Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Véradók! Kinek mi a vélemény és milyen tapasztalata van a véradásról! fórum

Véradók! Kinek mi a vélemény és milyen tapasztalata van a véradásról! (beszélgetős fórum)


1 2
2019. ápr. 28. 23:33

Én imádom! 😊 2017-ben adtam először vért, bárcsak hamarabb megismertem volna ezt a lehetőséget. Már az első alkalommal nagyon pozitív élmény volt, kedvesek voltak az ápolónők, és persze sikerült is az első véradásom.

Aznap én már nem vagyok használható semmire se, de csak mert kellemesen elfáradok azalatt a 10 perc alatt amíg maga a véradás van. Nekem mindig jól esik a vérfrissítés, aznap bizsergek, nem tudom máshogy jellemezni az érzést 😂

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, ha nem tű fóbiás vagy épp irtózik az egész folyamattól. Ha nem bírok a vér látványát, ne nézz oda, de az biztos nem fogsz tapasztalni kellemetlenséget a szúráson kívül 😊

Enyhe forróság érzet lehetséges, de ez normális és mivel folyamatosan figyelnek rád, esélytelen szerintem hogy bajod essen a folyamat során. Tényleg az esetek 99%-ában kedvesek az ápolók, mindenről tájékoztatnak, odafigyelek végig rád abban a 10-15 perben amíg te véred adod.

Ha teheti az ember, egy próbát mindenképp megér, egy életet menthetsz vele! 😊 Nekem mindig nagyon pozitív érzés, mikor pár nappal később jön az SMS, hogy felhasználták a vérem 🥺

30. csengu
2014. febr. 7. 15:40

Én ma voltam először! :) én tényleg jó érzés, megyek máskor is!

Őszintén szólva bánom, hogy nem kezdtem el hamarabb járni :(

29. 7377f53509 (válaszként erre: 28. - KFerenc)
2012. márc. 15. 05:13
Kedves uram! Most olvastam kèrèsèt, èn 47 szeres vèrado vagyok. Ha kell szivesen segitek. Lehet hogy több embert is tudok mozgositani. Kèrem keressen meg.
2011. nov. 28. 11:42

Kedves mindenki!

Ne haragudjatok és tudom, hogy nem kifejezetten ez a fórum témája, de én kérni jöttem ide. Ha valakit zavarna, a bejegyzésem azt kérem, jelezze felém és törlöm a bejegyzésem, ill. intézkedem az ügyben. Anyukám áttétes rákos beteg (mell, csont, mirigy, máj). A vérében a trombocita szám a min 160 helyett 16. Miután más értékek is rosszak a vérében így a teljes vérre van szűksége. Sajnos az ismeretségi körömben már mindenki adott vért így kb 50 napig már nem lehet. Kérek mindenkit, aki úgy gondolja, hogy a leírtak tudatában is hajlandó lenne részt venni egy vesztésre ítélt csatában és hajlandó lenne részt venni egy irányított véradásban kérem, jelezze felém. Tudom, hogy a gyógyulására nincsen remény, de jó lenne, ha még egy kicsit lenne anyukám!


Email címek:mdtimi@citromail.hu, dzsodzso@citromail.hu

2010. aug. 11. 21:40
Apám évekig véradó volt :) o -ás a vére. Nekem is 0-ás és szívesen adnék vért, de sajnos nem adhatok, mert vérszegény vagyok. :(
2010. aug. 11. 21:27
rendszeres véradó vagyok, az ember soha nem tudhatja mikor lesz rá szüksége..
25. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 1. - Nikuci)
2010. márc. 30. 21:32

Szia!Én 1 hete voltam vért adni!

egyszer tőlem sem vettek,mert alacsony volt a hemoglobin szintem,de már 4× sikerült és amint lehet,újra megyek!


Tudom,hogy ezzel segíthetek másokon!!


Szerintem nagyon jó,nemes dolog!!

24. Nikuci (válaszként erre: 23. - B620454efe)
2010. márc. 30. 20:48
Köszönöm a jó tanácsokat! Én biztos megfogadom és remélem sokszor adhatok majd!
2010. márc. 30. 17:19

Én épp most értem haza a véradásról.

Semmi bajom nincs és nem is volt soha, pedig már kb 20x adtam.

Figyelni kell arra, hogy eleget igyatok előtte, meg nem éhgyomorral menni. (ja és a menses idején sem ajánlatos)

Mindig az járjon a fejetekben ami az enyémben is, hogy lehet, hogy egyszer én leszek rászorulva.De ne így történjen.

Remélem akkor is lesznek véradók.

2010. márc. 30. 16:01

Én kétszer is megróbáltam, de nem tudtam.

Az ok az alacsony vérnyomás és a vékony véna.

hát így jártam!

21. Anita2. (válaszként erre: 15. - Nikuci)
2010. márc. 30. 15:50

Igen. A felháborító az volt, hogy egyszer csak azt mondták, hogy nem kaphat több vért (pedig nem volt hiány!), mert már "elfogyasztotta a napi kvótát"! És hiába mondtam, hogy ott vagyok, akármennyit vegyenek le tőlem, a lányától, akár naponta, ha kell, senki "elől" nem kell elvenniük, nem mentek bele... Most volt 4 éve.

Én évente 4x adok vért - annyiszor lehet -, hátha tudok segíteni ilyen vagy hasonló helyzetekben...


No, de nem erről szól ez a fórum! Tehát, aki teheti, véradásra fel!:))

2010. márc. 30. 15:50
Megfogom szerintem,bár tartok tőle.inkább az volt a kellemetlen hogy mindenki pánikba esett,én meg mondogadtam,hogy hagyjanak,jól vagyok,folytassuk,de nem engedték.
19. Anka71
2010. márc. 30. 15:49
Természetesen 18-tól 23 éves koromig. Aztán új munkahely, új kolleganők, ők már nem voltak olyan lelkesek, így lemaradtam én is. Azóta sem adtam, pedig szerettem.
18. Anka71
2010. márc. 30. 15:48
Én is voltam véradó, 18-13 éve korom között. Minden évben elmentünk a kolleganőkkel. Pedig mindig a határon voltam vérszegénység szempontjából. Nekem lelkileg nagyon jó érzés volt.
2010. márc. 30. 15:47
nekem csak jó tapasztalatom van a dologról. Én is adtam már több, mint 10szer.
16. Nikuci (válaszként erre: 13. - C0cf64890f)
2010. márc. 30. 15:47
Nagyon ügyes voltál :)! Tuti hogy így kitartottál! Most belém is egy bátorságot öntöttetek és elfogok menni a következőre hogy segítsek!!!
15. Nikuci (válaszként erre: 14. - Anita2.)
2010. márc. 30. 15:45
Te jó ég! nem mondod? Ez borzasztó!!!!Gondolom nehéz volt feldolgozni a dolgokat!
14. Anita2. (válaszként erre: 10. - Nikuci)
2010. márc. 30. 15:43
Apukám... a sors fintora, hogy vérmérgezésben halt meg, 38 év véradás után, a kórház hibájából...
2010. márc. 30. 15:42
Nagyon vártam már, hogy 18 legyek! :) Akkor adtam én is először vért. Majdnem nem mehettem, mert nagyon a határon volt a vasam, sajnos elég kevés, de végül engedtek. Aztán egészen jól ment, már majdnem a végén voltam, mikor rosszul lettem. Melegem lett hirtelen, de nagyon, picit émelyegtem, de persze egyből hozták a vizes ruhát a fejemre, meg is állították addig a vért, s kérdezték, hogy akarom-e folytatni, hogy kibírom -e, mert már csak 1-2 perc volt a végéig. Én persze mondtam, hogy folytassuk, és nagyon jó érzés volt, hogy segíthettem ezzel valakin. :) Máskor is menni fogok, ennyit kibírok egy életért. :)
12. Nikuci (válaszként erre: 9. - Fc57ac7ebe)
2010. márc. 30. 15:42
Elhiszem és megértelek! biztos kellemetlen volt :(
11. Anita2. (válaszként erre: 9. - Fc57ac7ebe)
2010. márc. 30. 15:41
Próbáld meg egyszer mégis, hátha nem lennél rosszul!:))
10. Nikuci (válaszként erre: 8. - Anita2.)
2010. márc. 30. 15:41
Köszi! :) valóban ritka vércsoportod van! Én egyenlőre csak annyit tudok hogy az enyém "A".Apu tök büszke volt rám hogy elmentem soktól hallottam hogy nem mernek vért adni!
2010. márc. 30. 15:39
Mindig is szerettem volna adni.18 évesen adtam először és utoljára.Rosszul lettem,pedig sem a tű,sem a vér látványa nem borzasztott,mai napig sem tudom mitől.Azóta nem merem újra!
8. Anita2. (válaszként erre: 7. - Nikuci)
2010. márc. 30. 15:38
:)) Örülök, hogy így gondolod!:))
2010. márc. 30. 15:37
Köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat még ezek után is pozitívan állok a dolgokhoz és szeretnék elmenni a következőre. Nekem soha nem vérzett még az orrom ettől indult meg nehezen és szerintem jo lenne ha adnék biztos felfrissítené a szervezetet.
2010. márc. 30. 15:36

Fiatalon többször adtam vért.Nagyon felemelő érzés.

Emlékezetes eset amikor rádión keresztűl kérték az A rh + vércsoportuak jelentkezését sürgősen!

Taxival mentem a Péterfi u.kórházba.

Soha nem pénzért adtam!

2010. márc. 30. 15:34
Én is rendszeresen vért adtam. Nekem semmi gondom nem volt. Most még szoptatok, azért nem járok. Meg nekem is volt terhes cukrom, így sokszor vettek vért.
2010. márc. 30. 15:34
Én menni akartam, de közölték túl vékony vagyok, hízzak pár kg-t és utána menjek vissza...
3. Anita2. (válaszként erre: 1. - Nikuci)
2010. márc. 30. 15:33

Szia!


Az egész családom megrögzött véradó, én is már 10 éve adom a vérem. Eddig még semmilyen negatív tapasztalatom nem volt, pedig nem mindig ugyanott adtam vért. Egyszer volt csak gondom, leesett a vérnyomásom véradás után és elájultam, de az is közrejátszott, hogy nem ettem előtte... Egyébként 0Rh negatív vagyok egy olyan panellel, ami miatt koraszülötteken és veszélyeztetett kismamákon is tudok segíteni és ez nagyon jó érzés.

Piercing és tetoválás egy éven belül kizáró ok. És valóban van olyan is, hogy nem indul el a vér.

2010. márc. 30. 15:31

menj nyugodtan....

Én 2 évig adtam vért rendszeresen, aztán ugye teherbe estem és nem mehettem...most meg vérszegény vagyok szóval inkább hanyagolom...


De én mondjuk szerettem is vért adni...


Cukros voltam terhesen , ugyh terhességem alatt kb 30-40 szer vettek tőlem vért:(

Igaz nem annyit mint véradáson, de kibírtam...

Sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook