Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a cigarettázásról! fórum

Vélemények a cigarettázásról! (beszélgetős fórum)


126. Net (válaszként erre: 124. - 01c8755c79)
2007. dec. 19. 11:46
De nem jó bűnözni?
125. 01c8755c79 (válaszként erre: 122. - Net)
2007. dec. 19. 11:45
Palacsintát rendeeeeeeeeeeeeeeeeeeelni? Ne máááááá! Isten lássa szennyes lelkemet, nem vagyok egy konyhatündér, de még pizzát is max. 2-szer rendeltünk, és más egyebet soha. ;o))))
124. 01c8755c79 (válaszként erre: 120. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:43
... hja... és mindjárt itthon vannak a bébik ( mint már írtam 12,5 és 15,5 évesek) én meg visszarakom a sütire a folpack-ot.... szerintem is assssszondják majd, hogy bűnözöm! ;)))))
123. Vanet (válaszként erre: 119. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:43
na azt hiszem akkor közös nevezőre jutottunk :) ugyanarról beszélünk!!! :)
122. Net (válaszként erre: 116. - 01c8755c79)
2007. dec. 19. 11:42
Most irigyellek. Ezért én most palacsintát rendeltem mert nincs süti.
121. Vanet (válaszként erre: 117. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:41
Igen sajnos szmogban élek egyelőre (amúgy vidéki vagyok és ha az égiek is úgy akarják fél éven belül újra vidéken fogunk élni) A szmog ellen sajnos nem lehet mit tenni:( utálom, de most ez van... a cigi ellen viszont lehetne, csak egy kis odafigyelés kellene a részükről. Amúgy igazad van, vidéken nem szembesültem evvel a problémával, pedig éltem falun, és kis városban is.. az emberek mentalitása (nagy általánosságban) más! Nagyon más! De ez már egy másik topik téma lehetne...
120. 0c97fbb607 (válaszként erre: 116. - 01c8755c79)
2007. dec. 19. 11:39
Na látod,az már bűn:DDD
119. 0c97fbb607 (válaszként erre: 115. - Vanet)
2007. dec. 19. 11:38

Érthető a dühöd.

A dohányosoknak is kellene tanítani néhány illemszabályt, amit be kellene tartaniuk.

Pl ,ha utcán rágyújtok,akkor nem fújom a másik ember orrába a füstöt,vagy ha nagy a zsúfoltság ,arrébb megyek ,hogy ne zavarjak senkit.

Vagy ha erre sincs mód,hát elnyomom.

Szóval ezt a dolgot is lehetne máshogy ,jobban,másokra odafigyelve tenni ,úgy hogy ne is kelljen erről beszélni.

118. bnedora
2007. dec. 19. 11:37

Sajnos a dohányosok nem veszik figyelembe a nemdohányzókat. Vérig vannak sértve, ha netán megszólja őket az ember.

Nagyon nem tetszik az a válaszuk, hogy "valamiben meg kell halni". Igen, de ha mégis beteg (rákos)lesz, akkor a már élni szeretne. Nem akarják elfogadni, hogy milyen iszonyú betegséget lehet kapni tőle. Nemcsak saját magukat, de mások életét is veszélyeztetik a dohányfüsttel.

117. 0c97fbb607 (válaszként erre: 114. - Vanet)
2007. dec. 19. 11:35

Én kisvárosban lakok,nincsenek zsúfolt járdák,zebrák,metróról meg nem is hallottak az emberek:)))

A szmogtól nem?

116. 01c8755c79 (válaszként erre: 113. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:35

Dohányzol? o))

Nem bűn az... én meg befalom rögtön az összes karácsnyra sütött süteményt! ;)))))

115. Vanet (válaszként erre: 113. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:34
ez azért nem olyan vicces... inkább szomorú :( mert például egy buszmegállóban arrébb lehet menni, ez ok, de például amikor megérkezik a busz és az emberek összetömörülnek a dohányosok még ott is javában szívják, és a végén a mögötte lévő arcába fújják... na evvel mit lehet tenni??? Mert azért a buszt nem fogom lekésni a bunkók miatt!
114. Vanet (válaszként erre: 111. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:32
vagy amikor a metróból megyünk fel a lépcsőn (nem a mozgólépcsőn) és rágyújtanak, és tódul hátrafele az arcomba a füst, ami ellen nem tudok védekezni. (az márcsak hab a tortán, hogy kismama vagyok és szabályos öklendezés fog el a szagától)
113. 0c97fbb607 (válaszként erre: 112. - 01c8755c79)
2007. dec. 19. 11:30
Akkor menj a nemdohányzó oldalra:DDDDDD
112. 01c8755c79 (válaszként erre: 111. - 0c97fbb607)
2007. dec. 19. 11:29
... pl. amikor zebránál nyomulunk ötvenen 2 négyzetméteren... pfuj... utáááááálom...
111. 0c97fbb607 (válaszként erre: 106. - Vanet)
2007. dec. 19. 11:28

Aki dohányzik ,bizonyos időnként rá kell gyújtania.

Nem értem azt,hogy közterületen miért ne lehetne rágyújtani,hisz nem zárt helyiségről van szó,tehát mást nem károsít evvel,kivéve ha az orra alá nem fújja célzatosan a füstöt.

110. spinneli (válaszként erre: 108. - Vanet)
2007. dec. 19. 11:25
elfogadom, de mint írtam a rendesen szeparált, és kijelölt helyeken örténő dohányzás (tehát téged nem érintő nem károsító) ellen nincs kifogásod.
2007. dec. 19. 11:24

Dohányzom.

Szeretek dohányozni.

De ez az én döntésem és csak reménykedhetek benne ,hogy nem ez alapján ítélnek meg az emberek.

108. Vanet (válaszként erre: 107. - Spinneli)
2007. dec. 19. 11:22
Akik ismernek tudják, hogy nálamnál kevesebb empatikusabb ember van (nem fényezem magam, ez tény :) a türelem és a megértés pedig "szakmai ártalom" mivel tanítónéni vagyok, de a cigivel soha semmilyen körülmények között nem tudok elfogadó, vagy megértőbb lenni. Egyszerűen nem!!! Az én szelíd természetem erre a témára robban. Nézzétek ezt el nekem :)
107. spinneli (válaszként erre: 106. - Vanet)
2007. dec. 19. 10:35
kijelölt helyek kellenének, éttermekben és szórakozóhelyken pedig normálisan elkülönített dohányzó nemdohányz részek, lehetne békében egymás mellett élni, de ehhez mindkét csoportnak igencsak gyökeresen kellenne hozzáállást váltania.
106. Vanet
2007. dec. 19. 10:33
Gyűlölöm!!! Senki sem dohányzik a családban, így már messziről rosszul vagyok a szagától is. Dühít, hogy a dohányosok állandóan azt hangoztatják, hogy joguk van az utcán, megállókban fújni a füstöt. Nekem meg jogom lenne nem szívni, de sokszor elkerülhetetlen. Olaszországban például már nem lehet éttermekben, szórakozó helyen cigizni és ez szuper. Engem az nem érdekel ha valaki így teszi tönkre magát, de csinálja otthon, abba tényleg nem szólhat bele senki, de közterületen egyszerűen megtiltanám!!!!
2007. dec. 19. 09:40
Soha nem próbáltam,még a szagától is hányinger fog el.A családban senki nem dohányzik,szerencsére a párom sem.Nem tudom,hogy tudnék e csókolózni vele cigibűzös szájjal!
2007. dec. 19. 09:01
Engem nagyon zavar ha valaki társaságban dohányzik . Volt olyan munkahelyem ahol szándékosan szívták a cigarettát a közös irodába.Ők voltak többen. Mindíg fűst szagú voltam .Én már szerencsére 7 éve leszoktam . Most boldogabb vagyok.
103. eva25
2007. dec. 18. 15:44
Elitélem a gyerekek elött cigarettázó anyukát, apukát. Tudatosan mérgezik a gyerekeket. Utálatos szokás, nem tudják mit tesznek.
2007. dec. 18. 13:20

Nemrég hallottam a Tv-ben hogy a közterekről..stb megtiltanák a dohányzást. Teljesen egyet értek vele! Jelenleg nem dohányzom, sikerült leszoknom, de amíg dohányoztam nem voltam olyan pofátlan, hogy a legnagyobb tömegbe gyújtsak rá és más pofájába fújjam a füstöt. És még nekem kell a 2 éves gyerekemmel arrébb menni pl a buszmegállóban, mert kedves dohányos épp a legnagyobb tömegben ér rá rágyújtani. A poén ha hátraállunk akkor már tuti nem férünk fel a buszra. Ja és a másik egy terhes kismamát a 2 éves gyerekkel a karjában nem engednék előre, arról nem is beszélve hogyha feljutunk a buszra senkinek esze ágában sincs átadni a helyét. Így csak szívjuk más tüdejét már megjárt , büdös füstött tovább. Ha szóváteszi az ember még neki áll fekjebb és csak azért is az ember képébe fújj a füstöt.

A játszótereken, meg parkokban elhajígált csikket meg nem győzöm a gyerek kezéből kiszedni. Egy percre se engedhetem , hogy szabadon szaladgáljon. Ugy gondolom ha a dohányosok betartanák az alapvető illemet, és tekintettel lennének másokra nem lenne ez kérdés, és probléma.

2007. dec. 18. 00:34
Sziasztok! Én is cigizek, bár nem szabadna, mert pont a cigitől kaptam trombózist! (igaz rátett a fogamzásgátló is) amikor kijöttem a korházból leszoktam, eszembe se jutott.. majd jött egy kis idegeskedés, és megint rágyújtottam... nem szeretem, mert büdös.. de nem birom megállni hogy ne gyújtsak rá ha átjön barátnőm beszélgetni, vagy ha buliban vagyok.. szerintem, és az orvosaim szerint, ez nem sok, napi 1-3 szál még nem számít dohányzásnak! de nem is tesz jót ez tény.. persze ha lesz gyerekem, szó nélkül abbahagynám... de nekem nem is a füst hiányzik, hanem az a program hogy kiülünk dumálni és elszívunk egy cigit..
100. hjaniko
2007. dec. 17. 23:54
Gyűlölöm.Anyám, testvérem, nagyapám, kedves kollégám ölte magát vele, ugató köhögésüket ma is hallani vélem.
99. lányom (válaszként erre: 83. - 98b468bba8)
2007. dec. 17. 23:49
Szerintem mindenki saját joga, de tekintettel lehetnének a nem dohányzókra! Én ezt már egy topikban kifejtettem bővebben, sőt én nyitottam a topikot. Senkit nem akartam kritizálni, leírtam az okomat is, mégis mejd lenyeltek keresztbe , inkább hagytam. Nem vitázni léptem be. Pedig szerintem érezhető volt, hogy nem kritizálok csak...De sajna az írás nem olyan mint a beszéd hamarabb okot lehet találni a félreértésekre, félremagyarázásokra. Kár!
2007. dec. 6. 08:35
Én is dohányoztam sokáig és tudom milyen az amikor valaki nem képes kilépni ebből a függőségből. Nálam szerencsére a terhesség megoldotta a problémát, könnyű volt letenni mert volt miért. Tehát én nem ítélek el senkit azért mert dohányzik. DE! És itt a lényeg. Arra nagyon haragszom mikor azt mondja valaki nekem hogy könnyű nekem mert "gazdag" vagyok. Jelzem közel sem keresek többet mint a nagy átlag. Na én akkor kiakadok mert ha kiszámolná az illető hogy ugyan mennyi pénze megy el cigire és belegondolna hogy mennyi mindent lehet venni rajta akkor ő is lehetne olyan "gazdag" mint én. Na meg a másik téma amit már több kolleganőmtől hallottam, hogy neki nincs pénze hogy havi 15 ezer ft-ot fizessen magániskolára a gyerekének vagy vegyen meg egy drágább ajándékot, közben meg havi szinten 15-20 ezret szív el csak ő, nem beszélve arról ha még a férje is szívja. Szóval én csak az ilyenekre haragszom, egyébként meg mindenki saját joga eldönteni hogy dohányzik vagy sem.
97. edit_kerekes (válaszként erre: 89. - A66308f214)
2007. dec. 5. 09:04
Ha nem szivod,nem tudod mi a jó benne!Sajnos én tudom.És azt is hogy káros káros szenvedély!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook