Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a cigarettázásról! fórum

Vélemények a cigarettázásról! (beszélgetős fórum)


36. a820912c87 (válaszként erre: 35. - 0c97fbb607)
2007. okt. 16. 13:22

Dohányzol... miért?

Unalom ellen? Megnyugtat? Nem eszel és így tartod "rendben" a súlyod? "Menő"?


Bocsi a talán személyeskedő kérdésekért, de akit eddig megkérdeztem senki nem tudott rá válaszolni... úgy látszik valóban megmagyarázhatatlan :) :D


Mindegy is... csak érdekelt volna... :)

35. 0c97fbb607 (válaszként erre: 34. - A820912c87)
2007. okt. 16. 13:16
Fene se tudja!Megmagyarázhatatlant kérdeztél:DDDDD
2007. okt. 16. 13:10

Jómagam sosem értettem mi a jó a cigiben...

Bödös (a füst is, meg utána én is, a szám is), káros az egészségre, drága...


Van vmi pozitívuma is? De komolyan!! (talán megértem... :) )

2007. okt. 16. 12:57

Én is dohányoztm mielőtt terhes lettem. és én is utálom és mindig is utáltam ha valaki rám fújja a füstöt. Ezért pl. buszmegállóban meg ilyesmi helyeken nem is nagyon gyújtottam rá, pontosan mások miatt. (de pl volt olyan hogy leült mellém egy néni én megkérdeztem hogy zavarná e ha rágyújtok, erre azt mondta h nem, sőőt, fújjam rá a füstöt mert ő nagyon szereti de nem dohányzik, viszon tigyekszik olyanok mellé ülni akik igen :DD )

Summa summárum nagyon sok igazság van abban amiket írsz, viszont senkire nincs ráírva, hogy "asztmás vagyok ne fújj rám füstöt".

Szerinted amikor elmegy melletted egy busz és a képedbe nyomja a kipufogóját, az kevésbé káros?

Nem bánatni akarlak, remélem is annak veszed :DD

2007. okt. 16. 12:56
Igen,dohányzom.
31. eva7 (válaszként erre: 30. - Lányom)
2007. okt. 16. 12:47
Soha nem mondtam hogy én az orraalá füstölök,bár kinek is...szerintem!
30. lányom (válaszként erre: 27. - Eva7)
2007. okt. 16. 12:42

Igazán sajnálom aki a helyesírásért piszkált, hülyeségnek tartom. Géppel különben is sokkal másabb nehezebb írni pl.nekem is sok biztos a hibám, mert nem igazán tudok gépelni, és nem a monitor nézem,(tehát nem vakon gépírok) később meg nincs időm visszaolvasni.

A cigivel kapcsolatosan pedig, ha elolvasod amiket én írtam, "TÁMADÁSRÓL" szó sincs. Viszont nagyon sok igazságot írtál az egészségtelen ételekről, a betegségekről... ebben is osztom a véleményemet veled, de ha nem muszáj, akkor ne tegyünk ennyi rossz mellé még többet másoknak, mert nem mindenki így fogja fel, főleg az nem aki valamilyen betegségben szenved, saját hibáján kívül.

Azt az embert, ez a vélemény amit te írtál nagyon sértheti, erre még nem gondoltál? De lehet ,hogy sértetség helyet fájdalmat okozol vele. Senki nem tilthatja meg neked, hogy te ezen az alapon , amit leírtál apszulót ne törődj az egészségeddel, hiszen...... most nem idézlek, de másokra nézve életünkben akkor is van egy etiket, amit be kellene tartani. Bár szerintem elég ey kis emberi jóérzés is ,hogy tekintettel legyünk egymásra és mások véleményét- problémáját se seperjük ki a szemétbe. Pláne ha az nem kíván tőled , semmilyen áldozatot, akkor csupán annyi, hogy véleményed ellenére is , csupán odafigyelsz egy másik emberre, és nem azt mondod rá, ugyan már , hát úgy is beteg, van ezzel más is így.Ez nem túl emberi!!!! Üdv!

29. eva7
2007. okt. 16. 12:36
Nem kell itt egyből egymás torkának ugrani...Mindenki ideges lesz ha a rossz szokását firtatják...és a dohányosok,sűrűn kapnak hideget-meleget egyaránt.Őket valahogy szeretik megbántani az emberek,pedig lehet hogy az a dohányos,rossz szokásától eltekintve egy nagyon jó ember...
28. lányom (válaszként erre: 26. - Tépőzár)
2007. okt. 16. 12:20

Tépőzár!

Lehet, hogy számodra érdemtelen kérdést vetettem fel, lehet hogy nem is jó helyen,de tudod én még kezdő vegyok a HOXA-n.

Viszont azt észre vettem, hogy te, mindig inkább magaddal foglalkozol!Érdekes a taktikád! Először egy nyegle tartalmatlan megjegyzés, amire valaki "meri" őszinte véleményét közölni veled, és hozzászólását a témához, erre te már le is csapsz és élsz a lehetőséggel, hogy személyeskedésbe menj át! Te figyelj, ha a cigarettázással kapcsolatban leírtad már avéleményed, és egyéb okos nem jut eszedbe, FEJEZD MÁR BE KÉRLEK A VITATKOZÁSADAT, ÁLLANDÓ SZEMÉLYESKEDÉSEDET! A HOXA-t olvasgatva ezt már több helyen tapasztaltam , azért vettem a bátorságot, hogy megkérjelek rá.

Látom azt tudod, hogy a FÖLD FOROG, de ne felejtsd el NEM CSAK TE KÖRÜLÖTTED.Sőt a tengelye körül, mi pedig csak élünk rajta.

A személyeskedő, (pláne arogáns) megjegyzéseknek, úgy olvastam , nincs helye a HOXA.-n. Vagy nem jól értelmeztem a szabályzatot?Úgy vettem észre hasonló véleménnyel már sokan megválaszoltak neked. Miért akarsz egy vitalapot alakítani a HOXA-ból, így ahogy van nagyon jó !!!! Üdvözlettel!

27. eva7
2007. okt. 16. 12:07

Tényleg nem tudok helyesen irni,soha nem is tudtam,és nem is érdekel...

A többiről csak annyit,hogy van egy csomó ember aki tüdőbetegségben hal meg,és soha nem is dohányzott.Van egy csomó ember aki májrákban hal meg és soha nem is fogyasztott alkoholt.Nem hiszem hogy az a megoldás hogy a dohányosokat támadják.Mert arról senki nem beszél,hogy például Magyarországon mennyi mérgező,rákkeltő,anyagot használnak fel az élelmiszeriparban.Vagy nem lehet egészséges vitamindús gyümölcsöt kapni egy üzletben,nincs,megszünt...Gondolkodjatok!Számtalan dolog van amiről nem is gondoljuk...de hosszútávon időzített bomba!A cigi is az...De rossz felfogás mindent arra fogni!

Elnézést kérek,választékos olvasóimtól a helyesírási hibákért!!!Puszi!

26. tépőzár (válaszként erre: 23. - Kalmár Edit)
2007. okt. 14. 18:43
Nem ismertél félre?Ha nem tiltottak le, akkor , gondolkodj! :))
25. lányom (válaszként erre: 24. - 533bb4d1fe)
2007. okt. 13. 22:12

Kedves Mumu 49!

Sajnálom, ha úgy érezted, hogy a dohányosokra akartam volna bármit fogni. Én csak mint írtam már, intelligens kérésnek szántam a dohányosoknak, hogy nem mindenki tudja egészsége miatt a füstöt elviselni. Nem hiszti miatt, egészsége miatt!! Nem mindegy ám!!! De, ha elolvasod a válaszom amit eva7-nek írtam, akkor bízok benne másképp fogod érezni amit témaként vetettem fel.

Jogai pedig mindenkinek vannak, ezzel egyet értek veled!!! Pontosan ezért kezdeményeztem ezt a témát is. Persze, a jogaink mellett, mindig ott áll a kötelességünk is, legyen az bár mi dolog. Vagy szerinted nem? A "nyavajákat" mindenkinek joga van magának megszerezni, vagy ha szerencsés , akkor az illetőnek soha nem lez attól szavaiddal ismételve "nyavajája". Örüljön hát neki! DE akinek sajnos már van "nyavajája" és megkeseríti az életét annak is volna joga pl. egy étteremben úgy étkezni, hogy közben ne fulladjon meg. Ez sokszor nem is jogok kérdése, kellene hogy legyen, hanem inkább egymás iránt való figyelmesség. Egy nem dohányos is megkeserítheti pl, viselkedésével egy dohányos kikapcsolódását és ez így működik oda -vissza, ha nem akarunk egymásra figyelni. De miért? Nem jobb érzés ha tudatosan nem okozunk mi emberek egymásnak folyamatosan bosszankodást? Merre felé haladunk? Csak parányi figyelmesség!!

A túlsúlyról pedig annyit. Rettenetesen egészségtelennek tartom!SŐT TUDOM IS! De ez tévhit, ha azt hiszed a cigi miatt soványabb leszel.Az csak pótcselekvés ,hogy rágyújt valaki evés helyett, kicsit később úgyis éhes lesz! Sőt ideges az éhezéstől. Nem tudom amit a képeden láttam tulsúlyt az elmúlt 4 év alatt szedted-e fel, de hidd el nekem, nem azért mert abba hagytad a cigizést. Pl. a klimax is okozhat súlygyarapodást, és sok egyébb is okozhatja főleg egy bizonyos kor után. Tapasztalatból mondom, hogy lehet ellene tenni, de nem könnyebb mint a cigiről való lemondás. Igaz, csak hallomásból tudom milyen nehéz lemondani a dohányzásról, mivel én soha nem is cigarettáztam. Viszont sajnos 2 komoly műtét, sugárkezelés .... miatt hormonálisan, az általános 60-63 kg-ról szinte röpke hetek alatt több mint száz kiló voltam. A prof. azt mondta, ne reménykedjek a fogyásban, mert hormonálisan jött fel és nagyon kevés az esély, hogy leadjam, örüljek, hogy megállt kb. 105kg-nál. Controlok alkalmával mindig gartulált a prof. Kérdezte, hogy csináltam. NEHEZEN! Kb. szűk 2 év alatt vissza lefogytam eredeti súlyomra, jelenleg már kb2 éve kóstolgatom a klimax csodás élményeit, rendszeresen szedek hormon tablettákat(létfontosságú ) mégis most pl. 58 kg vagyok és 168 cm. Tudod az akarat, csodákra képes, ha magamban keresen a megoldás kulcsát, és mind emellett szeretek másokra is odafigyelni. Sőt, szeretném ha minél kevesebb ember szenvedne saját hibáján kívül szerzett bajaitól, és szeretném minél kevesebb ember szerezzen hibáin kívül, vagy akár saját butaságából betegségeket. Persze tudom, saját életét mindenki úgy, ronthatja el, ahogy akarja. Akkor is úgy gondolom, egymásra figyelni nem bűn!

Üdvözlettel, és gratlálok, hogy 4 éve nem dohányzol. Szerintem jól tetted.

2007. okt. 13. 06:38
Én 40 évig láncdohányos voltam, negyedik éve nem szívom,mert már nem bírtam anyagilag.DE!! Az apám 7 éves korától cigizett és 88 évig élt Anyu pedig aki mellette élt mint nem dohányzó 81 évig élt.Csak könnyebb minden nyavajánkat a dohányzókra fogni,akiknek egyébként ugyanúgy vannak jogai.De a nemdohányzásnak is vannak hátrányai pl atúl-túl súlyosok általában nem dohányoznak és ugye az sem egészség.
23. Kalmár Edit (válaszként erre: 17. - Tépőzár)
2007. okt. 13. 00:08
Igen én vállalom a dohányos szerepét. De Te hogy, hogy még itt vagy a Hoxán? Nem tiltottak még ki? Ja ne válaszolj, hisz nincs kedvem vitatkozni egy rosszul kezelhető cipzárral!!!!
22. Kalmár Edit (válaszként erre: 16. - Eva7)
2007. okt. 12. 23:38
Nálam a "kisebbség" egészen mást jelent. A helyedben viszont a helyesírási szótárt böngészném, mivel az írásaid tele vannak hibával. Csak úgy UNALMADBAN!!! Előnyödre válik hidd el!!!
21. 06af4287aa (válaszként erre: 4. - Rozália)
2007. okt. 12. 23:06
A férjem 15 évig cigarettázott. Mindig igérgette magának, hogy ettöl és attól a naptól fogva majd nem fog. Most két hónapja, hogy azt mondta elég véglegesen, azóta nem gyújtott rá. Remélem, nem is fog.
20. lányom (válaszként erre: 12. - Eva7)
2007. okt. 12. 21:57

K. eva 7!

Nagyon szeretem az őszinte embereket, ezért nem tudnálak elítélni a hozzászólásodért!!!Esetleg nem értelek!

De ha végig olvastad , ráébredhettél volna ,hogy :

1-Soha nem unatkozom,erről megygőződhetsz ha megnézed a lapomat.

2-nem kitalált üres frázisokról írtam ,témaként.

3.-NEm szidtam a DOHÁNYOSOKAT,( hisz soha nem lehet egy kalap alá vanni az emebereket, sem ha dohányzik, sem ha nem. Ezt a dohányosok inteligens hozzászólásai is bizonyítják, akiknek köszi a hozzászólást!!!)

4-A családomban élő beteg családtagom problémája vetette fel bennem ezt a témát, NEM A DOHÁNYZÓ EMBEREK FELETT való ÍTÉLKEZNI VALÓ VÁGYAM. NEM ÍTÉLKEZÉS VOLT A CÉL, hanem udvarias megjegyzés,azok felé, akik dohányoznak, hogy gondoljanak olyan helyzetekre estleg amiben mi élünk.Nem tudom dohányzol-e vagy sem, de ha igen , akkor az előtted és utánad hozzászólt dohányosok kultúrált véleményéből akár egy kis tanúságot is levonhatnál.

Igen , szerintem is mindenki szuverin joga ,hogy cigizik-e ,vagy nem! De mint sok mindennek,ennek is,tehát a dohányzásnak is van egy kultúrája, persze csak azok tudják ezt ,akik a kultúráltabb élet hívei. Ez nem nagyképűség, csupán inteligencia, és alkalmazkodás kérdése.

Bizzál benne , hogy te majd soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy ez, vagy hasonló téma neked ne jelentsen komoly gondot, csak unalomból kitalált .....-ot!Azért jó érzéssel tapasztaltam ismétlem, hogy valóban sok dohányos ember kultúráltan és igazán emberileg áll a dologhoz ill. témához, még akkor is ha éppen utána megy cigizni. Tiszteletem az ilyen cigiseknek, neked pedig sok szerencsét az élethez!

19. eva7 (válaszként erre: 18. - Zöldfülű)
2007. okt. 12. 19:07
Hát te tényleg az vagy...
18. zöldfülű (válaszként erre: 16. - Eva7)
2007. okt. 12. 12:02
Nem tudom, miért érzed ezt bajnak. Én, személy szerint nem vagyok büszke rá, hogy dohányzom, és tisztában vagyok vele, hogy a saját egészségemet úgy teszem tönkre, ahogy akarom, viszont a másokét nincs jogom rongálni. Igenis kisebbség vagyok, ha úgy tetszik.
17. tépőzár (válaszként erre: 16. - Eva7)
2007. okt. 11. 21:16
Igen, sajnos egylapon van a dohányos a többi függőssel: drog, alkohol. de azért elnézőbb a cigisekkel a társadalom, főleg, aki " volt".
16. eva7 (válaszként erre: 15. - Kalmár Edit)
2007. okt. 11. 21:12
Az a baj,hogy a mai világban egy dohányos kissebbségnek számit!!!És ezt egyesek állandoan éreztetik is veled,ha tiszteletbe tartod ha nem...
2007. okt. 11. 21:04
28 éve dohányzom. A teraszon gyújtok rá, Mivel senki sem cigizik rajtam kívül, és utálom, ha cigaretta füst terjeng a lakásban. Aki lemond a cigiről egyik-napról a másikra azt csak tisztelni és becsülni tudom. Én nem tudok és persze nem is akarok leszokni a cigiről (még eddig)!!! Viszont tiszteletben tartom a nem dohányzókat. Most pedig megyek és rágyújtok:)
14. zöldfülű (válaszként erre: 12. - Eva7)
2007. okt. 11. 21:04
Sőt engem aztán abszolút, én most is dohányzom, de maximálisan alkalmazkodom azokhoz, akik nem.
13. tépőzár (válaszként erre: 12. - Eva7)
2007. okt. 11. 21:00
..Bocsi, de félreérted. magam is végigjártam az utakat,, most épp 7 hónapja nem cigizek. valahol azonban el kellene kezdeni...külföldön pl, van , hogy azt nem is alkalmazzák, ha tudják, hogy dohányos.
12. eva7
2007. okt. 11. 20:52
Hurrá!!!Megint egy:Unalmamban már nem tudok mit kitalálni,hát sziddjuk a dohányosokat,fórum!!!!
11. zöldfülű (válaszként erre: 10. - Tépőzár)
2007. okt. 11. 20:48
Ez tényleg durva. Hova lett a tiltott gyümölcs varázsa, amikor a klotyóban gyújtottunk rá a suliszünetben és lesni kellett, hogy jön-e a tanerő. Áh, már ez se a régi
2007. okt. 11. 20:43
Azt meg csak furcsálni lehet, hogy egy szülő, a dohányzó gyermeke részére kikérőt ír a szünetekre, hogy az kimehessen az iskola területéről rágyújtani...és ez egy gimi!!!
9. zöldfülű (válaszként erre: 8. - Lányom)
2007. okt. 11. 20:39

Nemsokára nálunk is eljön az az idő, amikor egyáltalán nem lehet dohányozni a vendéglátó helyeken. Az már most is kötelező, hogy elkülönítsék a dohányzó és nem dohányzó részt. Keresetek olyan helyeket, ahol ezt jól elkülönítve oldják meg. Csepelen lakom, ami igazán nem mondható gazdag városrésznek, mi két helyre szoktunk járni, ha nem akarunk itthon enni (egyik se túlságosan drága), és mindkét helyen külön helyiségben vannak a dohányosok.

Szerintem amikor elmentek valahova, nyugodtan mondd el a problémát a pincérnek, biztos segít a legfüstmentesebb helyet megtalálni.

8. lányom (válaszként erre: 7. - LoLiNa)
2007. okt. 11. 20:20
Igazad van , millió fontos dolog felett elsiklanak az illetékes szervek, de biztos kicsit másabb lenne a véleményed, ha például a te családod egyik tagjának is 1/3 tüdeje működne, és ,az is rossszul. Mondjuk ő is szeretne néha kimozdulni, emberként élni, mert betegsége ellenére a munkához legyen joga, hiszen valamiből meg kell élni, és mivel nem alkoholista, így persze nem egyértelmű ,hogy rokkant nyugdíjat kaphat.És esetleg egy vacsorát szeretne megengedni magának egy kedves kis étteremben, ahol aztán ráébred, hogy 10 perc sem kell és sajnos haza kell mennie, mert megfullad a dohányfüsttől. Vagy ilyenre estleg nem gondoltál? Sokszor sokmindent fontosabbnak látunk mint mások, meg, nem is próbáljuk elképzelni ,vajon mi az az ok, ami miatt ez a a jelentéktelennek tűnő gond, sokkal fontosabbnak tűnő gondok között között olyan jelentős. Hát pl. ezért!!!
7. LoLiNa (válaszként erre: 6. - Lányom)
2007. okt. 7. 05:49
Szerintem ezt az ezzel foglalkozó illetékesnek írd .. nagyon sok mindenre van ember, mégis tojnak mindenre, pedig van még ennél is fontosabb dolog..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook