Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények a cigarettázásról! fórum

Vélemények a cigarettázásról! (beszélgetős fórum)


66. 0148b688d6 (válaszként erre: 64. - E71af41436)
2007. okt. 18. 21:09

De jó neked,hogy meg tudod állni, hogy csak ennyit szívsz.

Én 2,5 éve leszoktam, így már nem is kísérletezem azzal, hogy esetleg egy étteremben baráti vacsi után rágyújtsak. Pedig hidd el, a mai napig majd meg veszek érte!!

2007. okt. 18. 21:01
urammmmmmmmmmmmmml...na. :)
2007. okt. 18. 21:01

nekem a dohányzás összefügg a kávéval.:)napi egy szálat szívok egy nagy bögre tejeskávéval délután az uramal.:)és ha elmegyek egy vendéglőbe akkor is szeretek rágyújtani. :)valahogy ott jól esik.talán belül azt érzem,hogy itt szabad mindent kényerlmesen felfüstölni. :)

nyilván nem jó a nemdohányosnak ugyanabban az étteremben.de ez tényleg nem az én gondom.mármint az,hogy a hely nem úgy van kialakítva,hogy ő ne érezzen semmit a füstből.

2007. okt. 18. 09:40

Az éttermekben való nem dohányzás betartása az étteremtulajdonos kötelessége: elkülönített hellyel.Ahol rám fújják a füstöt, oda többé nem megyek.

A "Cigarettázásról" címről aztán még az is eszembe jut, amikor nyugodtan kiültem az udvarra, néztem a virágjaimat, a kutyám játszott a labdájával, a cicáim pedig napoztak- és én nyugodtan, békében örömet okoztam magamnak. Aki nem tud leszokni , ezt az örömet keresi újra, és ott a közeli bolt,... A probléma alapja egyébként épp az, hogy miért épp a cigi? Miért az lett a boldogságot helyettesítő dolog, több mellett persze, így pl. vásárlás - lásd a külföldi filmekben...

NOS, ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a világon minden mindennel összefügg; nem a betegséggel , hanem az azt okozó előzményekkel kell kezdeni.

62. tépőzár (válaszként erre: 60. - Lányom)
2007. okt. 18. 09:00
Priviben már kértelek, hogy fejezd be a piszkálásomat! A topik nyílt, a" Cigarettázásról" címet pedig felfogtam, mert nem vagyok fogyatékos. Nekem ehhez a csikk is hozzátartozik, én, is cigiztem.és, hogy a gimikben mi a helyzet, azt személyesen is tapasztaltam. Tehát, ne írj több regényt, kérlek, hanem a topik témájához kapcsolódó, hasznos információkra figyelj.Nem kell belemagyarázni, ami csak a Te fejedben fogant.
2007. okt. 18. 05:31

Kérlrk benneteket, olvassátok el az elején , mi volt az általam felvetett, kérdés, beszélgetés témája.

A tépőzár megnevezésű hozzászóló első hozzászólásával, majd folyamatosan elfersitette azt amit én szerttem volna kérdezni, beszélgetésként tanácsokat olvasni Sértőszemélyeskedésbe vitte eel a témát, odáig fajulva, hogy üzeneteim közé is arogáns sértő szavakkal teli leveleket irogatott. Olvassátpk el kérlrk benneteket, hányszor próbáltam hozzászólásommal viszaterelni az eredtei kérdésemre a fórumot, de ő ebben mindig akadályozott. Et persze sokan azért figyelmen kívül hagyták, sőt sok levelet kaptam, hogy a tépőzár enyhén fura ill. érthetetlen viselkedésére ne adjak, merta ki régebben van a HOXA-n már ismerik a stílusát, csak nem értik , hogy teheti ezt. Nagyon várok olyan hozzászólásokat, békés hangnemben akik elolvassák elejétől, és segítenek nekem orvosolni, hogy ne érezze senki azt, hogy a dohányosok szidalmazva voltak,hiszen az hogy vlaki cigizik ugyan már leírtam , de megint leírom , szerintem mindenki szuverin joga. Amit én kérdeztem teljesen más!!! én Eü. okok miatt a dohányzás kúltúrájáról vetettem fel kérdést és beszélgetést.KÖSZÖNÖM!

2007. okt. 18. 05:18

TÉPŐZÁRNAK! Meg tudnád értelemsen válaszolni milyen vádaskodásról, szidalmazásokról kezdtél el egy vitatémát indítványozni? Mert amit én fel vetettem témának se nem szidalmazás, se nem általánosítás, se nem csik probléma, és főleg nem személyeskedés!!!!!!És egyáltalán nincs összefüggésben azzal ki, és miért cigarettázik?

Én véleményekre voltam kíváncsi, és sokan érdemben segítettek is ebben nekem , véleményükkel, de a te első hozzászólásod óta el van ferdítve ez a beszélgetésre okot adó kérdés, és gyűlölködéses vitává alakítottad? Miéert jó ez neked? Olvasd már el az elején, hogy világosa lásd, mit hoztam fel támának, de ahogy olvastam a válaszokat ,igen sokak érzik ezt, kevesen csatlakoznak ahozzászólásodhoz, lehet hogy csupán azért, mert a te általad átalakított támával kapcsolatosan válaszlnak . Milyen jogon személyeskedel már többedszer, és írsz emberhez nem méltó hangú levelet-leveleket az üzeneteim közé? Én még kezdő vagyok a HOXÁN- de csatlakozom azokhoz akik megkérdezik, hogy engedheted meg megadnak, ezeket az arogáns egymondattal elindított vitaprogramodat, mejd gúnyolódó személyeskedéssekkel folytatod. Ha nem tetszett amit felvetettem témának, miért nem azt írtad le, miért vitted el teljesem más irányba? Miért uszitod össze a békésen véleményeket alkotó hozzászólókat! TE EZT ÉLVEZED! A TEMÁHOZ KELLETT VOLNA HOZZÁSZÓLNOD!

59. lányom (válaszként erre: 57. - 54ec386d0c)
2007. okt. 18. 05:01
Köszi, végre te is azok közé tartozol akik nem ferdítették el, amiről beszélgetni szerettem volna! Biztos a nagyapád sok jó tanácsot tudott volna adni egy két hozzászólónak, akiket mint dohányosokat nem ítéltem, nem szidalmaztam, csak a dohányzással kapcsolatos problémáról szerettem volna több véleményt olvasni. Annak kultúrájáról. De igazoltál, hiszen már a gazdálkodó nagyapád a lovaknak, állatoknak is megadta jóérzésből azt a tiszteletet ami járt nekik! És igen ettől miért is ne szívhatta volna el az ő kedve szerint cigarettáját. Szerinted ez másnak miért nem ilyen egyértelmű mint sokakkal együtt, neked is látom érthető volt. Köszi már tépőzár kezdett meggyőzni, hogy nem érthető amit témaként felvetettem. Üdv.
58. lányom (válaszként erre: 52. - Aac9aafc80)
2007. okt. 18. 04:51

Részemről ez volt a lényeg! Köszi! Megnyugtattál, látom te és még elég sokan vaóban a felvetett témára válaszoltatok . Nagyon jól esik, hogy vannak akik figyeltek és vlóban a problémával foglalkoztak, nempdig kiforgatták a szavaimat!

Szerintem senki sem ítélkezett! A csikket meg nem tudod, hogy miért hozták fel vajon témaként? Egyálltalán nem tartozik az általam felvetett dologhoz? Nem értem , ez nem véleménynyilvánítás hanem személyeskedésbe elferdített harc, amit úgy látom többekkel együtt, hogy atépőzár inditott el? Kíváncsilennék avéleményedre, mert sokakkal együtt te arra írtál nekem pár sort amit én fel dobtam témának, mert foglalkoztat!

2007. okt. 17. 23:03

Sziasztok!

Én dohányos "voltam" nagyon sokáig (25év).2szer elhagytam, terhesség és szoptatás alatt.Nem is akartam leszokni. Aztán szilveszterkor gondoltam, megfogadom tőbszőr nem gyújtok rá, de volt még cigim. Rágyújtottam, aztán megfogadtam, hogy nem veszek cigit és ha esetleg néha megkívánom( buli, iszogatás, csevegés) akkor miért is ne? Azota kb 3 szálat szívtam. Próbálom úgy felfogni, hogy csak ritka szenvedély. Alkoholt is csak néha alkalmakkor iszok, akkor a nikotinnal is lehet igy. A másik dolog utcán, parkba, vonaton, sose cigiztem. Emlékszem Nagyapám is cigizett. Ő még gazdálkodott otthon, nem láttam az istálóban cigizni, vagy munka közben. Megadta a módját leült és egy jóóóóót cigizett. Talán most is így kéne ha van idő, és nem rohanva gyorsan 3 szivás és elnyomni mert jön a busz, vagy mert oda értem valahová. Nem fogyna annyi a kevés meg még jól is esne. A pipások tudják mi a jó, nyugodtan, gondolkodva, elmélkedve füstölni.

Mindenki tegyen úgy ahogy jó neki. Aki le AKAR szokni az le is tud!

56. tépőzár (válaszként erre: 51. - Edit_kerekes)
2007. okt. 17. 21:06
..de az emberek általánosítanak, és ha már 2 is teszi, akkor azt mindenkire ráhúzzák, bizony:(
2007. okt. 17. 21:04
Nekem 7 hónap a nyereményem és plusz 6kg. Elvonási tünetek és efféle megpróbáltatásaim nem voltak és talán kevesebb energiát is kellett fordítanom a akaratra. A titok neve: Champix
2007. okt. 17. 19:11
A kolleganőm 2 hete egyik napról a másikra elhagyta a cigit, reggelre olyan rosszul lett, hogy elment a dokihoz és azt mondta Neki, hogy az elvonási tünetek miatt lett rosszul. Azt tanácsolta, hogy a napi adagot folyamatosan csökkentse le. Hát ez érdekes, de az igaz, hogy mindenkinek másképp reagáll a szervezete.
53. edit_kerekes (válaszként erre: 45. - Rita1971)
2007. okt. 17. 18:47
Sok sikert neked is,főleg kitartást!Ha 4 napja nem gyujtottál rá nagyon űgyes vagy.Bár csak nekem is lenne ennyi akaraterőm.Most 19,45 és 16-kor szivtam el az utolso cigit,de már annyira ki vagyok hogy azt sem tudom mivel foglaljam el magam.És még az is hogy naponta a csomag cigit elszivom.Minden esetre kőszi a segitséget mindenkinek!
2007. okt. 17. 18:43
Tőlm bárki bármikor bárhol cigizhet csak ne fújja az arcomba a büdös füstöt:-)
51. edit_kerekes (válaszként erre: 50. - Tépőzár)
2007. okt. 17. 18:41
A cigiseket nem kell megbélyegezni,mert nem gyilkosak,nem állatok.Nem minden cigis cigizik az utcán és nem minden cigis hajigálja szanaszét a csikkeket.
2007. okt. 16. 17:42
Szerintem a cigarettázók elítélése abból is adódik, miszerint kevés az utcai csikkgyűjtő. Kevés, szinte nincs is. még szemetes sincs. no már most, aki nem dohányos, az tuti a csikket veszi legelőször észre a járdán, a megállókban,, stb. és ez is rátesz a bélyegre egyet.
2007. okt. 16. 17:41
Nagyon sok hozzá szolást el olvastam,de én is csak azt tudom mondani,hogy nem tudom miért szivom ,de szivom már 30- éve.Le kéne tennem,de nem tudom.Tuti tanácsot itt sem találtam.De biztos az akaraterön van a hangsuly,és az nincs.
48. tépőzár (válaszként erre: 28. - Lányom)
2007. okt. 16. 17:27
Lányom, lányom, ídes lányom, miért nem a topikkal foglalkozol? Személyes véleményem priviben!!!
2007. okt. 16. 15:20

Anyósom + Apósom erős dohányosok voltak (30 éve szívták kb. +/- 1-2 év), de elmentek vmi kezelésre (5000 Ft. és azóta nem gyújtottak rá (3 éve)


Megérte!


Ha érdekel majd megkérdezem, mi is volt pontosan.

2007. okt. 16. 14:42
Az én párom volt dohányzás leszoktató kezelésen. Manapság már minden újság televan a hirdetésükkel. Ő azt mondja, hogy sokat segített neki, sokkal könnyebb volt, mintha csak szimplán magától tette volna le a cigit.
45. Rita1971 (válaszként erre: 44. - Edit_kerekes)
2007. okt. 16. 14:31

Szia Edit!


22 év után letettem a cigit! Bár van segítségem, vettem nikotin tapaszt, azt használom, egy heti cigiadag nak felel meg az ára.Négy napja nem gyújtottam rá és nem is hiányzik! De komolyan!

Első nap se volt rossz, csak furcs hogy kávézok és nem kell a cigi.Soha nem néztem le azt, aki dohányzik, de én pl. szégyeltem az utcán rágyújtani, nem is tettem. Aztán dohányos révén zavart másokon a cigi szag.Most az is zavar, ha mellettem füstölnek, pedig az összes munkatársam szívja.Hát bízom benne,(magamban)hogy sikerül. Az egészség után az anyagiak sem az utolsók! Szóval: próbáld meg a nikorett tapaszt ha tényleg akarod!:))) Sok sikert!

2007. okt. 16. 14:23
Sziasztok!Én 14 éves koromtol dohányzok.A valoság az,hogy eléggé megbántam és azota eltelt már 23 év és még mindig nem volt annyi akaraterőm hogy leszokjak rola.Probáltam,de nem sikerűlt!Egyik nap estétől,másnap du.5-ig nem gyujtottam rá,de akkor már ugy éreztem hogy itt az életem vége.Olyan érzésem volt,hogy most vagy be dilizek vagy meghalok.Aki nem dohányzott soha az nem tudja miből áll.Én szivesen elhagynám,de nem tudom hogy.Ha valaki segitene szivesen fogadom!De azért ne itéljűk el a dohányosokat épp annyira!Lehet vannak sokan akiknek sokkal rosszabb szokásaik vannak mint a dohányzás.
2007. okt. 16. 13:40
...már aki dohányzik:)))) Aki nem,az arról szokjon le amit szenvedélyes tesz:DDDD
42. 0c97fbb607 (válaszként erre: 40. - A820912c87)
2007. okt. 16. 13:39

Ez nagyon kedves!:)

Én is!

No meg erőt a leszokáshoz mindenkinek!:)

41. a820912c87 (válaszként erre: 39. - 0c97fbb607)
2007. okt. 16. 13:39
Nem is kell, ha "rendes" dohányos vagy!
2007. okt. 16. 13:38

Értem...(ill. nem, de mégis :) )

Hát... akkor csak jó egészséget kívánok minden dohányosnak és nem dohányosnak is! :)

2007. okt. 16. 13:36
Ja és nem szégyenlem magam emiatt.Rendes dohányos vagyok!Abszolút figyelembe veszem azokat ,akik nem teszik.
38. 0c97fbb607 (válaszként erre: 36. - A820912c87)
2007. okt. 16. 13:34

Amikor először rágyújtottam,talán 13 éves voltam.

Akkor a lázadó szellem jegyében tettem,szerettem az osztályfőnökiket az orruk alá dörgölni a szüleimnek.Aztán csak dohányoztam tovább,nem is gondolkodtam rajta árt-e,vagy sem!Tudod annak idején abszolút megfizethető volt,szinte filléres dolog és nem is volt ellen kampány sem,hogy mennyire káros.

Eltelt jó pár év ,azóta jöttek a kampánok is,luxus kategóriás termék lett,de egyszerűen még mindig dohányzom.Szeretem.Megszoktam.Nincs bennem késztetés ,hogy leszokjam róla.

Ha lesz,akkor abbahagyom,tudom.De egyenlőre nincs.

37. b2076ec79b (válaszként erre: 36. - A820912c87)
2007. okt. 16. 13:30
én szerettem dohányozni. Szerettem a rutinos rágyújtási folyamatot, beszívni a füstöt és kifújni. És azt hiszem nagyjából mindenki ezért szívja. ha valaki le is szokik és a nikotin már nincs jelen a szervezetében, akkor is ezek a mozdulatok és a megszokás hiányzik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook