meg belegondoltatok már, hogy miből van a puncstorta, meg a kókuszgolyó például? Mindegyik az összedzsadzsált maradékokból készül...és még pénzt kérnek érte...:P
22. Destiny (válaszként erre: 21. - Evettke7)
2013. szept. 15. 22:41
Szerintem teljesen igazad van! Nekem épp kisgyerekem van és nem szívesen etetném meg vele a lejárt vagy penészes ételt. Ha valaki ilyet akar venni,akkor szerintem is adják olcsóbban ezzel jelezve hogy már nem a legfrissebb,akinek kell vegye akinek meg nem annak ne adják oda,főleg ne teljes áron!
21. evettke7 (válaszként erre: 19. - Last)
2013. szept. 15. 22:31
Hát képzeld otthon nem vágom le a penészt hanem kidobom az egészet ha ilyen van. Meg amúgy is szerintem minden vásárló hagy döntse már el saját maga hogy a saját pénzén mit vesz. Szeretne e venni lejárt vagy penészes árut ugyanazon az áron,mintha frisset kapna. Szerinted miért találták ki az érték csökkentett árukat? Azért ha valakit nem zavar ha lejárt,penészes,szakadt,hiányos az áru,akkor azt megveheti olcsóbban. De ez hagy legyen már a vásárló döntése hogy kell e neki vagy sem. És ha az ilyen árut nem érték csökkentetten adják,akkor az átverés,ha tetszik neked ha nem. Ha neked ez jó,akkor egyél mindig olyanokat,de nekem és a családomnak nem kell.
20. last (válaszként erre: 18. - Silany)
2013. szept. 15. 20:08

Mert meddig jutottak el "ezek az emberek"?

Cukrászdák,éttermek ugyan így tesznek meg nem oda illő dolgokat,de tőlük mégsem kérdezi vásárláskor,rendelésnél senki hogy ez mikori,ez miből van,ez mióta van itt...

De a bolti eladókat minden második vevő szidja és nem hiszi egy szavát sem ha azt mondja valamire hogy az aznapi,vagy frissen bontott...

19. last (válaszként erre: 17. - Evettke7)
2013. szept. 15. 20:01

Ha elolvasod,megírta hogy mennyi helyen volt már.Mindenhonnan azért jött volna el mert felháborították a dolgok??

Kicsi lojalitás kéne a munkáltató felé,nem?

Nekem csak az nem szimpi ahogy a végletekig elrészletezve elemzi hogy mit látott.

Ettől elöbbre lettetek?

Otthon nem vágjátok le a penészt?Nem használjátok fel ami lejárt?

Más kérdés hogy ez egy boltban ne forduljon elő.

18. silany (válaszként erre: 16. - Last)
2013. szept. 15. 15:53
Akkor szerinted a "titoktartás" fontosabb, mint az, hogy az emberek megtudják, egyes üzletekben mit művelnek?!? Lehet, hogy pont a titoktartás miatt juthattak el ezek az emberek eddig...
17. evettke7 (válaszként erre: 16. - Last)
2013. szept. 15. 14:50

"Értelme nincs hogy leírtad,mert úgysem tudják hol ez a bolt(legalábbis gondolom)és úgyis úgy gondoljátok hogy ez mindenhol így megy.Pedig nem..."

Ha nem így megy mindenhol,akkor miért írtad hogy nem alkalmaznád a cikk írót,mint munkáltató,mert nem működik nála az a bizonyos "titok tartás"?

16. last
2013. szept. 14. 21:50

Köszönöm hogy beleírtad hogy nem szeretnél általánosítani!Még ha ez nem is volt annyira hihető a folytatásból...

10éve dolgozom eladóként!Úgy hiszem,van az a bizonyos "titok tartás" ami úgy látom nálad nem nagyon működött.Így én mint munkáltató biztos nem alkalmaználak.

Értelme nincs hogy leírtad,mert úgysem tudják hol ez a bolt(legalábbis gondolom)és úgyis úgy gondoljátok hogy ez mindenhol így megy.Pedig nem...

2013. szept. 13. 15:38
Nekem meg pont a piacon sikerult olyan daralt hust vennem, ami megzoldult mire hazaertem. Eppen nem volt daralt pulykahus a pultban (az egesz nyomorult piacon, sot a szupermarketben sem) erre mondja a hentes, hogy akkor daral ott helyben. Gondolom, kihozott valami rohadofelben levo hust. Ilyesmi szupermarketben meg nem fordult elo velem, bar lehet, hogy kiveteles szerencsem volt. A masik a nektarin, amit szinten a piacon vasaroltam. Nem eleg, hogy a hutobe teve masnap dobhattam ki minden 2. darabot, de ami megmaradt annak semmi ize nem volt. Lehet, hogy a multi is vegyszerest arul (biztos) de legalabb nem hajitom ki a penzem az ablakon.
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. szept. 12. 18:32

Ismétlem magam, szomorú, hogy ilyen van. Én úgy árazok, kimérős termékeknél, hogy 5% csamagolási veszteség. Ez nyilván "felár", mert ennyi nem vész kárba, de ha vmi kiborul akár csak a csomagolópultra, akkor az kuka. Ha csak csomagolás van, akkor nincs kesztyű, de előtte fertőtlenítős kézmosás. Ha hoxázok, ha telefonozol, stb. újabb kézmosás előtte (vagy ha sokat váltok, kesztyű). Otthon is csak akkor eszek bele az ételbe kézzel, ha kettőnkre főzök, ha vendég jön, nem. Persze ha fő, kivesznek a bacik, de valahogy akkor sem.

Amúgy egy vendéglátóhelyen is esznek bele.

2013. szept. 12. 15:58

Elolvastam az első cikkedet is, hát ez se semmi.Nagyon unodorító.Nekem anyukámat csapják be folyton az egyik élelmiszer üzletben(c..p) ugyanis sokszor büdös felvágottat, nyálkás virslit, büdöst húst, molyos mákot adnak neki, pedig 10 éve odajár minden reggel.Aztán egyszer elege lett és beolvasott nekik, azóta csak a frisset adják neki, sőt előtte mindíg mondják hogy ma jött, nem büdös tessék megszagolni stb, bár lehet kamuznak nem tudom.

Nálunk is van egy kisbolt, ahol olyan kosz és mocsok van hogy hihetetlen.Ja és nemrég nyílt.A kedves boltosok nem értik miért nem járunk hozzájuk (szomszédok amúgy), mindíg azt mondjuk hogy kicsi a választék és drága is ami igaz is.

Múltkor párom egy kis falu szintén c...-os boltjában turhával leköpött kenyerébe nyúlt bele véletlen...utánna nem is ment oda többet.

2013. szept. 12. 15:45
Hát ez szörnyű! És szerintem az üzletek 85 százalékában ez megy. Nekem otthon a kis coop boltban a csemegepultos ismerősöm mindig szokta mondani, ha kérek valamiből, hogy "Szerintem te azt nem is kívánod annyira. Szerintem te inkább ebből szeretnél venni." De ezt nyilván nem játsza el minden egyes vevővel...
2013. szept. 12. 15:31

Olaszországban voltunk kb. 8 éve és bementem egy mezei élelmiszer boltba, gyümölcsöt vásárolni. Nem tudtam, hogy csak a kitett műanyag kesztyűvel szabad a gyümölcshöz, zöldséghez hozzáérni és én csak úgy kezdtem rakosgatni a narancsot és jól rám szólt a mellettem vásárló nő. Égtem mint a rongy!

Képzelem mit gondolhatott rólam, hogy honnét szalajtottak.

Azóta mindig nézem itthon, hátha fejlődtünk valamit,a 8 év alatt, de még sohasem találkoztam

sehol ilyesmivel.

2013. szept. 12. 13:22
Na, én pont ezért nem veszek "helyben sütött friss pékárut". Inkább fizetek 200ft egy croissantért, de legalább sejtem, hogy abban talán nem matattak készítés közben.
9. floracska (válaszként erre: 7. - Mézes-Krémes)
2013. szept. 12. 12:34
Szerintem a zsemle a legkevesebb...
2013. szept. 12. 12:04
Én nem tudom, hogy ki hogy van vele, de ez az elv, és ez a magatartás felháborító! Mert vajon mit szólna ahhoz az ilyen cég, ha én hamis pénzel fizetnék, vagy egy darab hiányozna az ezresből. Én ugyanúgy becsapnám őket. Tehát, ha tőlem tisztességes pénzt kérnek, és normális viselkedést, /pl, hogy nem nyomkodok össze a zsemlét, és dobom vissza/ akkor én is jogosan várom, sőt követlhetem meg tőlük a tisztességes eladási magatartást, viselkedést. Sajnos az egész magyar szolgáltatásban megvan ez a jelenség! Ez a "ezeknek jó ez is" felfogás!
2013. szept. 12. 11:34
Én dolgoztam pékségben egy éjszakát. Amit ott láttam, azok után azt mondom, hogy egyáltalán nem gáz az, hogy a földről a zsömlét a többi közé teszik. Ugyanis az a zsömle valószínűleg sokkal gázosabb dolgokon ment át a pékségben ahol sütötték, már mindegy neki!
2013. szept. 12. 11:04

Ez az a bizonyos hely, ahol a húsokat romlottan is vissza rakták?

Tett már valaki feljelentést vagy még mindig féltek? Teljesen alaptalanul.

2013. szept. 12. 10:04
Igen, ez felháborító! Hiszen minden vásárló bizalommal van az eladoval szemben. Sokaig dolgoztam etteremben és mindig a szerint az elv szerint, hogy csak olyat csak úgy adok ki bármit a vendégnek, amit en is szívesen elfogyasztanek !
2013. szept. 12. 10:00
undorító!
2013. szept. 12. 09:28
Inkább felháborító.
2013. szept. 12. 09:20
Ez borzasztó!:(
2013. szept. 12. 09:08
Előző cikkemben leírtam, mik folytak a csemegepultban abban a bizonyos szupermarketben, ahol dolgoztam. A folytatásban az egyéb tapasztalataim szeretném megosztani, kitérve arra, hogy az eladók milyen gusztustalan dolgokat művelnek.

Ugrás a teljes írásra: Vigyázz, mit vásárolsz! 2. rész
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook