Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vevő kártalanítása. Hogyan is működik? fórum

Vevő kártalanítása. Hogyan is működik? (beszélgetős fórum)

8. Anettka0101 (válaszként erre: 6. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 23. 10:01

Új PTK. - ne vitatkozz, tanulj!


Olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett a hibás teljesítésért kellékszavatossággal tartozik. E fogalomkörben a jogosult – választása szerint – kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha annak teljesítése lehetetlen, vagy aránytalan többletköltséget jelentene. Figyelembe véve a szolgáltatott dolog értékét, illetve az okozott érdeksérelmet, a jogosult több lehetőség közül is választhat: igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását, a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja, vagy mással kijavíttathatja, továbbá elállhat a szerződéstől, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, netán annak nem tud eleget tenni, illetve a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt.

2014. máj. 22. 18:56

Engem az háborít fel hogy benne áll a pénzem és nincs olyan táska ami tetszene. És csak 3 hónapig vásárolhatom le. És ha nem lesz ami tetszene?

Mert télen és nyáron másfajta táskák mennek. És nekem komolyabb kell, téliesebb ha úgy tetszik. Bőr táskáról van szó.


Már hónapja ajándékba kaptam 2 pólót de rossz volt a méret. Visszavittem, azt mondták válasszak más vagy adnak egy kis kártyát és ezt az értéket KORLÁTLAN ideig levásárolhatom. Ez a 3 hónap tuti átverés.

6. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - 5bdfbe058d)
2014. máj. 22. 18:50

Nem jogszerű, dde milyen cpzár az, amit nem tudnak megjavítani?

Másikat belevarrni? :))

5. Anettka0101 (válaszként erre: 4. - 5bdfbe058d)
2014. máj. 22. 18:19
jogszerű. nézzél utána a neten. Szavatosság. PTK szabályozza a kérdést
4. 5bdfbe058d (válaszként erre: 3. - D1e807c461)
2014. máj. 22. 18:13
De milyen már.... Mondom akkor rendeljenek egy ugyanolyan típust és hozzanak olyat nekem. Azt mondja olyan már nincs. Hát mondom remek.
3. d1e807c461 (válaszként erre: 2. - 5bdfbe058d)
2014. máj. 22. 18:11
menj vissza minden hétfőn, majd találsz. pénzt nem igazán adnak vissza.
2014. máj. 22. 18:09
És akkor még visszamentem 1-szer szétnézni, hogy hátha lesz valami. De nyáron nem tudom miért, de semmi értelmes táska nincs. És mondtam a hölgynek hogy akkor adják vissza a 7 ezremet. Mire mondta hogy pénzt nem adnak vissza, de 3 hónap alatt csak lesz olyan ami tetszik. Minden hétfőn jön új áru, nézzek vissza hétfőnként. Hát mondom ez egy vicc!! Majd hétfőnként mindig ide fogok jönni, 7 ezrem itt áll, és még táskám sincs.
2014. máj. 22. 18:07

2 hónappal ezelőtt vettem egy táskát az egyik bőrrel foglalkozó boltban. Ennek a táskának elromlott a cipzárja. Visszavittem, átvették, mondván majd megjavítják. Eltelt 2 hét mire telefonáltak hogy nem tudják megjavítani, jöjjek vissza és válasszak másikat. Rendben visszamentem, de semelyik másik nem tetszett. Erre adtak egy "bónt" amit a hölgy kézzel írt egy négyzetrácsos papírcetlire, hogy a táska árát, majdnem 7 ezer ft-ot levásárolhatom 3 hónapon belül. Aztán elévül a papír.


Ez így jogszerű szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook