Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Viburcol, vagy csak véletlen egybeesés? fórum

Viburcol, vagy csak véletlen egybeesés? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 29. 21:46
én is :)))))
2010. jún. 29. 21:43
nem akarom én állandóan gyógyszerezni, ha ma éjszaka nem alszik, akkor el is hagyom, csak mázli volt, de azért reménykedem, hogy aludni fog :)))
11. @IviBaba@ (válaszként erre: 9. - Jucka1984)
2010. jún. 29. 21:32
De nehogy azért,mert mondtam,adhatsz neki 1kúp nem csinál rosszat,csak mint a gyógyszereknél-vitaminoknál-gyógynövényeknél figyelni kell a kúra hosszára és mennyiségére.
10. @IviBaba@ (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2010. jún. 29. 21:30

Igen,nem itt hanem hétfőn a patikában volt szó 3kúpról,mikor Jucikám megvette ezt. De nem baj,te nem tudhattad,hogy találkozni szoktunk.

Szerintem nálad sokkal okosabb orvosok mondták azt,amit írtam,hogy mit mondtak a kossuth rádióban...elhiheted.

Jobb félni,mint megijedni! És nem kellett volna bemásolnod,én is el tudom olvasni a tájékoztatót. Köszönöm

2010. jún. 29. 18:02
oké csajok, nem kap csak fürcsi után, most tör át a fogacska, nem akarom ezzel altatni mindennap csak amíg így szenved a fogaktól, ha kibújt teljesen ez a 2 akkor abbahagyom
8. trapiti (válaszként erre: 7. - @IviBaba@)
2010. jún. 29. 12:46

Nem beszélt senki 3 kúpról naponta!!!


A homeopátiás szerek valóban gyógynövényekből vannak, viszont annyira kicsi anyagmennyiséget tartalmaznak, hogy a leírásban szereplő adagolás betartásával semmilyen bajt nem lehet okozni, kedves Ivibaba!

Ha nyűgős, nyugtalan a gyerek, és ennek nem áll a hátterében egyéb betegség, pl. a fogzás okozza, akkor nyugodtan lehet adni elalvás előtt.


Csak hogy tudjuk miről beszélünk:

Viburcol végbélkúp

Homeopátiás gyógyszerkészítmény.

Növényi- és ásványi eredetű anyagok felhasználásával készült végbélkúp.

Javallatok

A szervezet öngyógyító törekvésének serkentése lázas vagy láz kialakulása nélküli, nyugtalansági állapotokban. Banális fertőzések tüneti kezelése.

Adagolás

Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja naponta 2-3-szor 1 végbélkúp gyemekeknek 6 hónapos kortól.

Akut tünetek fellépésekor óránként 1 végbélkúp.

Csecsemőknek 1 napos kortól 6 hónapos korig; naponta legfeljebb 2-szer 1 végbélkúp.

A panaszok enyhülésével az adagolás gyakorisága csökkentendő.

Figyelmeztetés Az alkalmazás kezdetén jellemző módon sor kerülhet a panaszok átmeneti erősödésére.

Minden nem várt reakciót jelezzen orvosának.

Amennyiben a panaszok a kezelés ellenére fennállnak, ismételten orvoshoz kell fordulni.

A homeopátiás gyógyszer alkalmazásával egyideőben (ą 1/2 óra) tilos illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni és nem szabad intenzív illatú fogkrémet használni. A kezelés ideje alatt aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt

(pl. kámforos) sem szabad alkalmazni, mivel ezek jelentős mértékben képesek befolyásolni a homeopátiás gyógyszer hatását.

A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.

Eltartása: szobahőmérsékleten (30 °C alatt).

Megjegyzés Vény nélkül is kiadható.

Csomagolás 12 végbélkúp.

Gyógyszerkereső főoldal

Az adatok a CMPMedica PHARMINDEX gyógyszer-adatbázisából kerülnek felhasználásra

2010. jún. 29. 11:53
Pont tegnap beszéltek a Kossuth rádióban a homeopátiás szerekről! Mivel gyógynövények,ezeknek is lehetnek mellékhatásai és sajnos kedves trapiti lehet velük bajt okozni! Szóval Jucikám nem kell 3kúp naponta,inkább esténként adj egyet,jó ha éjszaka alszik tőle!
6. trapiti (válaszként erre: 1. - Jucka1984)
2010. jún. 29. 10:10
Nagyon hatásos, úgyhogy valószínű attól aludt jól. :) Nekem 2.5 éves a lányom de még mindig kap néha. És ráadásul nyugodtan lehet adni akár minden este, mert homeopátiás, nem tudsz vele bajt okozni.
5. R75 (válaszként erre: 1. - Jucka1984)
2010. jún. 29. 08:07
Nálunk is bevált a Viburcol, szerintem nagyon jó!
2010. jún. 29. 08:06
szia! sajnos nekem egyik gyereknél sem vált be. kívánom hogy te több sikerrel járj vele!
3. Inci79 (válaszként erre: 1. - Jucka1984)
2010. jún. 29. 07:59
Nállunk is bevált a viburkol,szerintem nagyon jó.
2010. jún. 29. 07:57
Nekünk nagyon bevált fogzásra, könnyebben elaludt tőle, nyugodtabb volt!
2010. jún. 29. 07:55
Kisfiam 8 hónapos, pár napja bújik a 3. és 4. fogacska, már félig kint vannak. az elsők fél évesen bújtak ki, kb 5 hós koráig végig aludta az éjszakákat, azóta egyszer sem. Tegnap vettem Viburcolt, egyet kapott délután, ettől aludt 2 órát pedig max csak 1-et szokott, és este kapott egyet és reggel fél 7-ig aludt, pedig eddig 5-8-szor ébredt éjszaka. Már 1-2 kúp is ilyen hatásos vagy csak véletlen egybeesés és magától is átaludta volna? Kíváncsi leszek a mai éjszakára, remélem marad az éjszakai alvás :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook