Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verekszik a gyermekem fórum

Verekszik a gyermekem (beszélgetős fórum)


2020. júl. 13. 19:58

Sziasztok!

A cím sorozatosságra utal, holott nem verekedős a gyermek. A fórumindítónak javaslom, hogy ha akkor nem beszélte meg a gyermekével, miért csinálta, utólag már nem szerencsés rá visszatérni. A következő hasonló esetnél viszont utálnék az előzőre is.

2020. júl. 13. 15:54

Egy Anya mindig ösztönből cselekszik, és nagyon jól cselekedtél ebben a helyzetben.

Nálunk is volt ilyen helyzet, csak velem szemben próbált erősködni a gyermekem. Finoman "visszakapta" és megkérdeztem tőle, hogy "fájt? mert anyának pont ilyen fájdalmat okoztál most te".

Javaslom, hogy te is beszéld meg a kislányoddal , hogy azért csaptál a kezére, hogy érezze, milyen is az, ha megütünk valakit, de ettől te még imádod, csak nem szeretnéd, ha agresszióval próbálná megoldani a problémáit. Nyugodtan megbeszélheted vele a félelmed is, hogy te nem szeretnél egy verekedős kislányt. Meg fogja érteni.

Amúgy valami frusztráció léphetett fel nála azzal a kisbabával kapcsolatban. Ő is ember, csak miniben. :-)

Nekünk sem tetszik mindenki, az én környezetemben is van olyan, akit legszívesebben felpofoznék. :-D

2020. júl. 13. 15:37
Szerintem ha ez egyszeri eset, vagy legalábbis nem rendszeres, akkor ne foglalkozz vele, nincs az a gyerek aki soha nem ütötte meg egyetlen társát sem
2020. júl. 13. 15:05
Nem rontottál el semmit. Ezt láthatja az óviban, ki fogja nőni. Az enyém meg harapott. Kinőtte.
2020. júl. 13. 14:58
Sziasztok! Olyanok véleményét kérném esetleg segítségét, akiknek minden előjel nélkül megütött a gyermeke valakit. Történt ma az ovodában vártam a kislányom és egy anyuka is a gyermekét a kisbabájával a kezében. Kislányom odajött hozzám es elkezdte mondani, hogy nem szereti a babát idegesíti stb. Itt megjegyzem, vannam unokatesoi kisbabák és nagyon szereti őket. Rászóltam, hogy hagyja abba ne mondjon ilyeneket. Mikor elmentünk a kisbaba és anyukája mellett kislányom megütötte a kisbaba lábát természetesen nem nagyon, de a lényeg hogy megütötte. Én akkor rácsaptam a kezére és elnézést kértem az anyukátol. Levoltam döbbenve hogy ilyet csinált. Nem verekedős, nyugodt, nem problémás gyermek. Kistesója nincs. Ti hogyan kezelitek az ilyen problémákat? Mert attól félek, ha büntetem ezért talán még jobban kijön az aggresszió rajta. Egyedül nevelem szinte apuka külföldön tartózkodik, néha jár csak haza. Nagyon rosszul érintett ez a dolog. Magamban keresem a hibát hogy én ronthattam el valamit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook