Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
139. c95c921ae7 (válaszként erre: 138. - McKenzi)
2009. nov. 8. 17:17

Szia, régi ismerős:)

Hogy vagytok? Kisfiaddal mi újság? Nekünk van diavetítőnk, szeretik a gyerekek..de nem használjuk sűrűn..:(

138. McKenzi
2009. nov. 8. 17:14

nekem nincsenek jó tapasztalataim, igaz csak háromszor voltunk, - szerencsénkre.

Nálunk a fő ok a túlzott félénkség volt, ami azóta el is múlt, hozzászoktattam a gyerektársasághoz, eljártunk zenebölcsikbe, tornákra és játszóházba - később már a játszótéren sem volt gond neki sorba állni a többi gyerek közé :)

Ezen kívül vettem jó néhány asztali fejlesztőjátékot, most már nagyon ritkán vesszük elő, mert állandóan szerepjátékot játszik, meg sokszor kéri, hogy olvassak neki

Erről jut eszembe: diavetítőt érdemes venni?

2009. nov. 8. 14:32
Mi egyébként a gekkónak utánnanéztünk,itt is kérdeztem róla de mégsem mentünk...kisfiammal beszédgondok vannak ép attol féltem hogy mivel pénzorientált az egész az lesz az érdek hogy minél tovább járjunk...másrészt elmondták miket is gyakorolnának vele mi azokon már rég túlvoltunk,sok mindenben fejlettebb a koránál legrosszabb esetben is korának megfelelően fejlett mindenben kivéve a beszédet.
136. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 131. - Trapiti)
2009. nov. 8. 14:30

nekem is kiakadnak sokszor a fiaim izgőmozgóságátol nekem meg természetes...igen vannak akik azt mondták hogy sajnálnak amiért ilyenek....ezt nem igazán értem,okos ügyes értelmes mindkettő a nagy már harmadikos,ő az akit mindenféle versenyre tudnak vinni mert ki mer állni stb...igaz sokat beszél a suliban is,és sajtkukac de ő az akit megkér tanárnéni hogy pl szaladjon már vissza a kulcsért vagy bármiért....

Bármilyen fárasztó nagyon remélem hogy harmadik babám is legalább ennyire ficánkozós lesz:)

135. 7130b15964 (válaszként erre: 131. - Trapiti)
2009. nov. 8. 14:15

De lütyő vagyok, elfelejtettem bekapcsolni az értelmező olvasást!

(Elsőre a dec. 7. maradt a fejemben, mint szülinap, de lehet, hogy azért fogott meg ennyire, mert a fiam 4 nappal később született.)


Sokszor zavar valakit? Valakit, mindig zavar valami, ebből ugyan ne csinálj magatoknak problémát:))

134. c95c921ae7 (válaszként erre: 133. - Trapiti)
2009. nov. 8. 12:56

Te viszont segíthetsz neki figyelem, koncentráció fejlesztő feladatokkal később is. Még a delacato tornát tudom nagyon jó szívvel ajánlani, nagyon jó hatása van.

Leginkább pedig nyugi..Van egy vagány, okos, értelmes, eleven kislányod..kell ennél több?:)

133. trapiti (válaszként erre: 132. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 12:05

:))))) hát igen...

Meglátjuk holnaptól a bölcsis nénik hogy viselik... :))))) hogy a gatyájukat elhagyják Luca mellett, az tuti...


A Gekkót meg meglátjuk, meddig fér bele...

132. c95c921ae7 (válaszként erre: 131. - Trapiti)
2009. nov. 8. 11:52
Ezen nem aggódnék. Sokkal nyugtalanítóbb, ha egy kétéves nyugton ül és mosolyog szelíden maga elé.:)
131. trapiti (válaszként erre: 129. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 11:48

Nekünk a mikulás hozta :) de most volt épp kettő


Köszönöm a válaszodat!!! Kicsit megnyugtatott, amit írsz. Bár az állandó pörgése a kortársaihoz viszonyítva is extrém :) ami nekünk természetes, mert picinek is ilyen volt, ill. így szeretjük, ahogy van, de ettől még észreveszem, hogy sokszor van akit zavar, ill. mindig akad aki szerint ez gond... most legutóbb a szemézeten vetették fel, hogy túlságosan sajtkukac volt.

130. 7130b15964 (válaszként erre: 129. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 09:30
Ha jól vettem ki, a Mikulás hozta és még csak most lesz kettő:)
129. c95c921ae7 (válaszként erre: 127. - Trapiti)
2009. nov. 8. 09:23
Nem egyértelmű..2 éves a lányod? Mert ha igen..akkor semmi okod nincs rá, hogy aggódj. Ilyenkor a normális gyerekek nagy többsége folyton mozgásban van. Társasjáték, szerepjáték nem várható el tőlük. A szerepjáték majd 3 évesen. de ha tologat egy autót, vagy lefektet egy babát az már az. A társasjáték a gyerekek zöménél 3-4-5 éves korban kezd érdekessé válni. A keresztezett dominancia lehet figyelemfelhívó, de önmagában nem tragédia. (Én is bal szemre vagyok domináns, pedig jobb kezes vagyok:) Értem én, hogy az előzmények miatt jobban aggódsz és igazad van, mert ezek a dolgok később visszaüthetnek. De én most azt mondom nincs miért aggódnod. Ja..a gekkoban ezt sosem fogják mondani.
128. 7130b15964 (válaszként erre: 127. - Trapiti)
2009. nov. 7. 22:50
Ööööööööö, biztos tök hülye vagyok, de mi a probléma? :)
127. trapiti (válaszként erre: 126. - C95c921ae7)
2009. nov. 7. 22:00

Szia!


Azt hiszem van "más is a tarsolyunkban"...

A Gekko"lehúzós voltát" én is érzem ill. látom, de elég nehéz helyzetben van az ember, ha az egyébként okos, értelmes gyerekének, aki egyébként egészséges keres fejlesztési lehetőséget.


Az "egyebek" dióhéjban:

születésekor újrélesztett, oxigénhiány, Dévény Anna kezelte 10 hónapig dg: tetraparesis spastica, a mozgásfejlődése a Dévény kezelések mellett gyorsabb a szokottnál, de minden állomás megvolt, nagymozgásai rendben. Viszont gyakorlatilag folyamatosan mozgásban van, nekem természetes, hogy ilyen, de mások néha kiakadnak tőle - félek, hogy később a pedagógusok is.

Tudom, hogy 3 éves korig dől el véglegesen (ha jól tudom...) de egyre nyilvánvalóbb, hogy bal kezes és jobb lábas, emellett ha megkérem kukucskájon pl. kaleidoszkópba, azt a jobb szemével teszi. A beszédfejlődése rendben, két évesen összetett mondatokban beszél, nehéz, több versszakos verseket is gyorsan megtanul. Szinte minden betűt felismer (pedig csak annyira tanítottam, amennyit kérdezett... de pici kora óta érdekli) kivéve kétjegyűeket.

10-ig megszámol dolgokat hibátlanul.

A színeket is stabilan ismeri, nemcsak az alapszneket, hanem kb 12 színt, használja a világos- sötét- megkülönböztetést is.

Ha együtt játszunk, akkor általában olyan játékokat választ, amik logikai v. kirakós- építős játékok, gyurmázás-festés ill. egyszerű társast is lehet játszani már vele. Viszont ha egyesül hagyom játszani, szerepjátékot egyáltaln nem játszik. Ilyenkor vagy keres valamit ami hangot ad, mondogatja a verseket-énekeket és zenél hozzá. Ugyanez a zongorával. Ha nem ezzel foglalkozik, akkor meskönyvet nézeget, és meséli mik vannak a képen, néha kiebb történeteket is, általában ezeket ő találja ki, nem a hallott mesét mondja visza.

Egy éves kora körül voltunk a korai fejlesztőben, ahol kb. azt a véleményt adták, hogy gondolkodása fél-egy évvel haladja meg a korát (akkor) viszont a figyelmével lehetnek gondok. Hogy merre tovább, arra nem adtak tanácsot, azt moondták, azokra is kevés idő/ember jut, akik le vannak maradva, az ilyen gyerekkel nem tudnak foglalkozni.

Na ezért Gekkóztunk, mert nem találtam jobbat... Most kezdjük a bölcsit, nem tudom mennyire fogják tudni lekötni (bár többekközött emiatt nem önkormáynzatiba megy, hanem olyanba, ahol kevesebb gyerek jut egy felnőttre).

Próbálkozom a BHRG Alapítványnál, egyelőre kaptunk egy telefonszámot, de vizsgálati időpontot még nem sikerült kérnem, nem értek rá "beszélgetni", jövő héten folytatom.

Ha van valami jó ötleted, szívesen fogadom :)

126. c95c921ae7 (válaszként erre: 119. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 21:56
A kéz-láb sokkal gyakoribb és nem szokott gond lenni(hacsak nincs más is a tarsolyban)
125. 7130b15964 (válaszként erre: 124. - Dorka29)
2009. nov. 6. 18:15

Jó, hogy mondod az alagutat. Mostanában "alagutazik" a székek és asztalok alatt:)


Libikókázni a játszótéren szokott, ha jó az idő napi szinten járunk valamelyikre. Trambulinból majd keresünk valami jó masszívat. A golyófürdőt kigolyóztam. Neki biztosan tetszene, de nekem nem hiányzik, az marad a játszóházaknak :D

124. Dorka29 (válaszként erre: 123. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 18:09
Golyófürdő, libikóka, trambulin, alagút, hirtelen ennyi jutott eszembe.
123. 7130b15964 (válaszként erre: 122. - Dorka29)
2009. nov. 6. 17:18

Dodi most nagyon olcsó dolgokra bukik. A Dechatlonban lehet 2-300 forintért szivacslabdákat kapni. Azok a kedvencei különböző méretűek. Dobálja, kiabál, ugrál velük, meg pakolja őket önjáró autók platóira és elindítja. Van olyan hatalmas pilates labdánk is, meg 12cm vastag szivacs bukfencezni, birkózni, tornázni.


Mit érdemes egy majdnem két évesnek venni? Mostanában sokat motorozik. A triciklijét tekeri, pontosabban követi a pedált, ha én tolom, de magától nem megy vele.

122. Dorka29 (válaszként erre: 121. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 17:13

Hát igen, azért a Gekkos pedagógusok fizetése is nagyon-nagyon messze van ettől. (Főleg, hogy a legtöbb játszóház esetében is, mint ahogy nálunk is így volt, minimálbérre vannak bejelentve a többi zsebbe megy. Igaz 4 órában - vagyis heti 20 órában- dolgoznak, mint a közalkalmazottként dolgozó gyógypedagógusok.)



Látod, én meg ebből a szempontól nem gondoltam át, pedig tényleg igaz, hogy aki ki tudja fizetni a Gekkot, az akár otthonra is vehet(ne) fejlesztő eszközöket.


Ha tervezel ilyesmit, akkor azt tanácsolnám, hogy a mozgást fejlesztő eszközökre "koncentrálj". Ezeket hosszú időn keresztül kki lehet használni, és amúgy is a mozgás a lefontosabb kisgyermekkorban.

Egyéb, "asztali" fejlesztő játékokat meg úgy is vesz most már szinte mindenki, ha mást nem, ünnepekkor.

121. 7130b15964 (válaszként erre: 120. - Dorka29)
2009. nov. 6. 17:06

Én arra gondoltam, hogy ha szánnék erre 360 ezret egy évben, akkor mondjuk ketté osztanám egyik része menne a magánórákra, a másik része a pedagógus által javasolt eszközökre.


Ha nem az egészet akarod megvenni egyszerre, ami egy Gekko-ban van, hanem folyamatosan vásárolod, nem igen kerül többe így, mitha oda talicskázod a pénzt. Ráadásul nem csak heti egyszer játszhatna vele a gyerek 5-10 percet.


Meg ugye nem is kell feltétlenül minden játék egy gyereknek, mert nem érdekli, nincs mindre szüksége, meg egyáltalán :)...


A pedagógusi fizetés eszembe se jutott, ne haragudj! Ez a havi közel 30 ezres díj heit 50 percért teljesen távol áll tőle, úgyhogy már rég nem az ő fizetésük járt az eszemben :(

120. Dorka29 (válaszként erre: 118. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 16:59

Ayres tölcsér (vagy egyensúlyozó kúp). Azért nincs annyi, épp ma kerestem ezt az eszközt, az általam talált legolcsóbb helyen 13.900Ft.


De azt hiszem, hogy félreértettük egymást. Én arra gondoltam, hogy nem a szülők, hanem a gyógypedagógus veszi meg az eszközöket, hogy máshol is tudja használni.

Nem mondom, hogy lehetetlen összegyűjtögetni, de egyszerre megvenni több mindent nem lehet csak a pedagógus-fizetésből.

119. 7130b15964 (válaszként erre: 115. - C95c921ae7)
2009. nov. 6. 16:58
A kéz-lábra gondoltam. Az nem kavar be az írásba vagy mégis? Mert a szem-kéz esetében érteni vélem, hogy miért lehet esetleg zavaró olvasás, írás esetén (térbeli tájékozódásra nem gondoltam volna hirtelen, de logikus).
118. 7130b15964 (válaszként erre: 116. - Dorka29)
2009. nov. 6. 16:56

Tudod, hogy 16 hónaposan voltunk ott. Milyen olyan eszköz van, azon a félbe vágott gömbön kívül (bocsi nem ugrik be a neve, de "y" biztosan van benne:))), ami 30 ezer forintnál drágább és én nem láttam vagy rosszul néztem?


Még a bordásfalat is meg lehet venni 30 ezer alatt, ha gyerek méretűt veszel.

117. 7130b15964 (válaszként erre: 113. - C95c921ae7)
2009. nov. 6. 16:54

Erre én is gondoltam, hogy ha ilyesmivel foglalkoznék, akkor beszereznék egy rakás ilyen eszközt, főleg, amiket a kocsi csomagtartójában tudok hozni-vinni.


De biztosan vannak olyan "játékok", amiket érdemes megvenni, hogy ne csak heti pár percen át játszhasson vele a gyerek. De ennyi pénzből szerintem lehet venni egész jó játékokat, amiket ajánl a pedagógus, ismerve a gyereket...

116. Dorka29 (válaszként erre: 109. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 16:51

Írhatnám, hogy akkor a Ti Gekkotokban nem elégséges a felszereltség, de ha abból indulok ki, hogy milyen feltétekhez kötik (csakis az eszközökre gondolok), hogy megnyíljon egy Gekko, akkor azt kell mondanom, hogy rosszul nézted.:)


Most, hogy a Gyerekház tárgyi eszközeit írkálom össze, még jobban látom, milyen drágák ezek az eszközök.


A Gekkos játékokat legnagyobbrészt a Katicából szerzik be.

2009. nov. 6. 16:33
Hát pl. az olvasástanulást, írástanulást, téri tájékozódást..
114. c95c921ae7 (válaszként erre: 112. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 16:32
A szem-kéz?
113. c95c921ae7 (válaszként erre: 109. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 16:32

Általában ha egy gyógypedagógus magánórákat vállal, rendelkezik elég komoly fejlesztő eszköz parkkal-én legalábbis igen.

Tavasszal majdnem elkezdtem dolgozni egy Gekkoban, de végül az utolsó pillanatban meggondoltam magam. Pont a lehúzós volta nem tetszett.

112. 7130b15964 (válaszként erre: 111. - C95c921ae7)
2009. nov. 6. 16:30

Mit nehezíthet ez meg?

Gondolom sportnál érdekes lehet, de másnál, hol jöhet elő, mint esetleges "macera"?

111. c95c921ae7 (válaszként erre: 110. - 7130b15964)
2009. nov. 6. 16:28
Nem a balkezesség miatt írta, hanem mert mellé jobblábas. Ezért ez keresztezett dominancia, amivel egyébként semmi gond nincs. Fontosabb pl a szem és kéz. A kéz- láb gyakran keresztezett, és nem probléma.
110. 7130b15964 (válaszként erre: 108. - Trapiti)
2009. nov. 6. 16:24

A balkezesség miért jelentene bármilyen plusz foglalkozási igényt? Bocs, ha félreértettelek.


Mondjuk mi csak kíváncsiságból mentünk el. Megcsináltuk a tesztet (attól se voltam elájulva) és 4 foglalkozáson vettünk részt. Ebből az elsőn egyedül voltunk, aztán kettőn volt egy társ és az utolsón volt egy rakás gyerek, ahogy éppen sikerült, mindenki máshol tartott.


Lehet, hogy azért nem láttam a jelentőségét, mert igazából semmi olyan területünk nem volt, amin annyira nagyon fejleszteni kellett volna.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook