Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
19. Dorka29 (válaszként erre: 18. - ZSU1980)
2008. szept. 16. 22:05

:)) sokszor szokott ez gondot okozni a szülőknek. Valami miatt azt hiszik, hogy ha egyedül van foglalkoztatva a gyerek, az sokkal több fejlesztést jelent és sokkal több fejlődést von maga után.

Mivel a Gekkoban nincs egyéni foglalkoztatás (nem lehet kérni, hogy a gyereked egyedül legyen az órán), ezért már az is meglepő, hogy a pedagógus megígérte, hogy egyedül lesztek. Persze ha olyan időszakok vannak, amikor kevés a gyerek, akkor azért egy-egy első alkalommal van erre lehetőség, de ezzel -legalábbis nálunk így volt- csak abban az esetben szoktak élni a pedagógusok, ha nagyon problémás gyerekről volt szó.

Az is lehetséges, hogy a Ti megbeszélésetek után "esett be" a másik gyerek, és az órarendben idő, a gyerekek kora, képessége tekintetében hozzátok illik a legjobban, ezért kerültetek egy csoportba. Ezt érdemes a pedagógusokra bízni, mert nekik is érdekük, hogy olyan csoportokat hozzanak létre, akikkel könnyen lehet dolgozni.


Attól nem kell félned, hogy a pedagógusnak meg kell osztania a figyelmét, neki ez a szakmája:)


Nagyoknál persze ez már máshogy van, mert nincsenek bent a szülők, de ha megszokod a légkört, akkor nem fogsz ott állni tanácstalanul, hanem fogod a Montessori tölcsért, vagy a Bobbath labdát, és amíg a pedagógus a másik gyerekkel foglakozik addig Te csinálhatod a tieddel. A másik, hogy a ebben az új szituációban a gyerekeknek is meg kell tanulniuk, hogy vannak bizonyos tevékenységek (mit pl a fent említettek), amik közvetlenül a pedagógushoz kötöttek, és addig "várni" kell. Ez a várakozás az első időben téblábolást jelent, de hidd el, kb. egy hónap és úgy feltalálja magát, hogy csak na. Megtanulja, hogy ilyenkor melyik játék az, amivel játszani lehet, mi az, amit ilyenkor még nem "piszkálhat"(mert mondjuk egyedül nem lehet használni, stb.)

Vagyis nemcsak a fiadnak, de neked is bele kell szoknod ebbe a szituációba.

Amiért nagyon jó, mert olyasmiket tanulhatsz, amit otthon is tudsz majd alkalmazni, gyakorolni, játszani, és végül is a Gekkonak ez a lényege, nemcsak az a heti 1x50 perc, amíg ott van.


Azt nem értem, hogy a pedagógus ezeket miért nem mondta el úgy, hogy ne érezd magad rosszul, de mivel mindannyian mások vagyunk, így aztán ez inkább költői kérdés volt.


Remélem, sikerült megnyugtatnom téged.


én általában már a foglalkozás közben el szoktam mondani a gyerekek szüleinek, hogy az adott eszközzel mit, hogy lehet fejleszteni, milyen hatása van a későbbiekre nézve, stb, mert így könnyebben megjegyzik. Néha már rámszóltak, hogy tudjuk, tudjuk, az egyensúlyérzékelés, stb.:) Egyébként meg afoglalkozás utáni 10 perc, amikor lehetőség van erre. A Gekkoban nagyon szoros a menetrend, a pedagógus ugyan csak 4 órát dolgozik de az olyan feszített tempóban, hogy szó szerint legtöbbször még egy wc sem fér bele..

2008. szept. 16. 21:40

Szóval!:)

1-éves lessz a fiam 1-én.10 hósan elindult.most már nagyon ügyes.én végülis azért mentem el ide,mert szerettem volna segíteni neki fejlődni,de nemtudtam hogyan.Persze játszom vele rengeteget,meg ilyesmi,de mondom talán új ötleteket meríthetek.Beszélni még két hete kezdett ilyesmit hogy mámámá,bababa,meg össze vissza.:)És azt mondja a csaj,hogy majd erre gyúrunk rá.Erre hogy lehet?!Foglalkozáson múlt héten voltunk elöször.:)De csak ismerkedtünk a játékokkal.

Ami kicsit ledöbbentett,hogy megvolt beszélve hogy egy pár alkalommal egyedül foglalkoztatja a fiam.Ehez képest már az első alkalommal jött egy kislány is.Amit nem is elleneztem,csak mikor felmérésen voltunk akkor kértem hogy elöször egyedül foglalkoztassamajd ha megszokta a helyzetet,akkor össze engedjük őket.És akkor odamegyünk,és jön a döbbenet.Nem szóltam semmit,bár lehet jobb lett volna tisztázni.Mert a végén mondtam az anyukának hogy nem számítottam rájuk.Erre ő,már tudta előre hog velünk lesznek.Kész voltam.A kislány augusztusba mult egy éves.Az anyukája még örült is hogy egy kisfiuval lesznek együtt.Biztos tanulnak egymástól,meg ilyenek,de valahogy csalódottan távoztam.Dorián jól érezte magát.Csak azért nem díjaztam hogy első alkalommal így voltunk mert a pedagógusnak is megkellett osztania a figyelmét két kisgyermek között,akiket még nem ismer.És bizony volt hogy ott álltam a fiammal tanácstalanul,míg ő a kislánnyal foglalkozott.

Na de eggy a lényeg,hogy most meg olyan szarul érzem magam.Nemtudom mit tegyek.Lehet hogy én viszek túlzásba mindent?!Eddig olyan lelkes voltam,de most ez valahogy elmúlt.

De majd meglátjuk,még van 3 alkalom.:)

Bocsi hogy rád zúdítom a gondom,miközbe csak érdeklődni akartam!De ha te is benne voltál a "rendszerbe"talán tudsz tanácsot adni.

17. Dorka29 (válaszként erre: 15. - ZSU1980)
2008. szept. 16. 20:34

Azért ez így elég tág, erre max. azt tudnám válaszolni, amit mondjuk a honlapjukon is olvashatsz.


Ha viszont már jártok, akkor tudod, hogy hogyan zajlik egy óra, és hogy nem tanulnak, hanem tényleg játszanak, és ezen keresztül fejlődnek, ügyesednek.


A fejlesztés hatása (ami már nemcsak annak tudható be, hogy nő és ügyesedik a gyerek, hanem kifjezetten a Gekkonak), az kb. 3-4 hónap múlva jelentkezik általában. Van olyan gyerek, akinél sokkal korábban, akár egy hónap múlva, és van, akinél még fél év is szükséges. Ez függ a gyerek életkorától és képességeitől, meg a pedagógussal kialakított viszonytól is.


Az meg, hogy mit lehet elérni a gyerekkel az az egyéni fejlesztési tervben foglaltakon is múlik, vagyis, hogy mire van szüksége az adott gyereknek az általános fejlesztésen kívül, akár tehetséggondozás ez, akár korrekció valamilyen területen.


Szóval, ezért így nem tudom megválalszolni konkrétabban a kérdésed.:)

16. ZSU1980 (válaszként erre: 7. - 372f7e7275)
2008. szept. 16. 16:43
ja,vidéken nem 20000ft egy hónap:)
15. ZSU1980 (válaszként erre: 3. - Dorka29)
2008. szept. 16. 16:41

Szia!


Mit tudsz nekem mondani?:)

Mármint ha van tapasztalatod,hosszabb távon mit lehet elérni a gyerekekkel ott?

2008. szept. 16. 16:38

Hát,köszönöm a hozzászólásokat.

Erről még én sem hallottam hogy valakinek csak úgy küldenek ilyen levelet!Ha így hallottam volna róla,biztos én is kiakadok.

Most kezdtünk el járni,mivel kíváncsi voltam rá.

13. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 16. 15:07
A hozzászólás első három sorához még annyit fűznék, hogy az a játékos fejlesztés, amit a Gekkoban csinálnak, az gyakorlatilag arról szól, amit írsz, csak egy kicsit rásegítenek. De ezt úgy, hogy a gyerek tényleg játszik.
12. 372f7e7275 (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2008. szept. 16. 15:04
tényleg névre szólóan küldik....
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2008. szept. 16. 15:03
így jobban hangzik biztosan:)
10. Dorka29 (válaszként erre: 8. - 372f7e7275)
2008. szept. 16. 15:02
Az a 60 perc, az 50 perc foglalkozás + a szülői tájékoztató (ami egyébként tényleg kell és fontos, csak fura, hogy 60 percesnek "hirdetik".
9. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 16. 15:01

Hát, igen. Erről még nem is hallottam, hogy csak úgy küldik a levelet. Lehet, akkor én is kapok majd.:))


Sajnos amit írtál, abban igazad van, de az ott dolgozók tényleg mindent megtesznek a gyerekek fejlesztése érdekében - és gondolhatod, nem az Ő zsebükbe megy a pénz...

8. 372f7e7275 (válaszként erre: 7. - 372f7e7275)
2008. szept. 16. 14:57
mármint 4szer 60percért:)
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Drnéni)
2008. szept. 16. 14:56

szomszédasszonyom is nemrég kapta meg amit irtál és kicsit végögnevettük finoman fogalmazva hogy lekésett a gyerek megfelelő fejlesztéséröl:))

a megfogalmazása nekem sem tetszett de maga a dolog nem rossz,aki anyagilag megengedheti hogy havi 20ezret kifizessen 4-60percért,biztosan nem tanul rosszat a gyerkőc

6. drnéni (válaszként erre: 5. - 372f7e7275)
2008. szept. 16. 14:47
Az ellen semmi kifogásom. Sőt.
5. 372f7e7275 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2008. szept. 16. 14:44
Viszont akiknek szükségük van fejlesztésre,azoknak jó lehet szerintem...túlzsúfoltak sajna a különböző "hivatalos fejlesztő központok"....valószinü ezt ki is használja a Gekko,viszont alapszinten nem tartom rossz dolognak....
2008. szept. 16. 14:39

Az én véleményem (meg pl. Vekerdyé, Freund Tamásé), hogy egy egészséges gyereket nem kell külön "fejleszteni", csak hagyni, hogy a saját ütemében fejlődjön, ingergazdag, elfogadó, biztonságos környezetet teremtve neki.

Az egészet egy üzletnek tartom, és mélységesen felháborított az a névre küldött kéretlen levél a Gekkótól, melyből megtudhattam, hogy másfél éves lányom "fejlesztésével" úgyszólván már el is késtem, de ha gyorsan befizetek akciósan 165 ezer Ft-ot, akkor talán még utolérhetjük Kis Kunigundácskát, aki bezzeg 5 hónapos kora óta odajár, és most egyévesen már mondókázik, szobatiszta, és legalább 3 hangszeren játszik.

Ezzel a visszataszító szöveggel próbálják elérni, hogy az amúgy is szorongó, aggódó anyukák úgy érezzék: a babájuknak már csecsemő koruktól valamiféle versenyben kell résztvenniük a konkurrens kisbabákkal, és a jó helyezést csakis méreghdrága "tanfolyamokkal" biztosíthatják. Holott leginkább egy szorongó személyiséget lehet ezzel megalapozni.

2008. szept. 16. 10:58
Szia, én ott dolgozom (dolgoztam), ha az enyém is érdekel, kérdezz nyugodtan.:)
2008. szept. 15. 17:34
Valaki járt a babájával,gyermekével GEKKO-ba?Érdekelne a véleményetek!
2008. szept. 15. 17:32
Vélemények a GEKKO-ról?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook