Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
109. 7130b15964 (válaszként erre: 107. - Dorka29)
2009. nov. 6. 16:17
Ennyi pénzért már játékra is futja. Amit én láttam a legdrágább egy 30 ezer forintos eszköz volt, a többi 5-15. Szerintem simán lehetne venni egész jó fejlesztőjátékokat és még a pedagógus se járna rosszul anyagilag (főleg, ha minden napra jutna neki egy gyerek, annyit meg simán be lehet vállalni fix munka mellé).
108. trapiti (válaszként erre: 107. - Dorka29)
2009. nov. 6. 14:13

Hát igen... ezért is döntöttünk végül amellett, hogy járunk. De havi 30-ért már nem lesz miről dönteni.


Ráadásul most picit úgy érzem, nem elég Lucának, amit a Gekkoban csinálnak ill. pontosabban tartok tőle, hogy esetleg többre lenne szükség.

Most pl. betettek a csoportba egy 22 hónapos kisfiút, aki még egyáltalán nem beszél, ill. más tekintetben is jóval le van maradva Lucához képest. Viszont életkora alapján nem találtak neki másik csoportot. Rengeteg idő esik ki miatta, mert vagy nem tudja, vagy nem akarja csinálni a dolgokat, Luca meg unatkozik közben, mert ő addigra rég készen van. Várakozással telik minimum 10-20 perc a 45-ből, így még drágább... :(

Ugyanakkor azt látom, hogy ha jó lenne a csoport összetétele, akkor működne, a pedagógus nagyon jó szerintem és Luca is szereti... szóval nehéz ügy.

Most próbálok egyéb lehetőségeket keresni, főleg mert Luca megint nagyon pörgős időszakát éli, +úgy néz ki bal kezes de egyértelműen jobb lábas stb stb stb szóval sok olyan apró jel van, ami miatt mindenképp úgy érzem, hogy foglalkozni kellene vele, de még nem tudom, hol találok megfelelő helyet.

107. Dorka29 (válaszként erre: 102. - Trapiti)
2009. nov. 6. 08:57
Ennél kevesebb pénzért is menne házhoz a gyógypedagógus (azért 7.500Ft alkalmanként/óránként, az pedagógus körökben több, mint jó:), a gond inkább az, hogy általában az otthoni játékpark nem minden tekintetben elegendő a fejlesztéshez.
106. Dorka29
2009. nov. 6. 08:54

Sziasztok!


Elolvastam gyorsan a cikket. Tényleg durva...

2009. nov. 5. 11:18

Sziasztok!

Én is jártam a kisfiammal fél évig hetente. Nálunk a probléma a ceruzafóbia volt. Utált, és nem is tudott ceruzázni. Már nagycsoportos ovis volt és az óvónők elég lazán kezelték a dolgot így kerestem meg a GEKKÓT. Imádta, és szerintem sokat segített neki. Most első osztályba jár és nagyon szereti a betüket írni. Nem volt olcsó mulatság, de nem bántuk meg. Szomorú, hogy külön fizetnem kellett azért ami az óvónők feladata lett volna.

104. trapiti (válaszként erre: 103. - 7130b15964)
2009. nov. 5. 06:39

Nekem is sok, tulajdonképpen még a 18 is. Viszont ahová járunk, ott tényleg nagyon jó a pedagógus, és Luca óriásit fejlődött Neki köszönhetően.

Egyébként egyre több Gekko-szerű képességfejlesztő nyílik, ha még ezen az áron is emelnek, akkor is lesz lehetőség, legfeljebb nem Gekkonak hívják majd...

103. 7130b15964 (válaszként erre: 102. - Trapiti)
2009. nov. 4. 23:30
Nekem soknak tűnik, főleg ahhoz képest, amit itt nálunk helyben nyújt.
102. trapiti (válaszként erre: 100. - Lopede)
2009. nov. 4. 22:44

Ez durva...


Mi járunk, jót is tesz Lucának és szereti is.

Ha valóban ilyen áremelés lesz, akkor viszont már nem fogom beiratni. Tőlünk eddig a 18.000 ft-ot kérik, állítólag még ebben a tanévben végig.


De havi harmincból már házhozjöhet hetente egyszer egy gyógypedagógus... az tuti

101. 7130b15964 (válaszként erre: 100. - Lopede)
2009. nov. 4. 16:18

Érdekes cikk.

Mi voltunk egy felmérésen, illetve abban a hónapban pár foglalkozáson. Jópofa dolog, de szerintem túlárazott. A magyar golf jut róla az eszembe...

100. lopede
2009. nov. 4. 15:53

Sziasztok!

Ezt olvastátok?:


[link]

99. McKenzi (válaszként erre: 98. - McKenzi)
2009. ápr. 21. 15:47

És a hozzá hasonlóan befelé forduló gyerekeket fogadja el a legjobban.


Volt már rá példa (egyszer) hogy egy másik lány mellett homokozott, az a kislány is csendes, szelíd volt, akárcsak ő.

98. McKenzi (válaszként erre: 97. - 7130b15964)
2009. ápr. 21. 15:20

Ő a legfélénkebb gyerek, akit valaha is láttam :)))


Befelé forduló, valamennyit biztos lazul majd, de sose lesz egy nagyhangú, központi ember.

97. 7130b15964 (válaszként erre: 88. - McKenzi)
2009. ápr. 21. 14:57

Lehet, hogy bátor is, csak valami nem engedi kibontakozni:)


Hülyékkel meg mindenhol lehet találkozni, még műszaki szakközépikolákban is.

96. Dorka29 (válaszként erre: 95. - Mimmo33)
2009. ápr. 21. 14:26
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt.:(
2009. ápr. 21. 14:05

Sziasztok!


Mi állapot felmérésen voltunk, amikor a kisfiam bölcsis volt. Csak kíváncsiságból mentünk el, és azért mert a bölcsiseknek ingyenes volt a felmérés.

Másfél éves volt a kisfiam a felmérés idején, a vizsgálatot végző hölgy ki volt akadva, hogy nem beszél, csak a saját kis nyelvén…

A vizsgálat megkezdése előtt, hagyta, hogy egy kicsit ismerkedjen, a tereppel… Beeresztette egy kis házikóba, amiben kb.100 db színes labda volt. Belevetette magát, nagyon tetszett neki, hogy térdig gázolt a labdákban. Addig mi beszélgettünk. Amikor kiszedtem a gyereket kb.20 perc múlva a házikóból, és a hölgy nem igazán tudta lekötni a gyerek figyelmét (hiszen Ő még mindig az újdonságok hatása alatt állt), azt mondta, hogy komoly koncentráció hiány, és figyelmetlenség, türelmetlenség látható a gyerek viselkedésében...

A legszebb az volt, amikor beültették egy forgó székbe és 10-szer az egyik 10 –szer a másik irányba pörgette, majd azt nézte, hogy a szeme tekergődzik –e. Nem tekergődzött. Megismételte még egyszer. Na én már rosszul voltam a látványtól, de Máté csak hangosan nevetett. Szeme megint nem tekergődzött. Mondta, hogy ez gond, mert ez a nystagmus hiánya, ami komoly gondokat okozhat a továbbiakban, mint pl. egyensúly zavar, és egyéb agyi problémákat vázolt fel. Biztos elkerülte a figyelmét, hogy amikor beszélgettünk kitértünk arra, hogy a gyereknek nincs mozgás koordinációs problémája, még azt is említettem, hogy imád fél lábon ugrálni, meg indián szökdelni…

A vizsgálat eredményével a kezemben úgy döntöttünk, hogy nincs szükségünk fejlesztésre…

Most 4,5 éves. Mindenféle elfogultság nélkül, mondhatom, hogy az ovónénik szerint, az korosztályában lévő gyerekek közül az egyik legokosabb. Sokkal szebben és választékosabban beszél, mint némelyik ovis társa, akik már iskolába készülnek. Feladatlapok közül sokszor, már az iskola előkészítősöket csinálgatja.

Úszik, biciklizik, állandóan mozgásban van. Koncentrációs zavar, és türelmetlenséggel kapcsolatban meg csak annyit, hogy mindene a puzzle…Amihez aztán kell türelem.

Nem gondolom, hogy az Én gyerekem mindenek felett, hogy Ő zseni, és csúcs szuper, mert neki is vannak hibá!!

Biztos vagyok benne, hogy vannak gyerekek (az ismeretségi körömben is van), akiknek hasznos, és tényleg segíti a fejlődését a korai fejlesztés, vagy ha probléma van, a szakember segítsége.

Azt nem értettem igazán, hogy miért nem lehetett egy életkorának megfelelő értékelést adni… miért éreztem azt , hogy meg akarnak szabadítani egy csinos havidíjjal, és még jól rá is ijesztenek az emberre…


Tisztelet a kivételnek, azoknak a szakembereknek, akiknek nem ez a céljuk!

94. McKenzi (válaszként erre: 93. - C95c921ae7)
2009. ápr. 21. 13:32

Persze most már ezzel sincs semmi bajom, valójában azért aggódom, mert nem szeretném, ha még jobban félne a gyerekektől...

Tegnap láttuk a másik fiút, akivel egy csoportban lesz a fiam. Rögtön megkergette őt a másik kisfiú, már zokogva rohant előle a fiam.

Szóval megint sikerült kifognunk egy kis talpraesett fiút, az ilyenektől fél a legjobban.

93. c95c921ae7 (válaszként erre: 92. - McKenzi)
2009. ápr. 21. 13:20
Hát igen..és gondold el az oviban meg lesznek 20-25-en is. Ahhoz képest az a terem még kisebb lesz arányaiban. Tehát végül is ezt sem árt megszokni.
2009. ápr. 20. 20:35
Tévedtem, a múltkor biztos a sok játék miatt tűnt olyan kicsinek, most megnéztem kb. 4x3.5 vagy 4 méter lehet, azt hiszem el fogunk férni:)
91. McKenzi (válaszként erre: 89. - C95c921ae7)
2009. ápr. 19. 22:30
:-)
90. Dorka29 (válaszként erre: 89. - C95c921ae7)
2009. ápr. 19. 21:37
Egyetértek.
89. c95c921ae7 (válaszként erre: 88. - McKenzi)
2009. ápr. 19. 13:43

Szia, most olvastam el az utóbbi egy oldalt. Szerintem ne aggódj. Én még nem találkoztam soha olyan pedagógussal, aki a legcsekélyebb mértékben is foglalkozott volna a gyerekek horoszkópjával, csillagjegyével..(pedig ismerek jó néhány tucatnyit)

De ettől függetlenül is vannak jó és rossz tanárok, feljesztők, tanítók stb. Te viszont majd megkeresed a gyermekednek az ideálisat szerintem:-).

88. McKenzi (válaszként erre: 87. - 7130b15964)
2009. ápr. 19. 10:32

Tág, de az asztrológia mégsem tartozik bele.


Még annyit hozzátennék, hogy férjem mesélte, hogy műszaki középiskolába járt. A magyar tanárnője és az ofője, kívülről fújta a horoszkópokat és vele nem egyszer viccelődtek "szűz vagy? hehehe "

A technológia tanár azt se tudta mi fán terem az asztrológia.


Mindegy, lényeg, hogy amikor a félénksége miatt viszem szakemberhez, elvárom hogy az az ember ne a horoszkópokból akarjon segítséget találni, mert aszerint ő egy bátor gyerek.

87. 7130b15964 (válaszként erre: 78. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:57

Természettudomány? Prog-mat szakra jártam, régen volt,de már akkor sem a bölcsészkarhoz tartozott.


A tudomány egy elég tág fogalom...


Szerintem tök feleslegesen vonsz le messzemenő következtetéseket egy semmiségből.

86. McKenzi (válaszként erre: 84. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:47

:)

Jó éjt!

85. McKenzi (válaszként erre: 82. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:47

Tudod, van akinek elég, ha megmondod a születési dátumot :)))


Egyébként szimpatikus az ottani fejlesztő, tényleg meg szeretné ismerni a gyereket, bár ne lenne olyan szűk az a hely 7 embernek (+van egy nagy tükör, tehát 14-en leszünk :)))))

84. Dorka29 (válaszként erre: 83. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:47

Na, akkor én is nyugodtan alszom.;)


Jó éjt!

83. McKenzi (válaszként erre: 80. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:45

:)


Jó, hogy leírtad, mert tényleg megnyugodtam :)

82. Dorka29 (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:42
Nincsen erre idejük, annyi meló mellett.:)
81. McKenzi (válaszként erre: 77. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:41

Más témával valóban, de írtad, hogy te is ott dolgoztál. Ezért érdekelt.


Ugye érthető, hogy nem örülnék neki, hogyha a fejlesztő gekkos a gyerek horoszkópja alapján kitalálná, hogy ő a társaság közepe típus, mikor annak is örülünk ha egyszer valamikor a társaság része lesz.


De csak egy kérdés volt. És ennyivel be is fejeztem.

80. Dorka29 (válaszként erre: 79. - McKenzi)
2009. ápr. 18. 22:40

:)


Ha ez megnyugtat;) Olyannyira racionális vagyok, hogy nyugodtan lehetne akár földhözragadtnak mondani, de ez utóbbi akár bántó is lehet, így aztán maradjunk a racionálisnál.:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook