Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Véleményeket kérnék! Nektek hogy tetszik? fórum

Véleményeket kérnék! Nektek hogy tetszik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 26. 22:55
Nekem a 2. kép kevésbé tetszik, mert a virágok elvesznek a képen. A szín számomra továbbra is jó.
2011. aug. 26. 11:13
Ennek a képnek épp az a lényege, hogy egy szín árnylataiból áll. Zöld levél, piros virág már van ezer:) Nekem pont azért tetszik.
30. vörösrózsa29 (válaszként erre: 29. - Krilion)
2011. aug. 26. 05:42
Nos...ez a kép túl egyszerű, és túl "egyszínű"...maga a rajz szép, csak a színösszeállítás...azzal van a baj! :o))
2011. aug. 25. 14:03

Feltöltöttem egy másik képet is, ez a kedvencem a virágos képek közül. Szakértsetek bártan:)

A kritika akár pozitív akár negatív, mindig fontos, elgondolásra késztet, bár mikor valaki valamit alkot, akár fest, akár mást csinál, nem elsősorban a mások tetszésére fest, hanem a saját örömére, bánatára. Ez az utóbbi kép nincs már meg sajnos, a barátnőm szülinapjára készült.

28. virus2008 (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. aug. 25. 09:40

Nekem sok ez a színösszeállítás.Kicsit tényleg giccses.De sötétebb kontúrokkal talán nem lenne az,

meg talán egy sötétebb háttér dobna rajta.

De szerintem egy kislány szobájába jól mutatna.

De viszont részletében szép.


Lehet, hogy nekem sok,de másnak nem.

27. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 25. 01:18

Maximálisan egyetértek ezzel a hozzászólással.


A művészethez való hozzállás ezzel az alázattal kell, hogy kezdődjön: hogy csak tanulnivalóm van!

26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2011. aug. 24. 22:53

Igen, van olyan, hogy nem kell valakinek tanulni. Mert belülről jön. Ők a művészek, akár amatőr szinten. Van, akinek a rajzot sem kell tanulni, mert látja elsőre. De akinek tanulnia kell, az nem szégyen szerintem, sőt, előre visz, és nem árt senkinek.


Művészeti szakokon egyébként nem viccből tanulják elsők között a színtant, és a művészettörténetet, mert nagyon sok olyan dolog van, amit nem is gondolnánk. Mindenkinek érdemes kicsit belemélyednie, mert érdekes, hogy milyen hatásokat lehet egy színnel elérni. :)


Köszönöm a topikindítónak, hogy nem bántásként értékelte a mondanivalómat, mert nem annak szántam egyáltalán.


És természetesen, ízléssel nem lehet vitatkozni, csak vannak olyan törvényszerűségek a festészetben, amit egy laikus nem tud. (de mondom, ez nem gond)

25. bnedora (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 24. 22:44

A férjem nagynénje amatőr művész. Nemigen tanulta azt amit csinál, sokan nem is értik, mit ábrázolnak a művei (többek között én sem), de maga a művészete csodás. Mondanivalója belülről jön, és nem a színtantól.


Én az előbb a fórumcímre adtam a választ, és nem az első hozzászólására, mint amit te bemásoltál, így ebben neked igazad van. Én egy festményt nem a szín összhatásáról ítélek meg, hanem annak alapján, milyen hatással van rám.

24. Krilion (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2011. aug. 24. 22:34
Köszönöm a védelmet, de tényleg nekünk is fura volt kicsit, mert nem ma kezdte a férjem a festést, és kíváncsiak voltunk, hogy másnak hogy jön ez le. Egyébként nekünk tetszik, (találunk neki helyet) és örülök, hogyha másnak is. Az építő kritikákat szintén köszönjük, és meglátogatjuk majd azt az oldalt, amit írtak.:)
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2011. aug. 24. 21:55

"Elsősorban a színek érdekelnének, hogy szerintetek van-e valamiféle összhang, és hogy milyen hatása van szerintetek."

erre a kérdésre a színtan ad választ.

A véleményeddel nincs gond amúgy, de ha valaki tanulni akar, akkor a buksisimivel kb sehova nem jut!

22. bnedora (válaszként erre: 21. - 57aa4ea1e8)
2011. aug. 24. 21:53

Egy képet nem a színtan szerint kell értékelni. Ha, az szerint mennék mindig, akkor a sok festő sehol nem lenne, nem értékelnék a munkájukat.


És mivel véleményeket kért a fórumindító, én is leírtam az enyémet. Kinek a pap, kinek a papné. Véleményt és nem színelemzést kértek.

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 19. - Bnedora)
2011. aug. 24. 21:46
Neked lehet.. csak a színtan szerint nem. az ízlés egy dolog, a festmények hatása pedig egy másik.
2011. aug. 24. 21:42
Giccses!
2011. aug. 24. 21:40
Szerintem meg igenis jól illenek a színek egymáshoz. Nekem tökéletes!
2011. aug. 24. 21:09

Alapvetően nem harmonizálnak egymással a szinek, és az árnyékolást hiányolom belőle, illetve nem elég. Ezért van giccs hatása.

A rózsaszín háttér meg sajna, rossz választás, én fehéret használtam volna, azzal kiemelné a háttérből jobban.

Ha a szinekről többet szeretnétek megtudni, érdemes olvasni Norka blogját, és megvenni a moyra színkörét, mert nagy segítséget nyújt.

Ha gugliba beírjátok, hogy norka blogja, kiadja, nem akarok itt reklámozni.

17. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Csigabaga)
2011. aug. 24. 20:12
ez egyébként jó ötlet! persze nem az aluljárós állítólag kínai mintás sálak :DD de az igazi keleti cuccok mindig érzik a színharmóniát.
16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - Krilion)
2011. aug. 24. 20:10
fejből egész jó teljesítmény. de a giccsoldal - nekem - erős
15. Krilion (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2011. aug. 24. 20:05

:D végülis érthető, bár itthon igaziból nézve nincsenek annyira elmosódva a vonalai, kontúrosabbak, mint ahogy a fotón látszik, de köszönöm a kritikát, és az észrevételeket.

Nem, nem régi növényábrázolásról készült, bár volt a kezünkben ilyen valaha, de ez most fejből volt. Nem én festettem egyébként, hanem a férjem, csak én vagyok Hoxás:)

2011. aug. 24. 20:00

Ja és ami abszolú pozitívum, hogy emlékeztet a régi tudós biológiakönyvekben látható kézzel készített növényábrázolásokra (talán valami ilyesmiből is van?), jó lett volna, ha ebből a karakterisztikából többet megőriz, a markáns vonalak kontra modern színek kimondottan érdekes vizuális ellentét lett volna számomra.


Na jól szételemeztem, de remélem, érthető :DD

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Krilion)
2011. aug. 24. 19:56

A két szín alapvetően üti egymást, de néhány éve ez divat. Nem mentél nagyon mellé a narancs-rózsaszínnel. A probléma az, hogy nem tudnak érvényesülni, mert a háttér is rózsaszín, ettől az egész egy ilyen habosbabos szemkimeresztő, túlszaturált izé lesz.


Élénk színeket mindig sötét háttérrel ellensúlyozunk, ha két ennyire erős színről van szó, akkor meg pláne feketével. Ami a giccsességre ráerősít, az ez a fotófény a szirmokon, az nagyon nem kéne, meg a nagyon legömbölyített vonalak, ettől kicsit olyan a grafikája, mint a balatonparton árult "csónakkal a tavon a holdfényben" típusú klisék.


A véleményem nem sértésnek szánom, ne érts félre, de ha kérdezed, nekem nem tetszik, túl "szépséges", túl tetszelgős akar lenni, egy karakánabb, egyszerűbb háttér, és néhány erősebb vonal jót tenne neki. Néha a kevesebb több.

2011. aug. 24. 19:50
Köszi az eddigieket:) eredetileg azért is tettem fel a képet, mert nekem is az volt a gondom, hogy a két szín mennyire passzol, nem ez volt az eredeti terv, de így sikerült, viszont nem bírjuk eldönteni, hogy külső szemmel milyen lehet, mert mi már nem látjuk úgy, mert ő már a mi "gyermekünk":D
2011. aug. 24. 19:38
Szeretem ezeket a színeket együtt, de valahogy az árnyalatok nincsenek eltalálva. Keleties sálak adhatnának inspirációt. :)
2011. aug. 24. 19:36
Nekem tetszik!
2011. aug. 24. 19:33
szerintem is tok giccses, de a ket egymast uto szin egyebkent nem lenne az, ha sima fekete lenne a hatter.
2011. aug. 24. 19:31
Zavaró a két szín mássága.Nincsenek harmóniában egymással.Olyan,mintha két ellenség ülne egymás mellett,akik utálják egymást.
7. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. aug. 24. 19:29
Szerintem szép, csak avval lett elrontva, hogy a hátteretfélig rózsaszinre festette. Ha fehérre lett volna hagyva tökéletes lenne.
2011. aug. 24. 19:29
Szerintem szép. :)
2011. aug. 24. 19:26

Nekem is nagyon tetszik! Igazán szépen sikerült kép, csak gratulálni tudok hozzá! De még egy színt lehetett volna "belekeverni", a kéket, akkor lenne igazán tökéletes harmónia!

De így is szuper!!!!!!!!!! :o)))

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. aug. 24. 19:26
Nekem olyan semmilyen....nem tetszik.
2011. aug. 24. 19:24
Nekem nagyon tetszik. Szerintem egy aranyozott keretben jól mutat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook