Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a GEKKO-ról? fórum

Vélemények a GEKKO-ról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. márc. 4. 22:35

Sziasztok!:)

Nem gondoltam hogy még valaki idetalál!:)

Szóval a hősöm most 17hónapos.Mi azért kezdtünk el járni tavaly a Gekko-ba,mert kíváncsi voltam milyen lehet,és a heti egy uszás mellett még kerestem valamit amivel kicsit feldobhatom mindkettőnk hétköznapját.:)Sajnos pillanatnyilag nemtudunk járni beutazási gondok miatt,de mihelyt tudjuk,folytatjuk.Nagyon élveztük.Sok olyan játékot megismertünk,amire nem is gondoltam volna.Pl vattapamacsot fujtunk a tenyerünkkel,vagy csak pingponglabdát dobáltunk az asztalon.Eszembe nem jutott volna ilyen tök egyszerü,és mégis élvezetes játék.Láttam a kis csillogó szemeit,mikor el sikerült fujnia a vattát.:)Éreztem hogy egyre közelebb kerülünk egymáshoz.Persze nem csak ilyen játékokra van lehetőség.rengeteg mondókát,éneket tanultam,amikről még nem is hallottam.Pedig sokat tudok:)És ahoz képest,hogy még ennyi idős korban még csak eljátszanak egymás mellett a gyerekek,itt megtanultuk hogy figyelembe kell venni a másikat is,és hogy türelmesen kikell várni amíg mi is sorra kerülünk.Sok mindenben oldódtak a gátlásai is.Pl alagutba nem mert bemászni.Aztán pár alkalom után magától ment oda és ment végig bent.:)Szóval nekünk nagyon jó tapasztalatunk lett.Pedig tartottam tőle én is,és először még annyira nem is voltam elragadtatva.

Mivel első baba ,nekem rengeteget segített.És sokat tanultam.Persze itthon is rengeteget foglalkozunk vele,de nekem is felüdülés volt más gyerekek,és anyukákkal megismerkedni.Sokat fejlődött a Dorián.Azt nem tudom hogy így fejlődött volna akkor is ha csak itthon vagyunk,de nem bántuk meg.És itt a szombathelyi Gekko-ba megismertem egy olyan padagógust,akit nagyon megszerettünk.

Reméllem hamarosan folytatni tudjuk.

Csak ajánlani tudom:)

48. Dorka29 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2009. márc. 4. 21:24

:))


Én is azt tapasztalom/tapasztaltam, mégha a másik oldalról is, hogy nagyobb volt a "respektem" a játszóházas gyerekekre, mint jelenleg a sajátomra.


A lányom 21 hónapos múlt, de itthon sok mindenre (játékokra gondolok) nem tudom rávenni, amire más ennyi idős gyerekeket minden gond nélkül..

47. jujus
2009. márc. 4. 16:34
Sziasztok! mi is jártunk a kislányommal a győri Gekko-ba. most 22 hónapos, és mi 10 hónaposan azért kezdtünk el járni, mert nem mászott,nem űlt fel egyedűl. mi szerettük,de elég drága:( 3 hónapig jártunk. aztán rátaláltunk a Gézengúzházra, és váltottunk. Ja, nem tudom mennyire segítette nekünk a mozgásfejlődést, de Zita az első szülinapja előtt 1 héttel kezdett el mászni, és 15 hósan indúlt el. viszont ma már mondatokban beszél. ezzel azt akarom csak mondani, hogy "játszóház" nélkűl is ekkor indúlt volna el,de ugye első baba, és agyonizgúltam magam, hogy le van maradva. meg ugye kaptam sok 'okos' tanácsot is. Ettől függetlenűl mai napig járunk heti 2x, mert Zita nagyon szereti a közösséget.
46. trapiti (válaszként erre: 45. - Drnéni)
2009. márc. 4. 16:15

Sok olyan divat van, amitől én is a falra mászok, legutóbb épp a 3 hónaposok alngol tanításán és az okosbabán akadtam ki. Bizalmatlan voltam a Gekkoval is, de miután láttam hogy nem erőszakos és a gyerek szügségleteit merőben figyelmen kívül hagyó fejlesztésről van szó, hanem játékról max. egy kicsit rendezettebb formában mint otthon, úgy gondolom, van értelme. Azt látom, hogy a foglalkozást vezető pedagógusnak nagyobb a "respektje" mint nekem, ott sokmindent megcsinál, amire itthon nem tudom rávenni. Aztán ha a Gekkoban rákap az ízére, akkor már itthon is szereti. + a nagyoktól elles egy csomó dolgot.

Erre persze a játszótér is alkalmas lenne, csak sajnos olyan a "törszközönség" akiktől inkább nem lessen el semmit :(


Amúgy én Lucát a makkegészségesek közé sorolom...

45. drnéni (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2009. márc. 4. 14:49

Nem estem neked, többször leírtam, hogy a makkegészséges gyerekek divatszerű fejlesztését ellenzem.

Nagyon klassz, hogy így fejlődik a kislányod, nagyon szép munkát végeztetetek. (meg nyilván most is.)

44. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 42. - Dorka29)
2009. márc. 3. 15:00
köszönöm,nemsoká irok
43. 7130b15964 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2009. márc. 3. 14:57

Előre is köszönöm a beszámolót:)

Mi is a napokban mentünk volna, de közben sikerült egy kis vírus-bacilus kombinációt összeszedni. Bár, már szinte meggyógyultunk mindketten, de a biztonság kedvéért kértem egy későbbi időpontot.

42. Dorka29 (válaszként erre: 38. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 14:57
Persze.
41. Dorka29 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2009. márc. 3. 14:56

Nem semmi, hogy min mentetek keresztül.. Elképesztő, hogy egy ilyen indulás után milyen jól fejlődik Luca. Gartuálok, és további kitartást.

Szerencsések vagytok, hogy megtaláltátok egymást.:)

40. trapiti (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2009. márc. 3. 14:50

Ne ess nekem... nem tudsz semmit sem a lányomról, sem a hátteréről.

A történet röviden: arctartás, vákummal vették ki. Mire megszületett, újraélesztés, oxigénhiány.

5 hetesen fogaduk örökbe, addig egyedül volt egy kórházi kórteremben. Mindenki azt jósolta, minimum mozgássérült lesz, dg.: tetraparesis spastica. 10 hónapos koráig intenzív DSGM kezelés. Maga DÉvény Anna is azt mondta utólag, nem sokat adott volna érte, hogy járni fog.

Én igenis fontosnak tartom, hogy sok féle dolgot kipróbáljon, megtapasztaljon. Járunk úszni (nem aért hogy megtanulja a pillangót, hanem mert imádja a vizet és jót tesz a mozgásának, a lelkének, mindennek) Járunk zenebölcsibe, ahol igényes élő zenét hall, miközben egy kisebb tornateremben százféle játék között szabadon garázdálkodhat. És igen, amióta alig bírtam kiszedni a 2 évesek közül a Gekkoban, ahol mindenáron kuglizni akart a gyerekekkel, oda is járunk. Ja, és tornázni is járunk, mert élvezi.

A Gekko sem feladatmegoldásról szól, pláne nem ebben a korban. Ha ezt gondolod, még nem láttál ilyen foglalkozást.

Kíváncsi lennék viszont, milyen az, amikor csak úgy nő otthon a gyerek... Te nem ülsz le vele mesélni vagy rajzolni vagy építeni? Ugyanilyen irányított játék zajlik a Gekkoban is, azzal a különbséggel, hogy aki vezeti a foglalkozást, annak valóban van fogalma arról, mi is várható el az adott gyerektől.


Nem lennék elkeseredve, ha Luca lassabban fejlődne, nem várom tőle, hogy másfél évesen kerek mondatokban beszéljen és szobatiszta legyen, de akadáéyozni sem fogom, mint ahogyan eddig sem tettem. Így aztán 10 hónapos korában elindult, akár tetszett nekem, akár nem, mostanra 2-3 szavas mondatokat kezd mondani, és követeli hogy menjünk kia wc-re amikor kell neki. Nem tudok - és nem is akarok - ez ellen semmit tenni, igyekszem az igényeit kielégíteni. Ez nem verseny, de ez a gyerek ilyen, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Ha sérült maradt volna, akkor ahhoz alkalmazkodnék.


Összességében viszont biztos vagyok abban, hogy minél több inger ér egy gyereket és minél koraibb életkortól, annál jobbak a feltételei ahhoz, hogy kibontakoztassa a benne rejlő képességeket.

39. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2009. márc. 3. 14:50

Játszik, nem feladatokat csinál (szerintem).


Ennyi erővel, nehogy azt mondjam a gyereknek, hogy dobja ki a csomagolópapírt a szemétben, mert nem dolga, hogy feladatot oldjon meg.


Abban egyetértek, hogy nagyon tágak a határok és a legtöbb gyerek egészséges, szerencsére. De egészséges gyerek miért ne játszhatna olyan dolgokkal, amik segítik a fejlődését? Zenélni, sportolni is szoktak egészségesek is...

38. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 37. - Dorka29)
2009. márc. 3. 14:39
irhatok privit?nem akarlak zaklatni,csak ár van szakvéleményünk segitség meg semmi:((
37. Dorka29 (válaszként erre: 29. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 14:29
Ezt a témát mi ketten már kiveséztük, igaz, akkor még más volt a neved.:)
36. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 35. - Drnéni)
2009. márc. 3. 14:16

irigyellek:(

Az én nagyfiam hamarabb beszélt mint járt,másfél évesen már mondatokban gyönyörüen,de csak ugyanakkor indult el....ma meg már sportversenyekre jár:))

35. drnéni (válaszként erre: 34. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 14:11
Sajnos ez a méricskélés nagyon gyakori. Szomszédom szájából hangzott el: "a járás oké volt, mert azt 3 hónappal előbb csinálta, mint a kiskönyvben írták, de a beszéd nem valami fényes: már 13 hónapos, és annyit bír mondani, hogy anya meg apa". Miközben fogta a gyerek kezét. Be is íratták a Gekkoba, nehogy lemaradjon valamiről. Nekem is ajánlgatta, amikor megtudta, hogy a lányom 18 hónaposan annyit mond, hogy baba, meg nana. Nagyon csodálkozott, hogy én ezzel elégedett vagyok. Most egyébként kettő, és folyékonyan beszél.
34. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 33. - Drnéni)
2009. márc. 3. 14:04

Én elfogult vagyok fejlesztés terén és vesszőparipám,elnézést

...jópár hónapos korban én sem értek egyet a siettetéssel halálom volt mikor az exem a 6 hónapos fiunkat a félévvel idősebb ismerősgyerekhez hasonlitotta mert az anyuka úgy emlékezett hogy az ő fia ennyi idősen már csinálta amit az enyém nem....Az otthoni fejlesztésnek pont elég egy egészségesen fejlődő gyereknél a szülővel való játék,később játékos tanulás...

33. drnéni (válaszként erre: 32. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 14:01

Persze, ez így van. De manapság lemaradás alatt van, aki azt érti, hogy 18 hónaposan még nem beszél, vagy egy évesen nem jár. A fejlődési fázisok "teljesítésére" tág határok vannak megadva, és az, hogy a gyerek ezen belül mikor tesz meg egy lépést, semmit nem befolyásol. 4 évesen egyformán beszél, aki 1 és aki 3 évesen kezdett el.

A siettetéssel azt mondjuk a gyereknek, hogy "nem teljesítetted az elvárásaimat, nem várok rád tovább, beavatkozom". Ami szorongáshoz vezethet.

Én csak az egészségesekről beszélek, természetesen vannak gyerekek, akiknek szüksége van a külső segítségre, hogy ki tudja bontakoztatni a képességeit.

32. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 30. - Drnéni)
2009. márc. 3. 13:55
Van amikor KELL fejleszteni mert esetleg bizonyos dolgokban le van maradva...akkor jó lehet ,nem csak siettetést jelent van amikor fejlesztés nélkül nem fejlődik rendesen,nem?Szerinted?
31. drnéni (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2009. márc. 3. 13:51

A hisztis kislánynak úgy látszik, megvolt a magához való esze :-) Bár az anyja helyében én biztos kézen fogtam volna, és elvittem volna.

Egy 16 hónaposnak meg nem dolga, hogy feladatokat csináljon, bocs.

2009. márc. 3. 13:48

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valakinek miért jó az, ha sietteti a gyerek fejlődését. Miért kell egy makkegészséges gyereket tesztelni, meg fejleszteni? Miért kell, hogy 3 hónappal előbb tudjon beszélni, vagy 2 hónappal előbb hurkokat rajzolni? Miért nemlehet rábízni, hogy szépen a saját tempójában fejlődjön? Minden gyerekpszichológiai kutatás azt támasztja alá, hogy akkor teszünk a legjobbat a gyerekünkkel, ha hagyjuk szabadon alakulni, biztonságot jelentő fizikai és érzelmi környezetben.

Bocs, ezen mindig kiakadok, nekem a Gekko olyan, mint bikának a vörös posztó. Már a gekkókat is utálom.

29. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. márc. 3. 13:41
Minden esetben?tehát ha más gond nincs mozgás is oké és minden más eredmény jó,akkor is?
28. trapiti (válaszként erre: 27. - 7130b15964)
2009. márc. 3. 13:13

Szerintem érdekes lenne...

A Dunakeszi Gekko-ba a napokban mennek a sógoromék a kislányukkal állapotfelmérésre. Ha tudok valami, majd meséllek.


Mi a VXI. kerületbe járunk, ma voltunk másodszor. A lányom imádja, és hasznos is szerintem. Ő egy kis örökmozgó, viszont nehéz rávenni, hogy leüljön és pár percig egy dologgal foglalkozzon. A Gekkoban viszont leül az asztalhoz festeni, ill. szépen megcsinálja a feladatokat is. Amihez ott kedvet kap, azt utána itthon is szívesen csinálja.

Ő 16 hónapos, az eredményei alapján 18 hónaposokkal van egy csoportba. Most csak ketten voltak, a másik kislány végig hisztizte, sírta az egészet, így Luca is szétszórtabb volt. Bevallom, én is nagyon nehezen viseltem el, hogy a gyerek az egész óra alatt örjöngött... Majd meglátjuk, mi lesz, remélem beleszokik a kislány a helyzetbe, vagy találunk egy olyan csoportot, ahová Luca jobban beleillik... Ráadásul a kislány még Lucától is félt, így elég nehéz a megoldás szerintem.

2009. márc. 3. 09:54
Ennyire nem érdekes ez a téma vagy már kiveséztétek máshol?:)
2009. febr. 14. 16:46
Valaki járt már a dunakeszi Gekkoban?
25. ZSU1980 (válaszként erre: 22. - Dorka29)
2008. okt. 7. 23:37
:)
24. Dorka29 (válaszként erre: 21. - ZSU1980)
2008. okt. 6. 22:32
Röviden: A beszédfejlődés kb. 4-5 éves korig elsősorban a mozgásfejlesztéssel történik.
23. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2008. okt. 6. 22:30
Csak most visszaolvasva vettem észre, hogy írtam egy butaságot... Szóval nem Montessori, hanem Ayres tölcsér, amit a gyerekeknek "űrhajónak" nevezünk.
22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - ZSU1980)
2008. okt. 6. 22:26

Hú, bocs, de nem vettem észre, hogy írtál új hozzászólást, ezért nem válaszoltam.


Közben már válaszoltam a prividre.:)

21. ZSU1980 (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2008. szept. 16. 23:08

Nem kértem hogy egyedül legyünk,hanem ö kérdezte lenne -e ellenvetésem ha csoportban(másik kisgyermekkel) együtt lenne a foglalkozás.Erre mondtam neki hogy még jó is lessz,mert megtanulják a társasági dolgokat is.Csak akkor mondtam hogy elöször hogy szokja a Dorián a helyzetet,legyünk egyedül.És mivel az volt a válasz persze,nem gondoltam hogy másképp lessz.De végül is ez most már mindegy.

Szerintem nem sokan vannak,mert mindíg van időpont.Legalábbis amikor én választok még van több is.Lehet ezért kérdezte nem bej -e ha egy hasonló korabeli kislány is lesz.

Lehet az is feszélyezett elismerem hogy a kislány sokkal bátrabb volt egy-két dologba.Pl:bement az alagutba,amit az én fiam nem tett meg:)Vagy amíg a kislány bemászott a labdák közé,addig az én fiam megállt a "bejáratnál"és onnan dobálta ki a labdákat.

De gondolom kicsit bele kell rázódnunk.Mindenesetre nem erőltetek semmit amit nem akar.:)

tudod,sokmindent elmondott a pedagógus,és rendesen felvilágosított,sőt ő is mondja közbe hogy mit fejlesztenek a játékok.csak amíg ott álldogáltam tétlenül,teljesen elveszettnek éreztem magam.Ezek után hogy várjam a fiamtól hogy ne legyen feszült!Ráadásul a másik anyuka teljesen másképp neveli a lányát,és nekem ez is fura volt.Ezt arra értem hogy én semmit nem erőltetek a Doriánnak,ő meg csak mondta a kislánynak csináld ezt csináld azt,ha meg nem tette akkor meg nekem magyarázkodott.Hú,tényleg nem egyszerü megszokni ennyi mindent!Még nekem sem,nem a gyermeknek!

Azt hittem elviszem a fiam egy ilyen játszóházba,elnézek pár dolgot,amivel mozgalmasabbá tehetem a napjait.Erre rákell jönnöm hogy nem is ilyen egyszerü a dolog.

Ja,igen említetted az utólsó 10 percet.Hát most ami volt 10perc,a kislány anyukájával beszélték hogy ők már rajzolgattak krétával az aszfaltra.Én ehez nemtudtam hozzászólni,mert mi még ilyenekkel nem foglalkoztunk.Megkaptuk a papírt,ami az órán volt,és már vége is volt az egy órának.:)

Igen kicsit megnyugodtam,köszönöm!

Jó tudni hogy nem én bolondultam meg!:)

Tudod ez az első gyermekem,és szeretnék mindent megadni neki,de nem úgy hogy mindent megveszek neki,hanem hogy azt érezze bízhat bennem,mert szeretem,és megteszek érte mindent!De mindezt úgy szeretném elérni hogy a tisztelet megmaradjon közöttünk!És ehez nekem is sokat kell még tanulnom,hogy mindkettőnk igényeit szem elött tartva segítsem a fejlődésben!Na de nem lelkizek annyit.:)

Visszatérve gondolom hogy nem semmi a munkatempójuk ezeknek a pedagógusoknak.Bár szerintem ha olcsóbb lenne sokkal többen kipróbálnák!

Fogok írni majd mi történt!:)Csütörtökön megyünk legközelebb.

Még egy kérdés,Hogy tudjátok fejleszteni egy ilyen kicsinek a beszédfejlődését?

2008. szept. 16. 22:11

Szerintem pofátlanul drága, már bocsánat....

Az átlagos, egészséges gyereknek nincs többre szüksége, mint a napi sok-sok játék, játszótér az anyukával.

Ha speciális dologra van szükség, akkor egyszer éremes esetleg elmenni, ötletet, tanácsot szerezni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook