Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérhígító tabletta szedése mellett lett terhes egy ismerősöm. Szerintetek el kell vetenie? fórum

Vérhígító tabletta szedése mellett lett terhes egy ismerősöm. Szerintetek el kell vetenie? (tudásbázis kérdés)


12. nyúli őreg (válaszként erre: 11. - Dindin19)
2009. nov. 2. 21:11
nem kell elvetetnie, de mindenképpen közölje a kezelő orvosával és a nőgyogyászával. A szülés ideje ellött vagy csökentik az adagját vagy orvosi felügyelet mellet nem kell szednie.
2009. nov. 2. 19:52
ha jól tudom, csak a terhesség vége felé nem szedheti
2009. nov. 2. 19:30
Szerintem mindenképp orvossal kell megbeszélnie. Azt tudom, hogy lombik előtt és alatt is adnak vérhígítót. Tehát nem hiszem, hogy kizáró ok lenne.
2009. nov. 2. 19:08
Az egyik ismerosom terhes lett megszulte a gyereket azota mar egy 18 eves leany ,sajnos az ismerosom egy idot nem szedte lebenult/ez az o hibaja volt/ es ot eve elment az elok sorabol
2009. okt. 10. 18:53
miért kéne? nem
2009. okt. 10. 18:37

SZiasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot. Igazából azt tudja, hogy injekcióznia kéne magát, de most épp gyógyszert szed rá, és még nem volt dokinál. Majd mondom neki, hogy jobb ha elmegy...

6. Gavrilo1 (válaszként erre: 2. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 22:02
Ismerősöm tizenegynéhány áven át szedte , sőt ő injekciózta is magát. Most 3 éves a kislánya. A terhessége alatt is végig döfködnie kellett magát, de komplikáció mentesen , természetesen szült. Mindenképen ki kell kérni a hematologus véleményét, mert neki is változtatnia kellett a gyógyszerén és az adagoláson amikor készült a terhességére.
5. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - Smumika)
2009. okt. 9. 15:47

Mindenképp az orvossal kell megbeszélnie, avval, aki a vérhigítót írta fel neki. Ilyen "más állapot"-ban még az is lehet, hogy nem kell tovább szednie. De ha igen, akkor viszont a szülésnél kell külön orvos, aki készenlétben áll.

A főnököm szedett ilyen gyógyszert, elmondta, mert ha bármi baleset történik vele, akkor végzetes lehet számára az, ami másnak természetes. Egy későbbi műtétjénél 8 orvos állt készenlétben! Nem egyszerű egy ilyen betegséggel vállalni akár egy foghúzást sem!

2009. okt. 9. 15:14
szerintem igen én szedtem az első terhességemnél vérhigitót a doki felirta cak annyi hogy jobban oda kell figyelni az orvosnak és persze ő is szóljon hogy suzedi mert akkor lesz egy gyogyszer ha nehezen áll el a vérzés beadják de kérdezzen meg egy dokit az tuti elmond mindent.
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - 900359ee3d)
2009. okt. 9. 13:32
Tájékoztatóban mi van? Én úgy gondolom, hogy nagyobb odafigyíelést igényel majd a terhesség és szülés alatt, egyébként más nem hinném, hogy lenne. Igaz nem vagyok sem gyógyszerész, sem orvos:)
2009. okt. 9. 13:25
Ismerős gyermekkori barátnőm trombózison esett át, 2 éve. Azóta vérhigító tablettákat szed. Fogamzásgátlót nem szedhet, élettársi kapcsolatban él, nem tervezték a gyereket, de megtartaná, ha tudná, hogy nem lesz baja...
2009. okt. 9. 13:19
érhigító tabletta szedése mellett lett terhes egy ismerősöm. Szerintetek el kell vetenie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook