Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
199. McKenzi (válaszként erre: 191. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 22. 13:01

Nagyon jó, végre! Remélem hamar meglesz az eredménye! :)

Nálunk a férjem szokott hadarni, a fiammal mind a ketten úgy mondják azt hogy "nagyon finom", hogy "namfiom" ..

198. McKenzi (válaszként erre: 186. - Zebracsikó)
2009. nov. 22. 12:54
Igen, írják is, hogy nem helyettesíti a logopédust. De hamarosan már oda is eljutunk, kíváncsi vagyok nagyon, hogy mit mondanak.
197. McKenzi (válaszként erre: 184. - Trapiti)
2009. nov. 22. 12:52
Megnézem azt is! :) Jövő hét oda is telefonálok, hátha lesz időpont. A másik hely ahová telefonáltam, ott egyéni a torna, de javasolták, hogy előbb az ő logopédusuk nézze meg a fiam - ez szerintem sem árt, csak még jó lenne a torna is ezek mellé.
196. 7130b15964 (válaszként erre: 195. - Zebracsikó)
2009. nov. 21. 16:36

Tudom, hogy mi az, pont ezért néztem utána, mert sejtettem, hogy valami saját találmányról lehet szó.


Szerintem azért nem is korrigálták anno, mert képzem, csak nem tökéletesen és annyira nem figyeltek fel rá, mint pl. a tesómra, aki lazán "l"-et mondott "r" helyett.

Ő járt logopédushoz, pár hónap után minden hangot tisztán ejtett.


A vicc, hogy a családban sehol, de még távoli rokonoknál sem fordult elő hangképzési probléma.

195. zebracsikó (válaszként erre: 194. - 7130b15964)
2009. nov. 21. 16:26
Köszi,hogy leírtad, az uvuláris R-nél az uvula, azaz nyelvcsap pörög, ami az a lelógó bigyó, amit a torkodnál látsz a szájpadlásod végénél, ha nagyra nyitott szájadba belenézel.
194. 7130b15964 (válaszként erre: 193. - Zebracsikó)
2009. nov. 21. 16:23

Közben utána néztem. Nem is biztos, hogy uvuláris az "r"-em.


Ha jól vettem ki a szakik leírásából az uvuláris "r" egy torokhang. Én a nyelvemme képzem, csak nem ott ahol kellene.


Hogy el tudd képzelni, nagyjából lent marad a nyelvem és a nyelvem peremeinél képzem (rágók környékén, nagyjából ahol a "cs"), na ettől nem pörög annyira (mivel a nyelvcsúcs lent marad és nem emelkedik a felső metszők tövéhez).


Aztán az igazsághoz tartozik, hogy olyan 27-28 éves koromban megtanultam egy nyelvköny ábráját tanulmányozva kiejteni az "r"-t tisztán. De olyan macera nekem, hogy spontán beszédben nem alkalmazom.


A fiamnak semmilyen hangot nem tanítgatok. Beszélek hozzá.

193. zebracsikó (válaszként erre: 192. - 7130b15964)
2009. nov. 21. 16:06

Félreértettél, nem volt bennem nagy vehemencia :)


Nem tartom igénytelennek azt a felnőttet, aki nem kezelteti a beszédhibáját. Ez mindenkinek saját döntése.

A gyerekek nem minden esetben veszik át a szülők beszédhibáját! Ha ez így lenne, akkor minden uvuláris R-es szülőnek ilyen gyereke lenne és akkor sokkal többen lennének, mint amennyien most vannak.

A Te fiad két évesen nem jó helyen képzi az R hangot, ez ellen még semmit sem tehetsz. Lehet, hogy változni fog és a helyes ejtés rögzül majd nála. Lehet,hogy logopédus segítségére lesz szüksége. Az is lehet, hogy így marad.


Nem szándékoztam megijeszteni Téged, egyszerűen csak azt szűrtem le a mondataidból,hogy otthon Te tanítgattad a fiadnak az R hangot - és erre írtam én, hogy bizonyos hangokat jobb,ha nem próbálgat a szülő kialakítani.

De akkor nem jól értelmeztem, mert ezek szerint magától alakult így a kisfiadnak, nem "rátanítás hatására".

192. 7130b15964 (válaszként erre: 190. - Zebracsikó)
2009. nov. 21. 10:11

Oy, nem kell ekkora lendülettel nekem esni! Milyen hangfejlesztés?! Én így beszélek. A gyerek TŐLEM, ezt hallja. Két évvel ezelőtt egy logopédus ismerősöm azt mondta, hogy harminc sok évesen az esélyem igen kevés, hogy megtanuljam a tiszta "r"-et, hacsak nem éjjel-nappal ezt gyakorlom. Amire se időm, se kedvem nem volt (én már csak ilyen igénytelen vagyok).


No, akkor most mi lett volna a megoldás? Megszületik a gyerekem és ne beszéljek hozzá, vagy egyszerűen csak kerüljem azokat a szavakat, amikben "r" van, mert én máshogy ejtem, mint a magyarok többsége?


Egyébként nem ijesztettél meg, mert én az "r"-t érthetően csak lágyan ejtem, soha semmi problémám nem volt belőle, gyanítom a fiamnak se lesz, ha véletlenül nem tudná kijavítani. 23 hónapos, van még ideje fejleszteni.

191. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 182. - McKenzi)
2009. nov. 21. 07:45

köszönöm:)

Én inkább az ajak és nyelvgyakorlatokat csinálom Mátémmal és egyéb fejlesztéseket a tudatos "igazi logopédiát" meghagynám a logopédusnak ha lehet...talán történik valami csoda igaz már a jegyzőnél is voltam stb ezügyben,de ugy néz ki hetente egyszer talán rendszeresen most már-járunk logopédushoz,és úgy nézem most jó csoportban kerültünk,olyan gyerekek közé akik együtt is tudnak fejlődni....

Sok mindent gyakorlunk kisfiammal de sajnos igaz nem feltűnően de én is pösze vagyok kicsit sziszegek,ez maradt gyerekkoromból,nem akarnám továbbadni....

Azért köszönöm,tényleg!

190. zebracsikó (válaszként erre: 188. - 7130b15964)
2009. nov. 21. 02:18

sajnos a legnehezebben javítható beszédhiba az ún. "francia "R"", azaz az uvuláris "r" hang.

Ha kialakítottad nála, akkor -majdhogynem-cseszheted-bocsánat a kifejezésért.


Na, ezért nem szeretjük, ha Szülő kezd bele a hangfejlesztésbe.

Különösen az "r" hangnál tud nagyon nagy kárt tenni.

189. Dorka29 (válaszként erre: 188. - 7130b15964)
2009. nov. 20. 20:39
:))
188. 7130b15964 (válaszként erre: 186. - Zebracsikó)
2009. nov. 20. 17:05

Ne mondd!

A fiam máris olyan franciásan ejti az "r"-t, hogy még engem is lepipál! :DDD

2009. nov. 20. 16:55

Itt Győrben rengeteg a lehetőség és mindent feltérképeztünk a fiammal. Gézengúz Alapítvány, Kokas Klára féle zeneterápia, a Győri Gyermekek Háza csörgő-börgője, meg még három magán játszóház és babaúszások.


Mindegyiknek adtam legalább egy esélyt.

A legjobb a Gézengúz és a Kokas zeneterápia volt. Ezeknél horgonyoztunk végül le.


A Gekko szépen felszerelt volt és nem is tudok semmi rosszat mondani róluk (kivéve azt, hogy többszörösen drágábbak a többinél), de valami mégis hiányzott. Nem boldogan, feltöltődve jöttünk el, hanem mindig hiányérzettel és egy óra után még muszáj volt menni vele máshova is, hogy teljes legyen a nap.


Minden gyerek más és minden településen mások a lehetőségek, ezért ajánlom, nézzétek meg őket is és másokat is, majd úgy döntsetek.

186. zebracsikó (válaszként erre: 182. - McKenzi)
2009. nov. 20. 16:24

én megnéztem, szerintem nem jó.


Az a gond vele, hogy a hangfejlesztést nem minden esetben tudja jól csinálni a szülő.

185. 7130b15964 (válaszként erre: 183. - 72f62a66ed)
2009. nov. 20. 15:01

Egyrészt nem mindenki lakik olyan helyen, ahol sok hasonló korú kisgyerek van a közelben, másrészt a gyerekek és a felnőttek se egyformák. Ami neked kézenfekvő vagy egyszerű, az lehet, hogy másnak nem és fordítva. Aztán meg az is lehet, hogy kíváncsi volt rá, hátha olyan játékok is előkerülnek, amiket nem is ismer. Arról nem is beszélve, hogy szakembertől azért jó esély van valamit tanulni.


Persze, ezek nélkül is el lehet tölteni a gyerekekkel jól az időt otthon, de ha valaki kíváncsi, igényli, hajlandó megfizetni, akkor miért ne...

184. trapiti (válaszként erre: 181. - McKenzi)
2009. nov. 20. 13:00

Az a baj, hog tsmt torna címen a legtöbb helyen a csoportos tornát csinálják, heti 1-2 alkalommal. Ez részben nem elég intenzív, részben nem jó azoknak a gyerekeknek, akik nem tudnak/akarnak a csoportban dolgozni. Ill. nyilván az egyéni torna sokkal inkább tud igazodni a gyerek igényeihez. A BHRG Alalpítványál csak azoknak javasolnak rögtön csoportos tsmt tornát, akik mindenben a életkoruknak megfelelően teljestenek, tehát csak megelőzésképp járnának. A többieknél mindig minimum 30-50 óra egyéni kezeléssel indul a dolog. Ha meg tudjátok oldani, inkább a bp-i alaptványhoz gyertek addig amíg nem tudjátok a csoportost megoldani.

Anno én is kérdezősködtem, és minket is mindenhol ezzel küldtek el, hogy majd 5 évesen... de könyörgöm... addig mennyi időt veszt a gyerek??? Erre most kiderül, hogy nincs is semmiféle "korhatár"...

2009. nov. 20. 12:57

sziasztok!


Egy ismerősöm azért viszi a Gekkoba a kisfiát, mert otthon nem bír vele, pontosabban nem tud a gyerek mellett semmit sem csinálni, de most már van kb. 20 perce, mert addig van el a gyerek egyedül.

Kérdem én ezért kell oda vinni? Nem lenne egyszerűbb leülni vele és játszani, foglalkozni, verseket tanulni?


Mi egyik gyereket sem vittük ilyen helyre, itthon rengeteg mindent tanultunk. Csak időt kell rá szánni. Ha pedig valaki Gyesen/gyeden van, nem hiszem el hogy nincs ideje leülni a gyerekkel. Nekem akkor volt időm a nagyobbikkal foglalkozni, mikor a pici megszületett.


Persze a betegségeket ha egy ilyen foglalkozással meglehet előzni, akkor van értelme, de csak azért elvinni mert nem én nem tudom lekötni, szerintem nagy hülyeség.

Az is igaz, hogy sok gyerek igényli a közösséget, és ilyen helyeken biztos jó kis csapat verbuválódik össze. Mi ezt is könnyen megoldottuk. Ahol mi lakunk, nagyon sok kisgyerek van, és sokat járunk össze, így senki sem unatkozik, se gyerek, se anyuka :)

182. McKenzi (válaszként erre: 164. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 20. 11:41
nézegettem a netet és találtam egy beszédkészség fejlesztő cd-t - lehet, hogy ismered is, egy könyv alapján készült a címe "mond ki szépen" - nekem tetszett a demo alapján.
181. McKenzi (válaszként erre: 180. - Trapiti)
2009. nov. 20. 11:39

:) elolvastam - úgy látszik nektek ez be fog válni :)

Mi sajnos nem jutottunk el tsmt tornára, pedig elindultunk bőven időben. Másik helyre is telefonáltam ott azt mondták, hogy inkább öt éves kortól és inkább izgő-mozgó gyerekeknek javasolják ezt a tornát - a fiam meg nyugodt természetű, de mindezek mellett is azt gondolom, hogy ki fogjuk próbálni, csak egyszer érjünk oda :)))

180. trapiti (válaszként erre: 162. - Trapiti)
2009. nov. 20. 07:35

Sziasztok!


Voltunk a BHRG-nél, abbahagyjuk a Gekkot, mert nem adja meg, amire Lucának szüksége lenne.

Megpróbáljuk a TSMT-t, részletek a naplómban :)

179. zebracsikó (válaszként erre: 178. - 7130b15964)
2009. nov. 11. 22:25

igen, persze felnőttnél is nagyon jó, ha elkerülhető a műtét.

De persze nem minden esetet lehet így megoldani.

178. 7130b15964 (válaszként erre: 176. - Zebracsikó)
2009. nov. 11. 18:06
Ez egy kisgyermek esetében különösen szuper eredmény! :)
177. zebracsikó (válaszként erre: 174. - 7130b15964)
2009. nov. 11. 17:30
lágy hangindítást tanítunk és különböző hanggyakorlatot gyakorlunk
176. zebracsikó (válaszként erre: 174. - 7130b15964)
2009. nov. 11. 17:29
hangterápiával sokszor elérjük azt, hogy eltűnik a hangszalagcsomó és nem kerül sor műtétre
175. zebracsikó (válaszként erre: 174. - 7130b15964)
2009. nov. 11. 17:29
gyulladások, bénulások, hangszalagcsomók, polip okozhat rossz hangképzést, s ha ez fennmarad hosszabb távon (tehát például nemcsak a nátha ideje alatt), akkor kezelni érdemes.
174. 7130b15964 (válaszként erre: 173. - Zebracsikó)
2009. nov. 11. 16:23
Hadd kíváncsiskodjak! Mi okozza a rekedtséged és mit tudtok vele csinálni? Mármint milyen gyakorlatokat képzeljek el?
173. zebracsikó (válaszként erre: 163. - Trapiti)
2009. nov. 11. 16:15
3-4 éves kortól még nem szoktunk diszfónia-terápiát (rekedtség) csinálni!!!
172. McKenzi (válaszként erre: 171. - 7130b15964)
2009. nov. 11. 15:31

:) remélem


de ugyanakkor mindig összehasonlítom hasonló korú gyerekekkel, pl. a minap is a férjem elénekelte nekik (fiunknak meg vele egyidős kislánynak) a tekeredik a rétest és poénból úgy fejezte be, hogy tekeredik a rétes szőnyeg akar lenni, erre a kislány elkezdett kacagni, "de jó! ez jó, nagyon vicces!" :))

fiamnak az ilyenek még nem viccesek, de nagy haladás, hogy párszor elénekelte neki férjem a "képzeljétek hogy mi történt" dalt és megtanulta kívülről, szépen :)

mindegy, most már nemsokára megyünk közösségbe aztán meglátjuk.

171. 7130b15964 (válaszként erre: 170. - McKenzi)
2009. nov. 10. 17:20
Ezek szerint 3 éves kora előtt beszélt, csak nem mondatokban fogalmazott. Ez tudtommal nem igazán késés. Biztosan jól fogtok haladni, hisz máris mennyit javult :)
170. McKenzi (válaszként erre: 169. - 7130b15964)
2009. nov. 10. 10:23
kb. három évesen kezdett el többszavas mondatokban beszélni, és végül is azóta lehet vele beszélgetni is, egyre jobban az elmúlt három hónapban látványos fejlődés volt ezen a téren, mostanában meg be se áll a szája és már nem halandzsázik.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook