Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
79. McKenzi (válaszként erre: 76. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:36

Mondjuk olyan szakmában, ahol nem lehet ártani vele.


Egy bányász felőlem akár hihet is benne.

78. McKenzi (válaszként erre: 73. - 7130b15964)
2009. ápr. 18. 22:33

Szerinted a tanárnőknek milyen szinten mozog a horoszkóp ismeretük? Szerinted esténként leülnek megszerkeszteni a gyerekek horoszkópját, vagy beérik azzal, hogy az egyik szűz, a másik meg hal.


Amúgy ha lenne benne valami pszichológia már régen alkalmazná (persze nem ez a bizonyítás. Azt bizonyították már, hogy nincs összefüggés a jegyek és a jellemek között, nincs tudományos alapja, akár kiskegyed akár bármilyen szinten.)


Azonban, ha te csak a természettudományról max. a Blikkben olvastál, akkor el tudom fogadni az érvelésed.


:-)


Egyébként egy jól megszerkesztett áltudomány.

77. Dorka29 (válaszként erre: 75. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:26

Még mindig eléz "zavaros", amit írtál, de mindegy.


Akkor sem tartozik ide, hiszen ez egy teljesen más témával foglalkozó topik.

76. Dorka29 (válaszként erre: 74. - 7130b15964)
2009. ápr. 18. 22:21

Oh, anyám.. Akkor csak sajnálni tudom.


Ráadásul inkább kíváncsi vagyok és érdeksnek tartom, de nem mondanám "hívőnek" magam...


Azért érdekelne, hogy eme eszmefuttatás alapján, mely szakmákhoz tartja megfelelő párosításnak az asztrológiát.:D

75. McKenzi (válaszként erre: 72. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:20

Ahogy Tereza írta, mikor először megláttam azt a topikot (ikrek jegyben stb) nem is hittem a szememnek.

Ezért írtam, ha félre értettelek elnézést kérek.

74. 7130b15964 (válaszként erre: 72. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:15
Tipp: az adatlapodon van egy "ikrek" jegyében született gyerekekkel kapcsolatos topik vagy valami hasonló.
73. 7130b15964 (válaszként erre: 71. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:14

Szerintem ettől sokkal rosszabb dolog is történhet a gyerekeddel...


Mondjuk, ha csak a Kiskegyed-féle horoszkópok szintjén mozog az ismereted, akkor nem csodálom, hogy ennyire aggódsz.

72. Dorka29 (válaszként erre: 71. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:14

Most komolyan, Te miről írsz?


Hogy jön ide egyáltalán a horoszkóp?

Melyik szó jelentésével nem vagy tisztában?

71. McKenzi (válaszként erre: 70. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:11

Döbbenet.


Nem hiszem, hogy ezt a főiskolákon tanítanák a pszichológia mellett. Szerintem a kettő nem is fér össze.


Előre félek a horoszkóp-hívő óvónők és tanítónőktől, hogy a fiamból kilátnak valami olyasmit, ami nem is igaz és emiatt előítéletesek lesznek.


Engem ez tényleg nagyon elszomorít, és tényleg a fiamat féltem.

Ha még olyan jegyben született volna ami úgy-ahogy illik rá, nem is érdekelne, de a vérmérséklete annak pont az ellenkezője.

És ez csak az egyik dolog.

70. Dorka29 (válaszként erre: 69. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 21:46

Olvasd végig ezt a topikot és az első kérdésedre megtalálod a választ.


A kérdésed második fele kifejezetten költői volt.

Szomorú lennék, ha nem így lenne.:)

69. McKenzi (válaszként erre: 67. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 21:37

Ne haragudj, de muszáj megkérdeznem,

te gyerekekkel foglalkozol és hiszel a horoszkópban?


Nagyon szomorú lennék, ha így lenne.

68. Dorka29 (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 20:35

A többi szülőnek is van gyereke, és egyszer ők is kezdők voltak a Gekkoban, vagy bármilyen más társaságban.

Ezen ne agyalj, ha mégis gond lenne, azt sem neked kell megoldanod, hanem a jelenlévő pedagógusnak.

67. Dorka29 (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 20:33

Ha egy gyerek félénk (az én lányom is az társaságban), akkor mindig nehezebben oldódik fel a foglalkozásokon. A pedagógus dolga, hogy ezt elősegítse.

Az elején még puhatolózni szoktunk, aztán ha a szülő elmondása és a megfigyelések alapján már kialakult egy (persze még csak kezdetleges) kép arról, hogy bizonyos helyzetekben várhatóan hogyan viselkedik egy gyerek, akkor tud úgy reagálni a pedagógus, ami a gyerek habitusának és a szituációnak legjobban megfelel.

Pl: Van olyan gyerek, akihez oda kell menni, és kézenfogva a játékhoz vinni, és már minden probléma el is szállt, de olyan is van, akit hagyni kell, hogy szokja a helyet, a légkört, a többieket, és később is csak szóban kérdezgetni, hogy bekapcsolódik-e a tevékenységbe.

Van, hogy egy hónapra is szükség van, mire annyira feloldódik, hogy hajlandó részt venni a játékokban. Ez nagyon nehéz időszak szokott lenni a szülőknek, mert ha a pedagógus nem magyarázza el, hogy a látszat ellenére itt azért történik "valami" a gyerekben, akkor sokszor előfordul, hogy egy hónap után inkább nem viszik tovább a gyereket.:(

Meghatározó még ezen kívül a gyermek kora és fejlettsége is.


A kis szoba nem hinném, hogy veszélyezi a gyerekeket, de ha ehhez képest sokan vannak, az már valóban zavaró lehet. Ez viszont helyi adottság, vagy megszokjátok, vagy tényleg keresnetek kell egy másik, nagyobb játszóval rendelkező Gekko-t.

Én az újpestit ajánlom.;)

2009. ápr. 18. 16:11

Most intenzív tanfolyamot javasoltak, hogy a fiam megszokja a helyet és a gondozónőt is. De az igazi baj akkor lesz, ha megjelennek a gyerekek! :)))

Tőlük tart nagyon, nem a felnőttektől.

Vagy pont az lesz a jó neki, hogy ilyen kis helyen lesz sok ember? Fogalmam sincs.

Igyekszem nem gondolni erre, nem akarom átragasztani az aggályaimat a fiamra, de szerintem az lesz, hogy húzni fogja a kezem az ajtó felé, és ha nem megyek végig fogja sírni. És majd jól megnéz minket a többi szülő :)))

2009. ápr. 18. 16:04

Teljesen elment a kedvem az egésztől. Ez így biztos nem lesz jó - nekem se tetszik ez a nyomor, pedig Pesten nőttem fel, megszoktam már úgy ahogy a metrón :))))

Lehet keresünk egy másik játszóházat, majd meglátom - egyelőre megint csak egyedül megyünk, szóval a következő alkalom még jó lesz.

64. trapiti (válaszként erre: 63. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 15:27
Igen, nálunk is a kicsiké a tágasabb szoba, a nagyoknál a berendezés is más kicsit, nincs annyi mozgásos eszköz, viszont nagyobbak a székek és az asztal. De a kisebbik szoba is olyan 23-24 nm lehet.
63. Dorka29 (válaszként erre: 61. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 15:24
Ez tényleg fura. Bár nem tudom, hogy a nagyobb gyereken mennyi idősre gondolsz - én a kisiskolás korosztálytól felfelé. Ha Te is, akkor ez több, mint fura, ugyanis az elsősökkel még szoktak az első félévben akadálypályázni, de egyébként a nagyokkal már nincs olyan sok mozgás, mint a kicsikkel. Nincs is rá szükség, hisz a korosztályuknál már más a foglalkozások menete.
62. Dorka29 (válaszként erre: 59. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 15:21

Sajnos - legalábbis szerintem sajnos- az nincsen meghatározva, hogy mimimum mekkorának kéne lennie egy játszószobának.:(


Az újpesti az hatalmas, úgy tudom, az a legnagyobb az összes közül. Igaz, így csak egy foglalkoztató van + váró, iroda, wc, mosdó, dolgozóknak öltöző, de az utóbbit leszámítva minden helyiség tágas.

61. McKenzi (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2009. ápr. 18. 15:18
Volt egy ilyen sejtésem... Tényleg nagy tömegnyomor lesz, nem értem miért nem alakítottak ki nagyobb szobát, a váróhelyiség kb. 40 m2. Van itt is másik szoba, szerintem az nagyobb, az a nagyobb gyerekeknek van.
60. trapiti (válaszként erre: 59. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 14:46
Ez a 8nm nem hangzik valami jól... Mi a XVI. kerületbe járunk, ha most a nappalinkhoz hasonlítom a szobát, akkor szerintem minimum 25nm a Gekkós szoba + wc-mosdó + előtér + várakozóhelyiség kanapéval. Itt egyébként két szoba is van, a másik is kb. ugyanekkora.
2009. ápr. 18. 14:05

És nálatok is nagyon kicsi a játszószoba?

Itt a mi kerületünkben kb. 8m2 a szoba. Most két másik kisgyerekkel leszünk együtt, +3 felnőtt és a gondozó - így leszünk heten ebben a kis szobában. Ez még egy felnőttnek is zsúfolt, nemhogy a mulya kisfiamnak, semmi jót nem remélek.

58. c95c921ae7 (válaszként erre: 57. - McKenzi)
2009. ápr. 8. 10:48
Igen a foglalkozásokon ez is fejlődni fog-észrevétlenül. Azért is vannak kis csoportban a gyerekek, hogy ezen a téren is fejlődjenek. Írtam levelet:-)
57. McKenzi (válaszként erre: 56. - C95c921ae7)
2009. ápr. 7. 19:35

Igen, rosszul fogalmaztam, tényleg összefüggnek ezek a képességek, látom is a saját gyerekemen. Például miután megtanulta a színeket, a számokat kíváncsibb lett, és sokkal több játékot tudunk játszani illetve tovább játszani, mert nem veszti el az érdeklődését.

Valójában azt szerettem volna írni, hogy nem az okosítás miatt járnánk, mert itthon is szoktunk játszani hasonló játékokat, csak mindig egyedül vagyunk.

Az állapotfelmérésen csak azért voltam csalódott mert nem is vették figyelembe, hogy egy nehezen oldódó gyerekről van szó. Mintha csak az számított volna, hogy tudásban hol tart a többi gyerekhez képest. Szociális érettséggel kapcsolatban pedig néhány kérdésre emlékszem, azt kérdezték, hogy türelmes-e, vagy hogy hogy viseli, ha valamit megtiltunk és ilyenkor mi hogy reagálunk. Olyan kérdésekre is számítottam, hogy hogyan viselkedik gyerekek között, hogyan a játszótéren, vagy felnőttek között stb.

Bár lehet ezek nem is olyan lényegesek? Talán foglalkozások közben a játékok alatt fog fejlődni ezen a téren is?

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, ha jól alakulnak a dolgok hosszabb távon is fogunk menni.

56. c95c921ae7 (válaszként erre: 52. - McKenzi)
2009. ápr. 7. 17:29

Szia, mi már levelezünk..csak most itt megláttam a hozzászólásod és eszembe jutott valami. Azt ne mondd, hogy nem a fejlesztés miatt jártok, mert a gyerekek állapotfelmérésén azt értik(pedagógiailag), hogy 1. Megismerő funkciók 2. Beszéd 3.Mozgás 4.Szociális érettség(ez ugye a ti és a mi problémánk is)

Viszont ezek kb. egyformán fontosak, és nagyon szorosan egymásra épülnek és függnek egymástól. Tehát bármelyik van jelentősen lemaradva a kortársakhoz képest, az ugyanúgy hathat negatívan pl. a későbbi iskolai teljesítményre.

A szociális érettség persze nálatok még sokat fog javulni, tehát ne aggódj, de az is egy komoly fejleszthető terület.

55. McKenzi (válaszként erre: 54. - Trapiti)
2009. ápr. 7. 14:21

Akkor végül nektek jól alakult:)

Egyébként most mi is azt gondoljuk, hogy elég lesz négy alkalom, mert nekünk annyira nem számít az okosítás, úgy vagyok vele én is, hogy nem baj az, ha pár hónappal később tud valamit. Viszont az fontos lenne, hogy elfogadja a gyerekeket, és pont ma gondoltam rá, hogy inkább magánbölcsibe kéne vinni, csak heti egy-két napra. De majd meglátjuk hogy alakul.

54. trapiti (válaszként erre: 52. - McKenzi)
2009. ápr. 7. 08:06

Szia!

A sírós kislány minden alkalommal kevésbé sírt, a 4. héten már szépen részt vett a játékokban. Addigra a szülők úgy döntöttek, hogy nem hozzák többet, aminek szerintem nem sok értelme... szóval hiába küszködtük végig. Most átkerültünk egy olyan csoportba, ahol Lucán kívül még három két év körüli gyerek van, ez nagyon bevált, jól érzik magukat együtt :)

53. McKenzi (válaszként erre: 45. - Drnéni)
2009. ápr. 6. 22:45

Igazából veled értek egyet, mégis most elkezdtük a gekkot, mert itt legalább lesz egy gyerek társasága, meg csak jó szórakozás lesz.

Ha nem lenne ilyen nyuszi, a játszóház is megfelelő lett volna.

Az állapotfelmérés meg kicsit kiakasztó volt...

Percenként új feladatokat adtak neki, úgy hogy még a helyet is alig szokta meg. Azonnal nem is csinálta meg a feladatokat (egy kettőt leszámítva) később visszament és akkor, de akkor már nem érdekelt senkit :S

Sokkal rosszabb eredményt kapott a valóságosnál, ami mondjuk engem akkor sem zavarna (csak az zavart ahogy a felmérés zajlott) ha igaz lenne. Egyáltalán nem félek attól, hogy buta lesz.

52. McKenzi (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2009. ápr. 6. 22:39

Mi ma voltunk állapotfelmérésen, de nem a fejlesztés miatt járnánk, hanem azért mert nagyon félénk a gyerekem hátha lazítana rajta.


Bevallom attól félek, hogy végig fogja sírni a foglalkozást, két ilyen korú kicsi jár oda, a "szelídebb"-hez raktak be minket, biztos nem fog nekünk örülni a másik anyuka. De nekünk meg annak nem lenne semmi értelme, hogy egyedül legyünk.

Majd írd le légyszi, hogy a sírós kicsi a következő foglalkozást hogy viselte! Előre is köszi! :)

51. ZSU1980 (válaszként erre: 50. - Dorka29)
2009. márc. 6. 10:19

Szia:)

Igen,Nagyo megszerettük.Reméllem hamarosan meg tudjuk oldani a bejárást.:(

Mindenesetre amiket ott tanultunk azt itthon csináljuk,és egyre ügyesebben mennek a dolgok.:)

50. Dorka29 (válaszként erre: 49. - ZSU1980)
2009. márc. 5. 13:41

Szia!:)


Örülök, hogy jó tapasztalataitok lettek!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook